Zamanda Geriye-İleriye Gitmek Gerçek Mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hayatiiyasaa

Kayıtlı Üye
Mümkün olmadı kanısındayım ama işin içine uzay ve diğer gezegenler girerse her şey farklı olabilir.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Zamanda geri ileri gitmek mümkün bunu biliyoruz zaten.
Ama maddesel olarak bu insan türü için mümkün değil. Çünkü zaten herşey tek bir anda ilerler.
Zaman denen baloncuğun içinde, çizilmiş bir yolda ilerliyoruz ve zamanın en küçük biriminde bir tüm evren yok olup bir sonraki anda yeniden var oluyor zaten. Baloncukların özellikleri ve baloncuk sayısınca farklı çizgiler bu durumu değiştirmez.
Geçmişe veya geleceğe gidildiğinde bu zaman algısı var eden o baloncugun içinde yapılamaz. Zaten zaman aşılır. Yani o adam gibi insanlarin içinde gezilmez.
Görülenler bir bakıma simulasyon gibi olur.
O simulasyon kelimesini de, gerçeklik olarak gördüğümüz şey sadece baloncuktakiler olduğu için kullandım.
Ancak bu zamanın ilerlediği çizgiden başka bir boyutta olunursa zaten yollar farklı olur. Ama o baloncuk icerisinde olmaz.
Ölmüş olmak veya boyut atlamak, farklı tür olmak gerekir.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Size 2015 de kemal k. beyefendinin yürüyeceği mitingi pkklı bir grup ile birlikte olacağını twitterdan yazdığımı söylesem bir çok inanmayan arkadaşın tezini çürütmüş olur muyum? Evet. Konu geçmiş ise bir çok insanın bilmediği konular hakkında bilgim olduğunu söylesem ve bunu aktardığımda bana inançları konusunda oluşacak fikirlerden çok oluşturamayacaklarını söylesem yanılmış olur muyum? Hayır. Kıt beyin bir yol kat edemez. Dinleri bir kenara bırakın insanlığı arayın, cevaplar hep aynı yerde göremiyorsanız ne bu sitede ne başka bir yerde zaman harcayın, zamanımızı çalın. Her cevabı tek tek okudum bir çok verilmiş doğru cevabın tekrarlandığını gördüm. Yaşamamış olmanız mühim değil yaşayanları anlayın, idrak edin ve inanın. Ne siz ne biz kaybederiz.

jensına

Kayıtlı Üye
Ben inanıyorum hatta KANITI oldugunu düşünüyorum 2256 yılından geldiğini söyleyen adam 800 doları 1 haftada 350 milyon$ yapan adam evet bu gerçek ve zaten kanıtı var borsada hangi hissenin cıkacagını hangisinin düşeceğini biliyor federaller tarafından dikkat çeken adamın gerçekdede hiç bir kaydı yok e peki nerden geldi bu adam kaydı yok vs yok ? Adam sorguda ileri zamandan geldiğini söylüyor düşünmesi bile tüyler ürpertir.

mitos

Kayıtlı Üye
Geriye gidilmeyeceğini bize kanıtlar mısınız dersek ne diyebilirsiniz ? Tabi ki bir şey diyemezsiniz.
Bu konularda net bir bilgi yoktur. Herkes kendini fikrini söyler. :)

Tek yönde bir akıştan bahsedildiği için teori bu şekilde. Tüm evren galaksiler vs. tek yönde hareket ediyor. En azından gözlemlenebilen kısmında. Yıldızların bize ulaştığı görüntüyü düşünürsek yıldızlar bize göre gelecekte, biz onlara göre geçmişteyiz. Hangimiz ileride nereden biliyoruz dersek bize yaklaşanlar kırmızı iken uzaklaşanlar mavi oluyor. Aynı teori üzerinden paralel evren fikrine de ulaşılıyor. Bu konularda Türkçe kaynak bulmak pek mümkün değil ne yazık ki. Hoş teori tamamen çözümlense bile şu anki fiziksel durumumuz ışık hızında hareket etmeyi imkansızlaştırıyor. Yani bedensel olarak zaman yolculuğu çok mümkün değil.

Fotoğrafı daha önce görmüştüm açıklaması yapılamamış. Benzer bir kaç fotoğraf daha var bence en etkili olanı da bu gözlüklü adam. Belki bir "tavşan deliği" bulmayı başarmıştır. :) (Stephan King 11/22/63) Belki de sadece gölge oyunlarıyla yalan söyleyen bir fotoğraftır. Kim bilir.

Boogayman

Kayıtlı Üye
Zamanda geriye gitmek pek zor değil ünlü bilim kurgu yazarı Peter Colosimo(ismi karıştırmış olabilirim)bir kitabında 20 km.lik bir mesafenin yer yüzü için önemsiz bir mesafe olduğunu fakat derinlemesine kazıldığında yeryüzünün geçmişine doğru bayaa bir yol aldığımızı söyler.Ünlü İslam büyüğü Muhyiddini Arabi ise bir yazısında haklı olarak zamanın nisbi bir varlığı olmadığını söylüyor.Bilim adamları atomların titreşimini örnek gösteriyor.Ohalde mutlak sıfır denilen derecede atomların titreşimi ve her şey durur o halde zamandamı duruyor.Zaman zaten bazı arkadaşlarımızın dediği gibi sadece bilinçli varlıkların kullandığı bir kavram.Evrenin kendisi için zaman diye bir şey yok.Gelecek kavramı sadece bilinç sahibi varlıklar için.Güneş ve gezegenlerin hareketleri belli devridaim biyolojik zaman gerçek ve acımasız hiçbirşey değil ama biyolojik zamanda dönüş yapabilmeyi çok isterdim ama maalesef yaşayacağımız tek bir hayat var zaman yolculuğu bence bir hayal ama olsa iyi olurdu ama öte yandan belirli kişiler psişik yetenekler veya majikal uygulamalar sonucu geçmiş veya olacak olaylar hakkında bilgi sahibi olabiliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...