Bipolar bir cin musallatımıdır?

melekulmevt

Kayıtlı Üye
Arkdaşlar çoğu belirtisi bir cin musallatı olabileceği fikrini doğuruyor.
Görüşleriniz nelerdir?

Agita

Kayıtlı Üye
Haa sen diyorsunki bipolar bozukluk cin musallatımıdır diyorsun.. Hmm ben yanlış yorumlamışım sorunu veya öyle anlaşılıyor. Ruhani hastalıklar ilk çaglarda zaten hep kötü varlıklar tarafından bilinirdi misal şaman ayinleri falan yapılıp kötü ruhları def ederlerdi falan. Böyle düşünmen normal baya insanlar buna inanıyorlar orta asyada hala şamanlara inan bir sürü insan var. Bu dedigine yani. Ve çogu insanda cinlenme diye geliyor kişilik bozuklukları hakkında ondan dolayı benzetmen normal diger insanlarda benzetiyor fakat bu bipolar bozukluk şöyle bir şey seni rahatsız eden şey bir valrı kdegil kalbin sıkışıyor gibi böyle kafan karışıyor bi hoop sinirlisin bir şeyler oluyor bir hoop eglencelisin böyle bir ani degişim konusu yani bir şeyin kontrolünde olmadan olan eger cin kontrollü olsa bunun belirtisi olurdu misal bir şeyler fısıldıyıor falan gibi..

melekulmevt

Kayıtlı Üye
Agita bu açıdan bakacak olursak devamlı içinde bulunun cin kötülük amacıyla bir iyi bir kötü hale getiriyor.Yani oyun oynarmış gibi bedeni yıpratıyor örneğin arkadaşım bazen çok enerjik herşeyi yapmak istiyor ve bizi yoruyor.Bazende ağlama nöbetleri tutuyor ve hiç yataktan kalkmıyor ve bir defasında intihar etmek istedi.Yani hiçbişeye konsatrasyonu yok devamlı inişçıkış halinde.

Agita

Kayıtlı Üye
Bence degil ama illa arıyorsan böyle bir şey en çok benziyeni bence depersonalizasyon bozuklugu. Çünkü bunlar nereye ne zaman gittigini bile unutabiliyorlar dalıyorlar kontorllerinden çıkıyor bedenleri falan araştır derim bir..

melekulmevt

Kayıtlı Üye
musallatın neden olamayacağını biraz daha açabilirmisin depersonalizasyon,anladığım kadarıyla,tamamen psikoz durumu yani fiziksel bozukluğu bipolardan daha üst seviyede bir durum.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bipolar bozukluk kişilik bozukluğu ise ve çeşitleri varsa manik-depresif durumdan yada baska ruhsal hastalıklardan bahsediyorsak görenler bilir gerçekten içine cin mi kactı diye sormak ister merak edersiniz.
Bende yakın zamana kadar bilmezdim ama kişinin gözleri yerinden fırlayacakmış gibi ve fazlaca deli baktığında hareketleri garip bir hal alıp odak noktası değiştiğinde yada bir anda karanlık bir köşede boş boş oturduğunda en mantıklı insan bile acaba cin mi musallat oldu diye bile sorabilir
Soruyu soran kişinin hakkı var ama nasıl ayni odada kalıyorsun anlamıyorum belirtiker adeta cin musallatı gibi korkunc :(

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bipolar bir psikolojik rahatsızlıktır ve tedavisi olan bir hastalıktır. Herhangi bir negatif enerji ile ya da varlık ile bağlantısı yoktur.

Yönetici Notu: Normalde şu an görünmeyen ve silmiş olduğum mesajlardan dolayı tartışma yapan üyelerimiz ceza almak durumundadır. Şu an için uyarmakla yetiniyorum. Site kuallarında da belirttiğimiz gibi ve defalarca başka konularda da uyardığımız gibi site içerisinde açılmış bir konuda kişiler birbirlerine uygun olmayan tarzda yorum yapamaz. Bu yasaklanma sebebidir. Kişilere değil lütfen konuya yorum yapınız.

gerekli

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar benimde bir sorum var.
Bibolar bozukluk için olumlu etki edebilecek bir çalışma, dua, esma varmıdır.

taroh

Kayıtlı Üye
bu konuyu hortlatmak istedim. çünkü çevremde bu ve buna benzer. şeyler yaşadığım için.bazıları musallattan psikolojik hastadır.kimisi de psikolojisi bozuk olduğu için musallat belritileri verir bu bir kör düğüm kısır döngü gibi bunların ayrımını sınırlarını manevi ve bilimsel açıdan uzmanlar daha iyi ayırt etmekte ben şunu deneyimledim ve paylaşmak istedim.psikolojik rahatsızlık sahibi insanlar ya daha çok nazara uğruyor yada nazarın etkisi büyü gibi etki gösteriyor.