Deniz Kızları Gerçekte Var Mı ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Dediğim gibi isketlerde bulunmuştu. Bu iskelet gerçek mi tam bilmiyorum.
Kuyruk vücuda göre biraz kısa duruyor gerçek olmayabilir ama gerçekte olabilir. ;)

siymen

Banlı Kullanıcı
Gerçek olduğunu sanmıyorum olsalar bile bu videoda değil , adam videoyu ütü ile çekmiş galiba çüzünürlük sıfıra yakın veya video 10-15 sene önce çekildiyse bilemiyorum . üstelik karartmalarda çok fazla oluş o havada o şekilde gölge oluşacağını sanmıyorumm

AğLan

Kayıtlı Üye
bilemediğimiz nekadar çok şey var öğrenmeyede ömrümüz yetmez öğrenmeye görmeye çok doğal aslında bu dünya bitek biz insanların değil bu canlıların olması bana çok doğal geliyor

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Her mitolojik varlığın gerçek bir hikayeye dayandığına inanıyorum. Yoksa insanlar durup dururken aa hadi kan içsek nolur yada kuyruğumuz olsada yer altında şehirler kursak demezler, derlersede ya içkiyi fazla kaçırmışlardır yada haşhaşı yanlış kullanmışlardır...

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Her mitolojik varlığın gerçek bir hikayeye dayandığına inanıyorum. Yoksa insanlar durup dururken aa hadi kan içsek nolur yada kuyruğumuz olsada yer altında şehirler kursak demezler, derlersede ya içkiyi fazla kaçırmışlardır yada haşhaşı yanlış kullanmışlardır...
İnsan zihni zaten o kadar kurguya yetmez zaten teknolojiyi di ddy lerden aldılar bence ;) tembeliz biz insanoğlu ne görürsek onu taklit ederiz sadece o halde efsanelerde görülen olaylara dayanır

NicktenyoxuN

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Deniz kızlarının hepsi dişiyse(deniz kızı deniyo sonuçta) bunlar nasıl ürüyo ?Mitoz bölüme ile mi ürüyolar mayozu mayoz I evresinde mi bırakıyolar nasıl çoğalıyo bunlar

cimejes

Banlı Kullanıcı
Karayip korsanlarındaki gibi güzel deniz kızları değil , çok çirkinler burada

hegatem

Kayıtlı Üye
Biz insanlar benciliz. Hep benmerkezci düşünüyoruz. Uçan balıkların, dinozorların, sayısız canlıların yaşadığı bir dünyada deniz kızları neden olmasın? Hayatta her şey biz inandığımız sürece vardır. İnanmayan, aydınlanmamış birine demonların varlığını kabul ettirebilir misiniz?
İnsan tüm bilgisine rağmen hala çok cahil ve öğrenmesi gereken pek çok şey var. İnkar ederek öğrenemeyiz. Madem insanlar deniz kızların varlığını ispat edemiyorlar. İnanmayan arkadaşlar olmadığını ispat etsin biz onlara inanalım.

67890

Banlı Kullanıcı
6 nolu mesajdaki resim gerçek değil bir sanatçı bunları yapıp satıyor.
22 nolu mesajda fotomontaj olduğu bir yerde yazıyordu.
konu başlarındaki siyah beyazlı resim gerçek 1800lü yılların sonlarında bir sirkte çekilmiş bir resimdi sanırım

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
yalnızca deniz kızları deyil bir çok gizlenen sey var açıga çıkarılmak istenmiyor binlerce yıldan günümüze kadar anlatılan bu hikayeler tezi neden çürütülemedi çünkü her geçen gün yenileri çıkıyor ve var oldugu tarih sayfalarında geçiyor ama bir nedenle bir çok sey özeri örtülüyor

67890

Banlı Kullanıcı
erhanözbay üzerinin örtülmesi bir yana insanlarda inanmıyor.dünya 4.5 milyar yıl yaşında.mümkünmü bizlerden önce başka varlıklar yaşamamış olsun.
dev ırktan bahsedilir özelliklede tevratta.nefilimler.düşmüş meleklerle insan kadınlardan doğan ırk.
yazmasına rağmen din adamları üstünü örtüyor.
veya kuranda nuhun bazı peygamberlerin yüzyıllar yaşadığı yazmıyormu.
hiç bir açıklama yok.

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Eğer varsalar ve bu şekilde iseler hiç de düşündüğüm gibi değiller. Büyük hayal kırıklığına uğradım :)

karashan

Kayıtlı Üye
Dediğim gibi isketlerde bulunmuştu. Bu iskelet gerçek mi tam bilmiyorum.
Kuyruk vücuda göre biraz kısa duruyor gerçek olmayabilir ama gerçekte olabilir. ;)

Varlar mı yoklar mı bilmem, ancak bu fotoğrafın beceriksizce hazırlanmış bir photoshop olduğundan eminim. :)
1.Adamın açısı sahte olduğunun net kanıtı.
2.Adamın görüntü kalitesi ile fotoğrafın kalitesi çok farklı (yakınlaştırmadan adamın pikselleri gözüküyor)
3.Kazıya bakarak diyebileceğim şey , bu fotoğrafı(!) hazırlayan kişi bir dönem bile arkeoloji dersine girmemiş (metot sıfır).
4.Kazıyı yapan kişi çok temiz çalışmış ancak hiç bir kurala uymamış :)

CreedMG

Kayıtlı Üye
sirenomelia hastalığı gibi tek bacaklı doğan insanları gören insanların biraz hayal gücü koyarak uydurduğu olay olduğunu düşünüyorum

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Varlar mı yoklar mı bilmem, ancak bu fotoğrafın beceriksizce hazırlanmış bir photoshop olduğundan eminim. :)
1.Adamın açısı sahte olduğunun net kanıtı.
2.Adamın görüntü kalitesi ile fotoğrafın kalitesi çok farklı (yakınlaştırmadan adamın pikselleri gözüküyor)
3.Kazıya bakarak diyebileceğim şey , bu fotoğrafı(!) hazırlayan kişi bir dönem bile arkeoloji dersine girmemiş (metot sıfır).
4.Kazıyı yapan kişi çok temiz çalışmış ancak hiç bir kurala uymamış :)

Sanırım varlığı dik gömmüşler dayının duruşa bakılırsa ceset zeminin altında değil :D

dede

Kayıtlı Üye
Aslında evrim dendiğinde ilk akla gelen daha doğrusu sadece akla gelen Darwinin görüşüdür, ancak bilinir ve bazı evrim karşıtcılarınında silahı olan darvinin bile itiraf ettiği veya cevap veremediği bazı sorular vardır.
Yakın zamanlarda Ortaya atılan bir iddia da evrimin maymunlardan bugüne değilde yani akrabalarımız maymun değilde bu denizde yaşayan bazı insanımsı yaratıklar olduğu.
Bilinen bir gerçekdirki atakarımız anlaşılamayan bir sebeble suyla fazla haşır neşirdi,Evrimi savunanların en nadir karşılaştiği ancak en sevmediği sorulardan biriside ellerimizi açtığımızda ortalarındaki perdemsi hafif deri çıkıntılarıdır, bu maymunlarda yok,ki bizde hiç ama hiç olmaması gerekirken sanki bize birşey anlatmak istermişcesine oradalar.
Evrimciler Daha dpğrusu maymuncular bunu suyla fazla haşır neşir olmamıza bağlamakta ancak yeni teoride balıkçılarda doğrudan buradan geldiğimizi ilk uygarlığı burda kurduğumuz gibi bazı şeyler var
Konu uzun ancak düşünüldüğünde gerek kafatası yapısı,gerek sesimizin evrimi gerekse ellerimiz ve burnumuzdaki sanki bir arakullanmışcasına manyetik alanla yönbulmamızı sağlayan(güvercinlerdeki gibi) bir duyumuzu göz önüne aldığımızda bir moleküler biyoloji ve genetik öğrencisi olarak ''aa bakın kulaklarımı böyle yaptığımda aynı maymuna benziyorum'' veya '' aha all all neandartaller all gordünmü gordünmüü' tarzı yorumlara karşın bu balık adamlar daha inandırıcı olmakta
Ancak tabi bu bir zamanlar olabilecekleriyle alakalı, bizim uzaya çıkdığımız dönemlerde bunların hala olması bilemiyorum

gogolisk

Kayıtlı Üye
İş
Web Desing
Sanki üstlerinde deney yapılmış denekler gibi..
Bi de dünya üzerinde yasaklanan bir element vardı, onla da etkileşime girip, evrim değişikliğine uğramış canlılar gibi geldiler bana..

Ama "Tai Chi Chuan"' a katılıyorum. Tarihin er bir evresinde, mitoloji de olsa "GERÇEKLİK PAYI" vardır. Hayal dahi olsa, bunu hiç bir insan bu kriterlerde düşünüpte kurgulayamaz..