madde varmıdır

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Rüya oldugunu söylenmesinin sebebi önem verilmemesi icin dir zaten kısa ömürdür, ahirete calis diye soylenmistir hadislere bakın , araştırın yasayın gorun. Sizin dusuncenize gore tanrının yarattıgi dusleriz demissin. Azcık dusunsen bir tanrının vasıflarını bilsen konuşmassın . Tanrı hic bir seye muhtac olmayan demektir(bkn:esma-i hüsna) . Yaratsa niye yaratsın . Sen sadece aciz bir varlık sın az calıs imana gel sevap isle İmana gel, belki cennete gidersin....

67890

Banlı Kullanıcı
hadislermi .hadislerin çoğu. hadislerlemi tanrıyı düşünmem gerekiyorsa yandığımın resmidir.

67890

Banlı Kullanıcı
eksik yazmışım hadislerin çoğu uydurma yazacaktım.

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Uydurma oldugunu nereden biliyorsun gercegini gordunmude uydurma olduguna karar verdin. Sadece kulaktan dolma bilgilerle kendinizi bilge zannedemezsiniz...Acizliginin farkina var....

67890

Banlı Kullanıcı
Sen sadece aciz bir varlık sın az calıs imana gel sevap isle İmana gel, belki cennete gidersin....
bi sn bu nasıl bir konuşma böyle
o zaman bende sana bir şey söyliyeyim
imanın ve paranın kimde olduğu bilinmez derler.
sende cennet için huriler nuriler için ibadet ediyosan bundan vazgeç.gerçek imana asıl sen gelde
tanrıya hiç bir çıkarın olmadan ibadet et.
bir çıkar için tanrıya ibadet ediyosam hiç etmiyeyim daha iyi.

67890

Banlı Kullanıcı
Uydurma oldugunu nereden biliyorsun gercegini gordunmude uydurma olduguna karar verdin. Sadece kulaktan dolma bilgilerle kendinizi bilge zannedemezsiniz...Acizliginin farkina var....
açtığım konuyu kirletme lütfen. ben bilge falan olduğumu beyan etmedim.bilgeliği kim kaybetmişki biz bulalım.
dinsizim varmı diyeceğin.

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Ya sen suna benziyosun; sen 10 gun bile ac kalamayacak kadar acizsin diyorum ama sen olsun ben sonsuz acliga dayanirim diyosun bu nasil bir mantik ... sevap karsiligi ahireti veren belli, sonsuz hayati vaad eden belli , insanin niye yaratildigi belli s(bkz zariyat 55) sen deli divane ol gez dur, zaten birgun sorguya cekileceksin...

67890

Banlı Kullanıcı
Ya sen suna benziyosun; sen 10 gun bile ac kalamayacak kadar acizsin diyorum ama sen olsun ben sonsuz acliga dayanirim diyosun bu nasil bir mantik ... sevap karsiligi ahireti veren belli, sonsuz hayati vaad eden belli , insanin niye yaratildigi belli s(bkz zariyat 55) sen deli divane ol gez dur, zaten birgun sorguya cekileceksin...
iyi tamam söyliyeceğini söyledin çekil aradan.benim ne olduğum seni ilgilendirmez .sen de beni ilgilendirmiyosun.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı

Peki siz gerçeği gördügünüz içinmi bu kadar tepki?

Yaptığınız konudaki yorumlarınız yaşadığım dine ters diye düşünüyorsunuz hadislere inanarak değilmi

Bakın hadislerin birçoğu günümüze kadar o anki dönemin kişilerin düşüncelerine göre göre ya şekil almıştır yada uydurulmuştur
Günümüzde bi hayli değeri çöp olan uydurma hikayeler var hadis diyemeyiz bunlara

Aralarındaki farklı anlamak için birçoğunun ya kur'an-ı kerim'i anlayarak okumak lazım ve her cümlenin içeriğini iyi bilmek lazım
Veya bu döngüde, hayatta anlatılamayacak derecede birşeyler yaşamış olmak lazım diye düşünüyorum

Ve bizim dinimizde asla saygısızlık yoktur
Aciz kelimesi aslında çok anlamlı kelimedir, , kişilere demeden önce kendimize bakmalıyız ve sormalıyız ben ne'kadar acizim diye?
Bazı üyeler sadece kafasındaki düşüncelerden ibaret bildigini zannedip yorumlar yapıyor fakat konu saygısızlığa kadar gidince ezilen tarafa kendimi koyuyorum ve çok kızıyorum

Bilmemek asla kötü değildir fakat öğrenmemeye cevabım sadece susmak olur. Kimse yoktur ben herşeyi bilirim diyecek ama bilmek istenildiği takdirde -isteme duygusu'nun gerçekten hakkını vererek birçok bilgiyi de ALLAH'ın dilemesiyle sahip olursun

Karşılıklı herzaman düşünceler, fikirler, deneyimler,bilgiler paylaşılmalı seviyeli şekilde ozaman gerçek bilgileri anlayabiliriz
Konular sürekli amacı dışına çıktığı için konu içinde huzur bulamayanlarda bazı konuları dile getirmiyor

Sizden ricam yine sizin için emin olmadığınız konularda Din'ile ilgili emin konuşmaktan sakının

Iyi forumlar

mabedist

Kayıtlı Üye
filmi izledinizmi ?izlediyseniz diyorki bu çoklu izleri dalga olsaydı anlardık fakat elektronlar dalga değil ama dalga gibi davranıp onlarca iz çıkarıyor yani enteresan olan bu. tek yarıkta hiç bir enteresanlık yok bütün ilginçlik çift yarık oluşunda ve tek elektron aynı anda iki yarıktan geçiyor yani ilginç olan bu anlatamadım galiba bakın tekrar ediyorum siz karşı taraftan ne kadar bilya gönderirseniz gönderin neticede tek elektron tek bir yarıktan geçmesi gerekirken sanki dalga etkisi yaratıp onlarca iz bırakıyor. yani şu sonuca varıyor madde de elektronlardan yapıldığına göre acaba gördüğün madde gerçek mi yanılsamamı ?yüz puanlık soru bu.
Hem dalga hem parçacık şeklinde davranıyor. Açıkçası kuantum fiziğinden maddenin var olmadığı falan çıkmıyor. Tıpkı arkadaşın dediği gibi bir kuantum parçacığı diğeriyle etkileşince dalga fonksiyonunu çökertip parçacık halini aldırıyor. Ayrıca hem madde hem dalga şeklinde davranması pilot-dalga teorisindeki modelle açıklanabiliyor. Şu videoda gösterildiği gibi:
https://www.youtube.com/watch?v=WIyTZDHuarQ&t=94s

asterix

Kayıtlı Üye
Dışarda gördüğümüz her şey beynimizdeki bir algıdır,gerçek olsaydı değişmeden kalırdı,dağılıp birleşen şekilen şekile giren bulutlar gibi,kendi gerçekliği var ama nihayi gerçeklik bazında sadece geçici bir durum ,bulutlar bazında konuşursak gerçek olan ancak sudur,evrensel bazda gerçek olan sadece tanrııdır,ötesi hayalimsi geçici bir anlık ahladir,aklım ötesini almıyor.