büyü gücü olup olmadıgı nasıl anlaşılır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Bir kisinin buyu gucu olup olmadigi nasil anlasilir . Bir yontem deneme, uygulama vs. Varmidir. Varsa nedir?

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Büyü yapmak bir yetenek midir ki?

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Farkettigi zaman nasıl kullanır varlıklarla iliskisi nasil baslar

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Kişisel fikrim alakası yok,

Doğru zaman, doğru mekan, doğru metodla herkes yapabilir. Zor olan bu 3 parçayı birleştirmektir.

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Bakımdan baska yol varmidir, bakimdan nedense cekiniyorm

AJA

Elit Üye
Kişisel fikrim alakası yok,

Doğru zaman, doğru mekan, doğru metodla herkes yapabilir. Zor olan bu 3 parçayı birleştirmektir.
Yanlışlıkla teşekkur butonuna bastım bu arada.
Bu üç kavramın birleşmesi yetseydi herkes büyücü olurdu :) Bu üçü en basit yanı :) Yetenekmidir elbette yetenektir.Büyük çaba ve uzun yıllar alan çalışmaların sonucudur majisyenlik.Ya aileden gelen bir gen vardır içinizde buna dair yada sonradan dediğm gibi uzun yıllar sonunda olu-nabilir.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Yanlışlıkla teşekkur butonuna bastım bu arada.
Bu üç kavramın birleşmesi yetseydi herkes büyücü olurdu :) Bu üçü en basit yanı :) Yetenekmidir elbette yetenektir.Büyük çaba ve uzun yıllar alan çalışmaların sonucudur majisyenlik.Ya aileden gelen bir gen vardır içinizde buna dair yada sonradan dediğm gibi uzun yıllar sonunda olu-nabilir.

Öncelikle teşekkürü gene aynı butonla geri alabilirsiniz. Benim açımdan problem olacağını sanmam.

Bir şeyi yapmakla, bir konuda uzman olmak farklı şeylerdir. Önceden, sonradan, önünden, ardından, anlık ve değil ... farketmez sonuç olarak herkes büyü yapabilir.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Bu dediğiniz 3 şey yeterli olsaydı dünyanın yarısından çoğu şuan büyücü ya da majisyen olurdu.

Her büyü yapan büyücü değildir.

Bu 3 şeyi bir araya getirmek bu kadar kolay olsaydı evet dünyanın yarısından çoğu büyü yapabilirdi.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Flood olacak özür dilerim ama paylaşmadan edemiyecem.

Bu forumda okumuştum ve büyük ihtimalle urumun lafıydı. Büyüyle ilgili bir konuda şuna benzer bir şey demişti yanlış hatırlamıyorsam.

Büyünün temel mantığı : Evren kocaman bir boşluktur senin doldurman gerekir. Herşey içsel yolculukla başlar kendini değiştirirsen dünyayı değiştirirsin. İmkansız olsa bile...

enesuynk

Kayıtlı Üye
büyü çok zor bişey olsa yani ömür boyu uğraşılacak bişey olsa ne büyü günah olurdu nede şeytan insanları büyü yapmaya ikna etmeye çalışırdı , büyü bir amaç değildir . büyü amaçlara giden bir araç olabilir ancak . yani peki akla şu soru geliyor büyü madem çok zor bir araç peki neden çoğu insan bu yolu seçiyor , neden amaçlarına büyü ile ulaşma derdindeler ? nedeni bence çok açık büyü kolaydır Demir.D nin de dediği gibi zaman , mekan , metod olaylarının ahengini tutturan herkes büyü yapabilir saygılarımla..

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bazen düşüncelerle olur sihir bazen malzemelerle, düşünürsün gercek olur bence büyü budur.
Doğru zaman, mekan ve metod u bir araya getırmek zor kaç kere bir araya gelirler ki büyü diye bir şey olmazdı o zamanda. İstikrarda gerek...

enesuynk

Kayıtlı Üye
Büyü kolay bir şeyse herkes büyü yapabilirse o zaman her insan hedefine ulaşırdı ortalık büyücülerle,büyü yapan ve başaran insanlarla kaynardı doğru değil mi ? Ve dünyanın dengesi bozulurdu değil mi ? Kimse yaratıcıya inanmaz herkes büyüye yönelir ve istediklerini elde ederdi değil mi ?
Neden bunu anlamakta zorluk çekiyor insanlar anlamıyorum.
İnsanların büyüye yönelmesi çekici gelmesinden dolayıdır.Ama yönelseler bile yeteneği olmayan kişiler,kaderin büyü olmayan kişiler başaramıyor ve bırakıyor. :)

Bu kadar kısa ve net bir konuyu uzatmaya gerek yok aslında.Büyücülük yeteneği her insan da olmayan kişiye yaratıcı tarafından verilen bir yetenektir.
Bu yetenek kişinin üstün olmasını sağlamaz çünkü her insanda farklı yetenekler vardır. :)
konuya bakış açılarımız farklı şöyle bir benzetmeye başvuralım , büyük bir restoranttaki baş aşçı ile mutfağa yeni girmiş bir insanı ele alalım öncelikle ardaki yemek bilgisi dağlar kadardır değil mi aşçı hem yeteneklidir hemde tecrübeli lakin amaçlar tamamen farklıdır biri aşçı olan yemeğinin tamamen kusursuz olması , diğer insanların tabiri caizse parmaklarını yalamasını isterken diğeri sadece karnını doyurmak ister , biri en ince ayrıntılara kadar uğraşırken diğeri sadece sonuca yani karnını doyurmaya odaklanır , işte büyüde bir bakıma buna benziyor amaç ne kadar büyük ise bilgi o kadar büyük olmalı tecrübe olmalı , ölüm büyüsü (var mıdır bilmem tabi , yoksa bile zor bir büyü olsun) ve ufak bir aşk büyüsü , dikkat ederseniz ikisi de büyü adı altında aynı ratatouille ile sıradan bir makarna gibi . sonuca gelicek olursak herkes büyü ve yemek yapabilir ( :) ) ama herkes güzel bir yemek yada büyük bir büyü yapamaz .

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Büyü nedir?

Fiziksel metodlar yardımı olmadan olayları, nesneleri, kişileri etkileyebilmektir. Bunu da herkes yapabilir. Şu an büyü sınıfına giren o kadar çok şey yazabilirimki, ama kimsenin inancına saygısızlık etmek istemem. Çok basit gördüğümüz şeyler aslında büyüdür.

Her büyü yapan büyücü yada majisyen değildir.

Büyülerin yapımı farklı farklıdır. Bir kağıda 3 satır yazılarakta yapılabilir. 10 yıl boyunca bir gezegenin bir hizaya gelmesini bekleyerekte. Genel anlamda etki seviyesine göre yapımı zorlaşır. Ve yapılacak büyüye görede bilgi birikimi gerekir. Örneğin bütün bitki özlerini bilmek gibi, yada astrolojiye tam anlamıyla hakim olmak gibi.

Velhasılkelam doğru zamanda, doğru yöntemle, doğru bilgi ve uygulamayla istediğinizi alırsınız. İnanmak şartı ile... İyi forumlar.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Soruyu soran kişinin sizin anlattığınız tarzda bir büyüyü sorduğunu sanmıyorum ama söylediğinizde büyünün bir çeşidi evet :)

memories

Kayıtlı Üye
Büyü bir ilimdir.Doğuştan gelen veya sonradan kazanılan bir yetenek değildir.Varolan ilme vakıf kişiler ancak bunu uygulayabilir.

biard

Kayıtlı Üye
Görüldüğü gibi bu konuda herkesin görüşü farklı çünkü tam olarak bilinemeyen bir şey yani netliği yok buyüzden tartışma gerektiren bir konu değil. Herkes kendi bildiği gibi kendi gerçekliğinde hareket etsin bence.

biard

Kayıtlı Üye
Flood için özürdilerim kendi düşüncelerimi eklemek istiyorum. Bana göre büyüyü sadece yapması gereken kişiler yapabilir genetik filan değil ama yapması gereken hayati görevlerinin bir parçası olan kişiler. Evet büyü çekici geliyor bunun bir nedeni de popüler kültür. Holivud filmleri gibi şeyle. Ama filmlerde anlatıldığı gibi olduğunu zannetmiyorum davulun sesi uzaktan hoş gelir ayrıca.

Keira

Moderator
Size büyü yapmak ne kadar kolay geliyor? Doğru zamanı, mekanı ayarlamak çok kolaydır. Çünkü elinizdeki eksiksiz bir büyüyse zaten içerisinde nerede ve ne zaman yapacağınıza dair bilgiler görürsünüz. Burada önemli nokta elinizdeki büyünün eksiksiz olmasıdır. Şuan çeşitli kitaplarda ya da internette bulunan büyüler eksik ya da yanlış bilgiler içerir. Bir kişinin majisyen ya da büyücü olabilmesi için gördüğüm yaşadığım örneklerden yola çıkarak söylüyorum yetenek ve çok çaba gerekir. Kişinin kendini geliştirmesi geçmiş yaşamlarındaki kayıtlara ulaşabilecek ya da üstad bir kişi tarafından öğrenciliğe kabul görebilecek kriterlerde olması gerekir. Siz her şeyi bu kadar basite alıp herkes büyü yapabilir dedikçe hayatını bu yola adayan, bu yolu yaşam biçimi haline getirip hayatındaki birçok şeyi bu yüzden feda etmeyi göze almış kişilere bana göre saygısızlık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...