düşmüş melek kanı taşıyan insanlar hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Love Song

Banlı Kullanıcı
arkadaşlar öncelikle merhaba,internet üzerinden bu tür bilgi alışverişi yapmaya alışık değilim
avrupada paranormal sanatlar üzerine yoğun dersler aldım islam inancında aşağıda yazdıklarım geçerli kabul edilmesede bana öğretilen bilgilerin birkısmını paylaşacağım ve bunlar hakkında bilgisi olan arkadaşlardan sorularımı cevaplamasını isteyeceğim

öncelikle lütfen ''öyle değil yanlış biliyorsun'' tarzında yorum yapmayın çoğu kişinin inancına ters düşecek şeyler öğrendiğim için bu uyarıyı yapıyorum

bana öğretilene göre günümüzde her 10 insandan biri düşmüş melek kanı taşıyormuş

bununla beraber iblis kanı taşıyan insanlarında mevcut olduğu öğretildi

iblis kanı taşıyan insanların doğal olarak çeşitli yetenekleri olduğunu hatta bunların öğrenilmesi için okullar olduğunu biliyorum

fakat merak ettiğim konu;düşmüş melek kanı taşıyan insanlarında bu tarz özellikleri varmı yada öğrenebilecekleri okullar varmı?

iblis kanı taşıyanlar demişken bildiğiniz gibi düşmüş melekler zamanında insanlarla ilişkiye giren meleklerdir,eş cinselliği insanlara öğrettikleri bile söylenir şahsen eşcinsellik konusunda inanmıyorum,iblis kanı taşıyanlarında 'demon' dediğimiz kimine göre iyi kimine göre kötü olan artık ne derseniz (eski tanrı,melek,şeytan) kanı taşıdıkları öğretildi,bunu iblis dediğimde cinlerle karıştırılmaması için yazdım

ikinci sorumsa sadece ciddi bilgi sahibi olan aktif arkadaşlarım için;
bildiğiniz üzere türkiyede istanbul ve izmirde 2 büyük okul var insanların karşı çıkacağı için akademilerin isimlerini yada görevlerini söyleme ihtiyacı duymuyorum zaten ne demek istediğimi anladığınızı varsayyıyorum bunlar haricinde akademiler varsa özel mesaj olarak yerlerini söyleyebilirmisiniz,türkçe kitap ve kaynağa ihtiyaç duyuyorum

şimdiden teşekkür ederim.

Agita

Kayıtlı Üye
Düşmüş melekten kastın mesela şu kudüste baş aşşagı sarkıtılmış 2 melek vardı yahudilere büyü ögreten onlarmı ? Eger onlarsa onlar düşmüş melek degiller öncelikle. Ve zaten onlar baş aşşagı sarkıtılmalarının nedeni bir kadına aşık olmaları falandı. Söz gelimi benim hatırladıgım bunlar biz insan olsak pür pak takılırız demişler. Allahta bunları göndermiş dünyaya büyü ilim milim derken bir kadına aşık olup bir şeyler yaşamışlar ve insan günahlarınamı düşmüşler öyle bir şeyler olmuşta ters döndürülmüş denir. Ben hatırlamıyorum tabi biri şimdi gelip sevgili agita bahsettiginiz budur şöyledir diye beni düzeltir umarım ona şimdiden teşekkürler. Kısacası demem o ki eger meleklere inanıpta tanrının kontrolünde olduguna inanmamak bence saçma. Melekler varsa düşmezler düşüyorlarsa bir görevleri misyonları vardır.Tanrının allahın gözünden kaçamazlari tüm yaratılanlar gibi ve onun daha sıkı yönetiminde farkındalıgındadır. Misal bizim kusurumuz unutmaktır cehennemi allahı en basiti ölücegimizi unuturuz ve günah işleriz bunları bilsek günah işlemeyiz. Yani düşmüş melekten yarı insan yarı melek insanlar biraz fantastik kaçıyor benim gözümde vampirler kurtadamlar kadar gerçektir..

Love Song

Banlı Kullanıcı
öncelikle vampirler kadar saçma konusuna değinelim,allaha inandığınıza göre muhtemelen demonların varlığınıda kabul ediyorsunuzdur o zaman empusayıda kabul ediyorsunuz demektir kendisi ismi pek duyulmamış bir hem vampir hem demon olan bir hanım kızımızdır,1431 doğumlu türklere soykırım yapmaya çalışan vlad tapes'in empusanın soyundan geldiği bile söylenir şahsen vlad tapesin empusanın soyundan gelme olayı bana saçma gözüküyor

şimdi düşmüş meleklerin inançlara göre yorumları çok farklıdır,düşmüş melekler kesinlikle 2 tane değildir düşmüş meleklerin en bilinenleri azazel ve satan'dır
satan yanlış hatırlamıyorsam kötülüğün meleğiydi satanislerin satanı koruyuları olarak kabul ettiği bir farklı konudur doğruluğu tartışılır satanizmin luciferle bağlantılı olmadığınıda bu konu içine sıkıştırayım,umarım luciferin kim olduğunu biliyorsunuzdur herneyse

düşmüş melek kanı taşıyan insanlara örnek vermek gerekirse kral arthur'dan hatırlayacağımız merlin düşmüş melek kanı taşır kendiside bunu kabul eder
düşmüş meleklere şu şekilde bakabiliriz tanrıyı ve luciferi savaşta karşı karşıya koyarsak iki çok büyük güç olduğunu görürüz fakat günümüzde bilinmeyen şudurki bu savaşta 3 taraf vardır 3. taraf düşmüş meleklerdir,bunun fantastik bir hikaye olduğunu düşünüyorsanız islamında kabul ettiği tevrat ve incili okumanızı ve araştırmanızı öneririm 3 büyük kitaba yazılmamış sağlıklı kaynaklaıda araştırırsanız mitolojik olarak nitelendirdiğiniz canlıların bağzılarının islamda yeri olduğunuda göreceksiniz

umarım eleştrimi hakaret olarak algılamamışsınızdır,yorumunuz için teşekkürler.

dede

Kayıtlı Üye
Öncelikle şu türkiyedeki akademileri çok merak ettim, bizimle paylaşmanızın bir sakıncası olacağını sanmıyorum hatta birazda ısrar ediyorum çok merak ettim :)

(görüşünüzü yargılamıyorum sadece bilgi paylaşımı)Bana öğretilene görede, düşmüş melek denilenşey yalnızca yanılgı.Şeytan yerini terk ederken yanında 19 tane kendi ırkından kurmaylarıyla beraber gitti dünyaya, kimilerine göre bunlar antik çağlarda karşımıza titanlar olarak çıkıyor kimilerine göreyse 12 olimpuslu ve titanların toplam sayısı 19 olduğu için içine olimposlu tanrılarıda katıyorlar
Ancak tabi buda bir görüş, yalnız yaygın olarak ortak görüş Düşmüş melek diye birşeyin olamayacağı, Cinler de değil bu 19 kurmayın kendini insanlara düşmüş melek oalrak tanıttığı kabul edilir Nedenmi
Şöyleki uyum var; Düşmüş melekler insanlarla çiftleşti ve devler ortaya çıktı,bazı kaynaklara göreyse süper insanlar, Yunan tanrılarına bakınca insanlarla ilişkiye girip yarı tanrı super gucu olanlar var,boğagibi adamlar var ancak herşeyden önce Bu islami bilgide, bu 19 kurmaydan bazıları insanlarla ilişkiye girmiş ve bazı devler ortaya çıkmıştır gibi bir bilgide elimizde mevcut.Tabi burdaki devin anlamı süper gücmü yoksa gerçek devmi orası kesin değil sadece
Dediklerime şöyle bir kaktığımızda aslında nekadarda ortak nokta olduğunu görücez

Yani düşmüş melekler veya eski bu yıldırım çaktıran tanrılar vb hepsi aynı şeytan ve kurmayları, bakın cinler demiyorum cinler bunlar için yeterince güçlü değil
TAbi sonra bazı cinlerde ben düzmüş meleğim diyebildi ve inandırdı, ha neden bazı cinler, e kimisi var ayak boyunda kimisi var bu uzaylı dediğiniz gibi 1 metre boy siyah goz, kimisi var keltenkele adam, ancaaak kimisi var mavi gözlü uzun boylu sarışın(meleklerle karıştırmayalım) kimisi var siyah saçlı kırmızı gözlü yani inandırabilecek olanlar da kendilerini düşmüş melek olarak inandırdı

E yav düşmüş melek diye birşey olmasa nasıl inanıcaklar bunlar için kanıt gerekirdi, düşmüş meleğin en çok hıristiyanlıkta yaygın olduğunu görüyoruz, kaynağı ise meleklerin sapabileceği dolayısıyla düşebileceği yani kaynak Harut ve marut

Onların hıkayesiyse kısaca, Allah bizi sınamak için yolluyor bunlar görevlerinin başındalar sonra bunlar yav insanlar çok aptal niye gunah ıslıyolarki felan derken Allah onlara nefs lerini vermeyi teklif ediyor Nefs alınca bunlar sapıtıyor bir kadınla ilişkiye girmek için din değiştirip adam öldürüyorlar Allahta onları 4. kat(tam emin değilim) semaya asıyor ve kıyamete Kadar bekletiyor

Yani burdanda düşmüş melek olabileceği gibi bir ihtimal doğuyor ve çokda güçlü bir kaynak.Ancak Tabi oyle değil

Konu dahada uzun çok kısa geçmeye çalıştım okunsun diye

DEdiğin tamamek yok demiyorum elbet aslında dediğin gibi bir durum sözkonusu ancak çoook ayrıntılı ve ince,üstünırk uzaylılar zırt mırt yanı,fff uzun :DYalnızca isimler farklı ve kanıtlar var ve daha gerçekci

Agita

Kayıtlı Üye
Allaha inanıyorsam bunları kabul etmek zorunda degilim. Allaha inanmak demonlar (şeytanlara) inanmayıda kabul ettirir varlıgına dair ama şeytanlar varsa empusa da vardır degildir. Bu cinlere inanıyorum diyip bir cin varki şunu bunu yapıyormuş ve bunada inanmak zorundaymışım anlamına gelmez. Kısacası bir şeyin varlıgına inanmak bir karakterin varlıgınada inanmayı gerektirmez. Şeytanlar vardır derim ama yarı vampir yarı şeytan soykırımcı 1400 lü dogumlu bir varlıga inanmam gerekmez. İslamdada böyle bir şey yoktur zaten.. Ayrıca bahsettigin şey islam degil hristiyanların (ki hepsi degil bir kısmı çünkü hristiyanlık çok karışık bir din mesep konusundan çok çeşitliler krallar bile mesep çıkarabiliyor batıda) inandıgı şeylerdir bunlar. Bazı hristiyanlar bunu kabul dahi etmez bazıları isayla savaştıgını söyler falan bu çok karışık yani bu daha kendi ülkesinde kendi dininde bile tam olarak benimsenmiş bir şey degildir. Son olarak yarı melekler konusuna gelince firavunda ben tanrıyım diyordu o zaman o da tanrı ? Biri ben buyum diyince o olmazki. O zaman bende yarı şeytan yarı melek vampir ölümsüz bir varlıgım. Eee şimdi bunamı inancaz hepimiz ?

Öncelikle bunları art niyetle yazdıgını düşünmüyorum iyi niyetle inancını dile getiriyorsun. İnancına düşüncelerien saygım var fakat şöyle bir gerçek varki bu varlıklar kavramlar günümüzdeki rpg siteleri ve dizilerle fantastik romanlarla ortaya çıkmıştır. Günümüzde böyle şeylere inanmak populer kültür diyebilirim. Şöyle bir gerçeklikten bahsediyorum ben. Eger bir tanrıyı kabul ediyorsan onun gücünün sonsuz oldugunuda edmen gerekir. Aksi taktirde kabul ettigin tanrının gücü sonsuz degildir her şeyi görüyor biliyor degildir ve bu bahsettigin şeyler oluyor demektir. Misal ingilziler bunu kabul etmez ve ingilizlerde aşırı tutucu dindarlardır. Onlarda tanrıyı yüce görürler her şeyden üstün görürler. Bu anlatılanlara bir ingiliz kötü gözle bakar. Dedigim gibi bahsettigin konular populer kültürle ortaya çıkmış kendi ülkesinde bile rabet görmemiş inanışlardı ve bir ara papalar bunu kafirlikle eş deger tuttular. Satanizm bu arada şeytanın koruyuculuguan falan tapmak degildir. Satanistlerin hepsi tanrıya inanırlar. Tercih oalrak şeytana taparlar. Batıdakilerin açıklaması madem bir tanrı var ve buna ragmen kötülükte var o zaman şeytanda tanrı kadar güçlüdür ilkesidir. İslamda bu ilke geçersizdir. Çünkü tanrının gücü her şeye yeter islamın temel ögretilerindendir. İslamda satanizm biraz zor olsada çarpıtılmış olsada yer yer ateizme kaçsada bir şekidle varlıgını sürdürüyor az çok. Yani kısacası demem o ki islami açıdanda herangi bir semavi din tarafındanda ele alındıgında düşmüş melek diye bir şey yoktur. Sen inanıyorum dersin inanırsın beni ilgilendirmez fakat dedigim gibi bu bahsettigin gibi bir şey degil. Senin bahsettigin inanıışı biliyorum cennetten atılmış meleklere düşmüş melekler diyorsun sen kısacası. Fakat şöyle bir bilimsel gerçek varki (tamamen bilimsel açıdan yaklaşcam burda) azazel ibranicedeki azazil kelimesinin avrupadaki halidir. Azazil yahudilerde şeytan demek oluyor ve bu yahudilerdeki klasik hikayede geçerken cennetten atılan şeytanın adı. Satan hristiyanlıktaki şeytan adının karşılıgı yani senin düşmüş melekler diye bana bahsettigin şey bilimsel olarak bakıldıgından aynıları. Bir melegin cennetten atılışı var ve sonra şeytana dönmesi bu şeytanın yahudi dininde azazil hristiyanalrda satan müslümanlarda ise iblis olarak adlandırılmasından kaynaklanıyor.. Yani senin anlyıcan ilk cenneten düşen melek azazel ve satan dı dedigin zaten cennetten kavulan şeytan oluyor ve farklı 2 kültürdeki adı oluyor.. Wikipedia danda araştırabilirsin dedigimi. Lucifer ve saligia inanışına gelicek olursak o çok degişik bir inanıştır ki saligia ya hiç girmek istemiyorum çünkü saatlerce yazarım burda.. Yani demem o ki populer kültürle oluşan yeni inanış bunlar..

Agita

Kayıtlı Üye
Öncelikle şu türkiyedeki akademileri çok merak ettim, bizimle paylaşmanızın bir sakıncası olacağını sanmıyorum hatta birazda ısrar ediyorum çok merak ettim :)

(görüşünüzü yargılamıyorum sadece bilgi paylaşımı)Bana öğretilene görede, düşmüş melek denilenşey yalnızca yanılgı.Şeytan yerini terk ederken yanında 19 tane kendi ırkından kurmaylarıyla beraber gitti dünyaya, kimilerine göre bunlar antik çağlarda karşımıza titanlar olarak çıkıyor kimilerine göreyse 12 olimpuslu ve titanların toplam sayısı 19 olduğu için içine olimposlu tanrılarıda katıyorlar
Ancak tabi buda bir görüş, yalnız yaygın olarak ortak görüş Düşmüş melek diye birşeyin olamayacağı, Cinler de değil bu 19 kurmayın kendini insanlara düşmüş melek oalrak tanıttığı kabul edilir Nedenmi
Şöyleki uyum var; Düşmüş melekler insanlarla çiftleşti ve devler ortaya çıktı,bazı kaynaklara göreyse süper insanlar, Yunan tanrılarına bakınca insanlarla ilişkiye girip yarı tanrı super gucu olanlar var,boğagibi adamlar var ancak herşeyden önce Bu islami bilgide, bu 19 kurmaydan bazıları insanlarla ilişkiye girmiş ve bazı devler ortaya çıkmıştır gibi bir bilgide elimizde mevcut.Tabi burdaki devin anlamı süper gücmü yoksa gerçek devmi orası kesin değil sadece
Dediklerime şöyle bir kaktığımızda aslında nekadarda ortak nokta olduğunu görücez

Yani düşmüş melekler veya eski bu yıldırım çaktıran tanrılar vb hepsi aynı şeytan ve kurmayları, bakın cinler demiyorum cinler bunlar için yeterince güçlü değil
TAbi sonra bazı cinlerde ben düzmüş meleğim diyebildi ve inandırdı, ha neden bazı cinler, e kimisi var ayak boyunda kimisi var bu uzaylı dediğiniz gibi 1 metre boy siyah goz, kimisi var keltenkele adam, ancaaak kimisi var mavi gözlü uzun boylu sarışın(meleklerle karıştırmayalım) kimisi var siyah saçlı kırmızı gözlü yani inandırabilecek olanlar da kendilerini düşmüş melek olarak inandırdı

E yav düşmüş melek diye birşey olmasa nasıl inanıcaklar bunlar için kanıt gerekirdi, düşmüş meleğin en çok hıristiyanlıkta yaygın olduğunu görüyoruz, kaynağı ise meleklerin sapabileceği dolayısıyla düşebileceği yani kaynak Harut ve marut

Onların hıkayesiyse kısaca, Allah bizi sınamak için yolluyor bunlar görevlerinin başındalar sonra bunlar yav insanlar çok aptal niye gunah ıslıyolarki felan derken Allah onlara nefs lerini vermeyi teklif ediyor Nefs alınca bunlar sapıtıyor bir kadınla ilişkiye girmek için din değiştirip adam öldürüyorlar Allahta onları 4. kat(tam emin değilim) semaya asıyor ve kıyamete Kadar bekletiyor

Yani burdanda düşmüş melek olabileceği gibi bir ihtimal doğuyor ve çokda güçlü bir kaynak.Ancak Tabi oyle değil

Konu dahada uzun çok kısa geçmeye çalıştım okunsun diye

DEdiğin tamamek yok demiyorum elbet aslında dediğin gibi bir durum sözkonusu ancak çoook ayrıntılı ve ince,üstünırk uzaylılar zırt mırt yanı,fff uzun :DYalnızca isimler farklı ve kanıtlar var ve daha gerçekci

İslama göre degerlendirmek gerekirse düşmüş melek diye buna denir fakat arakdaş bahsettigi düşmüşmelek. Cennetten kovulmanın biraz edebi ismi. Kısacası şeytanlardan bahsediyor.. Öncelikle islamda şeytanlara bakmadan önce şeytan ne dmek onu yazıyım şeytan= kötülük yapmayı adet edinmiş varlık. bu varlık kısmına insanda dahildir. Ne şeytandır ooo denilir halk arasında bazı kötü kişilere. Şeytan şeytani nin yani kötücülün kötü şekline glemiş halidir. Şimdi islamda şeytana gelicek olursak şeytan kötü anlamındadır yine. İblis bizim o şeytan diye bahsettigimiz arkadaş oluyor (selamlar bu arada onada) ve iblis islamda bir cindir. Evet islamda iblis bir cin.. Zaten akıl var mantık var 2 side ateşten yaratılıyor diyip farklı olmasınımı bekliyceksiniz ? İblisde cindir. İnsanlar yaratıldıgında boyun egmemiştir ve ben daha üstünüm demiştir. İnsan topraktan diyip yeri gösterip ben ateştenip diyip gögü gösterir ve bu kibir (hristiyanlıktata günah bunlar haaa) tanrıyı kızdırmıştır ve sonrası klasik hikaye.. Anlıycagınız islamdaki bu temel cin şeytan ve iblis olayı bozulmuş dinlerde çooook feci karışmıştır. Saligia mı dersin satan ayrı lucifer ayrımı dersin. Kutsal ruhcular falan var bide ooooo olaylar olaylar. Birde 52 süleyman şeytanı muhabbetide varki tadından yenmez olaylar.. O çarpıklık gelenin gidenin karıştırması okuyu okuyup degişik yorumlar yapmasıyla onca tuaf mesepler ortaya çıkıyorki.. Heleki günümüzdeki bu populer kültürün ortaya çıkmasının en temel nedenide protestanlar oluyor. Çünkü onlar direk okuyor kurguluyor ve onu analtarak kurgulama bir olay yaratıuor iyice karışmış bir şeyler ortaya çıkıyor.. Demem o ki özünde bunlar budur ama arkadaş böyle inanmıyor olabilir islami açıdan ondan dolayı ona bunları kanımsatmak gereksiz. Saygı duyma gerek.. Fakat özünde olaylar bundan ibaret bilgilendirme amacıyla yazıyorum herkese uzadı uzadıya saygılar..

Love Song

Banlı Kullanıcı
güzel yazmışsınız,fakat mitoloji ve farklı inançları ne kadar az karıştırırsak o kadar sağlıklı olur diye düşünüyorum,ayriyetten benim eğitim gördüğüm yerdeki inançlarla karıştırırsak işin içinden çıkamayız karanlık çağda tanrının öldüğü bile konuşuluyordu neyse konuyu iyice bulandırmadan düşmüş meleklere gelelim :)

düşmüş meleklerin sayısı tartışmaya çok açık bir konu kendimce sağlıklı olarak nitelendirdiğim kaynaklarda meleklerin 1/3 gibi bir kısmının düşmüş melek olduğu yazıyordu
düşmüş meleklerin insanla ilişkiye girdikden sonra tanrıya isyan ettiği konusu yine tartışmaya çok açık ve uzun bir mevzu olduğu için karıştırmıyorum fakat düşmüş meleklerin bir kısmının zaman içinde insanlara çeşitli sebeplerle kim beslediğini biliyorum fakat şöyle bir konu varki düşmüş melekler kendi soylarından gelen ve düşmüş melek kanı taşıyan insanları kendileriyle eşit görmeleri gibi bir durumda var düşmüş melek kanı taşıyorsan bizden birisin tarzı bir mevzu
düşmüş melek kanı taşıyanların dev olması açıkcası bana pek inandırıcı gelmiyor fazla kaynaktada yazmıyor zaten,herkülün düşmüş melek kanı taşıdığını idda edenler varki buda yunan tanrılarıyla ilgili iddanı destekliyor,fakat düşmüş melek kanı taşıyan insanların fiziksel üstünlüklerinin 2-3 nesil sonra azaldığıda pek çok kaynakta yine belirtiliyor,cinler konusuna gelirsek insanların cinleri görmesi kolay birşey olmayacağı gibi cinlerin insanlara benzememeside yine çok söylenen bir olay
insanlar doğa üstü bir güce sahip olmadıkca en fazla cinlerin enerjilerini görebilirler,cin ve insan birleşiminden doğan çocuklarla ebebğinleri hariç hiç bir insana görünemezler diye yazılarvokudum yine doğruluk payını bilmiyorum,düşmüş meleklerin cinler olarak düşünülmesi bu iddalarla çürütülebilir zaten pek mantığa yatmıyor olsada kesin bir kanıt bulmak imkansız gibi birşey olduğundan varsayımlar üzerine konuşuyoruz,dediğin gibi farklı isimler farklı inanışlar ve farklı varsayımlarla farklı sonuçlara ulaşabiliriz bana göre en mantıklı gelen bu yinede cinlerin düşmüş melek olarak adlandırılması gibi bir konu varsa düşmüş melek kanı taşıyanların paranormal yetenekleri olması durumu söz konusu olabilir.

67890

Banlı Kullanıcı
bence hepside düşmüş melek cinler iblisler vs .isyankar ruhlar düştü hatta bazı dönüşümler olmuş ruhlardan ruhlar yaratılmış.hacı bektaşı veli nin makalat adlı eserinde bir kere daha yazayım tanrının meleklerden şeytanlar yarattım hemde masumdular hiç bir günahlarıda yoktu.ama bunu niçin yaptığımı bilmezsiniz ancak ben bilirim diye yazmış.
düşmüş melek dev ırk ( nefilim )demek değil.

Agita

Kayıtlı Üye
Senin egitim gördügün yer neresi öncelikle ? Senin bahsettigin düşmüş meleklerde mitolojiktir. Hiç bir kutsal dinde düşmüş melek tabiri yoktur bana incilden tevrattan yada kurandan bunu gösterebilirmisin ? Kaldıki senin inancın bunlardan olmaya bilir bunu yapamamanı anlarım.. Senin bahsettigin tanrı öldü düşüncesi ayrıca sadece antik yunanlarda degil niçe tarafındanda söylenmiş olan bir düşünce buda fikrin inancın düşüncenin zamanı veyahut yeniligi eskiligi olmadıgının göstergesidir yani bunlar çok eskide kaldı tarzı bir şey yok.. İnanışlar böyle sınıflandırılmıyor. Kaldıki benim bahsettigim senin yorumladıgın gibi allaha isyan ettiler degil. Allahla biz düzgün olcagız diye iddalaşıp sözlerini yerine getiremedikleri için aldıkları ceza. Yani kadına aşık olup isyan etmediler insanlar gibi günahkar oldular diye cezalandırıldılar. Bahsettigin güvendigim kaynak dedigin kaynak ne ? Kim yazmış ki bu adam güvenilir oluyor ? Neye dayanarak meleklerin 3 de 1 düşük diyor ? Böyle bir istatisligi pozitif bilim dışında biri nasıl verebiliyor ? Bunları araştırmak sorgulamak lazım..

Agita

Kayıtlı Üye
Supernatural etkileri :(((((
:boat::boat::boat:

İşte bende bundan bahsediyorum tam olarak. Supernatural hiç bir gerçeklik ögesi içermemekte kurgusal bir eser. İnsanlar bunu gerçekmiş gibi algılıyor estetik açıdan degerlendirmek yerine şeytanlarla ilgili fantezilere giriyor. Mesela supernatural bir ara aşırı populerdi trde 2010-2011 ler gibi burda her 3 sorudan 2 si şeytanlarla ilgiliydi. Nasıl çagrırım nasıl ruhumu satarrım nasıl anlaşma yaparım diye. Şeytanlarla ilgilenen hiç bir majiste çıkıp demediki şeytanla anlaşma şöyle olur diye. Bu çünkü gerekte olmıyan bir şey. Hiç bir büyüde falan şeytanla anlaşam yok derken şeytanic biblia lar falan çıkamya bşaladı böyle şeyleri yazmaya bşaladılar ölü esirden şeytan çagırmaya hizmet etmeye adak adamaya falan yönelik sonra onlarda fos çıktı populer kültürden para kazanmak amaçlı kitaplar oldugu anlaşılınca bu iş bırakıldı uzun bir süre ama hala bu populer kültür etkileri devam etmekte.. Düşmüş melek biraz daha işin fantezi kısmına kaçıyor bence dedigim gibi.. (Bu benim cehaletimde olabilir inanlardan özür diliyorum inancınıza saygısızlık etmek istemem tabiki) Nephilimlere gelince nephilimler devler degildir. Sadece devler oldugunu söyliyenlerde var ama kelime anlamı olarak kolyeli demektir kolye takan boyunluklu yada bu banalara gelir fakat bir kaç kişi devler şeytan ve meleklerin çocuklarıdır yazdıgından nephilim dev insanlar oalrak kalmıştır fakat kelime anlamı ve özü olarak nephilim kolye takan demektir ve şeytanla melegin melezidir.. Devlerede şeytanla melegin melezi olan akılsız insanlar dendiginden zaman içinde bu kavramsal karışım olmuştur..

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Asi melekler romanında da düşmüş meleklerden bahsediliyor. Yazarı, kitabı yazarken gerçek araştırma ve belgelerden yaralanmış. Tabi ne kadar doğru bilinmez...

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Zaten melek deyince illa ki melek gibi iyi olacak demek değildir zaten o kadar iyi olsaydı düşmezdi gerçek melekler gökyüzünde göremediklerimiz ve asi olanlar yeryüzünde bence on kişiden biri melekse baya var demektir o zaman ;)

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Bana başlık ve konu biraz fantastik geldi:
1- Melekler insan değil ki kanı olsun
2-Melekler insana pek görünmez derler ama herkes Düşebileceğini anlayabiliyor... :D
3- supernaturali bir kez izledim onun konusu su idi: ruh hastalıgı bulasanları kurtarmak icin calisan gencler... : D

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Bana başlık ve konu biraz fantastik geldi:
1- Melekler insan değil ki kanı olsun
2-Melekler insana pek görünmez derler ama herkes Düşebileceğini anlayabiliyor... :D
3- supernaturali bir kez izledim onun konusu su idi: ruh hastalıgı bulasanları kurtarmak icin calisan gencler... : D
Selam arkadaşım;
1-İnsanlarda eskiden insan değildi ancak gökyüzünden ruhları melek bedenlerine düştü yani bedene girdi
2-Melekler göz perdesi kapalı olan insanoğluna görünmez görünmedikleri düşünmedikleri anlamına gelmiyor
3-Süpernatureli bende izliyorum gayet iblisleri avlıyorlar ve bunlar Allahın kuranda belirttiği üzere var olduğuna inandığımız varlıklar konuyu açan arkadaş bilgilendirmek istemiş parapsikoloji platformu burası böyle konuların açılması gayet normal neyi eleştirdiğinizi anlayamadım ayrıca

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Yaptıgım elestiri degildir, yanls anlamayiniz, eger anladiysaniz ozur dilerim . Sadece bana mantiksiz gelen noktalari belirttim.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Yaptıgım elestiri degildir, yanls anlamayiniz, eger anladiysaniz ozur dilerim . Sadece bana mantiksiz gelen noktalari belirttim.
Bende eleştirdiğinizi söylemedim size mantıksız gelen kısımların zaten insanların nasıl dünyaya geldiklerinin melek olarak versiyonu olduğunu belirttim ;) insanlarda yeterince garip bir şekilde yaratılmadılar mı?

han__ozan

Banlı Kullanıcı
İstanbul da okulumu varmış bunun hiç duymadım ..neresi adı ne ?

67890

Banlı Kullanıcı
sevgili agita tevratta nefilimlerden bahsediyor.bahsetmiyor diil.tanrıların insan kızlarını beğendiğini onlardan eş aldıklarını onlardan dev ırk doğduğunu yazıyor.
tanrılar dediğide düşmüş sürgün edilmiş melekler

Love Song

Banlı Kullanıcı
öncelikle tanrı öldü teorisini örnek olarak verdim ve onun adı ''niçe'' değil ''nietzsehe'' nietzsehe tanrı öldü lafını mecazi bir anlamla söylemiştir materyalizm ve metafizik arasındaki farkı anlamanızı beklemiyorum elbette,Ayrıca tanrının ölmüş olması teorisi 714 yani nietzsehe'den yaklaşık 1100 yıl önce karanlık çağ döneminde öne sürülmüştür ve tanrının insan dualarına cevap vermeyişini buna bağlarlar,sözler aynı fakat farklı anlamlarla söylenmiştir
[h=1][/h]yanlış hatırlamıyorsam kuranda tevratta ve incilde azazelin ismi geçiyordu ve azazelin düşmüş melek olduğu konusunda hiç süphe yok düşmüş meleklerin başı olarakda kabul edilir

sizin baş aşağı asılmış melekler diyerek düşündüğünüz harut ve marut olmalı ki bunlardan kuranda bahsedilir

Konu ile ilgili Bakara Suresinin 102. ayetinin Türkçe meali:
"Ve onlar, Süleyman'ın mülkü hakkında şeytanların anlattıklarına uydular. Süleyman inkâr etmedi; ancak şeytanlar inkâr etti. Onlar, insanlara sihri ve Babil'deki iki meleğe Harut'a ve Marut'a indirileni öğretiyorlardı. Oysa o ikisi: "Biz, yalnızca bir fitneyiz, sakın inkâr etme" demedikçe hiç kimseye (bir şey) öğretmezlerdi. Fakat onlardan erkekle karısının arasını açan şeyi öğreniyorlardı. Oysa onunla Allah'ın izni olmadıkça hiç kimseye zarar veremezlerdi. Buna rağmen kendilerine zarar verecek ve yarar sağlamayacak şeyi öğreniyorlardı. Andolsun onlar, bunu satın almanın, ahiretten hiçbir payı olmadığını bildiler; kendi nefislerinin karşılığında sattıkları şey ne kötü; bir bilselerdi."

ayrıca madraşik anlatımlarınada göz gezdirirseniz dinlerin ve inançların 3 kitapdan fazlası olduğunu göreceksiniz
islama göre bakmanızda ne kadar sağlıklı bilemiyorum ne de olsa islam günümüzde mitoloji olarak geçiyor :)
fakat anlayacağınız şekilde yani islama uygun şekilde izah etmeye çalıştım umarım başarılı olmuşumdur

bu arada aşağıda süpernatürel etkileri yazan üyenin ne dedğinden pek bir şey anlamadım,codzombi o diziyi düymuştum fakat izlemedim bana göre çocukca geldi dizi zevkinize karışmak gibi olmasın fakat ben the oz,game of thornes yada lost izlemenizi öneririm aksi taktirde hayal gücü dünyasında yaşamak istiyorsanız ve bu tarz tanrıyla alakalı olayları merak ediyorsanız en azından sağlıklı bir kaynaktan okumanızı öneririm tanrının ayak izleri yada cinsiyet ve psik anliz benim çok sevdiğim kitaplardır ayrıca ''böyle buyurdu zerüşt'' de güzel bir kitapdır belki size ağır gelebilir fakat okumanızı öneririm[h=1][/h]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...