Ya kahhar esmasini binlerce okursak ne olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

downland

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar YA KAHHAR esmasını her gün çok okursak ne olur.100.000 veya 200.000 acaba bize bi zararı dokunurmu.Kimileri diyor vücudun dayanamaz bitkin düşersin bayılırsın,kimisi tam hatırlamıyorum ama MEKSAYAİL mi ne o esmanın hüddamı gelir diyor .Sizce böyle bir uygulama yapıcam.Bana bir zararı olurmu.Birisine sıkıntı amaçlı değil sadece Allah rızası için okusam yinede olurmu .SAĞLICAKLA KALIN.

La-edri

Kayıtlı Üye
Meksayil diye bir esma yoktur.
Size bu esmalari tekrarlamakdan hic bir sorun yada bela gelmez, fakat sizin bu zikri yapma niyetinizin altinda yatan niyet size sorun getirebilir.
Siz henuz esmalari bile ayird edebilecek bir bilgiye sahib degilken neden Kahhar esmasini cektiniz ki ?
Allah rizasi icin yapmak istiyorum demsissiniz, o halde esmalarin anlamini ögrenmeye calisin, bu ögrenme isi gercek zikirdir.
Tekrarlama sonra gelir, yani siz anlamini bilmek zorundasiniz ve üzerinde durmak düsünmek tefekkür etmek durumundasiniz.
Zikir hatirlama anlamindadir bilmediginiz bir mananin nesini hazirlayacaksinizki 100 bin kere söylerken ?

Binlerce zikir yapanlar belirli bir bilgiye sahibdfirler en azindan söyledikleri esmanin manasini biliyorlardir.
Kahhar ismi bir dervise bile en son kademede verilir.
Size bir zarari olacagindan degil, fakat böyle zikir yapilmaz.
Bir takim fiziksel aksamalar insandan insana degisir , illa olur diye bir sey yok ama ihtimal var tabiki, bas dönmesi kapcarpintisi uyku basmasi vsa gibi.

Hic kimse ilk calismalarinda 100 bin kere cekmez, zaten buna gerek yoktur, bir gun 50 yaparsiniz örteki gün 100 , birden ta tepeden baslayip bir kac gün sonra bikip birakmakdansa az az baslayin ama daimi olsun..

aşk1

Banlı Kullanıcı
100000 mi 200000 mi :D bi gün 24 saat demek 24 saat 1440 dakika demek 1440 dakika 86400 saniye demek buda ancak 86400 zikredebilirsin günlük demek :d sabah sabah neye kafa yordum ben öyle Aman Allah ım. Sen önce günlük ne kadar çekilebilir diye bi dene bakalim kaça kadar çekebilceksin. Ve anlamini hissederek zikretmelisin kötüye kullanmamalısın o zaman sana dönüşü tabi ki iyi olmayacaktır. Ama onun dışında korkma okumaktan :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...