Sayılara verilen anlamlara ilginç bir sembolik hikâye

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Demir.D

Banlı Kullanıcı
yazışmalarımızda lusidi bilinçsiz ,astrali bilinçli rüya olarak adlandırırsak daha anlaşılır olcak sanırım,böyle çok karışık geliyor.

Sadece bu kısmı yanlış bilgilendirme olmasın diye düzeltelim.

Lucid bilinçsiz rüya değil tam tersi bilinçli rüya.

Astral seyahatde farklı bir olay rüyalarla bir alakası yok. Gercek bedenin (kimi görüşe göre ruhun) fizik bedenden ayrı hareket etmesidir.

Yani parapiskolojiye göre kabaca bu şekilde tanımlanmıştır. Şimdi biz burda yeni tanımlamalar yaparsak daha cok kafa karısıklığı olur.

rüyagezgini

Kayıtlı Üye
Sadece bu kısmı yanlış bilgilendirme olmasın diye düzeltelim.

Lucid bilinçsiz rüya değil tam tersi bilinçli rüya.

Astral seyahatde farklı bir olay rüyalarla bir alakası yok. Gercek bedenin (kimi görüşe göre ruhun) fizik bedenden ayrı hareket etmesidir.

Yani parapiskolojiye göre kabaca bu şekilde tanımlanmıştır. Şimdi biz burda yeni tanımlamalar yaparsak daha cok kafa karısıklığı olur.

o zaman lusid rüyaya tam olarak farkında olunamayan bilnç (yada az biraz hafıza)diyebiliriz sonuçta iyi veya kötü bişey yaşıyoruz ,
bilinç kim, kimleri, neleri gördüğünü (sembolleri), nerede olduğunu yaşıyor ama gerçek olduğunu hatırlamıyor gerçek gibi yaşıyor (çünki gerçek) anca sabah kalkınca rüyaymış deniliyor ama her ayrıntıyı hatırlıyorsun yani berrak bi rüya yaşanmış oluyor.

Bilinç, rüyada olduğunun farkında olunca işte o zaman kim ve nerede olduğunu hatırlıyor yani astral oluyor,

uyanmak istiyorsanız geçiş için kendinize uygun çalışmaları uygulayın,işe yarıyor.

eşikten geçiş içinde rüyaların çok önemi var,bana göre,şimdilik.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Sayın Rüya Gezgini,

Sanırım bu şekilde yeni tanımlamalar yapma çabası içinde olmanızın nedeni, kendinizi astral seyahat yapmış olduğunuza inandırmanız.Ve ben ne söylersem söyleyeyim sizi ikna edemem.

Birkaç mesajımda tanmları açıkca belirttim. Gerisi sizin bileceğiniz bir şey. Yaşadığınız şeyi istediğiniz gibi tanımlayabilirsiniz fakat sitemizdeki üyelerin %99'u lucid rüyanında astral seyatinde ne demek olduğunu biliyor. Benim bu tanımları size söylemekteki amacım kendinizi doğru ifade etmeniz adınaydı.

İsterseniz uykuyuda ''telekinezi'' olarak tanımlayın. Yaptığınız şey elma olarak tanımlanmış ve hepimizin elma olarak bildiği meyveyi armut diye tanımlamaktan öteye gecmez. Ama ben bu şekilde olmasını istiyorum diyorsanız buyrun istediğiniz sekilde tanımlayın.

Astral seyahatin konuyla uzaktan yakından alakası olmamasına rağmen ısrarla astral kelimesini yerleştirmeye çalışmanızdan Astral seyahat yapma isteğiniz olduğu kanısına vardım. Sitede bu yönde teknikler var isterseniz onları inceleyin.

İyi forumlar.

Agita

Kayıtlı Üye
insan = 101 i vahdeti vucutla belki anlarım diycemde pek anlamadım dogrusu. Biz biraz rasyonel düşünüyoruz veya pozitif ondan dolayı bu bagı kuramıyoruz anladıgım kadarıyla çünkü pozitif bilimde bu imkansız.. Neyse demem o ki bu tarz rakamlara anlam imge simge ne biliyim dürtü yüklüyen o kadar çok insan varki günümüzde özelliklede rpg sitelerinde bu oldukca çok yapılmakta. Hatta japoncaya ilginiz varsa bu sitelerde takılmanızı ve kurguları okumanızı öneririm cidden çok ayrı bir bilinçteler bizlerden ve matematik konusunda japonların ustalıgı tartışılmaz onların yazdıgı eşleştirdigi ve tarihi kültürel degerlerdende yararlanarak yaptıkları bu eşleştirmelerin yanında bence zayıf kalıyor ki onlarda zaten kurgudur diyor hikaye demek zaten kurgudur demenin bir başka yönüdür. Bunu yazan kişi böyle bir kurguda bulunmuş bunun estetik veya estetik olmadıgını tartışa biliriz sadece güzel olmuş yada olmamış diye dogrulugunu mantıksal degerini yada ne biliyim biz bunları nasıl kullanırızı degil. Hatta anlamaya çalışmak bile burda gereksizdir çünkü anlamaya çalışmak güvercini eti için öldürmeye benzer. Misal insan = kapı = 101 nasıl bir ilişki bu ? diye düşünürsek kurgunun hikayenin özelligi kaybolur. Bu hikaye güzelmi degilmi onu tartışmak gerekir nedir ne digldir ne anlatıyordurdan çok. Mesela benim için önemli olan sayılar (sık gördügüm sayılar) 205 207 302 dir. Bir günde nedir bu diye araştırmışlıgım yok ama hepte muhattap olurum karşıma çıkarlar.. Yani bu yüzden dolayı hoşmu degilmi diye bakmak en dogrusudur bir eleştirmen olarak ben ilk baştaki gibi metni zayıf buldum açıkcası ama yazarın Türk oldugunu ögrendigimde bence gayet yeterli. Çünkü bu türkiyede nerdeyse hiç ugraşılmamış bir şey diyebilirim. Bizde bunun yerine ebced hesabı vardır. Bu da pek böyle bir şey degil..

4

43887

sayın agita tamam düşüncelerinize saygı duyarım fakat bazen kurduğunuz cümlelere dikkat etmenizi istiyorum ne demek metni zayıf buldum tamam kendinizce yetersiz bulabilrsiniz fakat yazarın türk olduğunu öğrendiğimde bence gayet yeterli lütfen..! konuyu uzatmak istemiyorum fakat cümlelerinize de dikkat etmenizi diliyorum
sevgiler

Agita

Kayıtlı Üye
sayın agita tamam düşüncelerinize saygı duyarım fakat bazen kurduğunuz cümlelere dikkat etmenizi istiyorum ne demek metni zayıf buldum tamam kendinizce yetersiz bulabilrsiniz fakat yazarın türk olduğunu öğrendiğimde bence gayet yeterli lütfen..! konuyu uzatmak istemiyorum fakat cümlelerinize de dikkat etmenizi diliyorum
sevgiler

Burda hiç bir hakaret söz konusu degil. Ben neden Türk oldugunu ögrenince yeterli dememin nedeninide anlattım. Çünkü Türklerde bu pek ilerlememiş bir şey. İlk örnekleri olarak görüyorum ben kültürümüzdeki. Bu güne kadar bu tarz yazılar Türkler tarafından ele alınmadıklarındanda bence öyle. Dediklerimde hakaret amaçlı bir şey yok böyle bir amaçta asla gütmem. Ben öz eleştiri yaparak degerlendiriyorum bu güne kadar Türk yazarlar tarafından benim bildigim gördügüm kadarıla böyle metinler ele alınmazdı yazılmazdı hiç. Fakat bu sayıalra anlam yükleme senbol kullanma diger ülkelerde çok gelişmiş bir şey. Kodlamalarla falan heleki hemen hemen her rakamın dizimin bir anlamı bile var. Bizde gelişmemiş bir kültür bu biz ebced degerini hesaplarız genelde. Misal ebcedle ilgili bir fransızda bu müslümanların kullandıgı bir kodlama tarzıdır buna göre her harfin rakamsal bir degeri vardır falan yazıp taplo verse ben onada çok yeterli derim ama bunu bir arap yapsa basit bulurum çünkü onun kültüründe olan bir şey bu. Bunu hakaret olarak yormanız üzdü beni açıkcası.. Ben tam tersine daha başarı yazılar bekliyorum o hanımdan ve gayette başarılı buluyorum yabancı bir kültürle ilk temasını..

4

43887

Burda hiç bir hakaret söz konusu degil. Ben neden Türk oldugunu ögrenince yeterli dememin nedeninide anlattım. Çünkü Türklerde bu pek ilerlememiş bir şey. İlk örnekleri olarak görüyorum ben kültürümüzdeki. Bu güne kadar bu tarz yazılar Türkler tarafından ele alınmadıklarındanda bence öyle. Dediklerimde hakaret amaçlı bir şey yok böyle bir amaçta asla gütmem. Ben öz eleştiri yaparak degerlendiriyorum bu güne kadar Türk yazarlar tarafından benim bildigim gördügüm kadarıla böyle metinler ele alınmazdı yazılmazdı hiç. Fakat bu sayıalra anlam yükleme senbol kullanma diger ülkelerde çok gelişmiş bir şey. Kodlamalarla falan heleki hemen hemen her rakamın dizimin bir anlamı bile var. Bizde gelişmemiş bir kültür bu biz ebced degerini hesaplarız genelde. Misal ebcedle ilgili bir fransızda bu müslümanların kullandıgı bir kodlama tarzıdır buna göre her harfin rakamsal bir degeri vardır falan yazıp taplo verse ben onada çok yeterli derim ama bunu bir arap yapsa basit bulurum çünkü onun kültüründe olan bir şey bu. Bunu hakaret olarak yormanız üzdü beni açıkcası.. Ben tam tersine daha başarı yazılar bekliyorum o hanımdan ve gayette başarılı buluyorum yabancı bir kültürle ilk temasını..
ne demek istediğinizi anladım fakat yeterli olup olmadığıyla alakalı ilerlemişliğiyle ilgili gerçekten iyi araştırmalar yapmış olmanız lazım ...sevgiler..

rüyagezgini

Kayıtlı Üye
Sayın Rüya Gezgini,

Sanırım bu şekilde yeni tanımlamalar yapma çabası içinde olmanızın nedeni, kendinizi astral seyahat yapmış olduğunuza inandırmanız.Ve ben ne söylersem söyleyeyim sizi ikna edemem.

Birkaç mesajımda tanmları açıkca belirttim. Gerisi sizin bileceğiniz bir şey. Yaşadığınız şeyi istediğiniz gibi tanımlayabilirsiniz fakat sitemizdeki üyelerin %99'u lucid rüyanında astral seyatinde ne demek olduğunu biliyor. Benim bu tanımları size söylemekteki amacım kendinizi doğru ifade etmeniz adınaydı.

İsterseniz uykuyuda ''telekinezi'' olarak tanımlayın. Yaptığınız şey elma olarak tanımlanmış ve hepimizin elma olarak bildiği meyveyi armut diye tanımlamaktan öteye gecmez. Ama ben bu şekilde olmasını istiyorum diyorsanız buyrun istediğiniz sekilde tanımlayın.

Astral seyahatin konuyla uzaktan yakından alakası olmamasına rağmen ısrarla astral kelimesini yerleştirmeye çalışmanızdan Astral seyahat yapma isteğiniz olduğu kanısına vardım. Sitede bu yönde teknikler var isterseniz onları inceleyin.

İyi forumlar.

kusura bakmayın çok haklısınız özür dilerim kafası karışan benmişim söyledikleriniz doğru sabrınız için teşekkür ederim size sıkıntı verdim.

2. sayfada yazdığınız ''lusid rüya yani rüya gerçekliği adının gerçeklik olmasına bakma aslında gerçeklikle bir alakası yok'' kelimesini yanlış anlamışım algılamışım,
bana göre benim yaşadığım gerçekti ben gerçektim bilimcim yerindeydi,gerçeklikle alakası yoksa o zaman yaşadığım başka bişeydi diye düşünmüştüm,
bu sitede böyle söyleniyor herhalde deyip üstüne gitmedim.kendimimkide dahil epey kafa karıştırmışım,kusura bakmayın.
her zaman ne anlama geldiğini bildiğim kelimeyi lusidide savunmadığım içinde kendime kızgınım.

heyecanımı maruz görün onca zamandan sonra farklı bişeyler yaşamışım ve çevremdekilere gecelerimizinde çok değerli olduğunu anlatmaya çalışıyorum,ben yaptıysam 1 başkasıda yapabilir ,
herkes iç uzayında uynanmayı bekleyen 1 kapı,selam olsun.

astral yaşadım diye ısrar ettiğim için üzgünüm,astral kelimelerimin yerini lusid olarak düşünürsek yazılarım daha yerinde olur sanırım.hatırlatma ve sabrınız için tekrar teşekkür ederim,
lusid böylesine gerçekse astral nasıldır kimbilir umarım kısa zamanda gerçekleşir.

kusur ettiysem af_ola
sevgiler saygılar

rüyagezgini

Kayıtlı Üye
insan = 101 i vahdeti vucutla belki anlarım diycemde pek anlamadım dogrusu. Biz biraz rasyonel düşünüyoruz veya pozitif ondan dolayı bu bagı kuramıyoruz anladıgım kadarıyla çünkü pozitif bilimde bu imkansız.. Neyse demem o ki bu tarz rakamlara anlam imge simge ne biliyim dürtü yüklüyen o kadar çok insan varki günümüzde özelliklede rpg sitelerinde bu oldukca çok yapılmakta. Hatta japoncaya ilginiz varsa bu sitelerde takılmanızı ve kurguları okumanızı öneririm cidden çok ayrı bir bilinçteler bizlerden ve matematik konusunda japonların ustalıgı tartışılmaz onların yazdıgı eşleştirdigi ve tarihi kültürel degerlerdende yararlanarak yaptıkları bu eşleştirmelerin yanında bence zayıf kalıyor ki onlarda zaten kurgudur diyor hikaye demek zaten kurgudur demenin bir başka yönüdür. Bunu yazan kişi böyle bir kurguda bulunmuş bunun estetik veya estetik olmadıgını tartışa biliriz sadece güzel olmuş yada olmamış diye dogrulugunu mantıksal degerini yada ne biliyim biz bunları nasıl kullanırızı degil. Hatta anlamaya çalışmak bile burda gereksizdir çünkü anlamaya çalışmak güvercini eti için öldürmeye benzer. Misal insan = kapı = 101 nasıl bir ilişki bu ? diye düşünürsek kurgunun hikayenin özelligi kaybolur. Bu hikaye güzelmi degilmi onu tartışmak gerekir nedir ne digldir ne anlatıyordurdan çok. Mesela benim için önemli olan sayılar (sık gördügüm sayılar) 205 207 302 dir. Bir günde nedir bu diye araştırmışlıgım yok ama hepte muhattap olurum karşıma çıkarlar.. Çünkü bu türkiyede nerdeyse hiç ugraşılmamış bir şey diyebilirim. Bizde bunun yerine ebced hesabı vardır. Bu da pek böyle bir şey degil..

selam agita,kusura bakma biraz geç oldu.
insan eşittir kapı eşittir 101 bu ilişki ve söz arkadaşıma ait bir bilgi, ben sadece benimsedim, yaşadığım bilinçli rüyalardan dolayı kendime uygun gördüm,
bu ilişkiden benim anladığım her insanın ölmedende öte alemende(kapı,eşik,1 üst kat,üstboyut vs...) uyanabileceği , bu uyanışları yaşayanların numarasıda 101.
101 inde bana göre anlamı, 1 ler 2 boyutu simgeliyor ortadaki 0 da biziz yani eşik iş sadece kapıyı aralamaya kalıyor,eninde sonunda herkes O kapıyı aralayıncaya kadar gidip gelecek yaşama,eninde sonunda 1 yerde eşit olacağız.

bu örnekleri daha önce vermiştim,uyanışlarla ilgili filmlerdede 101 rakamı dikkatimi çekti,
matrixde neo nun odasının kapısı 101
k-pax görünmez aynadan görünen kapının numarası 101
akıl oyunlarında john nash in çalışma odası 101
hepside uyanmışları farkında olanları canlandırıyor.
senariste sormak isterdim neden 101 diye,anlamı rüyama gelsin

benimde yaklaşık 25 yıldır numaralar hep etrafımda,ben sağda solda numara aramıyorum o kendini gösteriyor herzaman oluruna bıraktım yoksa adamı hasta eder anlamlarını bilmediğim zamanlar çıldıracak kadar olmuştu yeter diye kaç kere bağırttı beni, sadece birkaçını kendimce ve arkadaşım sayesinde biliyorum.

şimdilik garanti olan rüyamla gelen 1 bilgiyi 13 ün anlamını vereyim,
bu sayı o kadar çok karşıma çıkıyorduki herkese anlamını sormaktan sıkılmıştım ve elime dövme olarak yazdırdım,belki merak eden sorar diye kendi haline bıraktım,
aradan 2-3 gün geçti rüyamda birisi gelip bunun anlamı DİRİLİŞ dedi.
Dirilişten benim anladığım öldükten sonraki diriliş değil her uykuya (uyanmaya)yattığımızda melek oluyoruz ama çoğunlukla hatırlamıyoruz,rüyada olduğumuzun farkına varıp bilinçli olabildiğimizde Diriliyoruz 3. gözümüz açılıyor.

sizin gördüğünüz numaralarıda kendi aralarında,çapraz yanyana nasıl toplarsam toplıyayım sonunda 3 çıkıyor,araştırmak isterseniz gereken sayı 3 de olabilir.
kuran'dada o numaraların olduğu ayetlere bakabilirsiniz,
ebced hesabını daha önce duydum bu sitede yeni okuyorum ve anlamaya çalışıyorum ve 13 ler yine karşımda.

sevgiler

4

43887

sevgili rüya gezgini anlatımlarınızda özellikle insan eşittir kapı =101 sayısı için sizin geliştirdiğiniz bir yöntem mi diye sormuştum hayır yanıtını almıştım şimdi arkadaşımın bende benimsedim diyorsunuz benim kastettiğim farklıydı ve farklı bir teorem sergiliyorsunuz haliyle insanın kafasıda karışıyor...

rüyagezgini

Kayıtlı Üye
sevgili rüya gezgini anlatımlarınızda özellikle insan eşittir kapı =101 sayısı için sizin geliştirdiğiniz bir yöntem mi diye sormuştum hayır yanıtını almıştım şimdi arkadaşımın bende benimsedim diyorsunuz benim kastettiğim farklıydı ve farklı bir teorem sergiliyorsunuz haliyle insanın kafasıda karışıyor...

haklısınız''benim uyguladığım bir sistem değil'' derken bana ait sıralama değil niyetinde söylemek istemiştim,sıralamayı uygun gördüm ve kendimce geliştirdim geliştirmelerimide burda sizin sayenizde yapıyorum konuştukça kullanılması gereken kelimeler çıkıyor.
uyarınız için teşekkür ederim.

bu siteye kadar sadece O arkadaşımla sohbet edebildim yaşadıklarıma inanan tek kişi ,toplu sanal alemdede ilk defa bu sitede paylaştım geriside sözlü olarak anlattığım arkadaşlar,
türkçem çok zayıf biliyorum,okul zamanındada türkçem zayıftı sınıfta kalmıştım,kitap okumaya 2006 da başladım oda 10 tane olsun tv seyretmem gazete okumam,bu siteye kadar yazı yazmadım,umarım hatalarımı maruz görürsünüz hiç bir art niyetim yok.

hayat fakultesi devam ediyor çok şükür öğrenmenin yaşı yok demiş birisi,teşekkür ederim,
sevgiler