Boyum uzatmak için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ladyangell

Kayıtlı Üye
Boyum kısa olduğu için kendimi yetersiz hissediyorum.. Sanki beni bırakıp giden boyumun ondan kısa olması yüzünden gitmiş gibi.. Napacağım bu boyla evde mi kalırım acaba :( w:sifone:

codzombi

Kayıtlı Üye
boyu kısa diye kim sevmemiş. oysa ki tam tersi .

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Buyrun bir siteden aldım sizin için

Boy uzatma egzersizleri boy uzamasına yardımcı olabilir mi ?

Boy uzatma egzersizleri, ergenlik döneminde yapılması durumunda boy uzamasına katkıda bulunabilir. Özellikle germe ve esneme hareketleri adı verilen egzersizler ergenlik boyunca 20 yaşına kadar düzenli olarak uygulanması durumunda 5-8 cm arası bir boy uzaması sağladığı bilinmektedir. Bu bakımdan özellikle barfiks boy uzaması için çok faydalı ve tavsiye edilen bir egzersiz çeşididir. Bunun yanında askıda kalma, amuda kalkarak bir yere asılma gibi boy uzamasına yardımcı hareketler de vardır.

11. Doğru nefes alma teknikleri boyun uzamasına katkı sağlar mı?
Doğru ve etkili nefes almateknikleri, boy uzamasında büyük öneme sahip olan oksijenin kana daha fazla ulaşmasını sağlar. Derin nefes almak bu bakımdan hem akciğer kapasitesini geliştirmekte hem de kanın oksijenizasyonunu sağlamaktadır.

12. Boy uzatma ameliyatları boyun uzamasına fayda sağlar mı?
Boy uzatma ameliyatları denilince ilk akla gelen, bacak uzatma operasyonlarıdır. Bu cerrahi ameliyatlar insanların bacak boyunu birkaç cm arttırabilir. Ancak boy uzatma ameliyatlarının iyileşme süresi uzun, operasyon acılı karmaşık ve pahalıdır. Bu noktada boy uzatma ameliyatlarının bacaklarında gerçekten ortopedik sorun olan kişiler haricindeki kişiler tarafından tercih edilmemesini tavsiye ediyoruz.

alıntı.

Ladyangell

Kayıtlı Üye
Buyrun bir siteden aldım sizin için

Boy uzatma egzersizleri boy uzamasına yardımcı olabilir mi ?

Boy uzatma egzersizleri, ergenlik döneminde yapılması durumunda boy uzamasına katkıda bulunabilir. Özellikle germe ve esneme hareketleri adı verilen egzersizler ergenlik boyunca 20 yaşına kadar düzenli olarak uygulanması durumunda 5-8 cm arası bir boy uzaması sağladığı bilinmektedir. Bu bakımdan özellikle barfiks boy uzaması için çok faydalı ve tavsiye edilen bir egzersiz çeşididir. Bunun yanında askıda kalma, amuda kalkarak bir yere asılma gibi boy uzamasına yardımcı hareketler de vardır.

11. Doğru nefes alma teknikleri boyun uzamasına katkı sağlar mı?
Doğru ve etkili nefes almateknikleri, boy uzamasında büyük öneme sahip olan oksijenin kana daha fazla ulaşmasını sağlar. Derin nefes almak bu bakımdan hem akciğer kapasitesini geliştirmekte hem de kanın oksijenizasyonunu sağlamaktadır.

12. Boy uzatma ameliyatları boyun uzamasına fayda sağlar mı?
Boy uzatma ameliyatları denilince ilk akla gelen, bacak uzatma operasyonlarıdır. Bu cerrahi ameliyatlar insanların bacak boyunu birkaç cm arttırabilir. Ancak boy uzatma ameliyatlarının iyileşme süresi uzun, operasyon acılı karmaşık ve pahalıdır. Bu noktada boy uzatma ameliyatlarının bacaklarında gerçekten ortopedik sorun olan kişiler haricindeki kişiler tarafından tercih edilmemesini tavsiye ediyoruz.

alıntı.

teşekkür edrim.. Kimseden parapsikolojik bi yorum gelmediğine göre , böyle yaşamayı kabullenmeliyim.. Araştırma yapmışsınız teşekkürler gerçekten

Mrendy

Kayıtlı Üye
Çeşitli egzersizleri deneyebilirsiniz,ayrıca psikolojik olarak inanmanız lazım.Boy durumu yaşa ve cinsiyete göre de değişebilir.

angel91

Kayıtlı Üye
biyokinezi ile uzatma diye bir şey okumuştum araştır istersen ama işe yarıyormu fikrim yok

sensesense

Banlı Kullanıcı
boyu kısa olanlar daha çok sevilir ve de hep genç gösterir

Gecegezen

Kayıtlı Üye
bir şeyin az yada çok olması iyi olduğunu göstermez.

killer queen

Kayıtlı Üye
Yaşınız küçük sanırım. Kimse kimseyi dış görünüşü için sevmez. Sevgi böyle bir şey değil. Çok kafaya takmamak lazım. Bir de boyunuzu merak ettim.

baysal01

Kayıtlı Üye
Tanrıya şükredin ne olursa olsun. Kolunuz bacağınız var mesela.

cileklikadin

Kayıtlı Üye
Benim de kisa ben de mi korkmaliyim :p boyle birseyi eksiklik olarak gormeyin bence mnyonluk aksine tatli birsey ve genc gosterme avantaji var :) birini sevdikten sonra boy , kilo gibi seylerin bir onemi yok kimse de sizi boyunuz icin birakacak degil ya :)

dexter

Elit Üye
Tüm bu uygulamalar bir yana, bu meseleyi kendi içinizde tartın. Her insan aynı doğamaz, hepimiz farklı doğuyoruz. Ben de kısayım, ama şunu diyebiliyorum, bir 10 sene sonra, şu anki yaşımı göstereceğim :) Kendinize olumlu cümleler kurun, ve kendinize iyi davranın. Bu şekilde haksızlık etmeyin kendinize, Türkiye'nin boy standardı da çok yüksek değil. Türkiye'de ki çoğu kadının boyu ortalama 1.65 cm civarındadır.

Haydi hepsini geçtim, evde kalıcam demişsiniz. Sizi boyunuz kısa diye sevmeyen biriyle zaten uzun süreli bir ilişki kuramazsınız ki, nitekim evliliği düşünemiyorum.
Sizi siz olarak kabul edenle mutlu olmaya bakın.
Öncelikle de kendinizle olmaktan mutlu olmaya bakın. :)

Ladyangell

Kayıtlı Üye
Yaşınız küçük sanırım. Kimse kimseyi dış görünüşü için sevmez. Sevgi böyle bir şey değil. Çok kafaya takmamak lazım. Bir de boyunuzu merak ettim.
Boyum 1.58 :) evet dış görünüşüm için sevilmekte bazen hoşuma gitmiyor ama hoşlandığım insan 1.83 ... Tuhaf duruyordum onun yanında.. Sevdiğini söylesede samimi gelmiyor bana .. Neyse ben abarttım galiba.. Kısmet bu işler

killer queen

Kayıtlı Üye
Boyum 1.58 :) evet dış görünüşüm için sevilmekte bazen hoşuma gitmiyor ama hoşlandığım insan 1.83 ... Tuhaf duruyordum onun yanında.. Sevdiğini söylesede samimi gelmiyor bana .. Neyse ben abarttım galiba.. Kısmet bu işler
Boy farkı fazla olan bir sürü çift var etrafta. Ki sizin boy farkınız muazzam değil. Topuklu ayakkabı her şeyi çözer ;)

xDeat

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
:D Boy uzatmak için büyü oldugunu sanmıyorum benim kuzenimin de boyu kısa hergün süt içiyor yaşı 18 işe yarıyor hergün aksatmadan içiceksin bide biyerlere asılı kal çok işe yarıyor tabi yaşın 20 nin altındaysa üstündeyse birzcık gelişir ve sonra gelişme durur

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Ben bir erkek olarak yorum katayım; hiç bir erkek kız arkadaşının kendinden uzun olmasını istemez. Şahsen bence bir kızın kısa boylu olması onu şirin gösteren bazı özelliklerinden biri. Kısalığın çok yakıştığı insanlar var. Bence kafanızda sorunu büyütüyor olabilirsiniz :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Belkide yaşadığı çevrede böyle bir bakış açıcısı vardır.
Belkide yerinde bir korkudur bu?

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Bakış açısını değiştirmek kendi ellerinde. Korkusunu yenmeli belkide ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...