Hayırlısı Mı Hayallisi Mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Qahverengi

Kayıtlı Üye
Son zamanlarda aklımı kurcalayan bir konu var. Bunu sizle paylaşmak istedim. Bir şeyi istiyorum,Olmuyor. Sonra hayırlısı olsun diyor içimden bir ses. Bir de 2.ses o senin hayalindi. hayalinden vaz mı geçiyorsun diyor. Zaten inatçı biriyim. Durum böyle olunca 2 düşünce arasında kalıyorum. Ve doğru karar veremiyorum. Böyle ikilemde kalıyor musunuz acaba? Önerileriniz, düşünceleriniz...

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Son zamanlarda aklımı kurcalayan bir konu var. Bunu sizle paylaşmak istedim. Bir şeyi istiyorum,Olmuyor. Sonra hayırlısı olsun diyor içimden bir ses. Bir de 2.ses o senin hayalindi. hayalinden vaz mı geçiyorsun diyor. Zaten inatçı biriyim. Durum böyle olunca 2 düşünce arasında kalıyorum. Ve doğru karar veremiyorum. Böyle ikilemde kalıyor musunuz acaba? Önerileriniz, düşünceleriniz...

ben ikilemde kaldığım zamanlar istihare deniyorum, sizede tavsiye ederim. Burda daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=26195&highlight=istihare

ya da bazen kafamda her iki iş için de artı ve eksi şeklinde tablo oluşturuyorum. Hangisi daha avantajlı ise onu seçiyorum.
umarım sizin için en ideal olanı seçersiniz, daima sevgiyle kalın

Yakinas

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci

Şunu düşünmenizi öneririm; eğer geçmişte istedikleriniz gerçekleşseydi, şuan ki durumunuzda, mutluluğunuzda ve sağlığınızda olur muydunuz? Bunu tarafsız şekilde her yönünü düşünerek sorgulamanız, bazı şeyleri görebilmenizi ve kendiniz için daha iyi isteklerde bulunmazınızı sağlayacaktır. Kendi uyguladığım bir yoldur.
Eğer ki eksik veya düzeltilmesi gereken bir yönü görüp paylaşırsanız, çok sevinirim. :)
Saygılarımla.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Çok güzel bi konuya değinmişsiniz.Benimde hep ikilem yaşadığım,her türlü istihareyi denememe rağmen içinden çıkamadığım konudur.Hayalimiz hayırlımıdır,ısrarcı olup pesine düşmelimiyiz.İnanın bende çok kafa yordum ama çözemedim.Aklıma gelen tek çare herşeyi akışa bırakmak,hayalimizide.

dexter

Elit Üye
Hayallerimiz için çabalamazsak onlara ulaşamayız. Fakat hayallerimize ulaşma yolunda ilerlerken karşımıza farklı fırsatlar çıkabilir ya da bizim 'hayır bunu istemiyordum, bu benim hayalim değil' dediğimiz alternatifler de çıkabilir. Ve bazen bizi aşacak engeller öne çıkar ve hayalimize ulaşmak yerine hiç beklemediğimiz hoşlanmadığımız bir alternatifi yaşamak zorunda kalabiliriz. Fakat; 'hayırlısı neyse o olsun' demeliyiz. O beğenmediğiniz alternatiften, hiç aklınıza gelmeyecek mutluluklar doğabilir.

Ve dersinizki, "önceki isteğim olmadı fakat bu da bana daha büyük mutluluklar verdi" diyebilirsiniz. Ve o an eğer hala hayalinizi de gerçekleştirmek istiyorsanız, hayat uzun bir yolculuk... Hayallerinizi her zaman gerçekleştirmek sizin elinizde. Ben inanıyorumki, tek bir cevap yoktur. "Yaptım" ya da "yapamadım" yoktur. Başarmanın tek yolu da yoktur. Farklı bir zamanda daha çok alternatif yollarla başarıya ulaşabilmek sizin elinizdedir. Tek yapmanız gereken, umutsuzluğa düşmemek. Umutsuzluğa düştüğünüz an ne hayal kalır ne de hayır, alternatif yollarınızı da kaybedersiniz. Önünüzde uzun bir yol var ve hayat ne getirir bilemezsiniz, umudunuzu asla kaybetmeyin :)

guneş4

Kayıtlı Üye
Hayallerden vazgeçmek kolaya kaçmak. Hayallerim hayırlısıyla gerçekleşsin demek en güzeli bence. Ya da bilinçli bir şekilde kurduğum hayallerim demeli çünkü çok fazla hayal kurabiliyoruz gerekli gereksiz bazen.

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
2014 e girdiğimizden beri bu psikolojideyim sürekli maalesef, kötü bir durum benim için :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...