Üyeler kendi aralarında tartışmasın Lütfen

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sevgili arkadaşlar, sitemizde lütfen kendi aranızda tartışmayınız. Üyeye değil konuya yorum yapınız, Konuya yorum yapıldığında üzerinize alınıp üyeler ile tartışmayınız. Tartışma çıkarsa konuyu uzatmayınız. site kurallarına uymayan bir davranış gördüyseniz bize bildirim yapınız. Biz gerisini hallederiz. Çünkü tartışmaları siliyoruz. Lütfen Ne kendinizi yorun ne bizi yorun. Çok canınızı sıkan bir üye olursa özel mesaj ile kendi aranızda tartışın. (küfür ve hakaret olmadan )

dugukann

Kayıtlı Üye
Saygı sınırlarının dışına çıkmadıktan sonra tartışmadan kaçınmamak lazım.Zira Namık Kemal in dediği gibi " Barika-i hakikat müsademe-i efkardan doğar".
Kişi de tartışabilecek olgunlukta olmalı.Karşı tarafında fikri doğru çıkarsa, ne güzel yeni birşey daha öğrendim diye sevinebilmeli.

jokerstyle

Kayıtlı Üye
Tartisma bazinda degilde üstündekinin yanlis bilgi vermesine karsin düzeltme yapmakda tartisma yerine gecer mi?
Gecerse o zaman konu acanin sorusuna " benim düsünceme göre ....." diye cevab vermemiz daha mi uygun olur???

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bazı konularda yanlış ve doğru çok göreceli, Bence bu göreceli olan kısımlarda benim bildiğime göre ya da şu yazar, şu düşünürde bu konuda böyle bir yorum yapmış şeklinde yapmak daha doğru olacaktır. En sorunlu tartışmalarda zaten bu nedenle çıkıyor. Hepimizin daha keyifli ve sağlıklı iletişim kurmamız için yapmamız gereken aslında çok basit.

Divan-ı Hümayun

Kayıtlı Üye
Bence Yanlış Anlaşılma Olabiliyor Bazı Arkadaşlar Biliçsiz Yazıyor

Karşıt Cevap Yazıldığında Kötü Niyetli Yazılmış Gibi Görüyorlar Fakat Kimse İsteyerek Bir İnsanın Kalbini Kırmaz