Beni koruyacak zikir, dua

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

baysal01

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar haklı olduğum durumlarda. Girdiğim kavgalarda, veya arkamdan sinsice dönen işlerde beni koruyacak bildiğiniz zikirler var mı ? Adet ve sayı verebilirmisiniz. Duada olabilir.

Bu arada kavga aciz ve cahil insanları işidir biliyorum. Bazı durumlardan ötürü ben istemesemde fiziki olarak saldırı alabilecek durumdayım.

AJA

Elit Üye
Aklınız ve staretejiniz sizi daha çok koruyacaktır.Mecazen derler ya işimiz duaya kaldı diye , sizin ki öyle olmuş.Muhakkak dualar vardır bunun için ama ben şahsen duayı bunun için araç edinmem.

baysal01

Kayıtlı Üye
Teşekkürler cevap için. Bunu zaten yapıyorum. Ancak her şey allahın izniyle olur sonuçta. Duanın gücüne inanan bir insanım ben. Bu yüzden istiyorum.

qrcn

Kayıtlı Üye
“Lekad caekum resülun min enfusikum aziz(azizun), aleyhi ma anittum harisun aleykum bil mu-minine raüfun rahim(rahimun).TEVBE – 128
Fe in tevellev fe kul hasbiyallahü(hasbiyallahu), la ilahe illa hu, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azim(azimi).”TEVBE – 129
Her türlü sıkıntı,ani ölüm,deprem her türlü derdiniz ve muardınız için okuyun.
Bir kimse hergün 7kere Tevbe suresinin son iki ayetini okumayı vird edinirse,ölüm o kimsenin yolunu kesemez. Bu tertibe devam ettiği sürece hayatı da devam eder.
”Allah dilediğini siler dilediğini bırakır.Ana kitap(Levh-i Mahfuz) O’nun katındadır.”(Ra’d suresi ayet 39)
İmam -ı Gazali(ks) ,Tabiinin büyüklerinden Hasan-ı Basri (ra) Hazretlerinden rivayet ederek diyor ki;
” Ashabının ve tabiinin ileri gelenlerinden bir cemaat ”Lekad caeküm ayetinden başlayıp surenin sonuna kadar okumayı vird haline getirmişlerdi.Bu tertibe devam ederek kendilerini belalara karşı koruma altında bulunduruyorlar.Allah Teala(cc) onlara çok rızık veriyor,nice isteklerine nail oluyorlar,düşmanlarının fenalıklarını üzerlerinden kaldırıyorlar,Allah Teala’ya (cc) daha yakın olma fırsatını buluyorlar,O’nun nice sırlarını bu ayetlerin bereketiyle kavrıyorlardı” buyurmuştur.
Havas ilmiyle meşgul olan alimlerden bir kısmı bu iki ayeti her gece 33defa okumayı vird edinmişlerdir.Bu miktar bazen 41e çıkarılmış,

(Günde 25 defa "Estagfirullahellezî lâ ilâhe illâ hüverrahmânürrahîm el-hayy-ül- kayyûmüllezî la-yemûtü ve etûbü ileyh Rabbigfir lî" okuyan belâdan kurtulur.) (M.hidâye) bulunduğun şehirde senin ismeyeceğin hiç birşey olmadığını göreceksin...

Bismillâhir rahmânir rahîm
Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz(azîzun), aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mu’minîne raûfun rahîm(rahîmun). Fe in tevellev fe kul hasbiyallâh(hasbiyallâhu), lâ ilâhe illâ hûve, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm(azîmi). Fazileti
Okuyan o gün ölmez, göçük altında ölmez, yanarak ölmez, boğularak, demir darbesiyle (kurşunla) ölmez. (Hadis-i Şerif)

ruban

Kayıtlı Üye
El-hafiz esması la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim

karahan123

Kayıtlı Üye
BİSMİLLAHİLLEZİ LA YEDURRU MEA İSMİHİ ŞEYUN FİL ARDI VELA FİSSEMAİ VE HUVESSEMİUL ALİM Adı(nın anılması)yla ne yerde ve ne de gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah'ın ismiyle ki, O Semî ve Alîm'dir. Hulefay-ı Raşidîn Efendilerimizden biri olan Hazreti Osman'dan (radiyallahü anh) rivayet edilen bu dua hakkında Efendimiz (aleyhisselam) bizlere şu güzel haberi veriyor: "Her kim bu duayı her günün sabahında ve her gecenin akşamında üç defa okursa artık ona hiçbir şey zarar veremez.''

karahan123

Kayıtlı Üye
sayıyı artırabilirsin Allah daha iyi bilir gün içindede okuyabilirsin ayağın dahi kaymaz sayın baysal01 Allah ın izniyle. ben tecrube ediyorum çevremdede okuyanlar var memnunlar hatta sakarlıklarının bittiğini söyleyenler var duanın anlamına okursan herşeyi anlatıyor zaten

karahan123

Kayıtlı Üye
imam gazali hz den sabah namazının sunnetinin ilk rekatında fatihadan sonra fil suresi okursan farkı görürsün kimse senle uğraşamaz Allah daha iyi bilir. tabi en az bir iki ay okuycaksın sayın baysal01 bunuda tecrube ettim tavsiye ederim .

YasinLY

Kayıtlı Üye
Buyur kardeşim kısa ve kolayca ezberleyebilirsin öyle uzun uzun yazıp gözünü büyütmeye gerek yok. Mü'minûn 97. Âyet'te de geçer yapman gereken ihlas-samimiyet-teslimiyet ve uygulama... Rabbî Eu'zübike Min Hemezâtiş-Şeyâtiyn. Ve Eu'zübike Rabbî En Ya'hturûn!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...