Deniz Kızları Gerçekte Var Mı ?

azdaka

Kayıtlı Üye
İlginç, her şey gerçek olabilir bu dünyada ama deniz kızları neden olmasın? :)

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Kaburgalardan, akciğeri var tamam onu anladık da solungaclar nerede onu çözemedim.Göğüs ve karın kısmında yüzgeç Hem akciğer hemde solungac solunumu yapan canlıların anatomisi biraz daha farklı olur.

Deniz kızı var mı yok mu bilmem ama böyle görülmeyecekleri kesin. Deniz kızlarıyla ilgili gördüğüm tüm resimlerden direkt olarak insan aklının eseri olduğu anlaşılıyor. Bunu neye dayanarak söylüyorum. İnsan aklı (bilinçli zihin) o kadar sığ ki yaratıcılık namına eser yok. Tarihteki en büyük yaratıcılığı ''Avatar'', ondada atlara 2 bacak daha eklemekten insanlara kuyruk eklemekten ileri gidemedi.

Sonuç olarak bence bir tasarım insana veya insanın bildiği bir hayvana/bitkiye benziyorsa tamamen insan aklının ürünüdür.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Peki bunların üremesi nasıl oluyor acaba deniz erkeleri varmıdır :)

albus

Kayıtlı Üye
yalnız an itibariyle konuda 8 kayıtlı 77 misafir var.
77 misafir! aradaki oran biraz fazla gelmedimi sizede ;)

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Heralde akla takılan en büyük sorulardan biride budur; 'Abi hep deniz kızı deniz kızı diyoruzda bunların erkek olanı yokmu nasıl çoğalıyolar bunlar?'
Valla bende çok düşündüm bunu halada düşünmüyo değilim :) Gerçi gerçekliğini kanıtladılarda düşünücek bu kaldı :) Küçükken izlediğim animasyonlardan hatırladığım kadarıyla yılın belli zamanları karaya çıkıp çiftleşip geri geliyolar. Bunun korkusunu üzerimden atana kadar ailem beni denize sokamamıştı :) O yosunlar ayağıma deydiğinde çöp kutundan fırlayan kedinin verdiği korkunun 2 katını hissediyodum.

AJA

Elit Üye
Büyük balıklardır erkekleri :) Belli değilmi zaten :D
Ayrıca yukarıda ki fotoğraflar bir filmden olması lazımdı.

albus

Kayıtlı Üye
bence max in söylediği deniz erkekleri olayı çok mantıklı.:beta1:
deniz bitkileriyle çiftleşmediklerini ve gelecek yıllarda insanların yapabileceği erkek olmadan çiftleşmede sadece kadına ihtiyaç duyulması gibi bilimsel olarakda gelişmediklerini farzedersek, bu büyük bir sorun!! :willy_nilly:
gerçi karayip korsanlarında, sam claflin'i bi tane deniz kızı öperek denizin altına sürüklüyordu. ;) belkide insanlarla çiftleşiyorlardır?? :p

albus

Kayıtlı Üye
Tartışılan konuya bak ''Deniz kızları nasıl çiftleşiyor ?'' :D :D

Benim fikrime göre Deniz yıldızları gibi çoğalıyorlar.Vücutlarında belirli bir parça kopuyor sonra o parça büyümeye başlıyor,embriyo haline geliyor,etrafında koruyu bir katman oluşuyor tamamen büyüyünce o katmanı yırtıyor ve denizlerde dolaşmaya başlıyor. :)
belki.. ama nerdeyse imkansız. çünkü deniz kızları çok büyük. bu kadar büyük ve memeli bir canlı bu şekilde bölünüp çoğalamaz.

albus

Kayıtlı Üye
tamam ama bu yumurta nasıl üredi biz bunu tatışmalıyız :D
bence insanlarla çiftleşiyorlar ;)
erkekleri üzme dostum :D

albus

Kayıtlı Üye
Vücutlarında yumurta biriktiriyor olabilirler,aynı insan bayanlar gibi,yumurtalar arasında en gelişmiş olanına kendi genlerini aktarıyorlar.Ve erkeksiz bir üreme sağlıyor olabilirler. :D

Neyse eğer ileride bir gerçek bir Araştırmacı olabilirsem,araştırmalarımda ilk başlarda deniz kızları ve onların üreme yolu olacak. :D
kesinlikle o olmalı! ;)
sana şimdiden başarılar. bulursan bana haber ver 20 li yaşlarımın ortasına geldiğimde sam claflin'e benzeyebilirim ;)

Demir.D

Banlı Kullanıcı
-Boyun kısmına bakarsanız solungaçların,solungaç yarıklarının orada olduğunu göreceksiniz.Videoyu tam ekran yapıp izleyince belli oluyor. :)

-O canlı insana benzediğini için zaten ona Deniz Kızı denilmiş.Tarihte insana benzeyen,insanın bildiği bir canlıya benzeyen bir çok yaratık geçiyor.Örneğin belden aşağısı keçi görünümlü olan insanlar,melez insanlar.Kısaca canlı insana benziyor diye sahte olacak diye bir durum yok.Tabi ki bu benim fikrim inanmayabilirsiniz. :)

-Belki dediğiniz gibi o videoda ki yaratık sahte olabilir ama insana benzeyen tüm yaratıklar,tasarımlar insan aklının ürünüdür diye genelleme yapmak yanlış bence.

Boyun kısmına bakmıştım zaten :) Hiç solungaça benzetemedim.

Tarihte insana benzeyen tüm canlılar hakkında da fikrim aynı. ( Birkaç istisna var detaylı açıklamam gerekir konu dağılmasın.)

Söylediklerimin yanlış olduğunu düşünüyorsanız ki olabilir tabi neden olmasın. Buyrun aklımın alamayacağı şekilde deytaylı bir tasvir yapın bende sayenizde doğru bir bilgiye kavuşayım. Gerçekten minnettar olurum. :)

Astre

Kayıtlı Üye
Bugün yayınlanan bir habere göre İspanya'da Deniz Kızı bulunmuş.

Haberin Detayları:

Alt tarafı balık,üst tarafı insan fosil örnekleriyle karşılaşan bilim adamlarının aklını karıştıran,ama varlığı kesin olarak bilinemeyen deniz kızlarına bir örnek daha çıktı. Henüz 1 hafta önce öldüğü belirtilen deniz kızı görenleri şoke etti.En son 2013 yılında animal planet için çalışan deniz biyologları denizaltının içinde balıkları görüntülerken yanlışlıkla kameralara yakalanmıştır. Bunun üzerine ulusal okyanus servisi okyanuslarda insansı yaratıklar bulunduğunu gösteren kanıta rastlanmadığına dair açıklama yapmak zorunda kalmıştır.

Resimler:

Ekli dosyayı görüntüle 6072

Ekli dosyayı görüntüle 6073

Ekli dosyayı görüntüle 6074

Resimler Görünmüyorsa:

http://imgur.com/lxgWKWt
http://imgur.com/V4muDPJ
http://imgur.com/LWV20S6

Bence resimler çok gerçekçi, gerçek olabilir.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Karayip korsanları filminde kullanılmak üzere yapılan deniz kızları. Çok tanıdık gelecek :D

[video=youtube;KVg_kfvm3mg]https://www.youtube.com/watch?v=KVg_kfvm3mg#start=0:00;end=5:16;cycles=-1;autoreplay=false[/video]

AJA

Elit Üye
Demir harikasın :) Ben de bir filmden olduğunu okumuştum videoyu bulamamıştım.

AJA

Elit Üye
Neymiş ? Her gördüğünüz kuyruğu olan kız deniz kızı değilmiş :D

4

43887

Karayip korsanları filminde kullanılmak üzere yapılan deniz kızları. Çok tanıdık gelecek :D

[video=youtube;KVg_kfvm3mg]https://www.youtube.com/watch?v=KVg_kfvm3mg#start=0:00;end=5:16;cycles=-1;autoreplay=false[/video]
:DAraştırma ruhu, insanı bilinmeyenlerin ötesine sürüklesede merakıyla çözüme kavuşturuyor:D

Tai chi araştırmalara devam...

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Noktayı koydunuz cidden ben. :D Ama bu haberin yalan olması diğerlerini etkilemiyor. :D :D

Yeni olayda konuyu gündeme getiricem. :D

Mücadeleye devam diyorsun yani :D

AJA: Herkesin yeteneği varsa benimde var :)

Nefertiti haklı Tai'yi çalışmacı ruhundan dolayı destekliyorum.

Ama lütfen sağlam delillerle gelelim :)