Astral Seyahat uyumlaması mayıs ayı yarışması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sevgili arkadaşlar, Astral seyahat çalışmasına 6 kişi katılabilecektir. 2014 yılı ilk çalışması için sorduğum soruya verilen cevaplardan beğendiğim kişiler katılabilecektir.

İstediğiniz kadar ve istediğiniz gibi yazabilirsiniz.

Soru: Var olduğunuzu nasıl kanıtlarsınız.

Kolay gelsin

codzombi

Kayıtlı Üye
düşünüyorum öyleyse varım. bu şekilde kanıtlarım.

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Hareket edebiliyorum, dusunebiliyorum, fizikteki etki- tepki kanuna gore etki edebiliyorum ve tepkide alabiliyorum

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Bir düzenin icerisindeyiz. Bu düzene evren adı verilmiş. Bu evrende yalniz olmadigimizi anlamak zor değil. Sadece insanlardan oluşan bir sistemin icerisinde değiliz. Uzaylilarda var sınıf sınıf hepimizin göremediği varlıklarda var. Biz insanoğlu Allah(c.c)ın yarattığı en üstün varlık olarak biliyoruz kendimizi. Biz varız oksijenimizle suyumuzla yiyip ictiklerimizle varligimizi sürdürüyoruz. Mesela şuan buraya bunu yazabiliyorum ve bu sayfayı açan herkes bunu okuyabilecek. Aslında çok uzun yazmaya gerek yok. Buraya "varım" yazdığım an ve baskalarinin bunu gördüğü an varlığım kanıtlanmis oluyor. Mesela cinler çoğumuz goremeyiz cinleri ama cinler varlar kitaplarda yaziyor gören insanlarda var bir hayli. Bi cismi maddeyi yada bir varlığı kanıtlamak için görmek duymak hissetmek gerekiyor. Bunu biz yaptigimizda daha inandirici geliyor. Mesela insanlara demonlardan bahsediyorum çok uçuk geliyor. Ancak bi kaç parça yazı okudugumda sen ne yaptığını sanıyorsun böyle şeylerle ugrasma bizede musallat edersin vsm seyler söylüyorlar. Demek ki bazi kanitlar var ki bu kanitlar söz konusu olan cismin maddenin yada varlığın varlığına kanit olabiliyor. Biz insanogullari hepimiz bir ruyadayiz fani hayatimiz var ortama elli altimis sene bunu hepimiz biliyor ve inaniyoruz. Ama hicbirimizi cenneti yada cehennemi gördük mü. Ben Hayır diyorum. Ancak Peygamber Efendimiz s.a.v miraca çıktığinda ve bunlari görüp insanlara anlattığında Müslümanlar inandilar. Demekki inanmak kanitlamakla bi nevi örtüsen uyum icerisinde. Ben var olduguma inaniyorum, oyleyse varım. Diyebilirim. Yada sadece ben varım diyerek varlığımı tüm evrene kanıtlayabilirim. Umarim varligimi kanitlama adima iyi bir yazi yazmisimdir ve kendi varligimi kanitlayabilmisimdir. Alıntı yapmadan fikir danişmadan yazdım bunları. Umarim beğenirsin sevgili Urum. Saygi ve sevgilerimle..

La-edri

Kayıtlı Üye
Ben olmasaydim hic bir sey olmazdi,yaratlmistan haberim olmazdi, ben varim ve varligimla herseyi var kilarim, yok oldugumda hersey yok olacak zaten.

Kendimden baska hic bir tanigim yok cünki ben var olmsaydim bana taniklik edebilecek bir baskasi da var olamazdi.

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Ekleyecegim bi kac sey daha var izninizle. Ben şuan varım bu yazdıklarımı siz okuyorsunuz ben size etki etmiş oldum. Ancak siz tepki veremeyebilirsiniz. Etki tepkinin varlikla bi ilgisi olmadığını düşünüyorum. Ama siz bunu okuduğunuz için benim varligima inanmak zorundasiniz. Çünkü bu yazıları yazan bi cisim var. Yoksa bu yazilar kendi başına bir araya gelmez. Ben size varim diyorsam varımdır. Sizin bana yoksun deme gibi bir lüksünüz yoktur. Çünkü siz bana yoksun diyerek zaten varligimi kabul etmissinizdir.

kapliyagos

Kayıtlı Üye
siz bana varlığınızı kanıtlarsanız,benim var oluğumu kanıtlamış olursunuz....

by_bug

Kayıtlı Üye
Aldığım nefes , attığım adim, herşeyden önce benliğim bunun bir kanıtıdır.Ben kendimi her türlü kanıtlayabilirim ama sen benim var olduğumu gördüğün sürece var olurum.Biz değilmiyiz inandıklarımızı tanrı edip kutsallaştıran inanmadıklarımızı ise bir anda yok eden aslında var oluş tammen düşünce bilgi ve erdemlik kadardır.

CnrN

Kayıtlı Üye
İnsan hayatı amellerinin birer sonucudur. Tıpkı bir ışığın iz düşümü gibi. Burada kişi kendi varlığını ancak "varolan" dan algılayabilir.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
İnsan kendi içindeki ve etrafındaki mükemmelliği görüp, sorgulamaya başlar. İnsan zihninde "mükemmel" kavramı yerleştiğinde de bunun ancak sonsuz bir yaratıcıdan kaynaklı olabileceğini düşünür. Böylece insan, yaratıcı kavramını kendine kanıtlamış olur. Sonrasında evrendeki var olan herşeyin tanrı tarafından yaratılmış olduğunu ve böylece varlığın var olduğunu kanıtlar

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Birden fazla kanıt var...

-Sizler varsınız öyleyse bende varım. Sizler varsınız ve bilinciniz mevcut, bende varım ve bilincim mevcut. Öyleyse hepimiz varız.

-Etki tepki doğurur. Eğer ben varsam bulunduğum çevreye de etkim vardır ve o etkiden dolayı bir tepki doğar. Yani ben çevreme etki edebiliyorsam varım demektir.

- Var olduğum ya da olmadığım hakkında düşünebiliyorum, sizin varlığınızı biliyorum,sizinle konuşuyorum öyleyse ben varım.

- Eğer bu yarışmayı kazanırsam bir uyumlama alıcam ve uyumlamayı da yok olan hiç bir şey alamaz. Bir varlık olması lazım ki uyumlama alsın. :)

AJA

Elit Üye
Bilgi = Anlam = Varlık.
Varlığımız kadar biliriz. Varlığımız kadar anlarız. Hayatımıza ne kadar çok anlam yüklersek işte biz o kadar ‘Var’ız. Tanrı ile sadece bilgiyi paylaşabilirsiniz. Onu bilip anlayabilirsiniz. Onu anlamlandırıp anlayabilir ve onda yeniden yaratılabilirsiniz. İnsanın varoluşun anlamı ; varlığının anlamını bilmektir.

Var olmak algılanmış olmaktır,varlık evrende olan herşeyin ortak adıdır ve kanıtıdır bana göre.

Maddedenn sonra gelen düşünce ve duygudur dolayısıyla varlığı kanıtlamak düşünce ve duygudan geçer..Bir diğer kişisel yada fizyolojik açıklama nefes almak var olmanın kanıtıdır.Sonrasında bunu madde düşünce duygu ve eylemler takip eder.

Tam manada varlığı kanıtlayamamak yokluğu kabul etmektir aynı zamanda.Varlık dünyasını gerek felsefi gerekse bilimsel açıdan incelerken, en önemli kavramlardan biri de oluştur (genesis).

Antik Yunandaki doğa filozoflarına göre varlığın ana maddesi (su, hava, ateş ve toprak gibi) tek ve canlı idi. Tüm oluş bu ana varlık tarafından meydana getiriliyordu. Empedokles'te dört ana unsur (toprak, su, hava ve ateş) sevgi ile birleşip nefret ile ayrılıyor ve böylece oluş meydana geliyordu. Anaxagoras'a göre, evrende ne kadar varlık varsa o kadar da ana madde vardı, ilk hareketi "nous" sağlamakta; sonraki hareketler çarpma ve basınç ile mekanik tarzda olmaktaydı. Demokritos'a göre varlıkların özün-de maddenin en küçük parçası olan atomlar vardı. Atomların hareketleri sonucu mekanik ve zorunlu bir oluş meydana geliyordu.
Düşünmam nefes almam iyi ve kötü olabilmem kendimi yok etme gücüne sahip olabilmem duygu eylemlerinde bulunabilmem sevgiyle bir çok maddeye mana katabilmem varlığımın kanıtıdır.
Kendimizi evren hava ve diğer elementlerle oluştuğumuzu kanıtlamak sanırım en kolay ve düz yolu.Tüm beden ve ruhumla dna larımıza kadar kanıtlanmış bir varlık olarak Astral prejeksiyon uyumlaması için ben de ''VARIM'' :)

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
İnsanın varoluşunu açıklayabilmesi o kadarda kolay değildir. Çünkü varolmak sorusu maddesel ve manevi olarak 2 ye ayrılır. Maddesel varoluş herkesin bildiği gibi doğumdur. Ama manevi varoluş insanın ne kadar düşünüp anlayabildiği yani kafa yorma düzeyine göre değişir. Bir insan düşünerek konuşur düşünerek davranırsa evet vardır. Ama düşünmeden hareket ediyor ve hayatının çoğunu misilleme ile geçiriyorsa o zaman maalesef manevi anlamda yoktur. İnsan düşünüp anlayabilen varlıktır. Eğer bu özelliğini kullanmazsa yazılanı bulamayan arama motoru gibi işlevini yapmamış sayılır. Eğer insan düşünür ve anlarsa gerçekten vardır.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
İnsan aklı (bilinçli zihin ) o kadar sığdır ki bırakın bunu kanıtlamayı yerçekiminin varlığını bile kanıtlayamaz. Sadece bir şeyin var olup olmadığı konusunda fikir yürütebilir en fazla kabul yapar.

Kimse kimseye birşeyin varlığını yada yokluğunu kanıtlayamaz herkes inanmak istediği şeye inanır.

Var olduğuma inanıyorum...

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Şu an bu cevabımı görebiliyor,okuyabiliyorsanız; Bu, Var olduğumun, bir Var-lık ile iletişimde olduğunuzun sadece basit bir kanıtı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...