nazar etkileri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oguzquee

Banlı Kullanıcı
İş
Endüstri Mühendisliği öğrenci
mobilde oldugum icin imla hataları varsa kusura bakmayın sorum şu bazı akrabalarımız zamanında nazarla adam öldüren kişilerden bahsettiklerini sıkça duydum sizce bunun mantıklı açıklaması nedir ? Biri bakışlarını kullanarak hayatımızla oynayabilirmi ..Tesekkurler

asterix

Kayıtlı Üye
Nazar denen bakışlardaki yıkıcı negatif enerji,insanı kötü etkileyebilir ama öldürecek duruma getirebilrmi bilmem ,bu durum uygulayan kişinin ustalık derecesine hedef kişinin zayıflıklarınada bağlı bence ama nazardan korunalıbilir,zarar vermek amacıyla büyüsel çalışma yapılırsa etkili olabilir,başka bir insana lanet okumak yada daha hafifi hakkında olumsuz şeyler düşünmek ,duygular beslemekle onu görmedende o kişiyi olumsuz etkileyebilir burada önemli olanın kişinin korunaklı olmasıdır ,korumanın büyüsel vs dualarla olan bir çok yöntemi var ama bana göre temelinde kötülük yapmamak ve iyilikler yapmaktır bunlar bzim birincil kaskomuzdur :) Geçmiştem gelen negatif eylemler varsa bunlar bizi gölge gibi takip eder ve negatifliğin sızmasına yardım eder.Sanırım çocuklar nazara daha hassas ve korunmaya iihtiyacı var.

nira

Kayıtlı Üye
Birisi nazardan ölürse bunu bilemeyiz diye düşünüyorum. Mesela şunun bebeği nazardan öldü filan gibi şeyler hepimiz duyarız. bunlardan emin değilim ama sağlam nazar değdiren insanları gördüm. Baktığı her küçük çocuğu düşüreni, Baktığı her kişinin ayağını burkturup düşüreni..

Hatta çevresinde çok nazarı değer diye bilinen bir kadın var. herkesin ondan kaçtığı ve önünden hep dualarla geçtiği.. kime baktıysa düşürüyor. önünden geçen arabalar yolda kalıyor vs.. bir gün evinin önünden geçerken nedensiz bir şekilde rotam değişti salak gibi döndüm kontrol edemedim kendimi. yalpaladım. şaşırdım ne oluyor dedim kontrol benden çıktı. kendimi zor toparladım. sonra başımı kaldırdım baktım balkondan bana bakıyormuş. gözden kaybolana kadar adımlarım birbirine karışa karışa yürüdüm.

hasan06

Kayıtlı Üye
aslında halk dilince nacizane ve safça bilinen nazar aslında insanda bulunan mena enerjisi (hayat enerjisi ) ile karşıdaki canlıyı kötü bir şekilde yapılan bir büyü şeklidir. nazarın iyisi olmaz. genellikle insanlarda kıskançlık sırasında insan vücudundan yayılan kötü enerjiden meydana gelir. bu enerji kişiyi kaza bela ettirir , hasta ettirir, kalıcı hastlıklar ettirir ( ten hastalığı gibi) veya öldürür. nazar haktır. ve peygam efendimiz bir mezarlığın yanından geçerken şöyle buyurmuşlardır. "şu mezarlıklarda yatanların çoğunun nazardan dolayı öldüğü için yemin etsem haktır"

emrahazad

Kayıtlı Üye
Nazarın iyiside vardır yeterki o kimse nazar eylesin.

hasan06

Kayıtlı Üye
sanırım sen dindeki nazar terimi ile edebiyattaki nazar terimini karıştıryorsun

oguzquee

Banlı Kullanıcı
İş
Endüstri Mühendisliği öğrenci
Teker teker teşekkür ederim hepinize :)

AJA

Elit Üye
Mesajla teşekkür etmek yasaktır butonu kullanabilirsiniz :)

aşk1

Banlı Kullanıcı
mobilde oldugum icin imla hataları varsa kusura bakmayın sorum şu bazı akrabalarımız zamanında nazarla adam öldüren kişilerden bahsettiklerini sıkça duydum sizce bunun mantıklı açıklaması nedir ? Biri bakışlarını kullanarak hayatımızla oynayabilirmi ..Tesekkurler
Nazarı değen biri olarak diyebilirim ki nazar yıkıcı etkiye sahipte öldürür mü öldürmez bilmiyorum aman bunuda bilmeyim :D Hepte şunu gördüm bende çevremdekilerde bir şeyi çok beğenmiş isem ona köte bir şey oluyor.

mysen13

Kayıtlı Üye
Nazarın etkileri kişiden kişiye fark eder yıldızı düşük olanda daha yüksek hissettirir kendini , Yıldız düşüklüğü yada yükseliğini kişinin doğum zamanı ismi burcu gibi şeyler etkiler .

nira

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar farklı konu açmak istemedim ama iki soruyu merak ediyorum. Nazardan varlık / cin filan musallat olur mu? Kişinin diğer bir kişiye değen ağır nazarı yüzünden (veya bir çok kişinin bir kişiye) olur mu böyle şeyler. ikincisi, bedensiz varlıkların nazarı insana değer mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...