Beynine Format At..!

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
[url=http://hizliresim.com/KZMRNz][/URL]
Beynine Format At

Sağlık, mutluluk, başarı ve tüm hedeflerine ulaşmak için beynine format at!

Evet, size gül bahçesi vaat ediyorum!

Bütün korkularınızdan arınacak, fobilerinizden, sigara bağımlılığından, kilolarınızdan kurtulacak; kronik ağrılarınıza, hayatınızı zorlaştıran yanlış inançlarınıza son vereceksiniz.

Hem de gayet bilimsel, etkin ve sistematik bir yöntemle. Çoğu durumda dakikalar içinde!

Tek şartım var! Siz de iyi bir öğrenci olacak, kendi üzerinizde çalışmak için zaman ayıracaksınız.

"Pozitif düşün, hayallerin gerçek olsun" diyen, etkisi "ara gazı" vermekten öteye gitmeyen kişisel gelişim kitaplarından siz de sıkılmadınız mı zaten?

Öyleyse tam yerine geldiniz demektir!Biz şimdi birlikte bambaşka bir şey yapacağız.Gerçek bir temizlik operasyonuyla "ilkel" programlarından bir türlü vazgeçmek istemeyen beynimize format atacağız!

NeuroFormat yöntemiyle hayatımızı baştan aşağı değiştireceğiz.

Ne duruyoruz?

Hadi, başlayalım artık...

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Kendini geliştirme ile ilgili kitapları çok severim ve okurum. Umarım bu kitapta çok güzeldir :)

saygı

Kayıtlı Üye
çok mersi....çok merak ettim...bakalım vadettiği şeyleri gerçekten veriyomu kitap:)

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
:) vaad ettiklerini vermesi birazda bize bağlı fakat tatmin edeceğine inanıyorum sizi

hasan06

Kayıtlı Üye
kitap başlığı çok güzel. umarım içeriğide öyledir. kitap yükleme devam edelim

Sasdad

Kayıtlı Üye
Kişisel Gelişim Zırvaları

Mustafa Gödeş

“10 adımda mutluluk”
“25 kuralla başarıya ulaşın”
“Düşünme şeklinizi değiştirin, hayatta istediğiniz her şeye, hemen sahip olun!”
Siz de sıkılmadınız mı artık bu yalanlardan?
Dünyada her gün onlarca kişisel gelişim kitabı yayımlanıyor, kendi başına bir sektör haline gelen bu kategorideki kitaplardan ilişki kurmayı, özgüvenli olmayı, başarıyı yakalamayı “öğreniyoruz”…
Peki, ülkemizde bu kitapları inceleyen, tutarsızlıklarını, hatalarını yani zırva olup olmadıklarını ispatlayan çalışmaların birkaç tane olması şaşırtıcı değil mi?
Mustafa Gödeş, yapılmayanı yapıyor ve kişisel gelişim ile kişisel gelişim zırvalarını, keskin çizgilerle, birbirinden ayırıyor.

Bence bunu okuyun daha iyi ...

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Tavsiyenizi belirtirsiniz isteyen okur ama daha iyi bu demek yanlış bir kelime olduğu gibi daha kitabı okumadiginizdan eminim böyle bir tutum içerisine girmeniz düşündürücü şayet verdiğiniz kitabı çok iyi biliyorum ve kişiler üzerinde katkı ve sağlayacağını bildiğim sayılı kitapları paylaştım tutumunuzu değiştirirseniz memnun olurum sevgilerle

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Kişisel Gelişim Zırvaları

Mustafa Gödeş

“10 adımda mutluluk”
“25 kuralla başarıya ulaşın”
“Düşünme şeklinizi değiştirin, hayatta istediğiniz her şeye, hemen sahip olun!”
Siz de sıkılmadınız mı artık bu yalanlardan?
Dünyada her gün onlarca kişisel gelişim kitabı yayımlanıyor, kendi başına bir sektör haline gelen bu kategorideki kitaplardan ilişki kurmayı, özgüvenli olmayı, başarıyı yakalamayı “öğreniyoruz”…
Peki, ülkemizde bu kitapları inceleyen, tutarsızlıklarını, hatalarını yani zırva olup olmadıklarını ispatlayan çalışmaların birkaç tane olması şaşırtıcı değil mi?
Mustafa Gödeş, yapılmayanı yapıyor ve kişisel gelişim ile kişisel gelişim zırvalarını, keskin çizgilerle, birbirinden ayırıyor.

Bence bunu okuyun daha iyi ...

Anlaşılan siz her kitabı aynı kefeye koymuşsunuz.Ne kadar kitabı okudunuz da böyle net bir şekilde eleştirebiliyorsunuz...

nekrohell

Banlı Kullanıcı
beynime format atmak istiyorum ama kitabı okumıcam. ara gazı vermekten öteye geçmiyor dediğiniz kitaplardan bi farkı yoktur muhtemelen.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Bu bakış açısıyla zaten size gelen sonuç olumsuz olur Kitap sadece rehber ve aracı siz o doğrultuda yürümediginiz sürece ne bekliyorsunuzki

Qahverengi

Kayıtlı Üye
kitap çok sıkıcı ve aşırı uzatılmış. Amaç 240 sayfayı okuyucuya inandıra inandıra nasıl da bitirtirim havasında yazılmış. Artık kişisel gelişim kitaplarına inancım kalmamıştır. Önce okuduklarım da oldu onlar da pozitif olun iyi düşünün falan filan diyerek kitaplarını okutturmuştu. Yani sözün özü bu kitaplar nasıl daha çok satarım, nasıl inandırırım,nasıl etkilerim mantığıyla çalışıyorlar bana göre. Gerisi palavra...

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
kitap çok sıkıcı ve aşırı uzatılmış. Amaç 240 sayfayı okuyucuya inandıra inandıra nasıl da bitirtirim havasında yazılmış. Artık kişisel gelişim kitaplarına inancım kalmamıştır. Önce okuduklarım da oldu onlar da pozitif olun iyi düşünün falan filan diyerek kitaplarını okutturmuştu. Yani sözün özü bu kitaplar nasıl daha çok satarım, nasıl inandırırım,nasıl etkilerim mantığıyla çalışıyorlar bana göre. Gerisi palavra...

Kitaplardan çok fazla şey beklemek bence yanlis beynimize format atmasını bekleyemeyiz tabiki ticari ağırlık önde fakat nitekim bazı bilgiler yer alıyor bize gidilecek noktayı gösterir gerisi bizlere kalmıştır gidilecek yol yok der bırakırız yada kendimize yol yaparız

Cthulhu001

Kayıtlı Üye
Kitabı 2 yıl önce satın alıp yönergeleri denemiş biri olarak kitabın boş bir şey olduğunu söylemeliyim. O kitapla boşuna kendinizi kandırmayın :)

Ü

Üye silindi 58480

Beyin bir piramit gibi dusunulurse ise tepe noktasi bir termostat islevi goruyor.
Termostat ne yapar ? Oda sicakligi yukselirse klimayi serin uflettirir. Oda sicakligi duserse klimaya sicak uflettirir.

Beynimizin dongusu termostat gibidir. Cok gulduysek oglayacagimiz bir olaya beyin sevk eder. Elimize fazladan para gectiyse cogu kez daha harcayamadan istem disi bir giderimiz olur ve paramizi kendimiz icin harcayamadan buraya akitiriz. Elimizdeki parayi erken bitirip parasiz kaldigimizda ise illa biyerlerden oyle bir para gelir ki biz aylik gelir-gider dengemizi beynimizin etraftan aldigi titresimlerle hep dengelemis oluruz. Beyin termostat vazifesi yapar cunku.

Lotodan milyanlar tutturanlarin hayatlarini ne hale getirdigine youtubtan acin bakin. Beyin kapasiteleri ayda asgari ucret harcamaya ayarli oldugu icin cogu fazla parayi ele gecirince beyin komutlari icten icten paranin fazlasini gereksiz olarak kodlar. Hatta copten farksizdir. Yatirimlariniz olur ve sirf beyninizn kapasite esigini yani termostatini biraz yukari cekmediginiz icin paranizi kaybedersiniz.

Beyin birseyin nasil olacagini hic takmaz. Bunu biz sanal bir sekilde takariz ve beynimize isleri agirdan almasi ya da o isin onunu kesmesi icin adeta bir olum asisi yapmis oluruz. Kasap Nusret bir roportajinda tam beynin calisma prensibini dogrularcasina bunu soyluyor; Nasil olacagini hic bilmiyodum ama illa dunyaya nam salacagimi biliyordum diyor. Inanmis ve akisina birakmis. Bu is Nasil olur telasini beyin yapilacak daha onemli bir vazife gibi gorur ve ise koyulur. O isin bir turlu olmamasi aslinda beynin gerceklestirdigi mucizevi bir eylemdir.