oLumlama Yapmakta Zorlananlara Güzel bir yöntem !

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Affirmasyon ( onaylama) nedir hepimiz biliyoruz. Gerçekleşmesini istediğimiz cümleleri tekrarlayıp bunları bilinçaltımıza inandırmaktır sl

Daha önce affirmasyonları kullandınız mı? Aynı cümleyi tüm gün boyunca tekrar tekrar söylemek sadece zihninizde kuşku uyandırır ve bilinçaltınız her söylediğiniz affirmasyonları reddeder.

Bilinçli zihin: “ toplumda kendime güvenli davranırım.
Bilinçaltı zihin: Hayır aptal geçen sefer komik duruma düştüğün anı hatırla , tabiî ki kendine güvenli değilsin” der

Bilinçli zihin Her gün daha zeki oluyorum.
Bilinçaltı zihin: Tabiî ki değil aptal Sadece ortalama zekadasın ve yerini bil" der

Bu nedenle bilinçaltınız kendisi ile çelişen affirmasyonlar ile çalışmaz.
Sadece bilinçaltı zihninizle çelişmeyen affirmasyonlar işe yarar.
Şimdi ben zenginim deyin. Ne oldu içinizdeki ses haklısın sen zenginsin dedi mi? Yoksa neren zengin borçlar diz boyumu dedi.

Affirmasyonların problemi genelde bir çoğu bilinçaltı zihin ile çeliştiği için çok kişide çalışmamasıdır. Neden? Çünkü gerçekten inanmadığınız bir şeye kendinizi ikna etmeye çalışıyorsunuz.
Hiçbir affirmasyonu çok uzun ve sık kullanıp ta sonuçta hiç bir şey olmadığını gördünüz mü?

Antropolojistlere göre insanlar anlam yapıcıdır başka bir deyişle insanlar kendi kendine soru soruculardır. Araştırmalar insan beyninin sürekli soru sorma ve cevap alma durumunda olduğunu göstermiştir.
Mesela size “neden gökyüzü mavidir?” desem zihniniz hemen bunun cevabını araştırmaya başlar.
Eğer insan zihni sürekli soru sorup cevap arıyorsa neden inanmadığımız pozitif kelimeleri söyleyip duruyoruz.?
Bunun yerine neden kendimize güçlendirici sorular sormuyoruz.?
Bu sorular onlara cevap vermek yerine bizim düşünce kalıplarımızı negatiften pozitife dönüştürecekler.
“Ben zenginim” cümlesini alalım ben zenginim dediğinizde bilinçaltımız buna inanmıyor. Öyleyse bunun yerine güçlendirici sorular soralım “neden bu kadar zenginim? “
Sorun şimdi kendinize “neden bu kadar zenginim.”?
düşünŞu anda beyniniz ne yapıyor biliyormusunuz? bu soruya cevap arıyor.
Sorularımızı değiştirdiğimizde içimizdeki gücün neler yapabileceğini hayal bile edemeyiz..
İşte bu metoda AFFORMASYON metodu denir.

Hayatınızı değiştirecek afformasyonları yaratmanın 4 adımı degiş
1. adım: Hayatınızda olmasını istediğiniz şeyi kendinize sorun
Daha önce bir hedefiniz varsa onu da hedefinizi kullanabilirsiniz.
Diyelim kilo vermek istiyorsunuz ve affirmasyonunuz
“ben kolayca ve sağlıklı olarak ayda 5 kilo veriyorum” olsun

2.Adım :Şimdi gerçekmiş gibi düşündüğünüz ve istediğiniz şey için bir soru yaratın
İstediğinizi şeyin doğru olduğunu farzettiğiniz bir soru yaratmak afformasyonların anahtarıdır.
Hayatımız yaptığımız varsayımların yansımasıdır. Bu nedenle afformasyon metodu içinizdeki dünya ile iletişiminizdir .
Afformasyonlar içinizdeki dünya ve dışınızdaki dünya ile iletişimizi hemen değiştiren gördüğüm en etkili yöntemdir.
Şimdi afformasyonumuzu söyleyelim
“Neden bu kadar kolay ve sağlıklı olarak ayda 5 kilo veriyorum.”

3.Adım :Soruya odaklanın
Afformasyonların önemli noktası sorulara cevap aramamaktır. Bunun yerine daha iyi sorular sormaktır.
Daha iyi sorular sorduğunuzda zihniniz otomatik olarak sahip olmadıklarınız yerine sahip olduklarınıza odaklanır. .
Bir kere kolay ve sağlıklı olarak kilo vermeye odaklandığınızda , kendiliğinden yemenize dikkat edeceksiniz..

4.Adım : Hayatınızın bu yeni varsayımına göre yeni eylemler yapmalısınız
Daha önce kilo verme programlarını uyguladığınızda bilinçaltınız bunun olacağını varsaymıyordu ve öyle oluyordu.

Ama afformasyon metodunu uygulamaya başladığınızda göreceksiniz bilinçaltınız kilo vermeyi varsaymaya başlayacak ve siz yeni eylem programı yapacaksınız .
En az önümüzdeki 21 gün boyunca her sabah uyandığınızda kendinize değişik türde sorular sormalısınız ve yatmadan önce ve gün boyunca aklınıza geldiğinde bu soruları kendinize sormaya devam edin.

GEÇMİŞİMDEN ÖZGÜRLEŞİYORUM

Derin nefes alıyoruz, sakinleşene kadar..
Her başlıktaki soru cümlelerini 33 kere sesli olarak tekrarlıyoruz.

- " Neden bu kadar geçmişimi olduğu gibi kabul ediyorum? "

- " Neden bu kadar geçmişimden özgürüm? "

- " Neden bu kadar geçmiş deneyimlerimde bile pozitif yönleri görüyorum? "

- " Neden bu kadar geçmişimden ayrılıyorum? "

- " Neden bu kadar kızgınlığımı arkamda bırakıyorum? "

- " Neden bu kadar kendime ait tüm kızgınlıklarımı bıraktım? "

- " Neden bu kadar beni ben yapan geçmişteki deneyimlerim? "

- " Neden bu kadar geçmişim bana güç verdi? "

- " Neden bu kadar geçmişteki reddedilmelerim beni güçlendirdi? "

- " Neden bu kadar geleceğim hakkında pozitifim? "

- " Neden bu kadar beni parlak bir gelecek bekliyor? "

- " Neden bu kadar şu anda yaşamımdaki tüm iyi şeyleri takdir ediyorum? "

- " Neden bu kadar hayatımda pek çok iyi şey var ve ileriye, geleceğe bakıyorum? "

sesli olarak tekrarladıktan sonra ve cümle sonunda derinn bir nefes daha alıyoruz ve son olarak

" teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim."

diyerek tekrarladığımız soru cümlemizde evrene şükranlarımızı sunuyoruz.

Tekrarladıklarımıza günde en az 3 tur ve 3 ay süreyle devam etmeliyiz.

_Alıntı_

Yakinas

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Harika bir paylaşım. Telkin olayını yanlış anlayıp, uğraşıpta uzun vadede istediklerini elde edemeyenler için gayet açıklayıcı bir yazı.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Her işin önce işleyiş mantığını öğrenip sonra uygulama yapılması lazım işleyişi bilmeden hiçbir uygulamayı tamamlayamaýız

Ü

Üye silindi 56746

bu yöntemle kilo verebilenler forumda mevcut mu? biz kilolulara örnek olması açısından merak ediyorum.

brb

Kayıtlı Üye
bu yöntemle ayrilmis esini nasilö ters cagri yapilir?
" Neden "ISIM" beni affetsin ? "

vivalavida

Kayıtlı Üye
Neden sorusu yerine "nasıl" sorusunu kullanamaz mıyız? Yabancı kaynaklarda da hep "why so" kalıbı kullanılmış.

NoRules

Kayıtlı Üye
bunu bir yerde duymuştum. Etkili bir affirmasyon tekniği olarak okumuştum. İşe yarayabilir. Sanırım temeli teslimiyete dayanıyordu.

Ü

Üye silindi 58480

Bilinçli zihin: “ toplumda kendime güvenli davranırım.
Bilinçaltı zihin: Hayır aptal geçen sefer komik duruma düştüğün anı hatırla , tabiî ki kendine güvenli değilsin” der

Iste bu bana yetti.
Gevseklik gosterildigi taktirde kisinin alt benligi, sureci tersine isletmeye devam edecegi icin, olumlama yapilmamis periyotlari kanayan derin yara bilmek gerekir.
Farkindalik hakikatinden gayri tesvik te yoktur kolaylik ta.