geleceği görmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

times

Kayıtlı Üye
İyi günler herkese bir sorum olacak daha önceleri geleceği 1-3 dk sonrasını görebiliyordum. Tabi her zaman değil ve her istediğimi de değil. Mesala bir yere gittiğimde veya birşey yaparken istemsiz şekilde oluyordu. Şimdi ise hiç olmuyor(yaklaşık 10 yıldır ) Asıl merak ettiğim geleceği yaradanımızdan başka hiç kimse bilmez. Bu bana nasıl oluyordu. Bir hocaya sorduğumda kimseye anlatmamalıydın dedi. Bilgisi olan arkadaşlar bilgi paylaşımı yaparsa sevinirim.

kadirciv

Banlı Kullanıcı
İş
Ãœniversite.
Ben bunun olduğuna inanmıyorum çünkü kader ile bağdaştırılamayacak birşey bu çünkü kesin ayetler var ve bunlar tartışılamaz... Ama cin olayı farklı ki çağırdığın hiç bir cin gerçeği söylemiyor diye biliyorum çünkü onların tarafındaki mahkemeler bizimki gibi delil aramıyor direk ipini çekiyorlar diye biliyorum

mezardansesler

Kayıtlı Üye
Tanrı'dan başka kimse geleceği göremez. Büyük ihtimal sen de benim gibi dejavu yaşıyorsun ve geleceği görmüş hissi alıyorsun. Dejavu konusunu bir araştır derim.

albus

Kayıtlı Üye
Maneviyatla alakali olabilir

Gangster

Banlı Kullanıcı
eğer bir ateist bu yazını görse gülmekten ölürdü ama parapsikoloji ile ilgilenen biri ateistin bu halini görse oda gülmekten ölürdü, konu hakkında pek bi bildiğim yok ama Dejavu olabilir arkadaşında dediği gibi banada oluyo arada.

Parpsikolog

Kayıtlı Üye
Tanrı'dan başka kimse geleceği göremez. Büyük ihtimal sen de benim gibi dejavu yaşıyorsun ve geleceği görmüş hissi alıyorsun. Dejavu konusunu bir araştır derim.
Dejavu başka bir olay. Dejavuda beyin "ben bu olayı daha önce yaşamıştım" düşüncesiyle karşı karşıya kalır. Fakat önsezi farklı bir konudur. Konuyu açan kişi çok fazla detay vermediği için tam olarak ne yaşadığını bilmiyorum ama kendi adıma söyleyim, benim de geleceği görme ile alakalı tecrübelerim var ve kesinlikle dejavu değil. Bence herhangi bir deneyim yaşamadan yorum yapmayın.

Love Song

Banlı Kullanıcı
eğer bir ateist bu yazını görse gülmekten ölürdü ama parapsikoloji ile ilgilenen biri ateistin bu halini görse oda gülmekten ölürdü, konu hakkında pek bi bildiğim yok ama Dejavu olabilir arkadaşında dediği gibi banada oluyo arada.

Materyalizm ve metafiziğin birbirini tamamlayabileceğini düşünen bir ateist kesinlikle gülmekten ölmezdi.

nyxist

Kayıtlı Üye
caktrımadan buyuklerınden bıraz bılgı al *akrabalar * . bu yetenegın rastgele bırınde olmaso sacmalık olurdu

foreman

Kayıtlı Üye
Geleceği Tanrı görüyor , Tanrı biliyor. İnsan Tanrının bir olgusu sonuçta . Ondan bir parça . Ve ben kendimden örnek verirsem Gayet iyi gördüğümü hatırlıyorum , biliyorum . Bu tek olmadı bir kaç defa oldu ve hepside gerçeklesti . Ama nasıl ? Nasıl bunu gerçeklestirdim kendiğilindenmiydi yoksa benim istemimle olan bir sey miydi ? Soru bu . Geleceği insanoğlu bir sekilde görür . İnancım bu yöndedir. Çünkü yasadım.

funnyyda

Kayıtlı Üye
bende başka bir durum yaşıyorum , gece uykuya dalmadan önce, bazı görüntüler görüyorum ama bunlar o gün yaşadıklarımın farklı senaryoları ..
mesela , ofiste 10 kişiyiz biz ve o gün ben x kişi ile konuşmadım hiç , akşam gördüğüm görüntü onunla bir konuyu görüşüp hallettiğim ..
bu her gece oluyor neredeyse ve bu görüntüleri görürken düşünüyorum bunlar mı oldu bugün , ne zaman oldu diye sorguluyorum ..
sürekli bu durumdayım .
farklı yerlerde farklı kişilerle olduğumu görüyorum ..
yada başka sokkaklarda yürüdüğümü..
bir ara acaba paralel evrendeki hayatımla şimdiki bir şekilde karışıyor mu diye düşündüm..
çok ilginç bir durum ..
güzel ama ..
:)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İslam inancında Allah''ın yarattıkları Geleceği mi göremez yoksa gaybı mı bilemez? Gayb alemi gelecek demek midir yoksa baika bir şey mi demektir. İnsanın geleceği göremeyeceği Kuran-ı kerim de mi yazar yoksa baka kaynaklar dar mı?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
İyi günler herkese bir sorum olacak daha önceleri geleceği 1-3 dk sonrasını görebiliyordum. Tabi her zaman değil ve her istediğimi de değil. Mesala bir yere gittiğimde veya birşey yaparken istemsiz şekilde oluyordu. Şimdi ise hiç olmuyor(yaklaşık 10 yıldır ) Asıl merak ettiğim geleceği yaradanımızdan başka hiç kimse bilmez. Bu bana nasıl oluyordu. Bir hocaya sorduğumda kimseye anlatmamalıydın dedi. Bilgisi olan arkadaşlar bilgi paylaşımı yaparsa sevinirim.

Evet geleceği yaratıcıdan başka kimse bilemez ama yaratanın isteğiyle başka insanlar da bilebilir.
İslamda bukonuda bir kaç bilgi paylaşılıyor gelecek insanlara iki yol ile bildirilirmiş
1- Rüya

2- İlham

Rüyayı açıklamaya gerek yok herkez bilir rüyanın ne olduğunu ilham ise kalbe doğan hisler demektir.
Rivayet edilir ki hz.peygamber vefatından 5 gün önce insanların arasına çıkıp şunu demiş "Artık peygamberlik bitmiştir benden sonra peygamber gelmeyecek benden geriye kalan tek şey gerçek çıkan rüyalar ve kalplere verilen ilhamlardır"

Bu konuda genel görüş şudur gaybı Allah bilir gayb kapısından dilediği kadarını dilediği kullarına gösterir paylaşır.
Peki bunu neden yapar ? Burası çok uzun bir konudur işte mükafat için olanı var imtihan için olanı var varda var.
Mesela siz şimdi diyorsunuz ki gaybı sadece Allah bilir peki ben geleceği nasıl gördüm ozaman ?
Hayat sıfatıda Allaha aittir geçici bir süre içinde olsa şu an nasıl hayattayız ozaman ?
Biraz bu açıdan bakarsanız anlamanız daha kolay olur.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Ben hep bunu dusundum geleceği Allahtan başka bilemez derler ama ol der ve olur tabi ki demekki bir çok insana bunun iznini veriyor

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Benim de rüyalarımın çıkması gibi bir durum var. Gördüğümde anlam veremiyorum ancak süresi değişse de bir süre sonra yaşıyorum. Bazen de insanın içine doğar derler ya bazı şeyleri bir şekilde biliyorum. Mesela nasıl öleceğimi biliyorum. Bir arkadaş cevap yazmış rastgele birine denk gelmez ailene sor diye. Gerçekten de aileyle alakası var.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Anlayamadığım;geleceği Allah'tan başkası bilemez(benim inancıma Müslumanlığa göre).Burası tamam.
Ama yine benim inancıma göre;"Allah herşeye kâdir olandır".Herşeye gücü yeten Allah bir kuluna isterse bu özelliği neden vermesin?Zaten geleceği bilmekten kastımız Kıyamet kopuş zamanı degil.Bir insanın altı ay ya da bir hafta sonrası,ya da bir konunun sonucunun ne olacağı gibi...
Ben bu konuda bazen çok katı davranıldığını düsünüyorum.Allah eğer isterse bir kuluna pekalâ bu özelliği verebilir,kalp gözü,durugörü,hissiyat artik ne ise bu yollarla ,gelecek ile ilgili insanlara ışık tutmasina,tahminde bulunmasına izin verebilir.Anael Zan 'ın dedigi gibi yeter ki "Ol"desin.

Paristanbulima

Kayıtlı Üye
Kimseye anlatmamalıydın diyen kişiye hoca demeseniz daha iyi olur. Çünkü gerçek bir hoca geleceği Allah'tan başkasının göremeyeceğini söylerdi. 1 saniye bile olsa böyledir. Yalnız hissiyatınız kuvvetliyse böyle şeyleri hissetmeniz normaldir. Bende ölecek kişileri rüyamda görürüm en fazla 1 hafta içinde ölürler. Bu hisle ilgilidir. Geleceği görmek demeyelim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...