Şeytan Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Serious

Kayıtlı Üye
Evet belki bana çoğunuz inanmıycaksınız.. Hatta kafayı sıyırmışım gibi de gelebilir. Ben inançsız biriyimdir. Tam olarak inançsızım demiyim Agnostik bir düşünceye sahibim. Bunu birilerine anlatmassam kafayı yiyecem.. Neyse konuya gelim

Geçen gece uyumadan önce çok fena çınlamalar geldi kulağıma. Başım bile ağrıtıyordu bu çınlamalar. Ve sonun da uykuya dalabildim.
Rüya görmeye başladım.. Rüyam çok ilginç ve değişik bir ortamdaydı sadece karanlıktayım ve sonradan hava ikindi saatlerin de yağmur öncesi havaya döndü. Şekli insan bicimi ama farklıydı. ve gerçekten hayret verici bi güzelliği vardı. Ve hava tekrar kapanmaya başladı.. Kalbim de garip titremeler oluyordu.. Gözlerimin dolduğunu hissedibiliyordum. Karşım da ki varlığa sen kimsin diye sordum. O da bana şu cevabı verdi : Ben kimmiyim ? Beni tanıyorsun , sen beni şeytan olarak tanıyorsun.. Ney nasıl yani ? diye sordum.. Cevap vermedi. Ben baya korkmaya başladım ve terlemeye başladım.. Rüyam bitmeden önce bana iyicene bakmaya başladı gözlerimin içine. Bakışları o kadar derindi ki bu dünyadan olmadığı her haliyle belliydi.. Bakışları içime işliyordu ve ben hayatım da hiç böyle birşey görmemiştim.. Gitmeden önce dedi ki beni yanlış tanıyorsunuz.. Kalbini bana aç.. benden korkma. Ben yalan söylemem. Sonra kayboldu ama ben hala rüyamdaydım ve rüyadan ne kadar uyanmak istesem de uynamıyordum.. Ve kalktığım da heryer bembeyazdı. 10 saniye sonra herşey normal haline dönmüştü. Gittim elimi yüzümü yıkamaya yüzüm bembeyazdı ve benim hala içim titriyordu..

Arkadaşlar sonra mantık süzgeçimden geçirdim altı üstü bi rüya bilinç altımın etkisidir falan diye geçiştirmeye çalıtıysam da bi anlamı yok.. Ben hayatım da ilk defa böyle bir rüya ve böyle şeyler yaşadım.. Aklım sürekli o rüyanın etkisin de. Ve o gördüğüm varlık bu dünya da gördüğüm herşeyden güzeldi.

Ladyangell

Kayıtlı Üye
ger gerçekten çok tuhaf.. Madem agnostiksiniz, size o varlık neden gelmiş olabilir ki

Necromancer357

Kayıtlı Üye
bir rüya tabiri kitabından kısa alıntı yapacağım...
şeytanı sevinç ferah ve neşe içinde görmek rüya sahibinin nefsani istekleri ile uğraşmasına yorumlanır.
yalan ferahlık ve şehfete yorumlanabilir.
rüyada şeytanın kendisini korkuttuğunu görmek rüya sahibi için Allah'ın iyi kullarından biri olduğuna ve Yüce Allah'ın onu korkudan ve şeytandan korumasına yorumlanmıştır.
Bu tür birçok yorum var belki hiçbiri size uymuyor gibi görünebilir ama gördükleriniz kadar hissettikleriniz de önemli

Serious

Kayıtlı Üye
bir rüya tabiri kitabından kısa alıntı yapacağım...
şeytanı sevinç ferah ve neşe içinde görmek rüya sahibinin nefsani istekleri ile uğraşmasına yorumlanır.
yalan ferahlık ve şehfete yorumlanabilir.
rüyada şeytanın kendisini korkuttuğunu görmek rüya sahibi için Allah'ın iyi kullarından biri olduğuna ve Yüce Allah'ın onu korkudan ve şeytandan korumasına yorumlanmıştır.
Bu tür birçok yorum var belki hiçbiri size uymuyor gibi görünebilir ama gördükleriniz kadar hissettikleriniz de önemli

Teşşekur ederim ruya yorumu icin.. Hislerim kendimden emin beni kandirmaya calsir gibi bi hali yoktu. Dinlerin cogu seytanin kötu oldugundan dem vuruyor. Beni anlyabiliyormusunuz bilmiyorum belki anlamaniz icin boyle birsey yasamaniz lazim ve inanmamaya zorlasam da kendimi hep bi yerim gercek oldugnu soluyer. Ve aklima ne zaman gelse aglicak duruma geliyorum. Bu kadar duygusal bir insan degilimdir. Babam vefat ettigin de bile aglamamistim ve bu yasadiklarim beni hayrete dusurmekten oteye gitmiyor

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Teşşekur ederim ruya yorumu icin.. Hislerim kendimden emin beni kandirmaya calsir gibi bi hali yoktu. Dinlerin cogu seytanin kötu oldugundan dem vuruyor. Beni anlyabiliyormusunuz bilmiyorum belki anlamaniz icin boyle birsey yasamaniz lazim ve inanmamaya zorlasam da kendimi hep bi yerim gercek oldugnu soluyer. Ve aklima ne zaman gelse aglicak duruma geliyorum. Bu kadar duygusal bir insan degilimdir. Babam vefat ettigin de bile aglamamistim ve bu yasadiklarim beni hayrete dusurmekten oteye gitmiyor

Zaten siz Şeytan'nın sizinle direkt olarak iletişime gectiği konusuna kendinizi başka yorumlara açık olmayacak şekilde şartlandırmış ve inandırmışsınız. Ve buraya kim ne yazarsa yazsın şu an için sizi bunun aksi olduğuna inandıramaz.O yüzden bunu sormuş olamazsınız.

Tam olarak sorunuz nedir?

Serious

Kayıtlı Üye
Zaten siz Şeytan'nın sizinle direkt olarak iletişime gectiği konusuna kendinizi başka yorumlara açık olmayacak şekilde şartlandırmış ve inandırmışsınız. Ve buraya kim ne yazarsa yazsın şu an için sizi bunun aksi olduğuna inandıramaz.O yüzden bunu sormuş olamazsınız.

Tam olarak sorunuz nedir?
Dediğiniz doğru ama kendimi şartlandırmadım.. Konuşmalar ve ilk kez böyle birşey görmem beni inanıp inanma arasın da bırakıyor

67890

Banlı Kullanıcı
anladığım kadarıyle farklı bir boyuta girmişsin.
bir şey sorucam bana şeytan gibi gelmedi.
içinden anlaşamadığın şeytan gibi insan diyee leştirdiğin biri varmı

ımalive

Kayıtlı Üye
Herşey çok basit inancından dolayı anlamadığını var sayıyorum şeytan bizim bu dünyadaki en büyük düşmanımız seni kendine çekmeye çalışıyor sende baya bi inanmışa benziyorsun sana tek tavsiyem Allah (c.c) yolundan git yoksa sen bu dünyada eğlenirsin ama öldüğün zaman aman yarabbi ben ne yaptım dersin islamı bi araştır öğren şeytan bu kadar insanın ölümüne sebep oldu ülkelerin savaş açmasına sebep oldu dünya kurulduğundan beri sen nasıl onu dostun olarak görürsün o iğrenç ve pislik bi varlık sana tatlı dille ona tapman için zorluyor sende inanıyorsun göreceksin yüzü değişecek git gide sana kötü davranacak ve birde bakmışsınki onun kölesi olmuşsun Allah okadar yüce bi yaratıcıki tek sözüyle hepimizi helak edip yeni bi evren yeni canlılar koyar biz ne olduğunu bile anlamayız bize zülüm eder o o okadar yüceki kelimelerle anlatılamaz ve sende gelmişsin şeytanın güzelliğinden bahsediyorsun o pislik varlığın sana görünmesinin tek sebebi var SENİ KÖLESİ YAPMAK İSTİYOR gözünü aç ve Allaha inan

Frozen_Soul

Kayıtlı Üye
Sen azından rüya görmüşsün bende bir zamanlar bu din işlerine pek inanmıyordum aynı agnostik tarzı ama müslümanlara saygısızlık edip müslüman arkadaşlarımı aşağılamıyordum.
Neyse işte bi gece arkadaşlarla toplandık konuşuyoruz bende işte orda dalga geçmiştim birtek
Şu hani allah diyen aslan varya onunla dalga geçmiştim
daha doğrusu aslanla değil tabiki dediği şey ile.
daha sonra işte eve gittim yattım notmal olarak her insan uykusunda sağa sola döner bazen yorganını düzeltmek için gözünü açar fln ama önemli bişey olmadığı için yaptıklarını hatırlamaz
neyse bende duvara dönük uyuyodum arkamı döndüm gözlerim hafif kısık sonra fark ettim yatağımın yakınında biri var
yüzü ve cildi bembeyaz üstünde paçavra gibi bişey var şaçlarıda simsiyah.
gördüm onu refleks olarak küfür ettim bende ''ha.....'' fln dedim.
oda sanki dalga geçer gibi geriye bi adım attı eğilip kalkıp böyle garip hareketler yaptı sonra kayboldu.
uyuyamadım bi daha zaten olydan tam 2 dakika sonrada sabah ezanı okundu.
İşte biraz düzeldim şimdi agnostik değilim ama gördüğüm şeyle ilgisi yok bunun bu olydan çok uzun bir süre daha agnostiktim ama daha sonra içinde böyle çok kötü bir his oluştu sanki haytta bir amacım yok gibiydim sonra din arayışına giriştim şuan ilk agnostik olmadan önceki dinime tabiyim yani müslümanım ama yakın zamnda bütün kutsal kaynakları okuyup dinimi temelli belirlemek istiyorum.

Serious

Kayıtlı Üye
Çok yanlış düşünüyorsunuz arkadaşlar.. Fazla saçmaladınız

Serious

Kayıtlı Üye
Benim birinin kölesi olabilme gibi bir ihtimalim yok. Şeytan denince neden bu kadar tepki verdiniz anlayamadım açıkcası

67890

Banlı Kullanıcı
boşveer takma kafana insan herşeyide görebilir rüyasında her varlıkla karşılaşabilir.

enesuynk

Kayıtlı Üye
Olay iki açıdan ele alalım isterseniz ;
1. Yaşadığınız olayın bilinçaltı bir durum olacağı , yani sadece sıradan bir rüya olarak düşünmek şayet olay bundan ibaret ise , rüya tabirine bakılıp geçilmek makuldür , zaten arkadaşımız bir kaç rüya yorumdan bahsetmiş bunlar gibi yorumlar size yeterince ışık tutar .

2. Gelen şey gerçekten bir varlık ise bu gelen varlığa şeytanların başı olan iblis (azazil) demek bence mantıksız çünkü iblis büyük lokmaların peşindedir peygamberler , evliyalar gibi yani takvası yüksek insanların diyelim , sizi küçümsediğimden değil sizde belirtmişsiniz allaha yakın biri olmadığınızı , bu sebeple iblisi size gelmesi mantığa uymuyor , ha gelen farklı bir varlık olabilir mi ? Tabi ki neden olmasın , dinime göre tabiri caiz ise sizin düşüncenize sahip insanlar hastalanmış ruhlar olarak tabir edilir ve etrafınızda böylesine varlıkların dolanması doğaldır . Inşaallah ruhunuz bir an önce bu bataklıktan kurtulur , sevgilerimle .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...