uzaktaki birisinden helallik nasıl alırız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Benim uzağımda olan bir arkadasimdan helallik almak istiyorum. Eskiden kendini rahatsiz ettigimi soylerdi. Bir iki kez konusmaya calistim ama o reddetti neyapabilirim?

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Aynen bu durum benimde başıma geldi. Bende senin gibi yaptım reddetti. Üstüne çok gelme takma hatta. Bi durumu olduğunda ona yardı edersen belki hakkını helal eder. Allah'tan umit kesilmez =)

Agita

Kayıtlı Üye
2014 teyiz dostum arasana.. 118 li hatlardan numarasını ögrenebilirsin..

Agita

Kayıtlı Üye
Faceden arıyabilirsin daha kapsamlı face hatıralar açısından..

La-edri

Kayıtlı Üye
Helalik cok önemli bir mesele sadaka fikri nerden cikti bilmiorum ama sadaka bu konuda cok yersiz, kisi kirdigi insanin kalbini almak durumunda yani gönlünü, elbette kirdigi nisbette derindir acisi ve size yüz vermez, ama sizdeki vicdan durumuda malesef herseyi yapmaniz gerektiren bir durum, yani tavsiyem elinizden geleni yapin, uzun uzun konusup muhatab olmaniza gerek yok eger kisi sizi red ediyorsa, fakat üzüldügünüzü ve aff dilediginizi bildirin, yumusar ve zamanla zaten sizi aff eder, helallik meselesi o iki kisi arasinda olur, sadaka vsa kesinlikle yer bulmaz.

Agita

Kayıtlı Üye
Benim bildigimde helallik olayı sadece o 2 kul arasındadır Allah bile karışamaz derler.. Tüm günahlarını af edebilir allah derler ama kul hakkına giriyorsan orda durcan aga derler.. Ondan dolayı ara tara bul sor soruştur sora sora bagdat bulunur nerler..

67890

Banlı Kullanıcı
beyaz gül meditasyonu yapabilirsin.
büyük beyaz parlak bir gülün içinde olduğunu imgele sonra arkadaşanıda al gülün içine.
ellerini tuttuğunu imgele sonrada içinden geldiği gibi konuş.

Agita

Kayıtlı Üye
beyaz gül meditasyonu yapabilirsin.
büyük beyaz parlak bir gülün içinde olduğunu imgele sonra arkadaşanıda al gülün içine.
ellerini tuttuğunu imgele sonrada içinden geldiği gibi konuş.

Bunun islami bir açıdan degerinin olmadıgını düşünüyorum sadece arakdaşın iç huzuru için geçerli olan bir şey bu..

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Helalik cok önemli bir mesele sadaka fikri nerden cikti bilmiorum ama sadaka bu konuda cok yersiz, kisi kirdigi insanin kalbini almak durumunda yani gönlünü, elbette kirdigi nisbette derindir acisi ve size yüz vermez, ama sizdeki vicdan durumuda malesef herseyi yapmaniz gerektiren bir durum, yani tavsiyem elinizden geleni yapin, uzun uzun konusup muhatab olmaniza gerek yok eger kisi sizi red ediyorsa, fakat üzüldügünüzü ve aff dilediginizi bildirin, yumusar ve zamanla zaten sizi aff eder, helallik meselesi o iki kisi arasinda olur, sadaka vsa kesinlikle yer bulmaz.

Kesinlikle yanlış anlaşılma olmasın.Sadakayı kastederken kalp kırmayı falan kast etmedim.Mesala küçükken bi yerden hırsızlık yapmışsındır.Okulda arkadaşlarının mallarını çalmışsındır falan.Bu tür durumları kasteddim.Eğer adam bulunamıyorsa onun adına sadaka vermek en hayırlısı olur...

67890

Banlı Kullanıcı
sevgili agita bu deneyimlenen bir sey.bu uygulamayla farkli seylerde yapiliyor.sadece yuzeysel bilgi verdim.herseyi islamiyetle alakasi yok demek yanlis olur.insanlikla alakali olan hersey islam dir.islamda baris anlamina geliyor buda baris adina yapilan bor teknikse din tekamulunde olanlarda uygulayabilir.

Agita

Kayıtlı Üye
İslamda helallik almak için yüzüne açıkca suçunu itiraf edip özür dilemen gerekir. Gözlerini kapatım hayal ederek degil. Kaldıki öyle bir şey olsa Allah yapın derdi. İslam kolaylıklar dinidir. Ben helalligin barışın islamda degeri yok demiyorumki bu yapılan uygulamanın yok diyorum çünkü gerçekligi muammadır. Zihinsel transfer seyahat ruhsal buluşma falanla ilgili amerikanında rusyanında bir sürü araştırması var ve hala para ödülleri var gelin yapın yapabiliyorsanız 20 bin dolar verelim falan diyorlar. Gerçekligi muamma olan bir uygulama ile islami açıdan helallik alamaz. Vijdanını rahatlatır en fazla.. Faceden dahi silmişse biraz bekleyin zaman geçsin siniri dinsin yine sonra tekrar iletişime geçin derim.. Sinirliyken üstüne gitmek dogru bir şey degil insanların..

67890

Banlı Kullanıcı
allah yapmaında demiyor ama:D içindeki gücü kendin keşfet diyor.
şu islamda yok bu islamda yok diye diye müslümanlar geride kalmadımı.kullandığımız internet sistemi bile bilgisayar bile onlara ait.
allah neti icat edin demedi ama kendisinde olan zeka enerjisini insana yüklediği için batılı keşfetti.
biz niye hala adamların bir adım değil bin adım gerisindeyiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...