Mucize Yöntem E. F. T.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hayatımı değiştiren bir yöntemle sizi tanıştırmanın zamanı geldi

E.F.T’yi öve öve bitiremem kilo alıp vermeden aşk hayatınızın düzene girmesine sinirlerinizin geçmesine sigarayı bırakmaya düzenli uyumaya yeni bir insan olmaya kadar her şeyi yapabilirsiniz

E.F.T yukarda gördüğünüz noktaları uyarma sonucu yapılır.

Basitçe ben bunu yüksek majide anlattım maşallah kimseden ses çıkmadı.

Dedim bunları kafasına vurarak anlatmak lazım buyurun buradan dinleyin.

Önce sorunuzu tespit edin.

Sonra sorunuzu bir kâğıda yazın ve 10 numara verin.

Sonra sorunuzu tekrar ederek yukarıdaki noktaları uyarın parmak ucunuzla.

Sonra şifre belirleyin bu şifre uydurma olsun. Örneğin duygusal sorunlardan dolayı çok yemek yiyorum ve kilo alıyorum. Sorun bu şifresi cad olsun.

Sonra şifreyi tekrar ederek noktaları uyarın.

Sonra göz çevresini ve el noktalarını uyarın.

Sonra şifre ile tekrar noktaları uyarın.

Sonra olumla yapın.

Yani yeni bir olumlu duygu için eft yapın.

Kendi kendime mutluyum gibi.

Bunu söyleyin ve noktaları uyarın.

Sonra buna şifre verin bildiğiniz bir şey olsun şifre su gibi kırmızı gibi.

Sonra şifre ile noktaları uyarın.

Sonra el ve göz çevresini uyarın sonrada.

Şifre ile tüm noktaları uyarın.

Ve tamamlayın.

Her konuda yapabilirsiniz.

Örneğin aşk açısı çekiyordum ben 70 kilodan 50 kiloya düştüm yediğimi kusuyordum hiç uyumuyordum sürekli onu düşünüyordum.

Sorunlarımı tespit ettim.

Onu affedemiyordum onu sürekli düşünüyordum onu kıskanıyordum vsvsvs.

Çok çok eski bir olay bu.

Sonra eftyi keşfettim.

Her sorunum için eft yaptım birde olumlama yaptım.
Kendimi seviyorum.

Kendi kendime mutluyum gibi.

1 hafta içinde yeni bir insanım 2 içinde eski kiloma kavuştum.

Uyumaya başladım vsvs.

Bu yöntemle her sorunuzdan yarım saat en geç 2 haftada kurtulursunuz.

Hadi sizde yenilenin.

http://www.flipsnack.com/AECAEC86AED/964c6f87c8a4a43dde9744a8bq416643

kırmızımum

Kayıtlı Üye
ben de uyguluyorum bir süredir gerçekten faydasını görüyorum üstelik uygulaması da çok kolay ve kısa sürüyor iş yerinde canım sıkılınca bile yapıyorum ve herşey için yapıyorum herkese tavsiye ederim.Ben düzensizliğimle ilgili yapmıştım şuanda evdeki dolabım şirketteki odam herşey muntazam:)

ayperisi

Kayıtlı Üye
Ben bunu yüksek maji de okumuştum.Çok ilgimi çekti.Evet arkadaşım iş yerinde çok etkili olacak bir yöntem.Gün içinde yaşadığımız stresi gerçekten azaltıyo.Sihirli bir dokunuş gibi.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
eft bir çok ülkede kişilere ücretli olarak uygulanıyor. tabiki uzman bir kişinin yaptırması çok daha işe yaracak bir uygulamadır. türkiyede ise çok az kişi tarafından profesyonel olarak uygutılmakta. kitapları mevcut ama uygulama yerleri çok sınırlı .

şu ana kadar kulllnadığım en başarılı ve kolay yöntem eft hayatınızda çok büyük değişiklerler yapabiliyor çekinmeden her konuda deneyin zararı yok

ayperisi

Kayıtlı Üye
bu gün tam yarım saat bu yöntemi denedim :)Zaman zaman aklıma geldikçede yapıyorum.Sadece bir konu için deil.Bir sürü şey için deniyorum.Konsantrasyonunuz iyi ise çok çabuk etki gösteriyor.

Sellenay

Kayıtlı Üye
Yaa çok üzüldüm bildiğim EFT yöntemlerini yazdım ve o esnada sitede uzun kaldığım için şifrem silinmiş giriş yapmamış gibi göründüm ve onca yazdığım kopyalamadığım için ekleyemeden kayboldu gitti.
Lütfen bu soruna çözüm.
Yoksa yazmaktan vazgecerim.:rolleyes:
Çünkü bende Psikolog arkadaşımın önerisile bu yöntemi öğrenmiş ve uygulamıştım. Yöntemde benzerlikler çok fazla ben de kendi uyguladığım yöntemi yazarak fikir vermek istemiştim. Başka bir saat diliminde İnşallah.
Bu arada yazımı ekleyemediğimden olan duygu bozukluğum içinde EFT uygulamam gerekecek. :D;)

1-eller : İki elimizi dua eder gibi birleştirdiğimizde serçe parmağın altındaki sırt biribirine vurulur.Her noktada vuruşlar iki elin baş ve serçe parmağı hariç 3 parmağının ucuyla yapılır.

2-kaşın başı : İki kaşın alındaki başlangıç noktalarına vurulur.

3-kaşın sonu :Kaş uçlarına yine parmak uçlarıyla darbe vurulur.

4-gözün altı : Göz altlarındaki çukur noktalara

5-dudak altı: Dudaklarımızın altındaki acıyan iki noktaya vurulur.

6-burun altı : Burun kanatlarının hemen altındaki her iki nokta

7-köprücük kemiği : Burada boynun bittiği ve göğüs tahtasının başladığı acıyan nokta bulunur. Bu noktaoğuşturulur.

8-koltuk altı : Koltuk altının biraz altından, göbek başlangıcına dek olan kısım ellerimizin serçe parmağı tarafındaki sırtla okşanır.

9-kafa üstü : Tepe çakramızın olduğu bıngıldak dediğimiz noktalar darbelenir.

Tüm bu noktaları acıdığında fakredebiliriz. Çakralar acıyan noktalardır.

Cümlelerimiz:
.........................semde,......................samda eklerini cümlenin sonuna ekle.örnek.korksamda,üzülsemde,sıkılsamda gibi.önce olayı olduğu gibi anlat.

Sonraolay esnasında hissettiğin duyguları ifade et.

en son olumlama cümlesini

"kendimi olduğum gibi derinden kabul ediyorum, kendimi seviyorum, hayatı seviyorum, yaşamayı seviyorum olumlamasını" Tekrarla!

Bu olumlama sabit olmalı. Kendimizi tanımamız, değer vermemiz ve sevmemiz için önemli hatırlatma içeren olumlamadır.
Teşekkürler...:D:eek:;)

ben yapınca basıma agrı girdi nerede yanlıs yaptım ben simdi?
Sanırım tam noktalarına vurulamadı. Bir de baş ağrısı itiraz edenlerde görülür. Yeni bir yöntem denerken acaba mı diye düşündürür ego ve endişe ekler içimize biz benimsemeye çalışsakta. Sanırım sizde de Bu olmuş.
Geçmiş olsun, kolay gelsin.
Benim yazdıklarım psikoloğum tarafından bana denetilmiş ve başarısı görülmüş farklı bir yöntemi.
Urum bunu sitenizde dile getirdiğin için teşekkür ederim. Gerçekten ben çok yararını görüyorum ama ah birde tembellik etmesem ve egoma yenilmesem. Daha çok tekrarlayabilsem. :);)

papu

Kayıtlı Üye
Bana uygulanan tekniğin EFT olduğunu çok sonra öğrendim.Uygulama başladığında uygulayıcının söylediklerini tekrar etmeye başladım ancak o da nesi kaşıma gözüme, parmaklarıma vs yukarda belirtilen noktalara bana göre manasız tık tık lar hissediyordum. O an uygulayıcının kafayı yediğini düşünmüştüm çok manasız gelmişti ancak o ilk ugulamadan sonra caddeye çıktığımda önüme çıkan herkese selam verdim buna ben de inanamadım.Sonraki günlerde farklı konular üzerinde eft uygulaması yaptık .Bilinçaltıma yer eden ve ne yaptıysam hafifletemediğim konuları,farkında olmadığım sorunlarımı eft sayesinde çözdüm.Hayata, insanlara bakışım ve önceliklerim değişti.Şiddetle tavsiye ediyorum...

gypsy

Kayıtlı Üye
İş
doktor
kilo vermek istiyorum selenaycım..vuruşları anladım..kilomun nedeni sıkılmak veya 9 sene önce büyük bir aşk yaşayıp hayalkırıklığına uğramak olabilir beli hayalkırıklığına uğramamak için yiyorum...olumlama olarak ne yapmalıyım..söylersen çok sevinirim:)

amanita_a

Kayıtlı Üye
Bu yöntemi ilk defa duydum uygulamak istiyorum ancak ''sorununuzu kağıda yazın 10 numara verin'' burayı anlayamadım biraz açıklarmısınız lütfen

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
olumlama : kendimi seviyorum
kendime güveniyorum
başarılıyım vs vs

kağıda yazılan işlem şu şekilde.

sorununuzu yazıyorsunuz. bu sorun sizin 10 üzerinden 10 değerinde . yani büyük bir sorun.

bunuda yazıyorsunuz. eft yaptından sonra kontrol ediyorsunuz kendinizi eğer bu sorun sizin için artık 10 üzerinden 10 değilde 5 ise onuda yazıyorsunuz. 0 olana kadar bunu yapıyorsunuz o sorun artık sizin hayatınızda yoksa eftniz bitmiştir.

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
bu mükemmle birşey ben de bazı sorunlarımı bu yöntemle yendim yine Urum sayesinde bu siteye ilk girdiğimde öğrenmiştim bu yöntemi gerçekten etkili,teşekkürler

Doganay

Kayıtlı Üye
kilo vermek istiyorum ..vuruşları anladım..kilomun nedeni sıkılmak veya 9 sene önce büyük bir aşk yaşayıp hayal kırıklığına uğramak olabilir beli hayal kırıklığına uğramamak için yiyorum...olumlama olarak ne yapmalıyım..söylersen çok sevinirim:)
Kilo almak ile alakalı ne kadar olumsuz düşünceniz varsa bir kağıda yazın sonra bunları size hissettirdiği olumsuzluk bazında 10 üzerinden numara verin. Daha sonra tek tek bu düşünceler 0 a ininceye kadar EFT yapın.
Örnek:

Annemde kiloluydu o yüzden bende kilolu olacağım 7
Benim vücudum çok kolay kilo alıyor 8
Sıkıntımı almak için yemek yiyorum 6
O adam/kadın bana ihanet etti 10
Aldatıldığım için kendimi yemeğe verdim 8
Daha önce kilo vermeyi denedim ama başaramadım 7
Hiçbir rejim işe yaramıyor 6
Bu şişman halimle çok çirkinim 10
Yemek yeme isteğime hakim olamıyorum 9
İradem zayıf

Şimdi önce 10 verdiklerinizden başlayın. Bir kerede hepsi için yapmanıza gerek yok. 10 verdiklerinizden bir tanesi 0 a inince, diğer 10 a geçin. Bu şekilde bütün olumsuzlukları 0 a indirin. Kilo problemi gibi meselelerde bir müddet hergün bu süreci tekrar etmeniz gerekebilir. Küçük problemler için bir kere veya iki kere yapmanız genelde yeterli olabilir.

Bir de 9 sene önce yaşadığınız duygusal bir hayal kırıklığından bahsetmişsiniz bunun kilo sorununuza zemin hazırladığını düşünüyorsunuz. Bence bu problem içinde ayrıca bir EFT seansı uygulayın. Yani bu olayla ilgili ne kadar kötü anınız varsa bir kağıda yazın. Küçük detayları bile kaydedin sonra 10 üzerinden numaralandırıp yukarıda tarif ettiğim şekliyle 0 a indirin. Genellikle aşk acısı gibi problemlerde de bir kaç gün süreyle tekrar etmeniz gerekebilir ama çok etkili çözüm sağlar.

majeste

Kayıtlı Üye
tüm açıklamalar için teşekkürler.sanırım benim için de şu anki duruma uygun olan bir yöntem.

m_k

Kayıtlı Üye
pekala sürekli bir başarısızlık sorunu için nasıl yapmak gerekıyor.yıllardır başarıya ulaşıyorum sonra yıne düşüş kısır döngü gibi yardımcı olursanız çok sevinirim

gypsy

Kayıtlı Üye
İş
doktor
pekala sürekli bir başarısızlık sorunu için nasıl yapmak gerekıyor.yıllardır başarıya ulaşıyorum sonra yıne düşüş kısır döngü gibi yardımcı olursanız çok sevinirim

bence bu kısır döngü içinde eft yapmalısın
DOĞANAYCIM SÜPER ANLATMIŞSIN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SANA

psycho_phate

Kayıtlı Üye
fazla hazırcıyım sanırım ama aynı sorunun kilo almak için olanı ile ilgili de örnek teşkil edecek bir paylaşımda bulunur musun ?

AJA

Elit Üye
Youtube den de eft nasıI yapıIır diye buIabiIirsiniz evet resimIer açıImıyor..

Ambriel

Kayıtlı Üye
İş
112-Alarm, Hipnoz...
Çoğumuz yeni bir new age akımı diye düşünüyor veya yeni bir para kazanma sistemi olduğunu iddia edebiliyor :) ama bu kadar kolay ve etkili bir yöntemi denemeden karar vermeyelim ve bizi bazen kısıtlıyan şu önyargıyı da kısa bir süreliğine de olsa bir kenara bırakıp, denemekten ne zarar gelir diyelim ve buna bir şans verelim. En fazla bir hafta veya bilemediniz iki hafta denemekten ne çıkar?

Kaybedecek birşey yok, ama ya gerçekten çalışıyorsa? :)

DUYGUSAL ÖZGÜRLEŞME

İyi Forumlar :)