zamanda yolculuk kehaneti

nalper

Kayıtlı Üye
bence ne geleceğe ne geçmişe gidilir geçmişe gidilmez çünkü ölenler geri gelmez geleceğe gidilmez çünkü geleceği ancak allah bilir.

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Bu kitap harikalarla dolu zaman hakkında ışık hakkın tüyolar var. mutlaka okumalısınız..

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
ışınlanmayı neden direk temas şeklinde yapmayı düşünüyorlar ki özel bir ışınlanma kabini yapsınlar öylece dağılmadan gider

spatyum

Kayıtlı Üye
Einstein ın her teorisinin doğru olduğunu düşünüyorum ve buda kesinlikle doğru.

bilenveyapankişi

Kayıtlı Üye
Bana göre Einstein zamanda yolculuk derken bizim anladığımız zamanda yolculuğu kastetmedi.
Benim düşüncem mesela şuan gökyüzünde gördüğünüz çoğu yıldız binlerce yıl önce ölmüş aslında orda değiller yani ama bize ışığı geliyor o zaman ışıktan çok daha hızlı bi araç yapılır ve uzayın çeşitli bölgelerine gönderilirse geçmişte dünyadan yansıyan ışıkları yakalayıp analiz edebilir ve bu sayede geçmişte ne olup ne bitti canlı izleyebiliriz.
Ama bizim bildiğimiz anlamda geçmişe dönmek bişeylere etki etmek çıkmaza dönüşür.
Ayrıca ışık hızını geçebilmek mümkün hemde bunu dünyanın sınırları içerisinde yapabilmekte mümkün ama ne zaman kullanılmaya başlar orası meçhul.
Bu çok mantıklı ben hep bu türden bir yolculuk olacağını düşünüyorum