Korenin Mistik Yaratıgı

calosa

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar Biryerde Okumustum Ama Ne Oldugunu Bilmemistim Bu Efsanevi yaratık Aslında Tamamiyen Efsanevi Degil Yasıyor Diyolar Korenin Jiri Dağında Yasadıgı Söyleniyormus Efsane Söyle :

Jiri Dağları Korenin en Gizemli Yeri Olmustur Ve Orada Mistik Bi Yaratıgın Yasadıgı Söylenir Bazen Görünür Bazen Kaybolur Gumiho Diyolar Ama Nasıl Göründügünü Bilmiyolar Bu Yaratık Bitkileri Kontrol Edebilir Gücü Cok Fazladır Asla Ölmez Hicbirsekilde Ve Cok Yakısıklıdır Bitkileri Canlandırabilir Öldürebilir Hayvanlarla Konusabilir Ve İstedigi Seyi Gücüyle Eritebilir

Sizce Böyle Birşey Mümkünmü

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Gumiho, efsanede bir bayan yani dişi bir varlık olarak bahsedilir.
Ve görünüşü bu şekilde resmedilmiştir:

:)

calosa

Banlı Kullanıcı
bunu eklememisim efsanede o kisinin erkek oldugu söyleniyo yani insan görünüsünde biri

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Gumiho efsanesini biliyorum hatta Kore'de bu efsane için dizi bile yapıldı. Ve efsanede dişi bir varlık olarak geçer. Dokuz kuyruklu tilki efsanesi olarak da geçer. :)
Ama neyse konu bu değil konu efsanenin gerçek olup olmaması ve onun cevabı da diğer efsaneler gibi bilinmiyor.Her efsanenin bir gerçeklik payı vardır ama tamamen gerçek olup olmadığı bilinmez. :)

AJA

Elit Üye
Sincap bu :D Hiç duymamıştım ilginç.

calosa

Banlı Kullanıcı
ben jiri daglarını cok arastırdım ama bu yaratık en son 4 asır önce görüldü diyolardı

AğLan

Kayıtlı Üye
9kuyruklu tilki bende biliyorum izlemiştim bikaç çizgi filim çizgi filmde geçen karakterde erkek dişi deil

Evil

Kayıtlı Üye
asya fanatiklerin de Gu Family Book ve My Girlfriend is a Gumiho dizilerinde anlatılıyor izlemek isteyen arkadaşlar :)

Agita

Kayıtlı Üye
Gumiho/Kitsune falan var onlarda bir asyada çok degişik yaratıklar var karga adamlar falan..

kıvep

Banlı Kullanıcı
Gumıho-9 kuyruklu tilki efsanesi, adı üstünde efsane gerçekte olabilir ama bana bir dağı yada bölgeyi kutsallaştırarak oraya girilmemesi sağlanmaya calışılmış gibi gelmişti. Savasta yada olası isyanda o dağa insanlar korkudan giremeyecekti. Ayrıca cok üstün özellikleri var ölmüyor insan seklinde olduğundan canavar olduğu anlaşılmıyor yapamadığı iş yok neredeyse korede gercekten korkuluyor sanırım...
Bunun dışında batıdaki doğa ana gibi bir şey :)

calosa

Banlı Kullanıcı
Gumıho-9 kuyruklu tilki efsanesi, adı üstünde efsane gerçekte olabilir ama bana bir dağı yada bölgeyi kutsallaştırarak oraya girilmemesi sağlanmaya calışılmış gibi gelmişti. Savasta yada olası isyanda o dağa insanlar korkudan giremeyecekti. Ayrıca cok üstün özellikleri var ölmüyor insan seklinde olduğundan canavar olduğu anlaşılmıyor yapamadığı iş yok neredeyse korede gercekten korkuluyor sanırım...
Bunun dışında batıdaki doğa ana gibi bir şey :)
sanırım bu efsane kore savasta degilken duyulmus zaten jiri daglarına o zamanlar efsane olmadanda girmeye korkuyolarmıs o kadar yüksek miski

kıvep

Banlı Kullanıcı
Türklerin katıldığı kore savaşından bahsetmiyorum :) efsanenin ne zaman başladığını bilmiyoruz o zaman bir savaş olup olmadığınıda bilemeyiz. Ama korenin günümüzde bulunduğu ada hep bir karışıklık ve savaş içindeki bir bölge. Şu anda değıl elbet, geçmişte kendi içindeki hanedanlıklarla mucadele ederken bir yandanda moğol ve çin uluslarındanda kendini korumaya çalıştı, bağımsızlığını kaybettiği dönemler oldu.
Bunlar kısa bir özet istersen araştıtabilirsin. Araştırma sonucunda bana savaş olup olnadığını söylersın. Ben belki böyledir dedim belki de gerçektir...