Esmaların vb. çalışma mantığını anlatan bir kitap arıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Herkeze merhabalar.

Başlıktada belirttiğim gibi esmaların tılsımların ve benzeri şeylerin çalışma mantığını tüm detaylarıyla anlatan bir kitap arıyorum
internette yüzlerce konu okudum pdf formatındaki kitapları dahi inceledim haftalarca ama o tür kitaplarda anlatılan tek şey şunun için bunu yapın falanca şey için şunu yapın gibi şeylerdi, ancak ben bu tür şeylerin çalışma mantığını anlamak istiyorum yani bana hali hazırda formüller sunulmasını istemiyorum
zaten birşeyler yapmak için uygulama formülleri aramıyorum sadece bu ilmin işleyisini öğrenmek istiyorum tüm detaylarıyla
bu konuda uğlaşabildiğim en son nokta zaten gizlimabet.com'da anlatılmıştı yanılmıyorsam sayın yule anlatmıştı kelimelerin titreşim seviyeleri konusundan bahsetmişti bundan daha ötesine uğlaşamadım.

Mesela örnek vermek gerekirse birisini kendine döndürmek için şunu şukadar yap deniliyor işte bu iş bunu bu formül nasıl belirlenmiştir neye göre ?
bu konuları anlatan bir kitap arıyorum çok eski bir yazma bile olsa paraya kıyar onu temin edebilirim

bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz acaba ?

yare-i yarim

Moderator
İş
Hayır okumadım karşılaşmadım o eserle.
Kitap hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz ?

prensess

Kayıtlı Üye
O kitap diger havas kitaplarina gore daha ince daha detayli bence odedigin paraya da deger.bende senin gibi kaynak ariyordum ama bulamadim mumkun deyil ama semsul maruf da bazi dua vesayre tedaytli yaziyor yani nasil berilendigini yaziyor cok deyil ama okumaya deyer sorularinin cogu bence cevaplanmis olur diye dusunuyorum.cunki ben okuduktan sonra anlamis oldum kaynaklar nerden geldigini nasil vs.havasa da ilgin var ise baslangis olarak iyi.ben bir bunu tavsiye ederim iki tane kitab daha var bende ama onlarda ne detayl nede bilgi var.en iyisi bu kitap semsuul maruf. Benim dusuncem tabi.belki baska arkadaslar baska bir kitap tavsiyesinde bulunurlar

vesselam

yare-i yarim

Moderator
İş
Çok teşekkürler prenses bu kitabı listeme alıyorum mutlaka temin edicem
Başka arkadaşlarda tavsiye verirse çok iyi olur

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Direk Esmalar ile ilgili olmasa da işin mantığını bu güne kadar anlatmış tek bir kişi vardır o da Bülent kısadır. Kitapları ücretsiz olarak İnternet indirebilirsiniz.

yare-i yarim

Moderator
İş
Teşekkür ederim urum bu bilgiyi verdiğiniz için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...