Uzaylıların Dini

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

asterix

Kayıtlı Üye
Dünya dışında başka gezegenlerde fiziksel yaşam akıllı yaratıklar olduğuna inanıyorum milyonlarca kişi gibi,bir çok kişi de inanmıyor varsaayalım ki var ve bir gün indiler yeryüzüne ve baktıkki bu gelenler pozitif demokrat saygılı varlıklar onların dini inaçları varmıdır varsa ne olabilir ? Müslüman,Hristiyan,Yahudi,Budist... ? yada hiçbirinden değillerse ne olacak ,yada farklı şeyler anlatırlarsa.

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Bence vardır. Ben müslümanım bu yüzden kendi dinimin görüşünden bakıyorum. Bence Allah dünya dışı varlıklara onların kendi yaşam koşullarına uygun dinler ve kendi türlerinden peygamberler yollamıştır. Sonuçta onlarda canlı ve Allah'ın birer kulu değil mi?

acid

Kayıtlı Üye
Belki din ve yaratıcıya bakış açıları farklı olabilir ama onların da inanış sistemleri olduğunu düşünüyorum.

ptaah

Kayıtlı Üye
Bu soruya cevap verebilmek için biraz kitap karıştırmak lazım.Önce şunu söyleyeyim din tektir gerçek tektir.(toplumlara ve boyutlara göre renk ve şekil değiştirebilir.)Bir kaç tane .... mesajları alıp okumak genel kanıya varmak lazım.Bunlar kendi boyutlarına göre gerçekleri anlatırlar.Bakınız bir tanesi: http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=33873&p=231185#post231185
Bir müslüman olarak kendimce Lailahe İllallah'ın gerçek manasını anlamak için uğraşacağım.
Sonuç olarak uzalıların dininin bizden çok farklı olacağını düşünmüyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
uzaylı yoktur cin vardır

Dünyamızda uzayda yani bizde uzaylıyız, bizde yokuz o zaman sadece cinler varsizin mantığınıza göre. Milyarlarca galaksi sistemi var. Bizim gibi yaşam koşulları uygun olan binlerce gezegen var ve oralarda bizim gibi fiziki bedene sahip canlılar olma ihtimali çok yüksek. Başka yaşamlar yoktur diye kesin konuşabilmek için tüm gezegenleri tek tek gezmiş olmanız lazım.

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
Dünyamızda uzayda yani bizde uzaylıyız, bizde yokuz o zaman sadece cinler varsizin mantığınıza göre. Milyarlarca galaksi sistemi var. Bizim gibi yaşam koşulları uygun olan binlerce gezegen var ve oralarda bizim gibi fiziki bedene sahip canlılar olma ihtimali çok yüksek. Başka yaşamlar yoktur diye kesin konuşabilmek için tüm gezegenleri tek tek gezmiş olmanız lazım.

haklısın kardeşim... üstelik büyüklüğünü aklımızın bile yetmediği bu evrende yaşayan bi biz olamayız ya çok saçma ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...