SALAVAT-I FATİH Her mümin okusun

AğLan

Kayıtlı Üye
SALAVAT-I FATİH Sırrı ve Fazileti ve Hikmetleri

(120.000 SALAVAT GÜCÜNDE)
Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina muhammedinil fatihı lima uğlika vel hatimi li ma sebeka ven nasırıl hakkı bil hakkı vel hadi ila sıratıkel müstekıymi sallellahü aleyhi ve ala alihi ve ashabihi hakka kadrihi ve mikdarihil aziym.

Manası: Allahım: Kapalılıkları açan geçmişe son veren hakka hakikatla destek olan mahlukatı senin doğru yoluna ileten Efendimiz Muhammed’e O’nun aline ve ashabına O’nun yüce kadrü kıymetince salat eyle selam eyle ve O’nu mübarek kıl.

Fazileti ve sırları: Yüzyirmi bin salavat-ı şerife gücünde olduğu mana aleminde Peygamberimiz(s.a.v.) tarafından bildirilmiştir. Eski zamanda Kutbül Aktab Ahmed Ticani hazretleri yakaza halinde bu salavatın faziletini Hazreti Resulüllah’a sorar.

Cevaben: “Bir kimse salavat-ı fatihi bir defa okursa zamanın başından salavat getirenin okuduğu zamana kadar ins ü cinin ve meleklerin getirdiği salavata denk sevap kazanır.Günahları da bağışlanır.” buyurmuşlardır.

Hikmeti: 1. Bu salavat-ı şerife okuyanı cehennem ateşinden korur. 2. Kırk gün okuyanın tevbesi kabul edilirgünahları bağışlanır. 3. Cuma gecesi bin defa okuyan Efendimiz (s.a.v.) ile görüşür. 4. Geçmiş zamanda zamanın Kutbu Muhammed –el Bekri ( k.s.) Hz. ne ait olan bu salavat öyle büyük bir salavattır ki Resulullah (s.a.v) in mana alemindeki beyanı ile ömründe bir defa dahi bu salavatı okuyan kişi cehenneme girmez. 5. Mağrib sadatından bazısının nakline göre bu salat Allahü Teala tarafından bir sahife ile Muhammed el-Bekri Hazretlerine indirilmiştir. Bu salavatın bir defa okunması altı kere Kuran’ı kerimin hatmine denktir. 6. Bu salavata kırk gün devam edene Allahü Teala bütün günahlardan tevbe nasib eder. 7. Her kim bu salavatı Perşembe veya Cuma veya pazartesi gecesi bin defa okursa Resulullah (s.a.v) efendimiz ile uyanık halde buluşur. Ancak bu dört rek’at namazın ardından okunmalı,Bu namazın birinci rekatında üç kere kadir süresi,ikinci rekatında üç kere zelzele süresi,üçüncü rekatında üç kere Kafirun süresi,dördüncü rekatındada üçer kere mu’avvizeteyn (Felak ve Nas sureleri) kıraat edilmelidir. 8. Bu salavatın sahibi olan büyük kutub Muhammed el-Bekri Hz. demiştir ki:”ömründe bir kere bu salavatı okuyan cehenneme girerse ALLAH ’ın huzurunda beni yakalasın.

Yukarıdaki sözün sahibi olan zat Abdülkadir Geylani Hz. inden sonra “benim bu ayağım doğuda ve batıda bulunan bütün velilerin boynu üzerindedir.” Diyebilmiş ikinci zattır. Bir kere kendisi Resulullahın (s.a.v) kabrini ziyaret ederken Resulullah (s.a.v) ona :”ALLAH seni ve zürriyyetini mübarek kılsın” diye hitab etmiştir. Şa’rani, Şihab ve Münavi gibi bir çok alim bu zatı en mübalağalı ifadelerle medh etmişlerdir. ( es-Savi, el-Esraru’r-Rabbaniyye,sh :45 ;Yusuf-u Nebhani, Efdalü’s Salevat, Salat no : 50, sh:89-96 ) (SALAVAT-I ŞERİFE ) 9. Ayrıca bu salavat hakkında yine 120,000 salavatı şerife gücünde olduğu mana aleminde peygamberimiz s.a.v tarafından bildirilmiştir.

Volar

Kayıtlı Üye
Her kim bu salavatı Perşembe veya Cuma veya pazartesi gecesi bin defa okursa Resulullah (s.a.v) efendimiz ile uyanık halde buluşur. Ancak bu dört rek’at namazın ardından okunmalı,Bu namazın birinci rekatında üç kere kadir süresi,ikinci rekatında üç kere zelzele süresi,üçüncü rekatında üç kere Kafirun süresi,dördüncü rekatındada üçer kere mu’avvizeteyn (Felak ve Nas sureleri) kıraat edilmelidir.Uyanık halde buluşur derken ne olduğunu biraz açıklar mısın ?4 rekat namaza nasıl niyet edicez ? aklımda delice sorular lütfen yardım edin heyecan yaptım biraz :D

AğLan

Kayıtlı Üye
niyet ettim Allah rızası için namaz kılmaya namazını kılcan orda yazdığı şekilde namaz selam verdikten sonra bunamaza hasıl olan [h=2]MUHAMMET MUSTAFA ( s.a.v ) hediye ediyorum Rabbim sen kabul eyle amin[/h]odada tek olmaz lazım odaya güzel kokularda sıkarsan kıyafetinde düzgün olursa Allahın izniyle inşallah nasip olur sana ben denemiştim malesef yarısında uyuya kaldım olduğum yerde nasip olmadı inşallah sana nasip olur bida denicem en kısa zamanda

Volar

Kayıtlı Üye
bunu yaptıktan sonra yatıcakmıyız ?

AğLan

Kayıtlı Üye
yok uyanık halde geliyor karşına yatmıcan cübbeli ahmet hocadan dinlemiştim arkadaşı yapmış bi ses gelmiş MUHAMMET MUSTAFA S.A.V GELİYOR die adam odayı terk etmiş korktuğu için 1kere okursan öncesinde namazını kılcan uygun olarak 1bininci okuma bittiğinde geliyor sanırım yazılanlara göre söylüyorum bende

burdada ahmet hocanın yaptığı açıklamaya bakabilirsiniz
http://www.youtube.com/watch?v=iAxT32LZy7Y

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Bu salavatı 1000 kez okumak ortalama 5 saat gibi bir zaman alıyor.1000 adeti kesintisiz yani bir başladınmı bitirmen mi lazım yoksa bazı ihtiyaçlar için ara verilebilip sonra besmele ile kaldığı yerden devam edilebilirmi? Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok makbule geçecektir.

AğLan

Kayıtlı Üye
benim bildiğim kadarıyla oda ya girceniz tek başınıza odada güzel kokularda sürceniz namazınızı kulcanız bi seferde yerinden kalkmadan okuman lazım odayada kimsenin girmemesi lazım karanlıkta ışık sönük ken okumanız dahada iyimiş diolar yani ezberlemeniz lazım tabi karanlıkta okumanız içinde ben 2günde ezberledim ama kısmet olmadı uyuya kaldım 1sefer denedim olduğum yerde 450lerdeydim sanırım gözlerimi açmaya çalışıyorum kapanıyor tutamadım kendimden geçmişim

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Ezber kolay.2 kez okudum ezberledim.dediğin gibi ara vermeden okunacak sayıyı tamamlamak içi uygun ortamı sağlamak lazım.Dün gece eşim ara vererek okudu.Sanırım bu salavatın hüddamı var.

La-edri

Kayıtlı Üye
Zorlastirmayiniz kolaylastiriniz, tiksindirmeyiniz sevdiriniz (hadis)

Sizin akliniz aliyormu böyle bir seyi, salavt nedir önce bir onu arastirmak lazim,salavat desteklemek onunla olmak manasindadir ( mana dahada acilir )
Eger bir kisi ciddi boyutta Muhammed (as) i desteklememise , ki destek burada anam babam canim sana feda olsun ya Rasulullah boyutundadir bir kisi kendi canina onun canini tercih edebilmesidir kendi fikrine onun fikrini kendine onu tercih edebilmesidir salavatin hakikati.Bu nu dahada acabilirdim fakat cok uzun olur kisa kesiyorum.

Azhab 56 ayeti diyorki ; Süphesiz Allah ve melekleri Rasulune salavat getirir. bu destek verir manasindadir, hal böyle olunca kisinin bir bireyin destegine ihtiyac duymaz rasulullah, simdi bir düsünmek lazim, salavat hakkinda böyle bir ayet var neymis? Allah ve melekleri ona salavat getirirlermis ( destek ederlermis)
O halde biz niye salavat getiririz Rasulun ihtiyaci yokki buna, hmmm bizim ihtiyacimiz var buna kisi kendisi icin yardim alir Salavat ile Allah peygamber ve meleklerden.

Oturup günler aylar hadi en cetin kisi icin olayi abartalim bir yil boyunca yemese icmese salavat cekip dursa ne olur ? Birsey olmaz :)

Mevzu derin olmasa idi Allah sürekli kullarini ayette akila davet etmezdi, kisinin akli yoksa imanida zayiftir. Düsünmek üzerinde tefekkür etmek lazim ayetlerin, bilmemkim hoca bunu Uygun buldu hurrra bizde aynini yapalim Kabul etmek lazimki sürü mantigidir, ve Islamda böyle bir Mantik yoktur.. YA ATALARINIZ YANLIS YAPMIS ISE ? diyede bir ayet vardir, kisi kendi cabasini ortaya koymak zorunda,akil Edip cözmek durumunda bilmemkac kere su ayeti su salavati su esmayi cekin diye bir sey yoktur, olan sey ise sürekli söyledigin seye belkide aklini katarsin umudu ile sayilar yüksek tutulmustur, yani amac degil aractir. Ama bakiyorumda bu tip paylasimlarda arac amac haline gelmis.

Islam dininde bazi rakamlarin elbette manalari vardir ama hic bir rakamin bir kutsiyeti yoktur.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Zorlastirmayiniz kolaylastiriniz, tiksindirmeyiniz sevdiriniz (hadis)

Sizin akliniz aliyormu böyle bir seyi, salavt nedir önce bir onu arastirmak lazim,salavat desteklemek onunla olmak manasindadir ( mana dahada acilir )
Eger bir kisi ciddi boyutta Muhammed (as) i desteklememise , ki destek burada anam babam canim sana feda olsun ya Rasulullah boyutundadir bir kisi kendi canina onun canini tercih edebilmesidir kendi fikrine onun fikrini kendine onu tercih edebilmesidir salavatin hakikati.Bu nu dahada acabilirdim fakat cok uzun olur kisa kesiyorum.

Azhab 56 ayeti diyorki ; Süphesiz Allah ve melekleri Rasulune salavat getirir. bu destek verir manasindadir, hal böyle olunca kisinin bir bireyin destegine ihtiyac duymaz rasulullah, simdi bir düsünmek lazim, salavat hakkinda böyle bir ayet var neymis? Allah ve melekleri ona salavat getirirlermis ( destek ederlermis)
O halde biz niye salavat getiririz Rasulun ihtiyaci yokki buna, hmmm bizim ihtiyacimiz var buna kisi kendisi icin yardim alir Salavat ile Allah peygamber ve meleklerden.

Oturup günler aylar hadi en cetin kisi icin olayi abartalim bir yil boyunca yemese icmese salavat cekip dursa ne olur ? Birsey olmaz :)

Mevzu derin olmasa idi Allah sürekli kullarini ayette akila davet etmezdi, kisinin akli yoksa imanida zayiftir. Düsünmek üzerinde tefekkür etmek lazim ayetlerin, bilmemkim hoca bunu Uygun buldu hurrra bizde aynini yapalim Kabul etmek lazimki sürü mantigidir, ve Islamda böyle bir Mantik yoktur.. YA ATALARINIZ YANLIS YAPMIS ISE ? diyede bir ayet vardir, kisi kendi cabasini ortaya koymak zorunda,akil Edip cözmek durumunda bilmemkac kere su ayeti su salavati su esmayi cekin diye bir sey yoktur, olan sey ise sürekli söyledigin seye belkide aklini katarsin umudu ile sayilar yüksek tutulmustur, yani amac degil aractir. Ama bakiyorumda bu tip paylasimlarda arac amac haline gelmis.

Islam dininde bazi rakamlarin elbette manalari vardir ama hic bir rakamin bir kutsiyeti yoktur.
Ahzab suresi 56.ayeti keşke tamamen yazıpta sonundan kırpmayaydınız.
Salavât, salât'ın kelimesinin çoğulu ve tebrik, dua, istiğfar, rahmet gibi anlamlara geliyor. Kur'ân-ı Kerîm'de, Ahzâb Sûresi 56. ayette de Efendiler Efendisine (sas) salâvat getirmek açıkça emrediliyor. Yüce Allah bu âyet-i kerime de şöyle buyuruyor: "Allah ve melekleri, peygambere salâvat getirirler. Ey mü'minler! Siz de ona salât edin ve samimiyetle selam verin."
Kendisine çokça salât ü selam getirilmesini tavsiye eden Efendimiz, bunu bir hadisiyle de şöyle ifade eder: “Şayet içinizden biri bana salavat getirirse onun selamını almak üzere Allah ruhumu bana iade eder, ben de onun selamını alırım.” (Ebu Davud, Menâsik 96) Bu hadisten hareketle şunu söyleyebiliriz ki, O’na salât ü selam getirmekle biz de manen dirilişe geçiyoruz.
Peygamberimiz (sas)’in ifadelerine göre cuma, günlerin en hayırlısıdır. Çünkü insanlığın atası Hz. Adem o gün yaratılmıştır. Yeryüzünde hayat o gün başladığı gibi, yine aynı gün dünyanın ömrü bitecek ve kıyamet kopacaktır. İçindeki duaların kabul edildiği bir vaktin bulunduğu cuma, müminler için özel bir gündür. Bu bilgileri ashabına veren Efendimiz, cuma günü kendisine çokça salât ü selam getirilmesini ister. Zira o gün salât ve selamlar melekler vasıtasıyla O’na ulaştırılmaktadır. Allah Rasulü bunu söyleyince sahabeye biraz garip gelir. Ve merakla sorarlar, “Sizin bedeniniz o gün çürümüş olacak.
Getirdiğimiz salât ü selamlar size nasıl ulaşacak ey Allah’ın Rasulü?” Bu vesileyle Efendimiz’in, ashabına bir hakikati de öğrettiği cevabı şu şekilde olur: “Allah, peygamberlerin cesetlerini çürütmeyi yeryüzüne haram kılmıştır.” Esasen Kâinatın İftihar Tablosu, bunu söylerken, anlayanlar ve farkında olanlar için mesafenin önemli olmadığını gösteriyordu. Demek ki, O (sas) bizim gönderdiğimiz salât ü selam ve diğer hediyelerden haberdar oluyor. (Ebu Davud, Salat 207)

Kur’an salâvatı emreder
Kur’an-ı Kerim’de, “Muhakkak ki Allah ve melekleri Peygamber’e hep salât ederler. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin ve tam bir içtenlikle selam verin.” (Ahzab, 36/56) buyurulur. Salât; tebrik, tezkiye, saygı, dua, istiğfar ve rahmet gibi mânâlara gelir. Ayette bahsedilen Allah’ın salât etmesi; O’nun Efendimiz (sas)’e rahmet etmesini, meleklerin salâtı onların, Allah Rasulü için istiğfar etmelerini ve bizim salâtımız da O’nun için dua etmemizi ifade etmektedir.
Ayet-i kerime, Peygamberimiz’e salât ve selamla hürmetlerimizi sunmanın, mümin olmanın bir gereği olduğunu ifade eder. “Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammed: Allâh’ım! Efendimiz Hz. Muhammed’e salât ü selam et!” demek hiç de zor olmayan bir bağlılık göstergesidir. Bu bağlılık aynı zamanda O’ndan kendimiz için şefâat talebinde bulunmaktır. O’na getirdiğimiz her salât ü selam, “Ahirette bize de şefaat et, biz de Senin ümmetinin bir ferdiyiz.” mânâsına gelir.
Allah Rasulü’ne salâvat getirmenin ehemmiyetini ifade eden başka hadisler de vardır: “Yeryüzündeki Allah’ın seyyah melekleri ümmetimin salât ü selamını bana anında ulaştırırlar.” (Nesai, Sehv 46) “Kıyamet günü insanların bana en yakını bana en çok salâvat okuyandır.” (Tirmizi, Salât 357) “Kim bana bir salâvat okursa Allah da ona on rahmet ve ikramda bulunur.” (Nesai, Sehv 55) “En cimri insan, yanında adım anıldığı halde bana salât ü selam getirmeyendir.” (Tirmizî, Deavât, 100)
Bu ve benzeri hadisler bize sık sık O’na bağlılığımızı göstermemizin önemini ifade eder.

La-edri

Kayıtlı Üye
Hayir ayeti kestirmedim, sizin kestim dediginiz ayetin üzerine yogunlastim zaten.
Allah ve melekleri salat eder dedim ve devamindaki ayeti kisinin salatinin nasil olmasi gerektigini anlatmakla devam ettim .Oda anam babam canim sana feda olsun ya Rasulullah in bireyin hayata gecirme durumudur..Isterseniz bir kere daha okuyun yazimi .Ayetin tamami orda mevcut görmek cokda zor olamamli.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Ayetin tamamını ben yazdım,dikkatli okumuşsanız görmüş olmalısınız.ALLAH u Teâla bizimde salat ve selam getirmemizi emrediyor.Siz bunu atladınız sadece ALLAH ve melekler kısmını yazdınız.Bi üst yazımdada belirttiğim gibi ALLAH`ın salat ve selamı Rahmet,Meleklerin ki istiğfar ve bizimkide duadır.

"Allahumme Rebbe hazihi'd-da'veti't-tamme. Vesselatil kaimeti ati Muhammedenil vesilete vel fazilete vebashu makamen Mahmudenillezi veadteh."
Türkçesi: Allah'ım! Ey bu tam davetin ve kılınacak namazın Rabbi, Muhammed (sav)'ye vesileyi, fazileti ve yüksek dereceyi ver. Onu kendisine vaadettiğin Makam-ı Mahmud'a ulaştır." bu salavat bzim Resulullah s.a.v. efendimiz için dua ettiğimizin kanıtlarından sadece biri.Resulullah okuduğumuz salavata elbette muhtaç değil.Oun bize faydası var.Hem ALLAH ın en sevgilisine iyi dileklerde bulunuyoruz diye rahmete,hem Resulullah ın şefaatine,ve hem dünyada hemde ahrette okuduklarımızın bereketini yaşamamız umulur.elbette anamız babamız O büyük Resul`e s.a.v. feda olsun.Ama bu fedakarlık bizi salavat okumaktan geri bırakmamalı.Resulullah efendimiz bir çok hadisinde miktar belirtirken mecaz kullanmıştır.mesela Üveys el karen k.s. için; Kıyamet günü felanca kabilelerin koyunlarının kılları adedince kişiye şefaat edecektir buyurması buna örnek.Çokça kişiye demek istemiştir.Bazı dualar ve zikirlerde sayı çok önemlidir.mesela ayetül kürsinin harf sayısınca 170 kez okunması gibi.Çünkü her duanın zikrin hüddamı vardır ve ancak sayısınca okunduğu zaman huddam etkilenir,harekete geçer.tamam salavat için ille 1000 kez olmayabilir.Mecaz olarak; "çokça okuyun" anlamında 1000 kez denmiş olabilir.Yoksa sadece çok okuyun denmiş olsa,belkide senin çok anlayışın 100 dür benimki 150dir,bir başkasının 50 dir.Eh o zamanda çok okununca meydana gelecek etkiden mahrum kalınmış olur.Çünkü herkesin gücü ve enerjisi birbirinden farklıdır.

AğLan

Kayıtlı Üye
okumakta fayda var.zararı olmaz yararı olur.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
SALAVAT-I FATİH Sırrı ve Fazileti ve Hikmetleri

4. Geçmiş zamanda zamanın Kutbu Muhammed –el Bekri ( k.s.) Hz. ne ait olan bu salavat öyle büyük bir salavattır ki Resulullah (s.a.v) in mana alemindeki beyanı ile ömründe bir defa dahi bu salavatı okuyan kişi cehenneme girmez.

5. Mağrib sadatından bazısının nakline göre bu salat Allahü Teala tarafından bir sahife ile Muhammed el-Bekri Hazretlerine indirilmiştir. Bu salavatın bir defa okunması altı kere Kuran’ı kerimin hatmine denktir.

4. maddeye göre bunu okuyacaksınız ve ne kadar pislik bir insan olursanız olun ne kadar günah işlemiş olursanız olun cehenneme gitmeyeceksizniz.
5. maddeye göre Muhammed el-Bekri Allahın gönderdiği bir peygamber.

Diğer maddelerdede buna benzer şeyler anlatılmış.

İslam inancına sahipseniz, zaten islamiyete ait bir kutsal kitap varken ve bu kitapta bu kitapla birlikde dinin tamamlandığı da yer alıyorken insanlar neden macera arar ki.

qrcn

Kayıtlı Üye
4. maddeye göre bunu okuyacaksınız ve ne kadar pislik bir insan olursanız olun ne kadar günah işlemiş olursanız olun cehenneme gitmeyeceksizniz.
5. maddeye göre Muhammed el-Bekri Allahın gönderdiği bir peygamber.

Diğer maddelerdede buna benzer şeyler anlatılmış.

İslam inancına sahipseniz, zaten islamiyete ait bir kutsal kitap varken ve bu kitapta bu kitapla birlikde dinin tamamlandığı da yer alıyorken insanlar neden macera arar ki.

Kitabımızda namaz kılmamız emrediliyor...
Kaç rekat ?
Ne zaman ?
Kaç vakit olduğu da belirtilmiyor ...
Dolayısıyla Kitabımızda Allah ve melekleri salavat getiriyor sizde getirin diye emrediliyor...
Dolayısıyla peygamberimize vahiy gelmiştir bunu yazdırmıştır,kayıtlara geçirmiştir.Kuranı Kerim oluşmuştur veya yazdırmamıştır hadis i şerif olmuştur.Kuranı kerimin dışındakilere kendimizi kapatmak gibi bir lüksümüz yoktur.Zamanın kutbu demek peygamber demek değildir.
İnanın bu salavatı devamlı okuduğunuzda göreceksiniz ki kendi iradenize hükmede biliyorsunuz.(yani günaha düşmekten korkup işlememek,Allahın yardımıyla namaza başlamak.vs. yani dinen gelişiyorsunuz.)Genel olarak günahlardan alıkoyduu söylene bilir böyle olunca niye cehennemden alıkoymasın ?...

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Kitabımızda namaz kılmamız emrediliyor...
Kaç rekat ?
Ne zaman ?
Kaç vakit olduğu da belirtilmiyor ...
Dolayısıyla Kitabımızda Allah ve melekleri salavat getiriyor sizde getirin diye emrediliyor...
Dolayısıyla peygamberimize vahiy gelmiştir bunu yazdırmıştır,kayıtlara geçirmiştir.Kuranı Kerim oluşmuştur veya yazdırmamıştır hadis i şerif olmuştur.Kuranı kerimin dışındakilere kendimizi kapatmak gibi bir lüksümüz yoktur.Zamanın kutbu demek peygamber demek değildir.
İnanın bu salavatı devamlı okuduğunuzda göreceksiniz ki kendi iradenize hükmede biliyorsunuz.(yani günaha düşmekten korkup işlememek,Allahın yardımıyla namaza başlamak.vs. yani dinen gelişiyorsunuz.)Genel olarak günahlardan alıkoyduu söylene bilir böyle olunca niye cehennemden alıkoymasın ?...

İşte en kötüsü de bu. Daha inandığımız ( İslam'a inananlar için bunu söylüyorum ) kitabı bilmeden çözümü başka yerlerde aramak.

Çok zor bişey değil aslında google arama satırına ''Kuranda namaz kaç vakit geçmektedir'' ilk çıkan 3-5 sitedeki verileri karşılaştırıp bir sonuca varmak.

Onuda gectim Kuran-ı Kerimde zaten bu kitapta hiçbirşey eksik bırakılmamıştır deniyor. Bunuda günümüz teknolojisiyle araştırmak zor olmasa gerek.

Zamanın kutbu demek tabiki peygamber demek değildir. Ama ''Allahu Teala tarafından bir sahife ile indirildi'' diyorsanız bu peygamberlik alametidir.

Onuda gectim şu ne olduğu belli olmayan iki satır bırakın 1 Kuranın bir suresine denk kılınmasını, 6 kez daha üstün olduğu söylenmiş.

Daha sayayım mı?...

Birde yapılan yorumlarda Allah razı olsun denilmiş.

Hiç kimsenin inancını bu kadar küçük düşürmemesi dileğiyle. İyi forumlar

AğLan

Kayıtlı Üye
İşte en kötüsü de bu. Daha inandığımız ( İslam'a inananlar için bunu söylüyorum ) kitabı bilmeden çözümü başka yerlerde aramak.

Çok zor bişey değil aslında google arama satırına ''Kuranda namaz kaç vakit geçmektedir'' ilk çıkan 3-5 sitedeki verileri karşılaştırıp bir sonuca varmak.

Onuda gectim Kuran-ı Kerimde zaten bu kitapta hiçbirşey eksik bırakılmamıştır deniyor. Bunuda günümüz teknolojisiyle araştırmak zor olmasa gerek.

Zamanın kutbu demek tabiki peygamber demek değildir. Ama ''Allahu Teala tarafından bir sahife ile indirildi'' diyorsanız bu peygamberlik alametidir.

Onuda gectim şu ne olduğu belli olmayan iki satır bırakın 1 Kuranın bir suresine denk kılınmasını, 6 kez daha üstün olduğu söylenmiş.

Daha sayayım mı?...

Birde yapılan yorumlarda Allah razı olsun denilmiş.

Hiç kimsenin inancını bu kadar küçük düşürmemesi dileğiyle. İyi forumlar
daha üstün olduğu söylenmemiş 6kez hatmetmiş sevabı kazanırsınız demiş insanlar için hayat kısa böle bi çok Fahr-i kainat efendimiz ezvac-ımutahharattan Hz.Aişe-i sıddıyka(radıyallahı anha)validemize
Ya Aişe Hac etmedikçe Kur'an'ı hatmetmedikçe bütün peygamberleri memnun etmedikçe ananı babanı razı kılmadıkça sakın uykuya yatmağa gitme buyurmuşlar.
Hz aişe sormuş:
Ya Rasulullah Bütün bunlar bu kadar kısa zamanda nasıl mümkün olur?
Rasül-ü zişan efendimiz saadetle buyurmuşlar
1subhanallahi velhamdilillahi yi sonuna kadar okursan Cenab-ı Hakk bir hac sevabı ihsan buyurur
2İhlas-ı şerif i üçkere okursan Kur'an,ı hatmetmil sevabı ihsan buyurulur.
3Salavat*ı şerife'yi okursan bütün peygamberleri mumnun etmiş olursun
4Rabbenagfirli'yi sonuna kadar okursan ana ve babanı bütün mü'minleri razı kılmış olursun

demek oluyorki yanlış düşünüyonuz iyi ce anlayarak okuyun

qrcn

Kayıtlı Üye
(Bu nur, gökte Ahmed, yerde Muhammed denilen, zürriyetinden bir peygamberin nurudur. O olmasaydı, seni de, yer ve gökleri de yaratmazdım.) [Mevahib-i ledünniyye]

Allahü teâlâ, yine hadis-i kudsîlerde buyuruyor ki:
(Yâ Âdem, Muhammed aleyhisselamın ismiyle her ne isteseydin, kabul ederdim. O olmasaydı, seni yaratmazdım.) [Hâkim]

O olmasaydı, seni yaratmazdım. Denilen zaata övgüler yağdıran 1-2 cümle dikkat etmek lazım...
O olmasaydı Kuranı kerimde yoktu bizde...
iza zulzilet Kuranı Kerimin yarısı
Kulhu da kuranın 3te 1 i
kul ya eyyuhel kafirunda 4 te 1 dir
tekasur süresi 1000 ayete bedeldir ...
Fatihasız kuranı bir kefeye fatihayı öteki kefeye koysan ağır gelir.
Anlatmak istediğim bu tür Misaller verilebiliyor..
Bu konu böyle uzar gider benim amacım salavatın önemi küçümsenmesin.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Valla arkadaşlar anladığım kadarıyla;

Siz hala şu zat bu zata bunu demiş,

Şu hadiste şöyle denmiş,

Falanca efendimizin (peygamberler dışında ) kitabında şöyle diyor.

Şunu okursan Kuranı 3 kere şunu okursan 1,23 kere şunu yaparsan 0,12 kere, şunu yaparsan 1milyon kere Kuran'a denk gelir.

diyorsunuz, saygı duyuyorum ve ve islam inancına göre dinin referansı kurandır. Buda islam inancına göre kanıtı,

En-am 38. ''Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık.''

Geri kalanındada herkes istediğine inanmakta serbesttir. Siz bir paylaşımda bulundunuz eleştiriyede açık olmanız gerektir. Bende yanlış olduğunu belirttim buda benim görüşüm.

AğLan

Kayıtlı Üye
Valla arkadaşlar anladığım kadarıyla;

Siz hala şu zat bu zata bunu demiş,

Şu hadiste şöyle denmiş,

Falanca efendimizin (peygamberler dışında ) kitabında şöyle diyor.

Şunu okursan Kuranı 3 kere şunu okursan 1,23 kere şunu yaparsan 0,12 kere, şunu yaparsan 1milyon kere Kuran'a denk gelir.

diyorsunuz, saygı duyuyorum ve ve islam inancına göre dinin referansı kurandır. Buda islam inancına göre kanıtı,

En-am 38. ''Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık.''

Geri kalanındada herkes istediğine inanmakta serbesttir. Siz bir paylaşımda bulundunuz eleştiriyede açık olmanız gerektir. Bende yanlış olduğunu belirttim buda benim görüşüm.
Zaten kitapta eksik olan bieşy yok bakış açınızı deiştirirseniz anlarsınız size büsürü örnek verebilirim ama verdimiz örneklerdede aldığımız cebap ayını olcak
eleştiriyede açığız ama bilen insanın eleştirisina açığız bu konu öyle dier konular gibi tartışılcak bi konu deil Rabbimizin duaları söz konusu bu yüzden bilmeden çok saçma değersiz 2satır die konuşmanız çok rahatsız edici büsürü şey daha söyleye bilirimde uzatmaya gerek yok anlayan anlar iyi günler.