Şeyh Nazım Kıbrısi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mevsim

Kayıtlı Üye
Bir gün Pergamber efendimiz arkadaslariyla otururken Ebu leheb meclise geliyor ve Efendimize "Ya Muhammed (S.A.V), bircok yerleri gezdim, senden daha cirkinine rastlayamadim" diyor.
"Dogru söylüyorsun ya Ebu leheb"
"Herhalde dünyanin en cirkini sensin"
"Haklisin ya Ebu leheb" diyor Efendimiz.
Biraz sonra Hz Ali (R.A.) iceriye giriyor ve tevafuk bu ya o da:
"Ya Muhammed (S.A.V.) bu dünyada senden güzelini görmedim."
"Dogrusun ya Ali"
"Sana baktikca icime huzur doluyor"
"Dogrusun ya Ali" diyerek Efendimiz onu da tastik edince meclisteki Sahabe:
"Ya Resullah, biraz önce Ebu Leheb geldi `Ne kadar cirkinsin dedi, " Dogru söylüyorsun dediniz; simdi Ali geldi `Ne kadar güzelsiniz`dedi, ona da `Dogrusun`dediniz.
Hikmeti nedir? diye soruncu, Efendimiz de söyle dedi:
"Insan insanin aynasidir. Kisi kendisi nasilsa, karsisindaki insani da öyle görür."

67890

Banlı Kullanıcı
koyunbaba merak ettim nasıl bir suret gördün.
insanların amellerine niyetlerine göre ruhlarının şekli vardır.
kimisi hayvan kimi melek vs

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
koyunbaba merak ettim nasıl bir suret gördün.
insanların amellerine niyetlerine göre ruhlarının şekli vardır.
kimisi hayvan kimi melek vs

Sakalları neredeyse tüm yüzünü kaplamıştı kafasında yeşil bişey vardi gözleri ürkütücü bi renkteydi tam hatirlamiyorum altı yedi ay oldu.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Sakalları neredeyse tüm yüzünü kaplamıştı kafasında yeşil bişey vardi gözleri ürkütücü bi renkteydi tam hatirlamiyorum altı yedi ay oldu.
Sakalların islam dininde sünnet olduğunu biliyoruz.İnsan yüzünün aslında insanın kimliği olduğunuda biliyoruz.Zaten bu yüzden değilmi ki (benzetmek gibi olmasın) suçlu yada mağdurların gazetelerde sadece göz kısımları bantlanır..Sakalları yüzünü kaplamışsa bu durumda sünnetin onun bütün benliğini kapladığını neden düşünmüyorsunuz? Kafasında yeşil bişey vardı diyorsunuz e peki rüyada bile yeşil görüldüğünde hayra yorulduğunu bilmiyormusunuz? Şeyhin başında görünce neden şerre yorumlanıyor? Gözleri ürkütücü bir renkteymiş! Olabilir.İlla herkesin size beyaz kanatlı melek şeklinde görünmesini bekleyemezsiniz.Hem maneviyatı yüksek kişilerde heybet denen,ALLAH tarafından bahşedilen ilahi bir ürkütücülük olur.Bir gün Hz.Mevlanayı k.s. görmek nasip oldu,ama heybetinden başımı kaldıramıyor,yüzüne bakamıyordum,başım eğik konuşuyordum.Bu durumda haşa Hz. Mevlana kötü biri,dolandırıcı,çıkarcı mı diyeceğim??? Cinler,şeytanlar değişik şekillerde görününce yüksek enerjilerine bağlıyorsunuz,ama bir ALLAH dostunu,başını secdeden kaldırmayan,insanların hidayetine vesile olmaya çalışan bir mubareği değişik görünce yerden yere vuruyorsunuz.Anlamıyorum sizi.Oysa müslümana yakışan hüsnü zan beslemektir.Bir müslümana kafir diyen kendi dinden çıkar kafir olur.Kendi kendinize diğer bütün şeyleri yorumladığınız gibi gördüğünüz bu şeylerede kafa yorsanız yada bir ehline sorup danışsanız bu kadar sui-zan a girmenize,vebal almanıza gerek kalmayacaktı.

67890

Banlı Kullanıcı
sevgili mehdi hemen kızma :)koyunbaba birşey dememişki sadece gördüğünü paylaşmış.birbirimize kızmayalım sadece olayı psişik veya ruhani yönden anlamaya çalışalım
sevgiler

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Sakalların islam dininde sünnet olduğunu biliyoruz.İnsan yüzünün aslında insanın kimliği olduğunuda biliyoruz.Zaten bu yüzden değilmi ki (benzetmek gibi olmasın) suçlu yada mağdurların gazetelerde sadece göz kısımları bantlanır..Sakalları yüzünü kaplamışsa bu durumda sünnetin onun bütün benliğini kapladığını neden düşünmüyorsunuz? Kafasında yeşil bişey vardı diyorsunuz e peki rüyada bile yeşil görüldüğünde hayra yorulduğunu bilmiyormusunuz? Şeyhin başında görünce neden şerre yorumlanıyor? Gözleri ürkütücü bir renkteymiş! Olabilir.İlla herkesin size beyaz kanatlı melek şeklinde görünmesini bekleyemezsiniz.Hem maneviyatı yüksek kişilerde heybet denen,ALLAH tarafından bahşedilen ilahi bir ürkütücülük olur.Bir gün Hz.Mevlanayı k.s. görmek nasip oldu,ama heybetinden başımı kaldıramıyor,yüzüne bakamıyordum,başım eğik konuşuyordum.Bu durumda haşa Hz. Mevlana kötü biri,dolandırıcı,çıkarcı mı diyeceğim??? Cinler,şeytanlar değişik şekillerde görününce yüksek enerjilerine bağlıyorsunuz,ama bir ALLAH dostunu,başını secdeden kaldırmayan,insanların hidayetine vesile olmaya çalışan bir mubareği değişik görünce yerden yere vuruyorsunuz.Anlamıyorum sizi.Oysa müslümana yakışan hüsnü zan beslemektir.Bir müslümana kafir diyen kendi dinden çıkar kafir olur.Kendi kendinize diğer bütün şeyleri yorumladığınız gibi gördüğünüz bu şeylerede kafa yorsanız yada bir ehline sorup danışsanız bu kadar sui-zan a girmenize,vebal almanıza gerek kalmayacaktı.

Kardeş son yoruma göre yorum yapma bana. Önce yazdıklarımın hepsini iyi bi şekilde oku.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Kardeş son yoruma göre yorum yapma bana. Önce yazdıklarımın hepsini iyi bi şekilde oku.
Bütün yazdıklarını okudum.Ona göre her defasında sanada,bilmeden atıp tutan herkese de bilgim nispetince cevab vermeye çalıştım.2 senede kim evliya olmuş yorumuna verdiğim cevabıda okumanı tavsiye ederim.Evliyalık ve evliyalar ve hatta şeyhlik,mürşidlik hakkında bilginiz yoksa;o mubarekleri kötülemeden,yüzlerce önyargıya yada mıgo çı,te go çı ya kurban etmeden bi araştırın,öğrenin.Şunu bilmeniz lazım ki "Hakikate ermek akıllıların işidir ama akıl işi değildir" Aklınız almıyorsa ya boşverin uğraşmayın yada aklınız alacak seviyeye varana kadar çabalayın öğrenin.Boş keseden atıp tutmayın ki ALLAH ı da gücendirmiş olmayasınız.Türkiye şeyhler, dervişler ülkesi olamazmış peh. %99 u müslüman olan bir ülkede masonlar,misyonerler,ateistler cirit atabiliyorsa,keyiflerince hayat sürüyorlarsa,bırakın şeyhler de sürsün.özgürlükse alın size özgürlük.hadi bir haham yada papaz hakkında konuşun.bilmem kaçıncı jean paul.konuşamazsınız.çünkü gayri müslim kardeşlerinizi incitmek istemezsiniz.ama ALLAH ı incitmek,dostlarına dil uzatmak,küfür ve hakaret etmek çok kolay nedense.ALLAH ıslah etsin.

67890

Banlı Kullanıcı
kimseyi kırmadan inançlarına değinmeden bir konuda fikrimi yazmak istiyorum (sözümüzde meclisten dışarı olsun kimse alınmasın genel düşüncem)
kendi adıma şeyhlere şıhlara hacı hocalara itibar etmiyorum.
bunun sebebi dinin inançların bazen parasal bir kaynak olabilmesi.

bir ruhsal önder nasıl olmalı
ilk önce kendisinin bir mesleği olmalı maddi açıdan kendi ayakları üzerinde durabilmeli.
çağdaş görünümde olmalı çağdaşca ve uygarca düşünüp toplumun bir kaç adım ötesinde olmalı.
ondan sonrası zaten malum alçakgönüllülük affedicillik hoşgörülü sevgi dolu cömertlik sabırlılık yaradılan bütün herkese karşı eşit olmalı
din dil ırk cinsiyet ayrımı yapmamalı vs
benim düşüncelerim bunlar.

sevgiler.

codzombi

Kayıtlı Üye
günümüz şeyhleri harem kurmuş , çoğuda subyancı , millete ben seçilmiş kişiyim diye kakalattıranlar grubundalar :)
allah ile konuştum seçilmiş kişiyim diyen insanlarla karşılaştım , o yüzden şahsende artık böyle şeyh ayaklarına giren kişileri tasvip etmiyorum okumayın eserlerini falan, çoğu şirk koşuyor allah yolundan sapmış sapık kişiler. muhabbeti kesin öyleleriyle . milleti karı kız ayağına güç ayagına düşürmeler falan hiç hoş değil , ağır işsiz şizofren acilen bakırköy tımarhanesine gitmesi gereken kişilerdir bunlar. gördüğünüz yerde şutlayacaksınız.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Sübyancılara zaten şeyh denmez.Bir şeyh te ben şeyhim demez.Gökte kuş gibi süzülüp,su üzerinde yürüyen birini bile görseniz,sünnet ile bağdaşmayan en ufak bir hal ve hareketinde ondan uzaklaşın.Ben şeyhim diyen, karıya kıza göz diken,sübyancılık yapanları bizde tasvip etmiyoruz zaten.Ama rica ederim kurunun yanında yaşıda yakmayın.Şeriata göre ya gözünüzle görmüş olacaksınız itham ettiğiniz şeyleri,yada gözleriyle görmüş şahitler bulacaksınız.Hem yapan kişi sadece kendisi mesuldür bütün şeyhlere alimlere dil uzatmanın ne anlamı var.Birinin seçilmiş olabilmesi için kılı kırk yararcasına sünneti ve farzları uygulaması lazım ve nefsini ezmiş-yenmiş olması lazım.Ben seçilmiş biriyim diyebilen biri zaten nefsine pay çıkardığı için hiç bir halt değildir.Peygamber efendimiz boşuna buyurmamış; "Kişi,bilmediği şeye düşmandır". bende bu söylediklerinizi bilmemenize bağlıyorum.Keşke bilseydiniz.

codzombi

Kayıtlı Üye
Sübyancılara zaten şeyh denmez.Bir şeyh te ben şeyhim demez.Gökte kuş gibi süzülüp,su üzerinde yürüyen birini bile görseniz,sünnet ile bağdaşmayan en ufak bir hal ve hareketinde ondan uzaklaşın.Ben şeyhim diyen, karıya kıza göz diken,sübyancılık yapanları bizde tasvip etmiyoruz zaten.Ama rica ederim kurunun yanında yaşıda yakmayın.Şeriata göre ya gözünüzle görmüş olacaksınız itham ettiğiniz şeyleri,yada gözleriyle görmüş şahitler bulacaksınız.Hem yapan kişi sadece kendisi mesuldür bütün şeyhlere alimlere dil uzatmanın ne anlamı var.Birinin seçilmiş olabilmesi için kılı kırk yararcasına sünneti ve farzları uygulaması lazım ve nefsini ezmiş-yenmiş olması lazım.Ben seçilmiş biriyim diyebilen biri zaten nefsine pay çıkardığı için hiç bir halt değildir.Peygamber efendimiz boşuna buyurmamış; "Kişi,bilmediği şeye düşmandır". bende bu söylediklerinizi bilmemenize bağlıyorum.Keşke bilseydiniz.

Mısır,arabistandaki şeyhlere bakmamız yeterlidir.... pedofili sapıkları... türkiyedede muta nikahı adı altında neler yaptıklarını biliyoruz bu tarikatların.. bir şeyh maalesef şeyhim diye ortalıklarda dolanıyor , şeyh bi sıfat ama tarikat liderlerinin şehvet duyguları dağları delmiş aşmış. neyse siz öyle bilin , bizde böyle bilelim.. şuana kadar sürekli bu tarz kişiler çıktı , bir tane adam akıllı birisini bulamadım acaba neden ? :) Siz biliyorsanız ne güzel..

67890

Banlı Kullanıcı
tamam mehdi cevabın için sağol.zaten sen silinmesini isteseydin kızmazdım.(içinde hakaret vs yoktu sadece hisseettiğim bir şeyi sana yazdım.

yinede birşey yazayım.mevlanayı görmüşsün.bu çok güzel. hangi ruhani varlıklara çekiliyorsak seviyorsak herkes bilsinki o varlıkta seviyordur

bunlar beni atacaktır.durduk yerde bir rekabet ortamı yarattılar

kendilerinden bu kadar emindiyseler başta bunu yapmazlardı.

neyse hakkını helal et.sevgiler

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Evliyaların kerametleri görülmüştür. Ama keramet gösterdikçe mertebeleri düşmüştür. Bir evliya çok zora düşmedikçe keramet göstermez. Ama bu insanlar 2dk da bir keramet gösteriyorlar. Bence keramette değil cinlerine soruyorlar.

67890

Banlı Kullanıcı
Evliyaların kerametleri görülmüştür. Ama keramet gösterdikçe mertebeleri düşmüştür. Bir evliya çok zora düşmedikçe keramet göstermez. Ama bu insanlar 2dk da bir keramet gösteriyorlar. Bence keramette değil cinlerine soruyorlar.
aynen katılıyorum.asıl keramet nefsini bilip onu kontrol edebilmektir.
bir gün bir gurup insan gelir hz ali ye ya ali bize keramet göster derler.
hz alide hz peygambere dönüp bakar oda ya ali şuraya bir sofra kur misafirlere( asıl keramet budur der)

c3d33y

Kayıtlı Üye
Haklisin ama sencede bunlari büyük zaatlarin yaptiginda olmasi gerekli değil mi ? 2 senede kim evliya olmuş ?

2 senede değil de 1 anda bile Allah (c.c) adamı evliyada yapar eşkiyada. Ama bu adamlar ne iş onu çözemedim.Bende bu mahrem şeyleri haber vermede cinlerden şüphelendim. Adamları bilmeden söylüyorum ama yanlışım varsa Allah (c.c) affetsin.

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Sufli cinleri olduğunu çok yerde duydum.

Oğuz-Han

Kayıtlı Üye
Konu kapanmadı ama adamın Levh-i mahfuz u kapandı. Artık arkasından konuşmak doğru olmaz doğrusuyla yalnışıyla artık öbür tarafta hesap verecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
316
Üye silindi 76175
Ü
Ü
Cevaplar
10
Görüntüleme