Önce fiziksel kontrol

partos

Kayıtlı Üye
Şuan affınıza sığınarak açıyorum bu konuyu fark ettim ki forumda her türlü sağlık problemini metafiziğe bağlamaya çalışıyorlar.Lütfen önce fiziksel nedenlerin aslı olup olmadığına sonra ruhsal bir problem olmadığına emin olun.Bazen okuyorum gözümde kararma oluyor 2 dk bayılıyorum , çınlamalar oluyor hayır kalp krizi geçirirken bile bu metafiziksel etkilere bağlıyorsunuz lütfen önce doktor gözetiminden geçin.Çoğu ruhsal problem (bkz: şizofreni , psikozlar) metafiziksel varlıklara yada büyüyle bağdaştırılmaya çalışıyor bu arkadaşlar yanlış yorumlar ve yönlendirmeler ile bu sorunları bir üst kademeye taşıyabilirsiniz.Bide alakasız konular var gözüme ağrı girdi kramp giriyor acaba musallat mı var lütfen yapmayın.

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Şimdi Sayın Devilrose ,
Aslına bakıyor olacak olursanız siz ve sizin gibi psikoloji ve psikoloğa takmış çok insan var. Evet haklısınız bu tarz problemlerin çoğu psikolojik olabilir fakat düşünülmesi gereken başka bir soru daha var '' Acaba metafiziki şüphesi olmayan buraya gelir mi? '' Zannediyorum ki insanlar öncesinde elinden geleni yapıyor ve sonrasında bizlere yardıma koşuyor. Bu sebepten ötürü lütfen bu tarz sorularla yaklaşan insanlara daha kibar davranalım. Eğer metafiziki bir problem mevcut ise ve psikolojik probleme yorar ve bu yöne iterseniz soruyu soran kişiyi uçsuz bir kuyuya dahi sürükleme ihtimaliniz var . O yüzden yineliyorum :
Lütfen bu tarz problemler ile gelenlere daha ılıman ve sevgi dolu yaklaşalım ki ne onlar yanlış yola gitsin , nede biz. Ne kırılan olsun :)
İyi forumlar...