Şeyh Nazım Kıbrısi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dugukann

Kayıtlı Üye
Eskiden küçük çocuklara mubarek kimselerin ağızlarında çiğnediği hurma gibi şeyler yedirilirmiş.
Demikki mubareklerden çocuklara olumlu şeyler geçecek diye bi umutları var.
Sonuçta olabilir denen tükürükten önemli bi geçiş olmasın.

Hz.Mumammed in 1 saat sohbetinde bulunan bir sahabeye hiç bir evliya yetişemiyor.
Çünkü kelam insanın kendisini karşıdakinin ruhuna taşıyor.
Karşındakinin ruhunda büyük değişiklik yapıyor.
İnsanın kelamında böyle bir özellik varsa tükürüğünde de vardır belki bişeyler.

La-edri

Kayıtlı Üye
Yukarida adi gecen seyh kimdir bilmiyorum fakat bu paylasim dedikodu üzerine olmus, ne sevk alirsiniz bu tip fikirlerle ugrasmakdan.

Islam dininde tasavvuf diye bir hakikat vardir, bir kadinla yüz yüze görüsmek normaldir napasin perde arkasindan mi konussun? Islam medeniyeti olmayan bir din degildir.
Mürsidler herkez gibi birer insanlardir, yerler icerler uyurlar bir takim sorunlarida yuz yuze hal ederler. Kadinlarla yüz yüze knusmak neden aykiri olsun ?
Kadin Islam dininde bir seksobjesi degil saygideger bir varliktir, yüzüne niye bakilmasin ya , sanki normal okullarinda yada kurankurslarinda ögretmenler kadinlara kapi araligindan ders ögretiyor :)

Yukaridaki bahsi gecen zati hanginiz taniyor? Yok yüzünde nur yok yok meymenetsiz Adamin yasi 90 civari ne bekliyorsunuz 90 yasindaki bir yüzden?dedigim gibi kendisini tanimioyrum özel bir savunmayada girmek degil niyetim.
Ama bir kisiye yardimci olmak bir aleme yardimci olmaktir, biz bilemiyoruz öyle degilmi bu kisi Hayati boyunca kime nasil yardimlarda bulunmus neticede seyhse vardi onun bir Dervis kitlesi. Siz simdi bunu böyle alasagi ederseniz koskoca bir cemaatin hakkinda dedikodu Edip alasagi etmis oluyorsunuz.

Insanlar özgürdür istedigi dini felsefeyi kendine secerler, ne hakkimiz var bir cemaati cimbizla cekip böyle asagilamaya.

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Yukarida adi gecen seyh kimdir bilmiyorum fakat bu paylasim dedikodu üzerine olmus, ne sevk alirsiniz bu tip fikirlerle ugrasmakdan.

Islam dininde tasavvuf diye bir hakikat vardir, bir kadinla yüz yüze görüsmek normaldir napasin perde arkasindan mi konussun? Islam medeniyeti olmayan bir din degildir.
Mürsidler herkez gibi birer insanlardir, yerler icerler uyurlar bir takim sorunlarida yuz yuze hal ederler. Kadinlarla yüz yüze knusmak neden aykiri olsun ?
Kadin Islam dininde bir seksobjesi degil saygideger bir varliktir, yüzüne niye bakilmasin ya , sanki normal okullarinda yada kurankurslarinda ögretmenler kadinlara kapi araligindan ders ögretiyor :)

Yukaridaki bahsi gecen zati hanginiz taniyor? Yok yüzünde nur yok yok meymenetsiz Adamin yasi 90 civari ne bekliyorsunuz 90 yasindaki bir yüzden?dedigim gibi kendisini tanimioyrum özel bir savunmayada girmek degil niyetim.
Ama bir kisiye yardimci olmak bir aleme yardimci olmaktir, biz bilemiyoruz öyle degilmi bu kisi Hayati boyunca kime nasil yardimlarda bulunmus neticede seyhse vardi onun bir Dervis kitlesi. Siz simdi bunu böyle alasagi ederseniz koskoca bir cemaatin hakkinda dedikodu Edip alasagi etmis oluyorsunuz.

Insanlar özgürdür istedigi dini felsefeyi kendine secerler, ne hakkimiz var bir cemaati cimbizla cekip böyle asagilamaya.

Arkadasim bi kere biz bu tarikate iftira atmiyoruz yada assagilamiyoruz olan seyleri konusuyoruz. 2 senede bu yola girip evliya diye kendinden bahseden bu tarikatin muridinden bahsediyoruz. Kadinlarla yuz yuze konusmak sohbet etmek diye bir sey yok takva da. Arastirabilirsin sohbet edecek kisi perdeli bi alana girer ve kadinlari gormeden sohbet edebilir. Bunda zor birsey yok. Tamam çok iyimsersin ama yaptiklari normal şeyler değil bunlarin. Karsindaki insanin annesinin hangi gün hastaneye hangi rahatsizliktan dolayi gittigini nerden nasil biliyor bu adamlar ? Ayrica bunu söyleyip bana soylediler diyor. Kimler soyluyor. Neden soyluyor ? Bunlarida düşün sufli cinlerden bahsediyoruz burda bu basit bi konu değil. Bu konuyu kime sorsam susuyor. Bende burdaki bilgili arkadaslara sormak istedim. Farkli bi amacim yok. Benim ve diger insanlarin bilgilenmesi gerek. Alllah korusun yanlış şeyler donuyorsa bu yolda insanlarin ahiretleri yanar..

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Eskiden küçük çocuklara mubarek kimselerin ağızlarında çiğnediği hurma gibi şeyler yedirilirmiş.
Demikki mubareklerden çocuklara olumlu şeyler geçecek diye bi umutları var.
Sonuçta olabilir denen tükürükten önemli bi geçiş olmasın.

Hz.Mumammed in 1 saat sohbetinde bulunan bir sahabeye hiç bir evliya yetişemiyor.
Çünkü kelam insanın kendisini karşıdakinin ruhuna taşıyor.
Karşındakinin ruhunda büyük değişiklik yapıyor.
İnsanın kelamında böyle bir özellik varsa tükürüğünde de vardır belki bişeyler.

Haklisin ama sencede bunlari büyük zaatlarin yaptiginda olmasi gerekli değil mi ? 2 senede kim evliya olmuş ?

Sasdad

Kayıtlı Üye
Şimdi siz nazım Kıbrısiye Kafir diyenleriniz oldu burda peki ya eğer öyle değilse Ahirette bunun hesabını nasıl vereceksiniz. ??? Şimdi O kafir diyen kişi ya sen kafirsin ya o kafir birine kafirlik suçlaması atan birinin hükmü budur. İslamda Kişi Hüsnü Zan üzeredir.

La-edri

Kayıtlı Üye
Arkadasim bi kere biz bu tarikate iftira atmiyoruz yada assagilamiyoruz olan seyleri konusuyoruz. 2 senede bu yola girip evliya diye kendinden bahseden bu tarikatin muridinden bahsediyoruz. Kadinlarla yuz yuze konusmak sohbet etmek diye bir sey yok takva da. Arastirabilirsin sohbet edecek kisi perdeli bi alana girer ve kadinlari gormeden sohbet edebilir. Bunda zor birsey yok. Tamam çok iyimsersin ama yaptiklari normal şeyler değil bunlarin. Karsindaki insanin annesinin hangi gün hastaneye hangi rahatsizliktan dolayi gittigini nerden nasil biliyor bu adamlar ? Ayrica bunu söyleyip bana soylediler diyor. Kimler soyluyor. Neden soyluyor ? Bunlarida düşün sufli cinlerden bahsediyoruz burda bu basit bi konu değil. Bu konuyu kime sorsam susuyor. Bende burdaki bilgili arkadaslara sormak istedim. Farkli bi amacim yok. Benim ve diger insanlarin bilgilenmesi gerek. Alllah korusun yanlış şeyler donuyorsa bu yolda insanlarin ahiretleri yanar..

Muhammed Mustafa (sav) sahabesinden kadinlar ile görüsmüs hatta saka yolu espirili de konusmustur, Rasulullah'a kadinlar bire bir adet hallerinden kadin konularindan sorup Bilgi edinmislerdir ve bunlar bir perde arasindan olmamistir, bir kadinla herhangi güncel bir konuyu konusmak ne adamin nede kadinin iffetine söz getirmez, O halde erkek doktorada gitmicek kadin bahsettiginiz "TAKVA" zan ettiginiz gibi bir sey degildir, nedir ya takva ?? Allah'a onu görüyormuscasina yasamak takva vudur.
Ya akil var Mantik var kadin hasta olmus Doktor onun kontriol etmis bedenini görmus hatta cocuk dogurtmus yada meme kanserinden dolayi memelerini görmüs bunlari anlayabiliyoruz napsin dogal diyebiliyoruz, ama bir hocadan Bilgi almak icin perde ardina girmek gerekiyor TAKVA dan dolayi demek ne Kadar mantikli.

islamda gericilik yoktur Zaman devir ile hareket edilir, Rasulullah kendi zamaninda dahi perde merde kulanmadi, simdi daha takvali görünmek icin perde ardindan konusmayi sart koyan seyhler rasulden dahami takvalilar yani.. Biraz akil biraz düsünmek ile cözülmeyecek sorular degil bunlar, mevzu derin olmamis olsaydi Allah kur'an da sürekli akla davet etmezdi, saygilar...

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Muhammed Mustafa (sav) sahabesinden kadinlar ile görüsmüs hatta saka yolu espirili de konusmustur, Rasulullah'a kadinlar bire bir adet hallerinden kadin konularindan sorup Bilgi edinmislerdir ve bunlar bir perde arasindan olmamistir, bir kadinla herhangi güncel bir konuyu konusmak ne adamin nede kadinin iffetine söz getirmez, O halde erkek doktorada gitmicek kadin bahsettiginiz "TAKVA" zan ettiginiz gibi bir sey degildir, nedir ya takva ?? Allah'a onu görüyormuscasina yasamak takva vudur.
Ya akil var Mantik var kadin hasta olmus Doktor onun kontriol etmis bedenini görmus hatta cocuk dogurtmus yada meme kanserinden dolayi memelerini görmüs bunlari anlayabiliyoruz napsin dogal diyebiliyoruz, ama bir hocadan Bilgi almak icin perde ardina girmek gerekiyor TAKVA dan dolayi demek ne Kadar mantikli.

islamda gericilik yoktur Zaman devir ile hareket edilir, Rasulullah kendi zamaninda dahi perde merde kulanmadi, simdi daha takvali görünmek icin perde ardindan konusmayi sart koyan seyhler rasulden dahami takvalilar yani.. Biraz akil biraz düsünmek ile cözülmeyecek sorular degil bunlar, mevzu derin olmamis olsaydi Allah kur'an da sürekli akla davet etmezdi, saygilar...

Kadın erkeğe erkek kadına aralarinda nikah olmadığı takdirde haram kılınmıştır. Doktor konusuna gelince. Bunu benden iyi bilemezsin tibbi durumlarda bunun günahı yoktur. Ha doktor veya hastanin niyeti önemli doktor gidip kadina yanlış gözle bakıp dokunursa içinden gecirirse elbette günahtır. Ancak kendinin evliya olduğunu iddia eden bir adam hakkinda konuşuyoruz ve seyhi seyh nazim kibrisi ; adnan oktar denilen ite oğlumdur diyor, Türkiyede onun gibisi yoktur diyor. Araştır kaynaklarda mevcut hersey.

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Şimdi siz nazım Kıbrısiye Kafir diyenleriniz oldu burda peki ya eğer öyle değilse Ahirette bunun hesabını nasıl vereceksiniz. ??? Şimdi O kafir diyen kişi ya sen kafirsin ya o kafir birine kafirlik suçlaması atan birinin hükmü budur. İslamda Kişi Hüsnü Zan üzeredir.

Haklısın bende bunun bilincindeyim. Aykırı birsey soylemedim yada o adam kafir iddialarinda bulunmadim.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı insanlar olduklarınıda unutmamak gerekir.Youtube ve internette birçok açıklaması var rejim düşmanlığı yaptığı için kaçkere tutuklanmış müridlerinin birçoğuda aynı kafadan.Bu insanların bana hiçbir kerameti olamaz.Nekadar çok ermişler,bilmemne babalar,tarikatlar vs türedi son zamanlarda bunlar hiç hayra alamet değil bana göre.Ayrıca istihbaratta birçok taıdığımız var butür cemaatlerin neredeyse tamamı takip altında ve 1. dereceden devlet varlığına zararlı örgütler listesinde isimleri bulunmaktalar.Keramet arayacağım derken fişlenip hem kendi hayatınızı hemde yakın akrabalarınız ve hatta çocuklarınızız gelecek yaşamına leke sürmeyin derim.Buda benim şahsi fikrim.Son olarak sözlerimi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözleriyle noktalamak istiyorum halk olarak bu söleri kulağımıza küpe etmemiz gereken zor zamanlardan geçiyoruz..

"Efendiler ve ey Millet! iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar ülkesi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat (yol) uygarlık tarikatıdır. Uygarlığın buyurduğu ve istediğini yapmak insan olmak için yeterlidir. Tarikat başkanları bu dediğim gerçeği bütün açıklığı ile algılayacak ve kendiliklerinden derhal tekkelerini kapatacak, müritlerinin bundan böyle olgunluğa eriştiklerini kabul edeceklerdir."

Söz konusu bir haham olsaydı eminim Atatürk pek aklına gelmezdi. Ama bilinmelidir ki; Allah ın aziz ettiğini kimse zelil edemez, zelil ettiğini de kimse aziz edemez.Şeyh nazım kıbrısi hzlerinin icraatlarına bakmak lazım.Müridlerini ibadetlere,Allah a mı yöneltiyor yoksa ingiltereyemi.Boş keseden atıp tutmayın bence.Bahsettiğiniz kişi bir ALLAH dostu evliya..Yüzünde nur yok diyen arkadaş,o senin aynandır,ona bakınca kendi yüzünü görüyorsun bilmiş ol.Nitekim Hz. Ebubekir r.a. Efendimize s.a.v. defalarca Ya Resulullah nurun gözlerimi alıyor yüzüne bakamıyorum dediği olmuştur.Oysa ebu cehil aynı mubarek yüz`e, (haşa) ne kadar kara bir yüzün var demek bahtsızlığına düşmüş.Çünkü Resulullah s.a.v. aynadır.O na bakan kendini görüyordu.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Haklisin ama sencede bunlari büyük zaatlarin yaptiginda olmasi gerekli değil mi ? 2 senede kim evliya olmuş ?
ALLAH yoluna girip te tövbe eder etmez evliyalık makamına yükselen var.Zikir etmeye başlayıpta daha ilk ALLAH deyişinde evliya olan var.1 haftada,2 haftada,40 günde,1 senede,2 senede olabilen var.Bu durum kişinin azmine,iradesine,kalbindeki aşka bağlı.ama ömür boyu olamayanda var.zor olan kamil bir mürşid olmaktır,evliya değil.karıştırmayalım lütfen.Her mürşid zaten evliyadır fakat her evliya henüz mürşid değildir.Mürşid olmanın kendine has kuralları var.Bunlardan biri medrese mezunu,icazet sahibi,bütün ilimleri tahsil etmiş olmalı.Oysa evliya dediğimiz; ALLAH yoluna girer,seyri sülük`e başlar.çeşitli ibadetler ve kalbi zikirlerle manevi yolculuğu ilerletmeye bakar.Tövbesinde başarılı olurda eski günahlarına dönmezse nefsi emmareden (aşağılık tabakadan) nefsi levvameye (kınanmış,kötü görülen nefs) yükselir.Ordada başarılı olursa nefsi mülhimeye (ilahi cezbe makamı) ve ordanda nefsi mutmainneye yükselir.İşte o zaman yani 4.mertebe olan mutmainnede ALLAH u teala tarafından: "Ey mutmain olmuş nefs,dön Rabbine, sen O`ndan, O da senden razı olarak" hitabına mazhar olur.Bu mertebede o kişi artık keramet sahibi bir evliyadır.Kamil mürşidlik için ise 3 mertebe daha kalıyor onlarıda aşması için saydığım özelliklere sahip olması lazım.Demekki neymiş; 2 senede de evliya olunabiliyormuş.Sonuçta resmi devlet dairesi değilki bu,şu kadar sene oku doktor ol densin.Herşey kalbte başlar ve sonuçlanır.

ufukalper

Kayıtlı Üye
Nazım Kıbrisi ve müridlerinden uzak durmanızı öneririm.Bu insanlar karanlık insanlar o ne öyle gösteriş yapar gibi bilgi bilmeler falan,soruyorum sana bunda iyi bir niyet görüyormusun?Bu tarikat çok ama çok karanlık hem cinniler var içinde hem kafirler.Nazım kıbrisiye bakınca sadece ve sadece karanlık görüyorum.Bu tarikatın müritleri dünya yararına birşey yapmışmı sorarım size?Bilimsel bir çalışma yapan varmı aralarında?Anca böyle işlerle uğraşırlar.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Arkadaşlar her evliyayım diyene inanmayın,nazım kıbrısiyi bende çok takip ettim araştırdım mesela gelecekten haber verdiğini iddia etti şu olucak bu olucak dedi biraz araştırınca haber verdiği şeylerin hadis külliyatında hz.peygamber tarafından söylendiğini gördüm Allah gayb alemini peygamberine açmıştır
bu tarikatın bir videosunu görmüştüm müridi zikir esnasında ayağını öpmeye çalışıyor nazım kıbrısi de ayağını kaldırıyor
şimdi sorarım peygamber nezaman ayağının altını öptürdü ?
Ve her evliyayım diyene inanmayın kimin evliya olduğunu Allahtan başkası bilemez , ve ben bazı tarikat şeyhlerinin keramet gösterdim diye gerçekleştirdiği şeyleri havas uygulamalarında gördüm yani herşeye inanmayın

dark_angel

Banlı Kullanıcı
ben kibrisa gittim kendileri ile birebir görüstüm bayagida kaldim orda ama hic bir anormal bir durumunu görmedimde duymadimda. Bir cok anlatilanlar düpedüz yalan ve iftiradan ibaret hem seyh Nazim okadar yogun cevresi kalabalik biriki bu anlattiklariniz bana hikaye gibi geldi. Seyh Nazim hakkinda yalan yanlis bilgi aktardiginizi belirteyim surdan anlasiliyor boyu Seyh Nazimin boyu 1,85 degil gayet ufak 1,60 bile degil yani okadar ufak boylu ve oturdugu zamanda etrafi insanlarla dolu olur yanina coluk cocuk dileyen oturur kalkar. Ben tarikatci degilim ama gördüklerimi yasadiklarimida samimi sekilde burda aktaririm. Orda okadar zaman kaldim binbir cesit insan geliyor ayri dil ayri irk orda hepsi ile ilgilenmekte kolay bir is degil. Seyh Nazim rahatsizligi olanlara okurdu fakat agzindan birsey cikartip yedirtip icirdigine sahit olmadimda duymadimda.

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Arkadaşlar bu konuyu açtım kapatamadan ban yedim :) Konu yeterince açık bilgi veren herkese teşekkür ederim ortalama hepinizle aynı görüşteyiz.

67890

Banlı Kullanıcı
evliyalar benim bildiğim peygamberimizin soyundan gelirler .
onun dna sını genlerini taşırlar.onun bilgeliğini hoşgörüsünü alçakgönüllülüğünü dna larında taşıdıkları için el ayakta öptürmezler.

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
Gerçek kerametlere sahip Allah dostlarını bilmek istersen Abdulkadir Geylani, bediüzzaman said nursi gibi alimlerin hayatını araştır. Nazım Kıbrısi bana da soğuk gelen biri.

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Evet örnek olarak Silsile-i Saadatın son halkası Süleyman Hilmi Tunahan(k.s) ve yolundakiler hiç birzaman ellerini dahi öptürmezler. Kuran üzerinedir bu cemaatin yolu. Yanlış birşey gören duyan görmedim ben. Zamanın en sağlam cemaatidir bana göre her yıl binlerce kişiye kuran-ı kerim öğretiyorlar.

aslimcim

Kayıtlı Üye
Evet bu ülke şeyler dervişler vesaireler ülkesi olur, bu zihniyetle olur. Ülkeyi zaten gavurun elinden alan da o sevilmeyen ATATÜRK değildir, şeyhler dervişlerdir. Biz neden hala o MKA sopasını kullanırız bilinmez. Oysa kolayı var, herkes bir an da hazreti (ki bu ne büyük bir yakıştırmadır) herkes şeyh oluyorken memleketimde, git eteğine kapan. Ben kimse kimsenin değerlerine hakaret edilmediği için bu forumu takip ediyordum. Sessiz sedasız takılıyordum ne güzel. Bu zoraki saygıdan pek hoşnuttum. Ama böyle bir mevzunun içine ATATÜRK'ü yerli yersiz yakıştırıp, yok memleket hayırlısıyla şeyhler ülkesi olacak gibi saçma cümleler görünce dayanamadım. Yazmayayım diye durdum durdum ama dayanamadım. Yani çok alakasız cümleler bu konuda... Forum sahibi olsam konuda ki bu tarz yorumları silerdim. Bu benim fikrimdir, kimseyle tartışmak niyetinde olmadığımdan bir daha yazmayacağım. Bana hitaben cevap yazılmazsa da çok mutlu olurum. İyi geceler.

67890

Banlı Kullanıcı
ATATÜRK bana göre vazifeli görevli bir varlık.
hangişeyh şıh şimdi onun yaptığını yapabilir.
mademkiburas bir parapsikolojisitesi bunu yazmak hiç tuhaf olmaz.
yeryüzünde dünya gezegeninde okadar çok boyut yaşam alanı varlıklar halklar varki
bazısı göllerin suların içinde yaşam alanlarının içinde birebir yaşanan farklı alanlarla dolu
atatürkte şehitlerle birlikte bu dünyamız içindeki çok güzel boyutlardan birinde .

Oğuz-Han

Kayıtlı Üye
Bence bu konu amacını aştı görevlilerden konun kapatılmasını rica ediyorum, çünki müvzu başka mecralara doğru yöneliyor. GÖREVLİLERİN DİKKATİNE!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...