zamanda yolculuk kehaneti

peril

Kayıtlı Üye
Einstein teorisi= İnsan oğlu ışık hızını geçtiği zaman zamanda yolculuk başlayacak ortalama 40 yıl sürer belki biraz daha fazla...

WQé

Kayıtlı Üye
Zamanda yolculuk yapmak güzel olurdu.. ama ben sadece geçmişe gitmek isterdim:D uf. ışınlanma bulunana kadar yaşarmıyız acep...

peril

Kayıtlı Üye
Valla benim annemin babaannesi 104 yasına kadar yasadı :D:D Anneannemden sonra öldü yani :D:D Keşke bizler de onun kadar yaşasak:D:D

WQé

Kayıtlı Üye
baya yaşamış yani.. :D:D:D keşke bizde yaşasak diycem ama önemli olan bi iz bırakabilmek hayata...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Zamanda yolculuk yapmak güzel olurdu.. ama ben sadece geçmişe gitmek isterdim:D uf. ışınlanma bulunana kadar yaşarmıyız acep...
Işınlanma artık mümkün ama ışık hızında hareket etmek değil.Işın demetlerini bir akvaryumdan başka bir akvaryuma ışınlayabildiklerini duymuştum.Bunu canlı veya cansız bütün bir maddeyle yapamıyorlar çünkü molekülleri düzgün ve bir arada taşıyamıyorlar.Basit ve öylesine bir örnekle;küp şekeri ışınlarız,toz şeker olarak alırız.

yaman

Kayıtlı Üye
ışık hızında madde 0 kütlededir ve fotonlar halindedir.

WQé

Kayıtlı Üye
Anlıyorum... o sorunu da çözseler.. Güzel olurdu.. :) böyle giderse çözerler ... Teknolojiye şükür:D

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
ışık hızında madde 0 kütlededir ve fotonlar halindedir.
Foton dedin de fotonların birbiriyle iletişim haline geçebildikleri bulunmuştu.Çok ama .ok ilginç bir durum.Cansız,bilinçsiz birşey nasıl iletişim kurar ve organize olabilir anlamış değilim.Zaten anlaşılamayan bir durum.Umarım yakın zamanda açıklarlar.Birçok konuda açıklayıcı olabilir.Karamadde kadar esrarengiz ve bilinmez bir durum.

auk__12

Kayıtlı Üye
Zaman makinesi icat edilse eminim coğu insan geçmişe gitmek isterdi...Yaptığı hataları yapmamak,oynadığında tutmayan sayısal loto rakamlarını tutturmak zengin olmak vs.tıpkı geleceğe dönüşteki gibi...Bilemiyorum,Rabbım buna izin verir mi?

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
zaman makınesı ıcat edılse emınım cogu ınsan gecmıse gıtmek ısterdı...yaptıgı hataları yapmamak,oynadıgında tutmayan sayısal loto rakamlarını tutturmak zengın olmak vs.tıpkı gelceğe donustekı gıbı...bılemıyorum Rabbım buna ızın verır mı?
Öyle bir adam vardı.. John Titor.. Gelecekten gelip, borsayı altüst edip para kazanmıştı :) Adama dair en ufak bir kayıt bilgisi bulamadılar.

auk__12

Kayıtlı Üye
Ben uzun zamandır siteyi takip etmeyince böyle oldu ya...:)

reidikonto

Kayıtlı Üye
En büyük hayalimdir zamana yolculuk yapmak.Fakat bunu bulana kadar biz yaşarmıyız var olurmuyuz onu bilemem , ama sanırım göremicez. Çok güzel birşey olurdu görmek isterdim..

oxser

Kayıtlı Üye
Zaman makinesi keşvedilse her insana izin vermezler ki, hepsi atalarına gidip ikiş taktik veriri bir buluş söyler sürekli tarih degişir durur, veya çok eski zamnlara güçlü silahlarla gider kendi krallıgını kurar orda yaşar haşa adam Tanrı aian eder kendini lazerli tabancayla uçakla falan gitse orta çağa milletin halini düşünün :)

Whısper

Kayıtlı Üye
Böyle birgüç büyük bir sorumluluk ister... Bu sorumluluğa sahip olmayan kimse de böyle bir gücü elde edecek kadar güçlü değildir zaten. Paylaşım için teşekkürler..

kadir16

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,teknoloji sürekli gelişiyor,her gün yeni bir telefon çıkıyor. Mesela,yeni aletler hayatımız kolaylaşıyor,bilmem uçan araba falan yapmışlar, ışınlanma üstünde deneyler bilgiler toplanıyor.Yani,aslında hepsi insanlık için değil mi?
Sizin de benim gibi düşündüğünüze inanıyorum....:willy_nilly:

Psişik

Kayıtlı Üye
Bunun mümkün olduğunu düşünüyorum.Belkide denemeler başlamıştır zaman yolculuğunda tabi bunun insanlıkla paylaşımı ne kadar doğru olur tartışılır.

mally

Kayıtlı Üye
Herhalde 60 yıl önce dedelerimize biri ufacık bi kutu yapacaklar taa Almanya daki kardeşin ile konuşabileceksin, görebileceksin hemde cebinde taşıyacaksın diye, deli diye taşlanma ihtimali bile mevcuttu bence :) Gelecekten belki gelmişlerdir, aramızdadırlar belli mi olur? Ben geçmişe değil ama geleceğe gitmek isterdim. Bakardım ne var ne yok :biggrinjester:

sercoo

Kayıtlı Üye
60 lı yıllara veye 70lere gitmek isterdim..

m4dboy

Kayıtlı Üye
Bilemiyorum sanıldığı kadar iyi olmayabilir zamanda yolculuk. Neden derseniz geçmişte yaşanan hatalar ya da doğrular bunların tamamı bugünü oluşturuyor bir reaksiyon zinciri gibi gerçekleşiyor bunlar sürekli. Zincirin önceki halkalarından birine müdahale etmek ortaya çıkacak ürünü tamamen değiştirebilir. Zaman yolculuğu yapan kişi de sadece kendi hayatını değil başkalarının hayatlarında da ister istemez değişikliğe neden olabilir. O yüzden böyle bir şey yapılsa dahi dünyada birkaç kişiden başka kimsenin kullanmasına izin vermezler kanımca :)