Neden Belli Bir Süre Yaşayıp Ölüyoruz ?

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Konunun açıklaması bana forumlardan birinde okuduğum; 'Oksijen ortalama 70 sene yaşatan bir zehir ise ?' cümlesini aklıma getirdi :)

Öncelikle sorunuza kendimce cevap vermeye çalışayım.

Yaradılışımızdan ötürü hiçbir şeye sonsuz değerde katlanamıyoruz. Yani bir insan örneğin 500 yıl boyunca dünyada sıkılmadan nasıl kalabilir ki ? Üzerine bir de bunun yaşlanma olayı var. Benim inancıma göre bu dünyada var oluşumuzun bir nedeni var. Bir neden uğruna buraya gönderilmişiz. Yani bu dünyada misafiriz diyebilirim.

İster istemez aklımıza (Cennete gideceğimizi var sayarsak :) ) 'E cennette de sonsuzluk var orada sıkılmayacak mıyız ?' sorusu geliyor.

Dünya ile ölüm sonrası yaşamı bir tutmamak gerekir. Bu dünyada yediğimiz, içtiğimiz, gördüğümüz şeyler aslında oranın bir yansıması. Bir amaç uğruna buradayız. Dünya gibi orasını da kısıtlı algılamamak gerekir. Şu anda sonsuz kavramını düşündüğümüzde bazı yerlerde tıkanıyoruz. Hatta daha derinlere indiğimizde delirme noktasına bile gelebiliyoruz.

Çok fazla konuştuğumu hissettim. Son olarak, ölüm sonrası var olan yaşam, dünya gibi kısıtlı bir döngü değildir. Umarım hepimiz cennete gidip, bu soru işaretlerimize bir yanıt bulabiliriz :)

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Bir üstteki mesajımı okuduktan sonra yazı fontları ile oynamamaya karar verdim. Oluşturduğum görüntü kirliliğinden dolayı özür dilerim :)