Fal Geleceği Bilmek/Görmek/Hissetmek/Yorumlamak Mıdır?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Bu ilk konu başlığım ilk mesajım.

Kafamı hep kurcalayan bir konu var bunu sizinle paylaşıp sizin fikrinizi öğrenmek istiyorum.
Akrep burcuyum. Çok nadir de olsa aniden gelen 33 senelik hayatımda 1 2 psişik deneyimim oldu o kadar. O da isteyerek değil hani içine doğma tabiriyle söylenen gibi. Ateistim ya da öyle olduğumu düşünüyorum. Gittiğim falcıların hepsi derin bir yeteneğim olduğunu söylüyorlar ve inançsız bir kişi olduğumu öğrendiklerinde çok ama çok şaşırıyorlar. Hani yanlış anlaşılmasın bunları yazmamdaki amaç kafama takılan soruya belki cevap verirken sizlere yardımcı olur diye yazıyorum.

Bir falının gelecekle ile ilgili bir yeteneği var diyelim. Önüne fal bakacağı kişi geliyor ve ona geleceğe dair birşeyler söylüyor. Bu söyledikleri onun gerçekten gelecekte yaşayacağı şeylerin falcıdaki net görüntüsü müdür hissettiği midir yoksa bazı şeyleri hissedip kendi yorumlarıyla bir nevi dile dökülmesi midir? Bu birinci sorum.

Dost meclisinde bakılan falı geçtim bu işten geçimini sağlayan bir falcının neden kendi geleceği veya şans oyunları dahil piyango türevi şeylerle para kazanmadığıdır?

Kendimce ikinci soruya şu şekilde cevap vermeye çalıştım. İnançsız olduğum için kader inancım yok ama evrendeki dengeye inanırım o da şudur örneğin bir madde üzerinde onun dışında tüm herşeyin etkidiği zaten fiziki bir gerçek ama az ama çok. Örneğin bir kedi sokakta siz yürürken diğer kedinin peşinde koşuyor. Önünüzden geçip gidebilir hedefi diğer kedi ama geçerken siz hafif pist mist diyip yolunu biraz uzatabilirsiniz ama bir şekilde çok engel olup etkilemezseniz diğer kediye gider. Örneğin ben bir falcıya gidip ona 1 ay sonra gireceğim bir toplantıda çıkacak sonucu sorup ondan bunu bilmesini isteyebilirim bunu da sahtekar olmayan bir falcı bilebilir biliyor da. Evet o toplantıda sonucu etkileyecek az parametre var. Acaba diyorum örneğin bu hafta çekilecek süper lotodan umudu olup ona isteğini enerjisini gönderen milyonlar olduğu için mi bir falcı o sayıları bilemiyor?

Ortada masa üzerine tüm taşları dökünce kafamdaki maddeleri özetlersem:

1-) tamam inançsızım tanrı yoktur diyorum. Diyelim yanıldım tanrı var. Tanrı sadece geleceği bilebilirse falcılar sahtekar.
2-) tanrı var ben gene yanılıyorum ama tanrının gerçekten seçtiği belli kişilere geleceği görme yetkisi verdi. O zaman bu insanlar bu işi para için zaten yapmaz. O zaman bu işten para kazananlar sahtekar ama dost meclisinde fal bakıp geleceği bilenler tanrının seçtikleridir.
3-) bu tip seçilmiş bir insan paranın ötesinde bir kazanım doygunluğuna uğraştığı için aslında istese bilebileceği bir şans oyunlarına itibar etmez.
4-) Tüm herşey tüm herşey üzerine etkirse ben falcı karşısında ona izin verdiğim sürece mi geleceğimi bilebilir?

Okurken kafam karışmış diye düşebilirsiniz evet bazen karışık bazen değil. Bilemiyorum bir yerde çelişen birşey var. Beni aydınlatabilir misiniz?

aşk1

Banlı Kullanıcı
Falla çok fazla iç içe biri olarak şunu demek istiyorum bunlar sadece bakış açım tecrübelerime göre. Şimdi kimse gelecegi felan bilemiyor öyle bir insan yok görmedim ben. Sadece tahminde bulunuyor tahmini ya tutar ya tutmaz. Fincan olsun kart olsun ya da başka bir materyalle fal bakılsın farketmez bu kullanılan materyal kişinin etkisini kendisinde fal bakımında alıyor ve bu yorumlayıcıda bu etki üzerinden anlayıp yorumlama yapıyor tahminde bulunuyor. Ama bire bir size geçmişinizi anlatıyorsa sizi siz gibi biliyorsa bunu varlık aracılığı ile yapıyordur o kişi. Aslında bilinmek istenen şeyin bilindiği ölçüde tahmini ve sonucu bilme olur mesela bir iş görüşmesine katılacaktır alınıp alınmayacagını merak eder iş şartlarını taşıyorsa alıncak deriz ya da taşımıyorsa alıncak ya da torpil seçenekler bellidir. Hangisi mantıklı ise o o olacak demek gelecegi bilmek degildir tahminde bulunmadır. Fal tahminde bulunmadan başka bir şey değildir. Ben ne falcılar gördüm hayatımı benle yaşamış gibi anlatan ama benim 1 dakika sonra ne yaşayacağımı bilmeyenlerdi. Bilselerdi zaten piyango ile zengin olurlardı falcılık zor yorucu yıpratıcı bi şey ama kazancı o. Gelecek Allah'ta. Bunu birçok kez fal bakarak ya da baktırarak rahatlıkla görürsünüz.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben Allah inancını kendimce içimde sonsuuzz hisseden biri olarak kendi inancım doğrultusunda belki size bir fikir verebilirim.Allah herşeye kâdir olandır ve O'nun ol dediği olur.Buna istinaden deeimki ;evet Allah istediği kullarına bence geleceği bilecekleri şekilde durugòrü,duruişiti,hissiyat,geleceği görme yada her ne dersek buna,bu yetiyi Rabbim isterse tabikide verir.Yeri göğü istediği an dümdüz edecek olan Rabbim için seçtiği kullarınî geleceği bildirmek ne kadar zor olabilirki?Yeterki O istesin.Düşüncem falcılarla ilgili budur.Belki size en azından bir bakış açısı vermiş olurum.

Keira

Moderator
Kimse geleceği %100 göremez, çünkü yaptığımız seçimler verdiğimiz kararlar yaşadığımız ve yaşayacağımız olayların seyrini değiştirebilir, bizi farklı yollara farklı yaşamlara sürükleyebilir, yani size bakım yapan kişiler ( 3 TL'ye 5 TL'ye bakanları saymıyorum) size hayatınızda gerçekleşebilecek en yüksek potansiyelleri söyler.

4

43887

sevgili dhardhar öncelikle ben ateistim deyip inancım yok demişsiniz ama ben ateistlerinde bir inancı olduğuna inanıyorum bakın sizinde dediğiniz gibi evrendeki denge inancına...psişik yeteneğiniz vardır yoktur olsa bile siz inancınızdan ötürü yeteneklerinizi ortaya çıkma ihtimalini yok ediyorsunuz geliştirmiyorsunuz bu konuda çok tanıdığım insan var..
fal konusuyla ilgili söylediğiniz ilk sorunuzda bir falcının bakım yaparken hem hisleri,hem görüş açısı hem de hissedip kendi düşüncelerini katıp yorumlamasıdır aslında zaten hislerin yeteneğin olmasa herkes alır kitabını okur bakar bakar yorumlar...
fal diyorsun ben kehanet aracı olarak görüyorum bir bakımcı olarak kendime bakabiliyorum yaşıyorumda , piyango işine gelince onun farklı bir yerde olduğunu düşünüyorum adı üstünde şans oyunu falında çıkanlar sana en yakın gerçekleşecek olasılıkları sunuyor sen buna kulak verirsin yada kulakardı edersin, nasıl meteorolojide hava tahmin raporunda yağmur yağacak evden şemsiyesiz çıkmayın diye uyarılarda bulunuyorlarsa bende kişisel düşüncem yaptığımız kehanet yorumlarında size en yakın olacakları söyleyip ona göre önlemini alır yada inanmıyorsanız almazsınız bu kadar açık ve net bence..sevgiyle...

dhardhar

Kayıtlı Üye
Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.

Septik bir insanım sorgulamak ve diyalektik karakterim. Hem zevk alıyorum hem korkuyorum hem karanlık hem aydınlık benim için :)