Hipnozla İngilizce

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

takosa

Kayıtlı Üye
İş
Üniversite Öğrencisi
Sayın mabet üyeleri, bugün hipnozla İngilizce eğitim veren kurumsal bir şirketin ofisini ziyaret ettim. Eğitim toplam 6 kür ve bu 6 kürün sonunda akıcı olarak ( Akademik Düzey ) İngilizce konuşabileceğimi söyledi. Hafif hipnoz u uygulayan eğitmenle ve diğer eğitmenlerle bire bir temas kurma fırsatım olmadı. Hepsi çok olumlu şeyler söylediler. Bu arada 6 kür toplamda 44 gün sürüyor. Eğitimler sabah 9’ da başlayıp akşam 9’ da bitiyor. Ne kadar bu durum beni heyacanlandırsada, 44 günde İngilizce konuşma fikri bana pek gerçekçi gelmiyor. Bu hususta siz değerli admin ve üyelerimiz fikrini almak istiyorum. Sizlerin düşünceleri benim için değerli.
Sevgiyle Kalın.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Kurumun adını biliyorum ama bir hipnotist olarak söyleyebilirim ki Ajan yöntemi olarak yıllardır uygulanan hipnozla dil eğitimi kısa sürede İngilizce öğrenmeyi sağlıyor. Ajan Yöntemi denmesinin en büyük sebebi de aksansız olarak konuşma imkanı vermesi. Ben 3 firma gezdim , işin içinde olan biri olarak beni tatmin eden bir firma ile tam olarak karşılaşamadım. Hipnoz diyorlar ama Hipnoz kullanmıyorlar.

takosa

Kayıtlı Üye
İş
Üniversite Öğrencisi
Sayın urum firma adını vermekte tereddüt yaşadım forum kurallarına aykırı olup olmadığını bilmiyorum. Hafif hipnoz kullandıklarını söylediler bu arada.

Birde NLP tekniğinden söz ettiler. Sayın urum bu konuda uzman biri olarak bana tavsiye verir misiniz, eğitim ücreti 7000 TL ciddi bir rakam benim için ama öğrenmeyide
her şeyden çok istiyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
şimdi bu tür eğitimlerde 1 kur, 3 kura bedel. Bir kur bir ay kadar sürüyor ve ortalama 400 tl civarında. Normal bir eğitim kurumuna gitseniz 2 yıl kadar harcamanız gerekiyor ve 18 kura girmeniz gerekir. 7200 ede oda. Yani maliyet fazla değil. 44 gün gibi görünse de iki yılda alacağınız ders saatini 44 de günde alıyorsunuz.

Birde bu yöntemle ilgili bir deney yapılmış. ingilizce öğrenenler, öğrendikten sonra 2 yıl hiç ilginizce konuşmamış ve duymamış, iki yılın sonunda öğrendikleri ingilizcenin %80 i aynen duruyormuş yani %20 bir kayıp olmuş. bu normal öğrenmede ulaşılamayan bir başarı. Ben kendi kurumumda bir süre yaptım. İngilizce hocaları ile yaşadığım sorundan dolayı, uğraşmak istemediğim için artık bıraktım. Doğru bir hoca bulursam yeniden başlayacağım (İngilizce hocaları ile yaşadığım sorun klasik öğretme şekline alıştıkları için yönteme adapte olamıyorlar ve itiraz ediyorlar.) bu nedenle hoca çok çok önemli, ben beş yöntemi bir arada kullanıyordum. aylarca test çalışması yaptık ve test çalışmaları çok muazzam sonuçlar verdi. Ben kendi kurumumda başarı elde edilmezse para idesi uyguluyordum. Bunu yapan başka kurumlarda var.

Parası çok değil, zamanı çok değil. Yöntem doğru ellerin elinde mucizeler yaratıyor. Çalışmadan önce hipnoz ile ben korkuları ve engelleri kaldırıyordum. Yani dil öğrenme engelini bilinçaltından temizliyordum. Bu şekilde denemeler isteyebilirsin. vereceğiniz parayı beki nakit çıkarmayacak kredi ile alacak birde onun faizini ödeyeceksiniz. Bu yüzden iyice emin olun. Size güven verirlerse bence gidin.
Kurumun adı bana özel mesajla atın bir bakayım.

takosa

Kayıtlı Üye
İş
Üniversite Öğrencisi
Benim gidip ziyaret ettiğim kurum; İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Rusça eğitimleri veriyor. Ama eminim sektörde almanca eğitimi veren kurumlarda vardır.

nikotin-34

Kayıtlı Üye
Benim gidip ziyaret ettiğim kurum; İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Rusça eğitimleri veriyor. Ama eminim sektörde almanca eğitimi veren kurumlarda vardır.

peki seviye olarak 44 günde hangi seviyeyi öngörüyorlar. b1'e gelinebilir miymiş?

takosa

Kayıtlı Üye
İş
Üniversite Öğrencisi
6 kür yani 44 gün sonunda C2 seviyesinde konuşma garantisi veriyorlar

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Kurumun adını biliyorum ama bir hipnotist olarak söyleyebilirim ki Ajan yöntemi olarak yıllardır uygulanan hipnozla dil eğitimi kısa sürede İngilizce öğrenmeyi sağlıyor. Ajan Yöntemi denmesinin en büyük sebebi de aksansız olarak konuşma imkanı vermesi. Ben 3 firma gezdim , işin içinde olan biri olarak beni tatmin eden bir firma ile tam olarak karşılaşamadım. Hipnoz diyorlar ama Hipnoz kullanmıyorlar.

sayın urum, tam olarak anlayamadım hipnoz diyip hipnoz yöntemi kullanmıyorlar, peki nasıl bir yöntem izliyorlar ? Bir de kişinin bilinç altına inip o şekilde ders mi anlatılıyor yani kişi hiçbir çaba göstermiyor ve bilgiler zihnine yerleşiyor?

eğer bahsettiğiniz gibi çok güzel sonuçlar alınabilen bir yöntem ise ozellikle tıp öğrencilerinin durumu çok ironik. Saatlerce masa başında ömürden vakit tüketmek boşuna?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Bu yöntemi ilk bir Bulgar bilim adamı buldu. Daha sonra savaş dönemi Amerikaya gidecek Rus ajanlarını kısa sürede eğitmek için kullanıldı. Tek bir yöntem değil, yöntemler bileşkesinden oluşuyor. Öğrenci pasif konumda değil tam tersi çok aktif, Bir çok kişi hipnoz altına alınıp, kişi uyur gibi her şey bir kerde yüklenip çıkılıyor gibi düşünüyor. Ama öyle değil. Hipnoz ilk baş-kta korku ve endişeleri gidermek için kullanılıyor sonrasında, ders sonlarında hipnoza alınıp gün içinde öğretilen kelimeler tekrar ediliyor. bilinç altı tekrarı sever. Bir kurda belki 3000 kelimeye maruz bırakılıyor öğrenci 750 tanesi öğrenilmesi hedefleniyor. birde sürekli İngilizceye bir şekilde maruz kaldığımız için bilinçaltı seviyede bunlara açığı çıkıyor öğrenilen kelime sayısı iyice artıyor. bu nedenle diğer dillerde başarı oranı daha düşük.

Hipnoz yenine meditasyon tekniklerini kullanıyorlar. Çünkü herkes hipnoza yatkın değil. Hipnoz ile meditasyon birbirine çok benzer aralarında ki fark, meditasyon derin düşünce seviyesinde zihni rahatlatmaktır, hipnoz ise bilinçaltını direk açığa çıkarmaktır. Rahatlama seviyesinde dil öğrenmek daha kolay, fakat başarılı bir hipnozda ( benim karşılaştığım hiç bilmediği dilleri konuşabilen insanlar var. Ben bu güne kadar hipnoz ettiğim 9 insanda bunu birebir yaşadım.

teddy

Kayıtlı Üye
Urum eğer hipnozla yabanci dil egitimine baslarsaniz lütfen haberdar edin... Bu yöntemi duymustum fakat inandirici gelmiyordu...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
İnşallah hoca arayışındayım bakalım, birde ben çok pahalı yapmak istemiyorum okullarda İngilizce öğrenemeyen ve yanlış eğitim sistemi yüzünden bir ton para zaman harcayıp mağdur biri olarak benim için önemli bir konu. fakat yatırım yapmak gerekiyor, doğru hoca, arge çalışması uzun, hazırlıkları çok fazla şuan hiç zamanım yok hep erteliyorum. Bir otelle anlaşıp hem tatil hem eğitimle birleştirmek istiyorum ki. gece bile İngilizceye maruz kalıp daha etkin bir öğrenme oluşturayım bakalım zaman ne gösterecek.

dugukann

Kayıtlı Üye
Evet otel işi iyi fikir.İngilizce öğrenmek isteyen adamı götürücen Bodruma.Sokucan içinde 20 tane yabancı turist hatun bulunan havuza : )
Hem eğlen hem öğren : )

teddy

Kayıtlı Üye
İnşallah hoca arayışındayım bakalım, birde ben çok pahalı yapmak istemiyorum okullarda İngilizce öğrenemeyen ve yanlış eğitim sistemi yüzünden bir ton para zaman harcayıp mağdur biri olarak benim için önemli bir konu. fakat yatırım yapmak gerekiyor, doğru hoca, arge çalışması uzun, hazırlıkları çok fazla şuan hiç zamanım yok hep erteliyorum. Bir otelle anlaşıp hem tatil hem eğitimle birleştirmek istiyorum ki. gece bile İngilizceye maruz kalıp daha etkin bir öğrenme oluşturayım bakalım zaman ne gösterecek.
lütfen lütfen zaman yarat... otel işi de cok güzel fikir, belki süre bile kisalir.

takosa

Kayıtlı Üye
İş
Üniversite Öğrencisi
Sayın urum yeni çıkan yasadan dolayı 12 taksit yapamıyorlarmış, sizin tavsiye ettiğiniz yerle görüşüceğim orasıda olmazsa sizin uygun yönlendirebileceğiniz yerler varmıdır ?

bayan

Kayıtlı Üye
ben de pazartesi başlıyorum, 2 kur aldım.. nlp ve hipnoz kullanacaklarını söylediler..

pazartesi akşamı gelişmeleri yazarım..

benmuneccim

Kayıtlı Üye
bana da kurum adı ve bulunduğu şehri söyleyebilir misiniz?

Mr Anderson

Banlı Kullanıcı
bende duymuştum bunu daha önce hep çıkardı orada burada reklamlarda yok ajanlar öğreniyormuş falan filan inanmazdım ama bilinç altınında yapabileceklerini biliyorum .. evet ingilizceyi hep duyduğumuz için rahatlıkla öğrenebiliriz .. sürekli ingilizce film dizi izliyorum zaten .. eski unuttuğum kelimeleri de hatırlayabilirim bu hipnozda belki .. ama önemli olan işte hiç bilmediğimiz duymadığımız dilleri öğrenmek .. mesela çince japonca .. hiç bilmediğimiz yabanacı bir dil öğrenmek istiyorsak ilk başta kendimiz biraz giriş yapıp en azından alfabesini ve de bir kaç cümle kelime ezberleyip hipnozla öğrenmeye başlarsak daha etkili olur gibime geliyor :) bana da özel den yazabilirmisiniz bir kaç firma adı ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...