Son bir yildir kendim gibi degilim..

meddeusa

Kayıtlı Üye
Konuyu doğru kategoriye açıp açmadığımdan tam emin değilim, üzgünüm.

Oncelikle merhaba;
Size gecen yildan beri yasadigim degisimleri anlatmak istiyorum,belkide care bulmak..
Gecen yil lise son sinif ogrencisiydim,okullarin kapanmasina 2 3 hafta vardi zaten sizde bilirsiniz son haftalar herkes ayri bi dunyada olurdu okulda,her neyse arkadaslarimizla okulu kirip ayiptir soylemesi bizim evde icmeye gidiyorduk her sey tama raki falan, biz baya bi ictik herkes kendi kafasini yasiyor ama en cok ben icmis olmama ragmen bende tik yoktu,bunyen saglamdir o yuzden falan demeyin bunyem asiri derecede zayiftir her neyse herkes eve dagildiktan bende odama gecip uyudum aradan iki uc hafta gecti, artik yasiyor gibi degildim yani nasil aciklik getirsem tabiri caizse bildiginiz zombi gibiydim bedenen var ama sanki dusuncelerimi,hislerimi kaybetmistim. Zamana birakip gecer belkide hala rakinin etkisindeyimdir diye cok ustelemedim ama zaman gectikce daha bir unutkan oldum, bakin hislerimin inanilmaz zayif oldugunu dusunun ama artik her dusundugum teker teker oluyor,ruyalarimda gordugum cogu sey gercek hayatta oluyor. Bi bakiyorum ki en deger verdiklerimi istemeden olsada kiriyorum kontrol edemiyorum,sanki icimden birisi beni yoneltiyor. Soyle bir seye daha deyinmek istiyorum, bana aci cektirenlerin,dalga gecenlerin,asagaliyip ezenlerin elbet o ay icinde basina bisey geliyor veyatta yakininin basina birsey geliyor,gercekten bunlari yorumlayabilirseniz beni cok mutlu edersiniz veya ortak seyleri yasayanlar varsa cekinmeden yorum yapsin lutfen,sabirla okudugunuz icin tesekkur ederim.

hestia da annabeth

Kayıtlı Üye
Hepimiz farklı hayatlar yaşıyor, farklı şeylerle sınav oluyoruz. Bu da senin sürecin olmalı. Mutlaka düzelecektir. Önemli olan senin daha olumlu yaklaşabilip yardımcı olman belkide sen kendini kapatmışsındır.Bu yüzden hafızan güçsüzleşmiştir .Şuda varki bu yaşta beyin salgılarında değişim olması algı sorunu yaşamana sebeb olabilir. Bilemiyorum ama başka şeylere yönelerek kendine yardımcı olabilirsin mesela düzenli spor gibi.

guneş4

Kayıtlı Üye
Yazıdan anladığım kadarıyla bunların hepsi içki içtikten sonra olmuş ve sebebin belki de bu olduğunu düşünüyorsunuz. Bence sebep o gün yaşadığınız bir kırgınlık o gün başlayan ve farkında olmadığınız bir sorun olabileceği gibi okulların kapanmasıyla başlayan çevre değişikliği arkadaşlardan uzaklaşma yalnız hissetme vs de olabilir. Böyle bir dönemi okullar kapandıktan sonra bende yaşamıştım sürekli devam edeceğini sandığın lise (gençliğin en tatlı dönemi) bitiyor. Gelecekle ilgili kaygılar ya da hayaller ve en önemlisi sorumluluklar artıyor. Artmadıysa da illa ki artacak hissediyorsun bunu. En güzeli durumu kabullenmek bazen sorumlulukların ve anlık tatsız şeylerin ardlarından büyük mutluluklar gelebileceğini unutmamak.
Belki de yaşadığınız dediklerimden çok daha farklıdır ben kendi hayatıma göre bir yorum yaptım tabi ne yaşadığınızı siz herkesten iyi bilirsiniz. En iyi analiz edip durumu çözecek olan sizsiniz. Hislerim gelişti diyorsunuz o halde bir rüya günlüğü tutmayı deneyin anlam vermeye çalışmadan sadece yazın sonra sonra okudukça kendiniz hakkında daha çok şey öğrenirsiniz. Ben bizzat denedim ve faydalı olduğuna inanıyorum. Hayatının her döneminde mutlu olabilen hayatı daima dört dörtlük giden kaç insan vardır. Bu günlerin geçeceğini bilerek umutla yaşayın bunlarda iyi bir ders ve tecrübedir belki de. :)

PlatinExorcist

Banlı Kullanıcı
olumlu düşün hayatını iyi yönde değiştirmeye bak zaman içinde geçecektir saygılarımla....

denuz

Kayıtlı Üye
sakin bir hayat yasiyorsan kendine degisik ugraslar bul tekrardan eski haline dondure bilecek seyler yap onceden yapmayi sevdigin seyler gibi