Hastalıkların psikolojik/ruhsal kökenleri hakkında kitap

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Herkeze selamlar gizlimabet sakinleri.

Hemen soruma geçeyim benim annemde aşırı diz ağrıları başladı doktorun dediğine göre iltihap var
ama günümüzde artık biliniyor ki her hastalığın bir psikolojik nedenide var
bu nedenler ortadan kalkmadan alınan ilaçlar ve tıbbi müdahalede biryere kadar geçerli olucaktır
bu yüzden ben annemin diz ağarılarını geçirmek için öncelikle onun altında yatan psikolojik nedenleri öğrenmek istiyorum
internette bununla ilgili pek birşey bulamadım yazmış olanlarda kaynaksız belirtmişler yani korkum şu ki bunu yazanlar sırf yazmak için yazmışlar gibime geliyor biraz o yüzden sorum şu diz ağrısı ve dizdeki iltihap ile ilgili ruhsal psikolojik köken ne olabilir ? ve bu konuda güvenilir bir kaynak / kitap önerebilirmisiniz bana ?

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Her hastalığın psikolojik nedeni olduğunu düşünmüyorum.Dizdeki iltihapta buna örnektir...

yare-i yarim

Moderator
İş
Bence yanlış düşünüyorsunuz biraz gazetelerin arşivlerini karıştırırsanız üzüntüden kanser olanını bronşit olanını eli ayağı felç geçireni bulabilirsiniz
insanın vücudunda binlerce kimyasal düşüncelerimize göre salgılanan kimyasallara göre şekilleniyor ya bozuluyor yada düzeliyor
bunlarda şans eseri gerçekleşmiyor. Mesela buna bir örnek vermek isterim deneylerde testlerde görülmüştür ki kanser olan insanlar olumlu şeylerle karşılaşınca beyinden yayılan ama henüz tam olarak işlevi çözülememiş olan bir kimyasal kanser hücresinin ilerlemesini durdurmuştur
bir grup kanser hastasına ise özel müdahaleyle bu kimyasalı salgılatarak gelişmekte ilerlemekte olan kanser tümörünü gerisin geriye dönmesini yani başladığı noktalara dönmesini sağlamıştır ve kanser kolayca alınmıştır
bu konuda kanadada milyarlarca dolar paralar yatırılarak araştırma heyetleri kurulmuştur

kulakları çınlasın embriyo burada olsaydı bir şifacı olarak çok güzel bilgiler sunabilirdi hatta benim şu yazdığım bir iki satırdan daha önemli şeylerde yazabilirdi

Hastalıklar sınıfı ikiye ayrılır bunlardan birisi psikolojik ruhsal nedenlerden dolayı oluşan hastalıklar diğeride yaşlılığa bağlı olarak oluşan hastalıklar
kendini insanlara şifa verme yoluna adamış kimseler bunu bilirler bilmekten ötesi bunu defalarca tecrübe etmişlerdir

hastalıkların ruhsal sebepleri yok diyorsanız bunu derkende çok güçlü deliller getirmeniz lazım iltihap buna örnektir demek bir neden değildir sadece bir fikirdir
saygılar...

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Aslında her hastalığın bir psikolojik nedeni vardır. Beden hasta olmayı öğretildiği için hasta oluyor. Eğer ki hiç hasta biri görmemiş, hiç hastalanacak korkusu ile kişiye herhangi bir enerji yüklenmemiş ve de bilinçaltında böyle bir kod olmamış bir çocuk yetiştirecek olsak o çocuk asla ve asla hastalanmaz. Ama kozmik bir bağ ile yani birbirimize de bağlı olduğumuzu da eklersek işin içine böyle bir çocuk yetiştirme ihtimalimiz maalesef imkansız hale gelir. Yani hasta olmaya mahkumuz diyebiliriz.

Sorunuza gelince vücutta oluşmuş olan tüm iltihapların nedeni mide dalak ve pankreastan kaynaklanır. Annenizin kuvvetli ihtimalle midesinde ya da bu bahsedilen organlarında da baz problemler vardır. Bu organların problem olmasının nedeni ise hayattan zevk almama, üzüntü ve stresten kaynaklanıyordur.

Sevgi ve Işıkla...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sayın yule annem mide sorunuda yaşamıştı bu verdiğiniz bilgi çok işime yarıyacak çok teşekkür ederim size

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Bence yanlış düşünüyorsunuz biraz gazetelerin arşivlerini karıştırırsanız üzüntüden kanser olanını bronşit olanını eli ayağı felç geçireni bulabilirsiniz
insanın vücudunda binlerce kimyasal düşüncelerimize göre salgılanan kimyasallara göre şekilleniyor ya bozuluyor yada düzeliyor
bunlarda şans eseri gerçekleşmiyor. Mesela buna bir örnek vermek isterim deneylerde testlerde görülmüştür ki kanser olan insanlar olumlu şeylerle karşılaşınca beyinden yayılan ama henüz tam olarak işlevi çözülememiş olan bir kimyasal kanser hücresinin ilerlemesini durdurmuştur
bir grup kanser hastasına ise özel müdahaleyle bu kimyasalı salgılatarak gelişmekte ilerlemekte olan kanser tümörünü gerisin geriye dönmesini yani başladığı noktalara dönmesini sağlamıştır ve kanser kolayca alınmıştır
bu konuda kanadada milyarlarca dolar paralar yatırılarak araştırma heyetleri kurulmuştur

kulakları çınlasın embriyo burada olsaydı bir şifacı olarak çok güzel bilgiler sunabilirdi hatta benim şu yazdığım bir iki satırdan daha önemli şeylerde yazabilirdi

Hastalıklar sınıfı ikiye ayrılır bunlardan birisi psikolojik ruhsal nedenlerden dolayı oluşan hastalıklar diğeride yaşlılığa bağlı olarak oluşan hastalıklar
kendini insanlara şifa verme yoluna adamış kimseler bunu bilirler bilmekten ötesi bunu defalarca tecrübe etmişlerdir

hastalıkların ruhsal sebepleri yok diyorsanız bunu derkende çok güçlü deliller getirmeniz lazım iltihap buna örnektir demek bir neden değildir sadece bir fikirdir
saygılar...

Bahsettiğiniz bilgileri daha önce okumuştum.Ben şunu demek istedim her hastalığın psikolojik nedini yoktur.Tabiki de bu benim görüşüm.En azından şöyle demek istedim hastalıklarda fiziksel faktörler psikolojik faktörlerden daha fazladır.İstisnai durumlar söz konusu olabilir tabikii de

asterix

Kayıtlı Üye
Her hastalığın bir psikoljik(ruhsal) nedeni/nedenide vardır.Yaşlılarda görülen ağrılarda dejeneratif hastalıklar yani eklemlelrin yıpranması yanında yayagın ağrılarda altta yatan bir depresyon olabilir.

vermud

Kayıtlı Üye
Sanirim düşünce gücüyle tedavi kitabında vardi buna benzer birşey . e kitap arak bulabilirsiniz . o daha çok mesaja bel agrisinin n nedeni çok sorumluluk aldigini düşünmek gibi sonra çözümü var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...