Öğrenmek İstediğin Bir Bilgiye Ulaşmak için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Periliceperi

Kayıtlı Üye
Merhabalar. foruma baktım ama bulamadım. çok önemli benim için. bir konu var o konu hakkında nasıl olup bittiği hakkında birşey bilmiyorum. birilerine soramıyorum. ancak o kişinin kendi anlatması lazım. yanlış anlaşılmasın dedikodu falan değil. ama bilmem gerekiyor. bunun için hangi esma uygundur acaba çok önemli benim için.

La-edri

Kayıtlı Üye
Esma calismalari yogun bir istir, hic alakasi olmayan bilgisi ve belirli bir seviyesi olmayan insanlar, bir oturusta bilmenkac kere bir esmayi tekrarlayarak bir sonuc beklemesin.Kisinin zanni soruya müdahele eder ve bu bir paranoyaya ve obsesyona yol acar.

Ama yapanlar ve becerenler var diyecek olursaniz, Esmalarin sahibi diyorki, cok merak ettiginiz bir durum var ise bunu sabirla namazda sorun, cevab alanlar ise zaten cok azdir diyor.(istihare)
Yani esmalarin sahibi bunu demeisse, artik bilmemkim olan hocanin iddalarida geripilanda kalir.

Istihare ise ritualik bir namaz ile alakasi yoktur salattir asli, salat ise her yigidin harci degil.Ama deneyin tabiki Allah Kerim.

Periliceperi

Kayıtlı Üye
çok teşekkür ederim cevapladığın için. Doğru söylemişsin, normalde istiharelerim çıkardı ama 1 yıl boyunca bişiy için yaptığım istiharem gerçekleşmedi. Tabi hayırlısı buymuş diyorum. O yüzden istihare yapmak istemiyorum pek.

La-edri

Kayıtlı Üye
çok teşekkür ederim cevapladığın için. Doğru söylemişsin, normalde istiharelerim çıkardı ama 1 yıl boyunca bişiy için yaptığım istiharem gerçekleşmedi. Tabi hayırlısı buymuş diyorum. O yüzden istihare yapmak istemiyorum pek.

Ugrastiginiz yada meskul oldugunuz bir konu kisir ise ki sizin durumunuzda bu böyle görünüyor, cok pesinde durmayin, birakin yapabiliyorsaniz unutun hatta, iste bu tavirda cevab getiren bir durumdur.Sabir isi acikcasi gaybi seyler, sizin bu durum konunun sahibine sormadiginiz süre gaybi, ya zamana birakin yada direk kisiye sorun ama sormadan evvel cok yogun meskul oldugunuzu kendisine bildirin... Allah kerim.
sevgiler.

Mahrusa

Kayıtlı Üye
Kendinizi cok sıkmadan ya habir esmasını cekebilirsiniz. Allah ı anmaktan bir zarar gelmez tersine gelecekse anmamaktan ona sığınmamaktan gelir.

Periliceperi

Kayıtlı Üye
çok teşekkür ederim. Ben çok istihare yapardım yakına kadar bi süredir de uyumadan önce Ya Habir esmasını çekiyordum. ama bir gece kulağıma bir kadın resmen adımı seslendi. çok eminim rüya değildi. o yüzden korktum açıkçası.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...