Şeyh Nazım Kıbrısi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Arkadaşlar Şeyh Nazım Kıbrısi hakkında çok çeşitli söylentiler var. Öncelikle kendi yaşadığım olayı anlatayım. Yaşadığım şehirde şeyh nazımın müridi var. Arkadaşlarım çok övdü. Onlarla konuşmuş herşeylerini bilmiş. Kaç kardeş olduklarını falan filan vs. Ben bu hocayla tanışmak istedim. Bi gün ırmak kenarında saat 23 civarlarında bi arkadaşımı bekliyordum. Bi baktım arkadaşlarımın tarif ettiği şekilde bir adam geliyorum 1,85 boylarında sakalları uzun kafasında bir takke üzerinde bir cübbe olan bir adam. Yanında ise tarikatine bağladığı insanlar var. Yanımdan geçerken selamın aleykum dediler a.s. O hoca sizmisiniz dedim evet benim sen kimsin dedi. Bende ismimi söyledim onu nereden duyduğumu anlattım. Ayak üstü 5dk konuştuk. Bana beni sohbet verdiği yere kesin beklediğini söyledi. Beklediğim arkadaşım geldi. Ona dedim böyle böyle bir olay var diye. Oda çok meraklandı. Ve hocanın oturduğu çay bahçesine gittik hemen masalarına oturduk. Yanımdaki arkadaşımın yaşadığı olayları vucüdunda sıkıntısı olan organını falan filan herşeyi bildi. Ancak dikkatimi çekti söylemeden önce gözlerini kapatıyor dudaklarını kımıldatıyor. Gözlerini açıp bana böyle söylediler diyordu. Ben bu konularda az da olsa bilgim olduğu için merak ettim. Hocadan birşeyler isteyecektim ancak benimle hiç muhattap olmuyordu. Sadece göz temasına giriyorduk uzun uzun. Sonra bana döndü. Benim gözlerime kimse böyle bakmaya cesaret edemez sende birşeyler var koy elini masaya dedi. Elimi masaya koydum. Şimdi bak gözlerime dedi. Elimin üzerine sadece 2-3 parmağını temas ettirdi ve bişeyler okumaya başladı. Benim gözümde sureti değişti. Çok değişik şekilde gördüm onu orda. Daha ilk defa böyle birşey gördüğüm için olsa gerek elim ayağım titredi nefes nefese kaldım masadaki 5-6 kişi hayretle bana bakıyordu. Elimi çekmeyi denedim olmadı gözümü kapamayı denedim olmadı. Ardından benim bulunduğum durumu farkederek kendi elini çekti. Bana baktı gülümsedi gördüklerini kimseye anlatmadı bu diyarda gösterdiğim bunu görebilen nadir kişilerdensin dedi. Tamam dedim. Hayretler içerisindeydim. Bana kesin sohbetime gel dedi ve gün saat verdi. Bende gittim. Sohbetine gittiğimde çok garip insanlar vardı yani ne bileyim bi tarikata girmesini bekleyemeyeceğim insanlar. Tanıyordum bazılarını beni güzel karşıladılar. Oturduk yemeği yedik. Hoca geldi. Normalde 3lü koltukta tek başına oturan bir adam yani saygıdandır herhalde kimseyi yanına oturtmuyorlar zaten kimsede yanına oturmuyor. Ama beni yanına çağırdı oturdum. Benimle herkesin duyabileceği şekilde muhabbet eddi. Tarikatından nasıl başladığından falan bahsetti. Onlarıda uzun uzun yazarım ancak soru altına soran olursa yapacağım aksi taktirde kimsenin bu kadar uzun bir yazı okuyacağını düşünmüyorum :) Herneyse. Bana sende büyük bi cevher var soyun çok çok mübarek bi yerden geliyor dedi. Ancak ben inanamadım. Soyumda mollalar olduğunu biliyorum ancak dahada mübareğini beklemiyordum. Ne kadar sorsamda zamanı var dedi ve söylemedi aradan 1-2 ay geçti. Bi gece arkadaşımla ilgili değişik bi hadise yaşadık ve çağırdık oda geldi. Yardımcı olmaya çalıştı. Saat gece 1 falan oldu arkadaşımı eve bıraktı. Benide Koyunbaba hazretlerinin türbesine. Koyunbaba hazretleri Peygamberimizin (s.a.v) soyundan gelen bir Allah dostu. Eğer araştırırsanız öğrenebilirsiniz. Herneyse türbeye çıktık dua falan ettik. Sonra bana senin soyun nerden geliyo biliyormusun dedi bilmiyorum hocam artık söyleyin dedim. Senin soyun koyunbaba hazretlerinden geliyo dedi. Duyduğum şey karşısında tabi ki sevindim ancak bişey demedi ve beni türbenin kitabesinin önüne götürdü okumamı istedi. Orada koyunbaba hazretleri seyittir. Peygamberimizin soyundan gelmektedir yazıyordu. Çok mutlu oldum çok sevindim. Bunun üzerine başka olaylarda yaşadım ve hocanın sohbetlerine gitmeyi bıraktım çünkü yanlış şeyler görüyordum. Cinlerle tarikatçe ilgilendiklerini düşünen bir ben değildim.. Uzun lafın kısası Şeyh Nazım Kıbrisi hakkında yada müritleri hakkında bilgileriniz varsa benimle paylaşırsanız müteşekkir olurum. Teşekkürler :)

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Diyorum ya. Benim geçmişimi kardeş sayımı bilmesi falan.. Ayrıca kadınlarla yüzyüze sohbet ediyor. Bazıları anlatıyor ağzında ekmeği çiğneyip çiğneyip sana şifa olacak diye başkasına yediriyormş. Aynı şekilde suyu bana çok defa yaptı içtiği her suyun dibini bana içirdi. Youtubeda da Şeyh Nazım Kıbrısi hakkında kötü videolar var. İnsanı düşündürüyor.

tedy24

Kayıtlı Üye
gözlerine bakınca ne hissettiniz?açıklar mısınız?

Oğuz-Han

Kayıtlı Üye
Okuduklarıma, duyduklarıma ve gördüklerime dayanarak bu konu altına bişeyler yazmak istiyorum. Öncelikle Şeyh Nazım Kıbrısi konusunda görüşüm pekte iyi değil çünki adamın suratında nurdan eser yok. Hakaret etmek istemem lütfen beni yalnış anlamayın bu benim şahsi düşüncemdir o adamı her gördüğümde şeytan görüyormuş gibime geliyor, şeytan suratlı insan tabiri vardırya ona benzetiyorum. Ahlakına gelince ise yine aynı fikirdeyim bana göre ahlakı güzel değil çünki bikaç videosunu izlemiştim kadınlara asılıyordu falan. Yasak değilse linkini atarım bakarsınız. Yani islam adabında uygun olmayan beğenilmeyen haraketleri çoktur. Şeyh Nazım Kıbrısi benim bakış açımdan böyle biridir.

Tarikat liderleri genel olarak yabancı istihbaratlara çalışan iyi yetiştirilmiş, hipnoz yapabilen, konuşmalarıyla insanları etkileye bilen hitap şekline malik ajanlardır. Masa başında yapdığı önce göz teması sonra ise el dokunuşu hipnozdur. Sana kimliğin konusunda telkinler yapmış ve kendini seçilmiş biri olduğuna inandırmış. Sana aşırı ilgi göstererk seni kendi tarikatine bağlamaya çalışmışdır. Az biraz düşünürsen nedemek istediğimi anlayacaksın zaten. Bu konuda daha fazlasını yazarım ama şimdilik bukadar yeterli diğe düşünüyorum.

NOT: Bu yazdıklarım benim şahsi düşüncemdir lütfen kimse üzerine alınmasın.

dugukann

Kayıtlı Üye
Kadir Mısıroğlu nun kızını iyileştirmiş.Kerametleri olan biri.Tarzı değişik ama kalbini bilemem.

xalpx

Kayıtlı Üye
Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı insanlar olduklarınıda unutmamak gerekir.Youtube ve internette birçok açıklaması var rejim düşmanlığı yaptığı için kaçkere tutuklanmış müridlerinin birçoğuda aynı kafadan.Bu insanların bana hiçbir kerameti olamaz.Nekadar çok ermişler,bilmemne babalar,tarikatlar vs türedi son zamanlarda bunlar hiç hayra alamet değil bana göre.Ayrıca istihbaratta birçok taıdığımız var butür cemaatlerin neredeyse tamamı takip altında ve 1. dereceden devlet varlığına zararlı örgütler listesinde isimleri bulunmaktalar.Keramet arayacağım derken fişlenip hem kendi hayatınızı hemde yakın akrabalarınız ve hatta çocuklarınızız gelecek yaşamına leke sürmeyin derim.Buda benim şahsi fikrim.Son olarak sözlerimi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözleriyle noktalamak istiyorum halk olarak bu söleri kulağımıza küpe etmemiz gereken zor zamanlardan geçiyoruz..

"Efendiler ve ey Millet! iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar ülkesi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat (yol) uygarlık tarikatıdır. Uygarlığın buyurduğu ve istediğini yapmak insan olmak için yeterlidir. Tarikat başkanları bu dediğim gerçeği bütün açıklığı ile algılayacak ve kendiliklerinden derhal tekkelerini kapatacak, müritlerinin bundan böyle olgunluğa eriştiklerini kabul edeceklerdir."

winfast

Kayıtlı Üye
Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı insanlar olduklarınıda unutmamak gerekir.Youtube ve internette birçok açıklaması var rejim düşmanlığı yaptığı için kaçkere tutuklanmış müridlerinin birçoğuda aynı kafadan.Bu insanların bana hiçbir kerameti olamaz.Nekadar çok ermişler,bilmemne babalar,tarikatlar vs türedi son zamanlarda bunlar hiç hayra alamet değil bana göre.Ayrıca istihbaratta birçok taıdığımız var butür cemaatlerin neredeyse tamamı takip altında ve 1. dereceden devlet varlığına zararlı örgütler listesinde isimleri bulunmaktalar.Keramet arayacağım derken fişlenip hem kendi hayatınızı hemde yakın akrabalarınız ve hatta çocuklarınızız gelecek yaşamına leke sürmeyin derim.Buda benim şahsi fikrim.Son olarak sözlerimi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözleriyle noktalamak istiyorum halk olarak bu söleri kulağımıza küpe etmemiz gereken zor zamanlardan geçiyoruz..

"Efendiler ve ey Millet! iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar ülkesi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat (yol) uygarlık tarikatıdır. Uygarlığın buyurduğu ve istediğini yapmak insan olmak için yeterlidir. Tarikat başkanları bu dediğim gerçeği bütün açıklığı ile algılayacak ve kendiliklerinden derhal tekkelerini kapatacak, müritlerinin bundan böyle olgunluğa eriştiklerini kabul edeceklerdir."

Ekli dosyayı görüntüle 5654

elinizdeki mka sopasını bırakın yaa yeter artık ... nefret ettirdiniz..

Sasdad

Kayıtlı Üye

Oldu Bile Oldu ... Kafirler istesede istemesede Allah Nurunu Tamamlayacaktır.

O senin tanıştığın kişi iyi ve ilim sahibi bir mümine benziyor.Sana yanlış gelen bazı şeyler doğru olabilir.

Oğuz-Han

Kayıtlı Üye
Bide çöreği falan çiğniyor başkalarına yedirtiyor demişsiniz veya içtiği suyun dibini size içirmiş, af edersiniz ama böyle iğrenç bişey olamaz. Ya o adam verem veya başka hastalık taşıyıcısı ve bunu bilerek millete yayıyorsa. Bence karakola gidip şikayet edin tutklasınlar geç olmadan. Yinede sizin bileceğiniz iş, ben olsam ona gün yüzü göstertmem.

Afrasiyab

Kayıtlı Üye
Şeyhin çiğnediğinden medet ummak, el etek öpmek. Çok çok dindar şeyler bunlar ama hangi din? Şirk dini, Allah akıl fikir versin bu tarz işlere bulaşan herkese.
Ben Kemalist değilim, Atatürk'ü de kutsamam ama Allah ondan razı olsun "Şeyhler, dervişler, müridler diyarı" olarak anılan bir yerde Tevhid sönmüş demektir. İslam insanları özgürleştirmek içindir, müridleştirmek için değil.

Not: Sözüm üçüncü şahıslar, başlıkta yorum yapanlara veya konu sahibine değil konuyadır.

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Okuduklarıma, duyduklarıma ve gördüklerime dayanarak bu konu altına bişeyler yazmak istiyorum. Öncelikle Şeyh Nazım Kıbrısi konusunda görüşüm pekte iyi değil çünki adamın suratında nurdan eser yok. Hakaret etmek istemem lütfen beni yalnış anlamayın bu benim şahsi düşüncemdir o adamı her gördüğümde şeytan görüyormuş gibime geliyor, şeytan suratlı insan tabiri vardırya ona benzetiyorum. Ahlakına gelince ise yine aynı fikirdeyim bana göre ahlakı güzel değil çünki bikaç videosunu izlemiştim kadınlara asılıyordu falan. Yasak değilse linkini atarım bakarsınız. Yani islam adabında uygun olmayan beğenilmeyen haraketleri çoktur. Şeyh Nazım Kıbrısi benim bakış açımdan böyle biridir.

Tarikat liderleri genel olarak yabancı istihbaratlara çalışan iyi yetiştirilmiş, hipnoz yapabilen, konuşmalarıyla insanları etkileye bilen hitap şekline malik ajanlardır. Masa başında yapdığı önce göz teması sonra ise el dokunuşu hipnozdur. Sana kimliğin konusunda telkinler yapmış ve kendini seçilmiş biri olduğuna inandırmış. Sana aşırı ilgi göstererk seni kendi tarikatine bağlamaya çalışmışdır. Az biraz düşünürsen nedemek istediğimi anlayacaksın zaten. Bu konuda daha fazlasını yazarım ama şimdilik bukadar yeterli diğe düşünüyorum.

NOT: Bu yazdıklarım benim şahsi düşüncemdir lütfen kimse üzerine alınmasın.

Bende seninle aynı görüşteyim kardeşim. Burada daha bilgili insanlar vardır diye bir danışayım dedim. Ayrıca şeyh nazım kıbrısi yi bir alime(alim diyebilecek kadar bilgili ve yaşlı halada okuyor) cehennemin en büyük odunudur. Sufli cinleri vardır ondan uzak dur. Ahiretini yakma diye sert bir şekilde uyardı.

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Kadir Mısıroğlu nun kızını iyileştirmiş.Kerametleri olan biri.Tarzı değişik ama kalbini bilemem.

Evet onu bende dinledim. Ancak bir büyücü de iyi şeyler yapabiliyor. Ama büyü yaptıktan sonra ahiret açısından sonuçta bi değişiklik olmuyor.

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Oldu Bile Oldu ... Kafirler istesede istemesede Allah Nurunu Tamamlayacaktır.

O senin tanıştığın kişi iyi ve ilim sahibi bir mümine benziyor.Sana yanlış gelen bazı şeyler doğru olabilir.

İlim sahibi biri değil. Arapça, fıkıh hadis vs. kitapları yalayıp yutmamış. Ha evet bu arada kendini Allah dostu ilan ettiğide olmuştu şahsen duymuştum üstü kapalı bir şekilde söylediğini.

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Bide çöreği falan çiğniyor başkalarına yedirtiyor demişsiniz veya içtiği suyun dibini size içirmiş, af edersiniz ama böyle iğrenç bişey olamaz. Ya o adam verem veya başka hastalık taşıyıcısı ve bunu bilerek millete yayıyorsa. Bence karakola gidip şikayet edin tutklasınlar geç olmadan. Yinede sizin bileceğiniz iş, ben olsam ona gün yüzü göstertmem.

Haklısın kardeşim ancak insan şifa bulucam, dualarım kabul olucak vs. gibi düşüncelere kapılıp bunları yaptırıyor kendine. Karakolluk birşey yok ortada, hadi ben onu nezarete soktum onun o uğraştığı doğa üstü varlıklar bana neler yapıcak ?? Korku verici gerçekten. Musallat istemiyorum. Ha dediğim kişi insanlık olarak çok iyi çok severim ancak sapık tarikatı ahir zaman böyle işte..

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Şeyhin çiğnediğinden medet ummak, el etek öpmek. Çok çok dindar şeyler bunlar ama hangi din? Şirk dini, Allah akıl fikir versin bu tarz işlere bulaşan herkese.
Ben Kemalist değilim, Atatürk'ü de kutsamam ama Allah ondan razı olsun "Şeyhler, dervişler, müridler diyarı" olarak anılan bir yerde Tevhid sönmüş demektir. İslam insanları özgürleştirmek içindir, müridleştirmek için değil.

Not: Sözüm üçüncü şahıslar, başlıkta yorum yapanlara veya konu sahibine değil konuyadır.

Evet haklısın. Benim en büyük hatam bu konuda doğru yolda ilerlerken yanlış yola bi anda sapıvermek oldu. Yoluma yeniden döndüm. Allah'a şükürler olsun ki kurtuldum. Türkiye'de Kuran-ı Kerimin okutulmasının okunmasının yasaklandığı zamanda. İnşaattaki adama yevmiyesinin 5 fazlasını vereceğini söyleyip onu evine çağırıp ona evinde Kuran-ı Kerim öğreten zaatın. Hakkında bugüne kadar hiçbir iftira duymadığım bir zaatın yolundayım. Ne elini öptürürmüş ne eteğini şuanda da öyle. El öpme önünde eğilme gibi uygulamalar yok cemaat içerisinde. Bunlar ancak insanın nefsini kabartır diye düşünüyorum.

Oğuz-Han

Kayıtlı Üye
Birilerini iyileşdirdiğine inanmıyorum, bunun suratından birine hayır verecek adama benzemiyor, tam aksi hastalık yayan biri imajını veriyor. Böyleşeyler piardır yani reklam. Resmini çıkarıp sokakta bu şahsı tanımayan insanlara gösterip bu kişi ilk bakıştan nasıl biridir diğe anket yapsanız, anketin cevabı benim yukarıda yazdığıma yakın cevaplar olmaz ise ozaman bende bişey bilmiyorum. Bunun kendine hayrı yok, oksigen balonuyla dolaşan, yüzü, bedeni bilmem neden metasdas vermiş çil çil. Onun ekmeğini suyunu içtiyseniz doktoro görünün bence çekap yapsınlar. Bide kendine Allah dostu diyiyormuş, sokakta karşıma çıksa şeytan diğe taşlarım.

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Birilerini iyileşdirdiğine inanmıyorum, bunun suratından birine hayır verecek adama benzemiyor, tam aksi hastalık yayan biri imajını veriyor. Böyleşeyler piardır yani reklam. Resmini çıkarıp sokakta bu şahsı tanımayan insanlara gösterip bu kişi ilk bakıştan nasıl biridir diğe anket yapsanız, anketin cevabı benim yukarıda yazdığıma yakın cevaplar olmaz ise ozaman bende bişey bilmiyorum. Bunun kendine hayrı yok, oksigen balonuyla dolaşan, yüzü, bedeni bilmem neden metasdas vermiş çil çil. Onun ekmeğini suyunu içtiyseniz doktoro görünün bence çekap yapsınlar. Bide kendine Allah dostu diyiyormuş, sokakta karşıma çıksa şeytan diğe taşlarım.

Durumun okadar ciddi olacağını düşünmemiştim sağol. Evet bi görüneyim o zaman. İnşallah zarar verememişlerdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...