Çıkmazdam bir soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lymon

Kayıtlı Üye
İş
Yazmak
Arkadasiniz vefat ediyor, en iyi arkadasiniz ama.
. Siz et ve tirnak gibisiniz muhtesem dostlugunuz var ve kesinlikle birbirinize sadiksiniz, ikinizin de cogu hobisi paralel.
Bir gun arkadasiniz birine asik.oluyor ve sevgilisiyle sizi tanistiriyor. Siz sevgilisinden asiri hoslaniyorsunuz ve kesinlikle belli etmiyorsunuz. Arkadasiniz bundan 3 gun sonra intihar ediyor. Ertesi gune kadar agladiktan sonra sevgilisi size mesaj atiyor ve sabahin 6sinda bulusuyorsunuz. Sevgilisiyle dertlesip butun gun aglasiyorsunuz. Ondan sonra size diyor ki "'Arkadasiniz' bana bi sey olursa bana cok benzeyen birine git dedi"
Dusunuyorsunuz, asiksiniz ama dostunuzu cok seviyorsunuz. Butun ortam musait degil sartlar uygun degil ancak baskasiyla olsa bu kiz daha mi iyi diye dusunup duruyorsunuz.
Kizla birlikte zaman gecirmeye basladikca birbirinizin sevgisini tescil ediyorsunuz.
Bu bir ihanet midir dosta?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Arkadasiniz vefat ediyor, en iyi arkadasiniz ama.
. Siz et ve tirnak gibisiniz muhtesem dostlugunuz var ve kesinlikle birbirinize sadiksiniz, ikinizin de cogu hobisi paralel.
Bir gun arkadasiniz birine asik.oluyor ve sevgilisiyle sizi tanistiriyor. Siz sevgilisinden asiri hoslaniyorsunuz ve kesinlikle belli etmiyorsunuz. Arkadasiniz bundan 3 gun sonra intihar ediyor. Ertesi gune kadar agladiktan sonra sevgilisi size mesaj atiyor ve sabahin 6sinda bulusuyorsunuz. Sevgilisiyle dertlesip butun gun aglasiyorsunuz. Ondan sonra size diyor ki "'Arkadasiniz' bana bi sey olursa bana cok benzeyen birine git dedi"
Dusunuyorsunuz, asiksiniz ama dostunuzu cok seviyorsunuz. Butun ortam musait degil sartlar uygun degil ancak baskasiyla olsa bu kiz daha mi iyi diye dusunup duruyorsunuz.
Kizla birlikte zaman gecirmeye basladikca birbirinizin sevgisini tescil ediyorsunuz.
Bu bir ihanet midir dosta?

Hayır tabi ki de ihanet değildir.Birisi aşık olmak suç değildir. Kalbinize söz geçiremezsiniz.Eğer siz ölseydiniz.Arkadaşınız sizin sevgilinize aşık olsaydı oda kalbine söz geçiremezdi.

Aşkınızın peşinden gidin.Tereddütünüz felan olmasın bu ihanet değildir ''Aşk''tır. :)

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Bunun adı aşk değildir. Aşk Masumiyettir bana göre

Sevgilinden aşırı derece hoslanıp belli etmeyip öldükten sonraki günler böyle bişey yapması yanlıştır

La-edri'nin dediği gibi aslında bu kişiye göre değişir

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Bende kişiye bağlı değişebileceğini düşünüyorum. Bir de buraya sorduğunuza göre bence sizin de içinize tam olarak sinmemiş bu durum.

eğer boşverebiliyorsanız boşverin ama ondan vazgeçemeyecek kadar çok bağlandıysanız devam edin derim. Sonuçta aşık olmak insanın elinde değil ve hayat gerçek aşkı bulup onunla farklı duygular yaşamak için çok kısa

nira

Kayıtlı Üye
Hissettikleriniz karşılıklı olarak sırılsıklam aşk olsa bile, herkese göre / size göre beraber olmanız normal bir durum olsa bile, tanışma vesileniz olan vefat eden arkadaşınız hep aranızda olacak bence bir gölge gibi. Birbirinize hep Onu hatırlatacağınızı düşünüyorum.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Kişi ölmüş diye kız ona ait olmaktan çıkmış oluyor.Nasıl ölen birinin eşi kendisinden boşanmış oluyorsa ve tekrar evlenmesi ihanet değilse,sizinki de ihanet sayılmaz.Arkadaşınız ölmeden siz onun kız arkadaşından hoşlandığınız halde bunu saklamış,belli etmemişsiniz.Buda gayet normal.Düşüncenizi açığa vurmamışsınız.Belli etseniz dahamı iyi olurdu sanki.Hem belli etseydiniz,ömür boyu vicdan azabından kurtulamazdınız arkadaşım bana dargın gitti diye.İslamiyette bile bir insan kötü bir şeye niyetlenip,o şeyi yapmadıkça günah yazılmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...