Yoga zor bir şeymi ??

Agita

Kayıtlı Üye
Ahh dostlar ahh.. Ben 2 gündür (emin degilim zaman konusunda proplemlerim var) kundalini yoga yapıyorum kyrialı falan bir şeyler hareket dizini var işte öyle en basitini yapıyorum yapıyorum yapmasınada sonunda çok yoruluyorum birde bazı bel/sırt hareketleri oluyor onlarda benim vucud komple titriyor.. Çok ilginç neden böyle oluyor bilmiyorum. Hızlı bir metobolizmam oldugundan (hiper tiroid <3<3<3<3<3<33<3<3<3<3) istedigim kadar yiyip yatıp hala 51 kilo kalabiliyorum.. (1.81 boylarındaysanız ve erkekseniz bu sizi iskelet gibi yapıyor) hayatım boyunca yattım ondan dolayı hiç kas vucud falan çalışmadım ihtiyacımda olmadı.( Önerilir çok hoş bir şey 2 gün yoga yaptım hayattan nefret ettim o vucud geliştiren abilere saygılar burdan bir kez daha..) Demem o ki bu yoga zormu ? Benmi bozugum çok güçsüz bir bedenim mi var benim o titreme olayı beni korkuttu açıkcası böyle sırt/bel tarafını çalıştırırken komple vucud tirtir titriyor. Evet yorumları bekliyorum..

Byznr

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yoganın zorluğu ya da kolaylığı sizin istikrarınıza ve içinizde olan isteğe bağlı.Yorulmanız normal yoga bütün vücudunuzdaki kasları etkiler.Ancak önerilen ilk başladığınızda vücudunuzu çok fazla zorlamamanızdır.Hemen 2 gün içerisinde esneklik kazanamazsınız zamana ve pratik yapmaya ihtiyacınız var.Titreme olayında da korkulacak bir şey yok kaslarınızı fazla zorladığınız için oluyor.Ağrılarınızın çok olmasının sebebi de bu.Vücudunuzu dinleyin, aşırıya kaçmamaya dikkat edin.Aksi takdirde sakatlıklara incinmelere yol açabilirsiniz.Ayrıca uzman birinden yardım aldığınızı varsayıyorum tek başına yoga yapmak tehlikeli olabilir.Üstelik hipertroididen bahsediyorsunuz yapmamanız gereken hareketler de olabilir.Yani bir uzman yardımıyla yapıyorsanız bu işi devam edin derim, ağrılarınız olacak elbette ama siz esneklik kazandıkça yok olduklarını göreceksiniz ve size sağlayacağı yararları tahmin bile edemezsiniz.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Bende yapıyorum ama benim yaptığım basit.İlk başlarken basit başlamak lazım aksi halde çok çabuk sıkılıp bırakabilirsin.Eğer instagram hesabın varsa sana kendisini çok geliştirmiş yoga eğitmeni profili yollayacağım .Adam müthiş geliştirmiş kendisini tek elle amuda kalkıyor hemde hiç zorlanmadan.Sanki amuda değilde ayağa kalkıyor.

Yavaş yavaş ilerlemek en iyisi bende sabırsızlığım yüzünden çok şeyi yarım bıraktım ama bu öyle olmayacak.

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Bir de ilk zamanlar titreme sebebi kaslarının gevşek olması.Gün gelecek bu zorlandığın hareketleri yaparken basitseyeceksin pilateste de bu tip hareketler vardı.