hüddamlar mı güçlüdür demonlar mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nikotin-34

Kayıtlı Üye
sitede 72 demon'un ismi ve öğretebildiği bilgiler mevcut. peki hadimler de bu bilgileri öğretebilir mi?
misalen bazı demonlar tüm dilleri öğretebiliyor ya da rüzgara hakim olduruyor hatta görünmezlik öğretisi dahi mevcut okuduğumuz kadarıyla.

peki bunun gibi şeyleri hüddamlar da öğretebiliyor mu ? neler öğretebiliyor ? ne kadar güçlüler demonlara kıyasla ? sevgi ve ışıkla.

dugukann

Kayıtlı Üye
Bence hadim demonlardan daha güçlüdür.Tabi bu birazda demonuna bağlı.Eğer ufak tefeklerdense bir hadim 5-6 tanesini rahat döver.Ama iri demonlardan olursa 1-2 tanesini ancak döver.

aşk1

Banlı Kullanıcı
neden kendin öğrenmiyorsun? :smash:

Sasdad

Kayıtlı Üye
zor bi soru ancak hüddam olduğunu düşünüyorum çünkü Allah'ın güvenilir kulları olduğu için yetkileri fazla diye düşünüyorum fiziksel etki etme gücüde olduklarını zaten duymuştum.ancak şeytan gibi olmadıklarından gücünü gereksiz yere kullanmadığını düşünüyorum.

Zazayew2312

Kayıtlı Üye
sitede 72 demon'un ismi ve öğretebildiği bilgiler mevcut. peki hadimler de bu bilgileri öğretebilir mi?
misalen bazı demonlar tüm dilleri öğretebiliyor ya da rüzgara hakim olduruyor hatta görünmezlik öğretisi dahi mevcut okuduğumuz kadarıyla.

peki bunun gibi şeyleri hüddamlar da öğretebiliyor mu ? neler öğretebiliyor ? ne kadar güçlüler demonlara kıyasla ? sevgi ve ışıkla.

Sayın Angels23 ün dediği gibi Hadimler Allaha yakın kullardır ve Allah kendisine isyan edenlere ziyan ettirmez kulunu.

2. olarak Demonlar lanetlenmiştir Azazil in yolundan gidip Allahın huzurundanda kovulmuşlardır,ancak hadimler kendilerini Allah a yönelterek

maneviyatlarına maneviyat katıp Belirli bir mertebeye ulaşmışlardır.

3. Olarak tüm dilleri öğrete biliyor rüzgara hakim olabiliyor felan demişsinizde Onlarıda yaratan Allah değilmi ? Hadimler Allahtan yardım alabilirler ancak

demonlar Allahtan hiçbir yardım alamazlar. Alsalar bile (Milyonda bir oda insanları sınava taabi tutmak içindir haşa allahın işine karışmamak gerekir) bunu

Allah vermiştir bize düşmez hesabı.,

Güle güle...

TheDarkLord

Banlı Kullanıcı
İş
Dark Magician
Hüddam diyip geçmemek gerekli maneviyatlı allahın veli kullarındandır, herbiri.
Ben hüddam diyorum, ışık tarafı kazanıcak herzamanki gibi.

Divan-ı Hümayun

Kayıtlı Üye
Güzel Kardeşim Demonlar Şeytan'ın Torunlarından

Hüddamlar İse Görevli Ulvi Varlıklar

Burada Bir Kıyas Söz Konusu Deyil Hangisi Güçlüyse Onumu Çağıracaksın

gümüş

Kayıtlı Üye

Temel sorun çok kişinin aslında hiç tecrübe etmemiş olmasında yatıyor, varsayım üzerinden efsaneleşen özellik ve yetenekler üzerine soru soruyorsunuz. Buna net yanıt verebilecek insanların söyleyecekleri ise muhtemelen fili tarif eden körlerin hikayesinden farklı olmayacaktır. Demon mı hüddam mi sorusuna yanıtta kişilerin hangi eğilimde oldukları etkendir, zaferden ne anladıkları yine yanıtı etkiler. Örnek, A kişisi bugün bir olumlama ya da ritüel ya da demon türlerinden yardım talep eder ve gerçekleşir ve ana bağlı ölçeğinde demonlar hüddamlara 1-0 fark atar. B kişisi ise,aynı yardımı melek ya da hadim/hüddamlar ister ve gerçekleştiğinde bu sefer melekler/hüddamlar demonlara 1-0 fark atmış olur. Esas soru zaten olacak bir şey miydi, yoksa gerçekten istediği yardımı aldı mı?'da ve devamında gizlidir. Her bir deneyim ayrı bir inceleme gerektirir (ciddi bir yanıt için) Fantastik vakalar gerçek hayatın içerisinde nadiren yer alır ve önemli kısmı paranormal olaylar başlığı altında toplanır .Biz bunun çoklukla cin çarpmış, büyü yapılmış kişiler yüzünü ve onlara uygulanan tedaviler sonrası durumunu görürüz. Ölçek olarak bunu alırsak, tedavi sonrasında rahmani güçler şeytani tabir edileni geri püskürtmüş gibi yorumlanır. Fakat her rahmani varlık hüddam mıdır, her şeytani varlık demon mıdır? Bu da kendi içerisinde ayrı bir konudur.
Bunun haricinde demonlardan farklı olarak hüddamlarla iletişime geçmek konusu her zaman tartışılmıştır, sitemizde bol miktarda paylaşım var. Hüddamların sunacakları üzerine fazla bilgi olmamasının nedeni üzerine düşünmenizde fayda var. Haklarında o kadar az şey bilinmesine rağmen denge unsuru olarak kabul edilmeleri ise ayrıca düşünülmesi gereken bir konudur, ancak sizin için hangisinin güçlü olduğunu sizin eğiliminiz belirler.

SEVGİLİ ÜYELER
İFADELERİNİZ LÜTFEN SEVİYELİ VE DÜZGÜN OLSUN
YORUMLARINIZI ÖLÇÜLÜ BİR LİSANLA YAPIN
İKİLİ TARTIŞMALAR İÇİN ÖZELDEN MESAJLAŞABİLİRSİNİZ KONUYU DAĞITMAYIN
KONU İLE İLGİLİ UYARILARINIZI LÜTFEN KABUL EDİLİR BİR ÖLÇÜ İÇERİSİNDE YAPIN
BİR KİŞİ VAKIFTIR DİĞERİ DEĞİLDİR, BU KADAR BASİT
KONUŞTUĞUNUZ DİLİ BİLMEYEN İNSANA İNSANA İSTEDİĞİNİZ KADAR BAĞIRIN ANLAMASINI KOLAYLAŞTIRMAZSINIZ, KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLMAYAN ÇOK FARKLI DEĞİL, BİLDİĞİNİZİ AKTARMAK İSTİYORSANIZ ANLAŞABİLECEĞİNİZ LİSANI VE ÜSLUBU KULLANINIZ.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Kedi mi daha güçlü Aslan mı gibi bir soru olmuş bu :).Hüddamlar,Demonların karşısında hiçtir.Demonlar,en büyük ve en kudretli meleğin en yakın müritleri ve onun isyanına destek veren savaşçılarıydılar.Azazil ile beraber cennetten kovuldular.Azazil'in anlamı,Allah'ın değerlisi demektir.

Dünya'da en eski,insan dahi yokken şeytan ve demonlar mevcuttu.Bunlar en gizli en iyi ilimleri bilirler ki cinler dahi bu ilimleri bilemezler.

greatangel

Kayıtlı Üye
bence her kim ALLAH tarafında olursa o daha güçlüdür mesela şeytan insana göre doğaüstü güçlere sahip ama insan dua ederek kendisini koruyabiliyor, bence en güçlü ruhani varlık melek :Angel_anim:

nikotin-34

Kayıtlı Üye
Kedi mi daha güçlü Aslan mı gibi bir soru olmuş bu :).Hüddamlar,Demonların karşısında hiçtir.Demonlar,en büyük ve en kudretli meleğin en yakın müritleri ve onun isyanına destek veren savaşçılarıydılar.Azazil ile beraber cennetten kovuldular.Azazil'in anlamı,Allah'ın değerlisi demektir.

Dünya'da en eski,insan dahi yokken şeytan ve demonlar mevcuttu.Bunlar en gizli en iyi ilimleri bilirler ki cinler dahi bu ilimleri bilemezler.

ilimleri öğretme şekilleri nasıldır. zihninizde mi canlanır ?

cimejes

Banlı Kullanıcı
Varlıklar arasında hiyerarşi var. Herkesin kendi bölgesi var , herkes kendi bölgesine hükmeder bir başkası bir başkasının bölgesinde üstünlük gösteremez , şöyle ki karanlığın olduğu yerde karanlık güçler nasılsa hükmediyorsa , aydınlığın olduğu yerdede aydınlık güçler hükmeder.. Bir demonun binlerce ,milyonlarca emrinde varlık olduğu gibi hüddamın da olabilir . Bir cin padişahının da emrinde milyonlarca cin varken , hangisinin güçlü olduğunu tartışmak anlamsız. Goetia'da geçen 72 demonun üstleri de var . Milyonlarca lejyona hükmeden varlıklar var. Hüddam-hadim kısmı İslam da mevcut olup , kabbala ,abra melin majisinde de görülüyor. Kavramları öğrenmek lazım , hadim ,hüddam , demon vb . Gerekli cevapları forumda bulabileceğinize eminim. Kolay gelsin.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Konuya birçok üye cevap verdiğinden,konu doygunluğa ve yeterli cevaba ulaşmıştır.Bu nedenler kapatılacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...