Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Okyanusun Derinliklerinden Gelen Gizemli Sesler

Rep Puanı : 19
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 9 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    24

Standart Okyanusun Derinliklerinden Gelen Gizemli Sesler

1. The Bloop

1997 yılının yaz aylarında NOAA (Amerikan Ulusal Okyanus ve Atmosfer Birliği) Pasifik Okyanusunun derinliklerinden gelen bir sesi kaydettiklerini açıkladı. Bu sese “Bloop Sesi” adı verildi. 5000km’lik bir menzilde pek çok sonar sensör tarafından kaydedilen bu ses, şimdiye kadar Dünya okyanuslarında kaydedilmiş türlü ses içerisinde en şiddetliler arasında bulunmasına rağmen, kökenleri halen bilinmemektedir. uzmanlara göre insan eliyle (denizaltılar, su altı bombaları) veya jeolojik bir olayla (deprem, volkanlar) açığa çıkabilecek bir ses değildi. Ses biyolojik oluşumlu bir canlıdan geliyor gibiydi fakat bu da mümkün görünmüyordu çünkü çünkü duyulan ses, yaşayan en büyük deniz canlısı olan mavi balinanın çıkarabileceğinden bir sesten bile kat kat daha güçlüydü.

Bloop sesinin kaynağı hala bulunamamıştır fakat bu gizemli ses Dünya okyanuslarının keşfedilmemiş karanlık derinliklerinde saklanan büyük yaşam biçimleri de dahil olmak üzere ilginç varsayımlara delalet etmektedir. Bugüne kadar yüksek sesli ve açıklanamayan başka sesler de kaydedilmiş, fakat 1997 yılından beri başka bir Bloop sesi duyulmamıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=OBN56wL35IQ

2. Julia

Yine okyanusun dibinden gelen ve açıklanamayan bir diğer ses. Julia ismi takılmış.

http://www.youtube.com/watch?v=WgHIs2Wu_s8

3. Slow Down

19 Mayıs 1997′de, NOAA (ABD’nin Okyanus ve Atmosfer’den sorumlu idaresi), Ekvatoral Pasifik’te garip bir ses keşfetti. Kaynağı bilinmeyen bu ses, tam olarak 15°S 115°W? / ?15°S 115°W? / -15; -115 koordinatlarından geliyordu ve 7 dakika içinde yavaş yavaş kayboluyordu. Bu yüzden de “slow down” adını aldı.
    http://www.youtube.com/watch?v=64pmUtVNgj4

4. Train

http://www.youtube.com/watch?v=zcUGcvna4tQ

5. Upsweep

http://www.youtube.com/watch?v=IPi_fP4e1hU

Yalnızlığımda hala biliyorum ki; Kendimden başka teşekkür edecek kimsem yok..

2. 5 kişi LordBelial üyemize teşekkür etti:
    dexter (19.02.2014), fransula (18.07.2015), horlack (31.03.2017), nazom (09.01.2015), Selenit (19.07.2015)

Yer
    Balta girmemiş ormanlar
    Rep Puanı : 10858
    Ettiği Teşekkür
    4.305
    1.156 mesaja 2.672 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    90

Bu Bloop sesinin kaynağının böyle bir canlı olabileceği ile fikir yürütenler olmuştu :

"Her şeye aynı açıdan bakarsan, hep aynı şeyleri düşünürsün. Hep aynı şeyleri düşünürsen, hep aynı şeyleri yaparsın. Hep aynı şeyleri yaparsan, hep aynı sonuçları elde edersin. Hep aynı sonuçları elde edersen, hep ya mutlu ya da hep mutsuz olursun.''

Değişim güzeldir, olması gerekendir...

Aspanda Bürküt, jerde Kökbörü bol!

4. 2 kişi Tai Chi Chuan üyemize teşekkür etti:
    nazom (09.01.2015), ufukalper (09.01.2015)

Rep Puanı : 19
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 9 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    24

Cthulhu

Yalnızlığımda hala biliyorum ki; Kendimden başka teşekkür edecek kimsem yok..

Yer
    Pleiades
    Rep Puanı : 414
    Ettiği Teşekkür
    117
    126 mesaja 174 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    24

Denizkızları olabilir. Bununla ilgili bir belgesel izlemiştim. Bu seslerden yola çıkarak denizkızlarını araştırıyorlardı. Aslında deniz insanı demek daha doğru olur
    Teknoloji yetersizliğinden ve basınçtan dolayı denizleri ve okyanusları araştıramıyoruz. Bence okyanusların derinlerinde bizim bilmediğimiz binlerce canlı türü var.Cavepaintingmermaid3.png

"Neden ben?" diye sordum Tanrı'ya. Bir şey söylemedi.
    Güldüm ve yıldızları izledim. Yaşamak güzeldi...

7. 3 kişi AngeloftheLord üyemize teşekkür etti:
    AronArcher (18.07.2015), Selenit (09.01.2015), ufukalper (09.01.2015)

Yer
    Ankara
    Rep Puanı : 31
    Ettiği Teşekkür
    223
    11 mesaja 15 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    27

Hep derim okyanus canlıları asıl uzaylılar bana göre.Dibimizdeler ve hala ne olduklarını kaç tane olduklarını bilemiyoruz gidemediğimiz yerler var gerçekten korkutucu.

DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN FEDAKARLIK GEREKİR....

9. ufukalper Üyemize teşekkür edenler:
    BritneySpears (01.01.2016)

Rep Puanı : 101
    Ettiği Teşekkür
    136
    32 mesaja 50 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı ufukalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hep derim okyanus canlıları asıl uzaylılar bana göre.Dibimizdeler ve hala ne olduklarını kaç tane olduklarını bilemiyoruz gidemediğimiz yerler var gerçekten korkutucu.
    Bir belgesel izlemiştim.Video yüklemeyi beceremedim maalesef.Yer altında yaşayan canlılar olduğu, Hitler, Amerika ve Rusya'nın yaptığı araştırmalardan bahsediliyordu.Yanlış hatırlamıyorsam Amerika oraya araştırmaya gittiğinde sudan bir anda yuvarlak ufo dediğimiz cisim çıkmış ve gemilere saldırmış.Yer altında başka bir uygarlık var mı acaba son günlerde kafamı çok kurcalıyor...
    Merak eden olursa belgesel youtube de Yeraltı Sakinleri olarak aratabilirsiniz.

" Düşüncelerini değiştirmeyenler yalnızca deliler ve ölülerdir." T.LOWELL

" Zeki bir insan yalnızlıkta, düşünceleri ve hayal gücüyle mükemmel bir eğlenceye sahiptir."

11. 2 kişi Mcahit üyemize teşekkür etti:
    darkangels (19.07.2015), Selenit (19.07.2015)

Rep Puanı : 477
    Ettiği Teşekkür
    177
    108 mesaja 237 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı Mcahit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir belgesel izlemiştim.Video yüklemeyi beceremedim maalesef.Yer altında yaşayan canlılar olduğu, Hitler, Amerika ve Rusya'nın yaptığı araştırmalardan bahsediliyordu.Yanlış hatırlamıyorsam Amerika oraya araştırmaya gittiğinde sudan bir anda yuvarlak ufo dediğimiz cisim çıkmış ve gemilere saldırmış.Yer altında başka bir uygarlık var mı acaba son günlerde kafamı çok kurcalıyor...
    Merak eden olursa belgesel youtube de Yeraltı Sakinleri olarak aratabilirsiniz.
    Çoğu UFO vakaları suya yakın yerlerde, denizlerin üzerinde görülüyor. Bi yerde okumuştum onlara UFO değil de USO deniliyor. Ayni UFO'ların karakteristik özelliklerini taşıyorlar.. Daire, üçgen, silindirik şekilleri oluyor, daha çok suya yakın bölgelerde, denizlerin üzerinde görülüyor. Aynı zamanda suya dalıp, çıktığını da görenler olmuş. Büyük ihtimalle deniz altlarında üstleri var, suda yaşayan canlılar üzerinde deneyler yapıyorlar.

I'm not here.. It's all an Illusion
    Ω Libra

13. Sevinc23 Üyemize teşekkür edenler:
    Selenit (19.07.2015)

Rep Puanı : 53
    Ettiği Teşekkür
    18
    11 mesaja 26 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    15

Çok ilginç

Rep Puanı : 1115
    Ettiği Teşekkür
    1.171
    254 mesaja 556 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    22

Teknoloji çağında olduğumuz söyleniyor fakat daha okyanusların diplerine bile varılamıyor. İnsanlık gelişemiyor bir türlü. Aklımı kurcalayan bir şey var sormam saçma mı olur fakat, bazı insanlar psişik güçleri olmasından dolayı varlıklarla irtibata geçebiliyor sorular sorup cevaplarını alabiliyor buraya kadar tamam. O varlıklar her yerde bulunma özelliğine sahipse (diye biliyorum yanlışsa kusuruma bakmayın) neden bilgi vermiyorlar bilinmeyenlerle ilgili? Bir kural mı var yerin altında, denizlerin altında ve göklerde yaşayanları anlatmayın insanlara diye. Çok saçma olduysa ne olur kusura bakmayın gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Bunun bir sebebi olabilir mi? Varlıklardan bilgi alınabilir mi?

Düşünmek olmasaydı hangi ruh girerdi bedene, ruhu özgür yapan düşünmek değil de ne

16. 2 kişi fransula üyemize teşekkür etti:
    nil73xx (25.08.2015), Selenit (19.07.2015)

Rep Puanı : 843
    Ettiği Teşekkür
    390
    223 mesaja 417 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Sevinc23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çoğu UFO vakaları suya yakın yerlerde, denizlerin üzerinde görülüyor. Bi yerde okumuştum onlara UFO değil de USO deniliyor. Ayni UFO'ların karakteristik özelliklerini taşıyorlar.. Daire, üçgen, silindirik şekilleri oluyor, daha çok suya yakın bölgelerde, denizlerin üzerinde görülüyor. Aynı zamanda suya dalıp, çıktığını da görenler olmuş. Büyük ihtimalle deniz altlarında üstleri var, suda yaşayan canlılar üzerinde deneyler yapıyorlar.
    O tur genellikle repteillanlar.Su altinda ciddi anlamda cok ussleri car.Insanliga korku yayiyorlar.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)