Geçmeyen cilt hastalığına önerebileceğiniz dua var mı?

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Kardeşimin yaklaşık 7-8 yıldır geçmeyen bir cilt hastalığı var. İstanbul'da götürmediğimiz doktor kalmadı. Devlete de götürdük özele de .En son bir doktor ergenlikte atarsa atar bu cilt hastalığını yoksa başka türlü geçmez demişti. Kardeşim şu an ergenlik döneminde ve cildi iyileşmek bir kenara daha da kötü. Yıllardır birçok ilaç ve yöntem denendi ki ilaç içmekten dişleri bile çürüdü :(. Tanısı tam olarak koyamıyorlar ve malesef verdikleri hiçbir şey etki etmedi.Yine de götürmeye devam edeceğiz başına başka işler açmasa sağlık açısından... Biliyorsunuz ki üniversiteler için tatil dönemiydi. Eve gittiğimde cildini gördüm daha da kötü olmuş ve üzülüyorum bir şey yapamadığım için. Böyle hastalıklar için önerebileceğiniz bir dua var mı? En azından uzaktan da olsa okuyayım. Şimdiden teşekkürler.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Alternetaif tıpda cilt problemlerinin nedeni akciğer meridyenidir. Akçiğer meridyenin tıkanması sonucu oluşan bu hastalık tedavi edilebilir. Ben Deri sorunları için yin yang su jok terapi kullanıyorum ve sedef dahil bir çok sorunu bu güne kadar çözdüm. Su jok çok geniş bir alan basitçe evde uygulayabileceğiniz kısmının linkini veriyorum.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=33005

Bilinçaltı kuramlarına göre deri sorunlarının nedeni, taciz, tecavüz, özgürlüğüm elinde alınması, işkençe gibi taravmalar yaşanmasından kaynaklıdır. Özellikle nedeni bilinmeyen rahatsızlıkların. Bu nedenle bu tür sorunlar yaşayanlara hipnoz uyguladığımda çocukluklarında kendi beden özgürlüklerine bir saldırı olduğunu görüyorum ve bu konuda bir çalışma yürütüyorum, Bilinçaltında bu tür bir travma varsa dıştan uygulanacak hiç bir yöntem çözmez, mutlaka bilinçaltı temizliği yapılmalıdır. Su jok ile deneyiniz, eğer geçmezse bir bilinçaltı uzmanından yardım alınız.

Ananem deride oluşan büyük sorunlarda takta aplı bir bıcak kullanırdı elbetteki sadece bu iş için kullandığı bir bıçaktı. bıçağın üzerine 11 adet elif yazardı. sorunlu olan yerlerin üzerinden deriye zarar vermeden bu bıçakla geçerdi. Bir yandan hastalık, yara, bıçak gibi derinden kesilsin derdi ve sola doğru tükürürdü.

Ocak olduğumuz için bu konuda el aldığımız söylenir. el almadan işe yaramaz denir. Ben denemekten zarar gelmeyeceğini düşüyorum.

Babannem ise soğan kullanırdı. sağana tükürür, sonra
Vucûhun yevmeizin musfirah diye 33 kere okurdu. Bu belim değil Fatima anamızın eli der, soğanı sorunları yerlere sürerdi. (Fatima'nın eli Anadolu da en yaygın kullanılan şifa sembolüdür. )

Babannemme küçüken sorardım nasıl iyileştiriyorsun diye, duamı, soğan mı tükürük mü ne işi yarıyor derdim. Bilmiyorum önemli olan işe yaraması derdi.

asterix

Kayıtlı Üye
Ustalar vitiligo denen bir rahatsızlğım var pek tedavi edilemiyor deride pigment hücreleri çalışmıyor beyaz renkli alanlar oluştu ,bunun için alternatif tedavi arıyorum yardım edecklere şimdiden teşekkürler.

emrahazad

Kayıtlı Üye
sayın urum gözlerini ilim deryasında açmışsın maaşallah anneanne babaanne umman-ı derya başarılar.

xalpx

Kayıtlı Üye
Ortalıkta çıkar için şarlatanlık yapan adamlardan dolayı , halk arasında kocakarı ilacı olarak tabir edilen ilaçlara pek güvenemesemde bizim ailece kullandığımız bir ilaç var İsveç şurubu adında.Türkiyede genellikle isveç iksiri adıyla satılıyor.İyi gelmediği hastalık yok gibi bir şey bunu kendim görmesem yazmazdım kesinlikle.Örneğin boğazlarım çok şişer anne babamın zoruyla bu iksirden içtiğimde 1 günde falan düzeliyor eğer içmezsem antibiyotikle birkaç günde zor iyileşiyorum.Onun dışında cilt hastalıklarına ve yaralarada iyi geldiğine şahit oldum (arkadaşlarıma kullandırdım).Zaten iksiri yapan doktor 104 yaşında gayet sağlıklıyken attan düşerek ölmüş : ) Oradan anla işte nasıl bişey olduğunu.Kolayca aktarlarda eczanelerde bulabileceğiniz birşey. İstersen internetten araştır detaylarını kendinde.Modern tıpla bağınızı kesmeden bunuda denemenizi tavsiye ederim.Geçmiş olsun.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ustalar vitiligo denen bir rahatsızlğım var pek tedavi edilemiyor deride pigment hücreleri çalışmıyor beyaz renkli alanlar oluştu ,bunun için alternatif tedavi arıyorum yardım edecklere şimdiden teşekkürler.

yeşil ceviz (cevizin kabbuğunu saran taze yeşil kızım, temmuz ayında toplanmalıdır)
saf işlenmemiş zeytin yağı

Zeytin yağı kızık ateşte ısıtılır. yeşil cevizler ezilir ve zeytin yağı ile karıştırılır. cam bir kavanozda her gün ter düz edilerek 21 gün boyunca dinlendirilir.
sargı bezi yardımı ile hazırladığınız macun. bu bölgede 3-4 saat bekletilir. uygulama sonra ılık bir duş alınır. 48 saatte bir uygulanır. 7 kere yaptıktan sonra bir hafta ara verilir. 3 ay bu şekilde uygulamaya devam edilir.

Devres

Kayıtlı Üye
Urum merhaba,

Ocakzade olduğunuzu söylemişsiniz, öğrenmek istediğimim şu: Sağlama(Hastalık ve yara ileştiren) Ocağındanmısınız, yoksa Seyyit(Pir) Ocağındanmısınız?

Seviglerimle...

Beyazmause

Kayıtlı Üye
11 aylık yeğenim var. Cildi sürekli kızarıyor vücudunu yırtacak gibi kaşıyor. ne yaptıysak çare bulamadık. Ne önerirsiniz

Çapulcu1

Kayıtlı Üye
Allah acil şifalar versin.
Allah dilerse herşey olur. Yeterki dileyenin yüreği iman dolu olsun.
Bir kaç yöntem var. bir perşembe gecesi (gece islamda hava kararmasıyla olur ama siz ileri saatleri tercih edin 11 12 suları) abdestli bir şekilde kıbleye dönük oturarak 41 salavat 41 Fatiha suresi ve tekrar 41 Salavat okuyun. önceden hazırladığınız 3-4 litre lik zemzem suyuna (ki zemzem suyu az bulsanızda temiz suda mayalanma özelliği vardır) niyet ederek üfleyin. hasta kişiye verilsin. mest etmek suretiyle o suyla tüm vücudunu yıkasın. Bunu yapanında hasta olanında içten ve inanarak yapması önemlidir. Allah ın izniyle iyileşir. yanlız bu yöntemi Kuran ve Sünnete mümkün merteme uymaya gayret eden birisi yaparsa iyi olur. Eğer değişme olmassa aynı yöntemi sadece fatiha suresini 313 kere okuyun, hatta perşembe günü de oruca niyet ederse Allah ın izniyle çift dikiş olur. Allah acil şifalar versin.

Çapulcu1

Kayıtlı Üye
11 aylık yeğenim var. Cildi sürekli kızarıyor vücudunu yırtacak gibi kaşıyor. ne yaptıysak çare bulamadık. Ne önerirsiniz
Allah acil şifalar versin. abdestli alın çocuğun başına elinizi koyun eüzü ve besmele çekin 7 salavat 7 fatiha suresi 41 Maun suresi ardından 7 salavatı şerife okuyup tüm peygamberler alimler veliler dervişler fakir ve muhacir kullanırın hürmetine sen şifa ver Ya Rab diyerek çocuğa üfleyin.

berkot

Banlı Kullanıcı
şifalı taşları deneyin
mesela benim burun kenarlarımda yanağıma doğru kızarıklıklar olmuştu (4-5 ay önce)
çeşitli kremler kullandım geçer gibi oldu ama geçmedi
ne zaman ki boynuma ametist taşını taktıysam o günden beri kızarıklık kalmadı
fakat bu taş olayı biraz karmaşık bir konu, iyice araştırırsanız konuyu tam olarak idrak etmeniz bir ay sürer
öyle hemen gidip, aa bu taş cilt sorunlarına iyi geliyormuş hadi alalım takalım demekle olmuyor
her ne kadar ben taşı cildim için takmadıysam da, şimdi sorununuzu okuyunca kızarıklığımın nasıl geçtiğini anlamış oldum
her taş her insana faydalıdır ama her taşın enerjisi her insana uyumlu olmuyor (bu cümle çok önemli)
yani piyasada yüzbin tane ametist kolye varsa, bunların belkide ikibin tanesinin enerjisi kardeşiniz ile uyumludur
taş seçiminden tutunda kullanımına topraklanmasına kadar kadar dikkat etmeniz gereken bir çok şey var
sitede daha önce Urum'un ve diğer arkadaşların bu konuda faydalı paylaşımları var
onları inceleyin ve bu konuda genel bir araştırma yapın
size ametist taşını kullanın demiyorum, bana o taş iyi geldi, kardeşinize belki başkası iyi gelebilir
nihayetinde taşı aldığınız zaman, kardeşinizin cilt sorunları için o taşı taktığına niyet etmeli
ve taşı kodlamalısınız (bu konuda çok önemli yoksa taş bir işe yaramaz)
dediğim gibi önce bir ay taş konusunu detaylıca araştırın sonra uygulayın
detaylıca araştırmadan karambole yaparsanız bir işe yaramaz belki de zararı olur
Allah şifa versin