Bebekken Üzerime Yağan Şeyler Ne Olabilir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

diskapininmandali

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhaba. Bebekken başıma gelen bir olayı, annemden öğrendiğim günden beri merak içindeyim. Bunu anlatacak birilerine ihtiyacım var, fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Anlatıyorum;

Ben yaklaşık iki yaşındayken, trafik kazası geçirdiğimiz günün gecesi annem,anneannem ve ben aynı odada uyuyormuşuz. Annem koltukta,anneannem yatağında ve ben de beşiğimdeymişim. Annem aniden uykusundan uyanmış ve beşiğime bakmış. Odanın tavanından beşiğimin içine doğru aşırı parlak ve yaprak kırıntısına benzeyen şeylerin yağdığını görmüş. Korkuya kapılıp koşarak beşiğin yanına gelmeye çalışmış ama beşiğe yaklaşamadan, göremediği bir güç onu iterek beşikten uzaklaştırmış. Üzerime yağan o şeyler, sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmiş ve annem hiç bir şekilde yanıma yaklaşamamış. O sabah babam ve eniştem, bir cami hocasına gidip olanları anlatmışlar. Hoca, "bebeğin üzerine nur yağmış, iyi bir gelecek onu bekliyor" demiş. Bir daha da buna benzer bir şey yaşamadık.

Sizce üzerime yağan şeylerin bir anlamı olabilir mi?

Frozen_Soul

Kayıtlı Üye
bu konu ile alakalı sana verebileceğim bir cevap yok ama merak ettim
hoca , ''iyi bir gelecek onu bekliyor'' demiş
doğrumu yani iyi bir yaşantıya sahip misin ?

jokerstyle

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhaba. Bebekken başıma gelen bir olayı, annemden öğrendiğim günden beri merak içindeyim. Bunu anlatacak birilerine ihtiyacım var, fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Anlatıyorum;

Ben yaklaşık iki yaşındayken, trafik kazası geçirdiğimiz günün gecesi annem,anneannem ve ben aynı odada uyuyormuşuz. Annem koltukta,anneannem yatağında ve ben de beşiğimdeymişim. Annem aniden uykusundan uyanmış ve beşiğime bakmış. Odanın tavanından beşiğimin içine doğru aşırı parlak ve yaprak kırıntısına benzeyen şeylerin yağdığını görmüş. Korkuya kapılıp koşarak beşiğin yanına gelmeye çalışmış ama beşiğe yaklaşamadan, göremediği bir güç onu iterek beşikten uzaklaştırmış. Üzerime yağan o şeyler, sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmiş ve annem hiç bir şekilde yanıma yaklaşamamış. O sabah babam ve eniştem, bir cami hocasına gidip olanları anlatmışlar. Hoca, "bebeğin üzerine nur yağmış, iyi bir gelecek onu bekliyor" demiş. Bir daha da buna benzer bir şey yaşamadık.

Manevi bir nimet ile nimetlendirildigini düsünüyorsan o zaman seni bu nimet ile nimetlendirene sormani tavsiye ederim.
Hacet namazi ile Rabbine sor insallah cevabini alir ve idrak edersin.

diskapininmandali

Kayıtlı Üye
bu konu ile alakalı sana verebileceğim bir cevap yok ama merak ettim
hoca , ''iyi bir gelecek onu bekliyor'' demiş
doğrumu yani iyi bir yaşantıya sahip misin ?

Pek değilim açıkçası.. Elini attığı her şeyi kurutanlardanım.

Manevi bir nimet ile nimetlendirildigini düsünüyorsan o zaman seni bu nimet ile nimetlendirene sormani tavsiye ederim.
Hacet namazi ile Rabbine sor insallah cevabini alir ve idrak edersin.

Hacet namazı nedir nasıl yapılır bilmiyorum ama bir araştırıp deneyeyim,teşekkür ederim tavsiyeniz için.

jokerstyle

Kayıtlı Üye
Hacet namazı nedir nasıl yapılır bilmiyorum ama bir araştırıp deneyeyim,teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Hacet namazinin persembeyi cumaya baglayan gecelerde veya kandil gecelerinde kilinmasi asildir. Ama bütün gecelerde kilinabilir. Önce boy abdesti alinir. Sonra hacet namazina niyet edilir.
Namazda asagidaki âyetler okunur:

1. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + 3 Âyetel Kürsî
2. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.
Rekâtin sonunda : Ettehiyyâtü
3. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.
4. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.
Oturuş: Et Tehiyyatü + Allahümme Salli + Allahümme Barik + Rabbena
Namaz tamamlandiktan sonra Allah'tan hacet neyse o istenir. Allah'tan mürsid istemek için bu namaz kilindiysa mürsid istenir.

Bu namazdan sonra hiç konusmadan yatmak gerekir. Yatarken kibleyi saga alacak sekilde yatak kurulur. Vücudun ön cephesi kibleye çevrilerek yanüstü yatilir, 3 Âyetel Kürsî okunur ve Allah'tan mürsid istenir. Eger kisinin haceti mürsid degil de baska bir hedefe ulasmaksa (zahirî veya batinî bir hedef olabilir) o hedefe ulasmak istenir. Sessiz zikir (hafî zikir) bu istekten sonra baslar. Yanüstü yatildigi için sag kulak yastiga gelecektir. Bas biraz saga, sola oynatilarak kulakta kalbin atislarinin, basinç sebebiyle rahatça duyulacagi pozisyona gelinir. Ve kalbin her çift atisinda "Allah, Allah" diyerek kisi Allah'i zikr-i hafî ile (yani sessiz olarak) içinden zikredecektir.
Eger ilk namazdan sonra yatildiginda birsey görülmez ise tekrar tekrar, her persembeyi cumaya baglayan gece namaza devam edilmelidir. Her gece de kilinabilir.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Bana biraz supernatural in bölümlerinden birinin biraz değiştirilerek anlatılmış gibi geldi

Sasdad

Kayıtlı Üye
Olmuş bitmiş bir şeyi bu kadar araştırmanın anlamı yok Millet ne meraklı böyle şeylere hey Allahım bilmeseniz ne olcak ?

diskapininmandali

Kayıtlı Üye
Hacet namazinin persembeyi cumaya baglayan gecelerde veya kandil gecelerinde kilinmasi asildir. Ama bütün gecelerde kilinabilir. Önce boy abdesti alinir. Sonra hacet namazina niyet edilir.
Namazda asagidaki âyetler okunur:

1. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + 3 Âyetel Kürsî
2. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.
Rekâtin sonunda : Ettehiyyâtü
3. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.
4. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.
Oturuş: Et Tehiyyatü + Allahümme Salli + Allahümme Barik + Rabbena
Namaz tamamlandiktan sonra Allah'tan hacet neyse o istenir. Allah'tan mürsid istemek için bu namaz kilindiysa mürsid istenir.

Bu namazdan sonra hiç konusmadan yatmak gerekir. Yatarken kibleyi saga alacak sekilde yatak kurulur. Vücudun ön cephesi kibleye çevrilerek yanüstü yatilir, 3 Âyetel Kürsî okunur ve Allah'tan mürsid istenir. Eger kisinin haceti mürsid degil de baska bir hedefe ulasmaksa (zahirî veya batinî bir hedef olabilir) o hedefe ulasmak istenir. Sessiz zikir (hafî zikir) bu istekten sonra baslar. Yanüstü yatildigi için sag kulak yastiga gelecektir. Bas biraz saga, sola oynatilarak kulakta kalbin atislarinin, basinç sebebiyle rahatça duyulacagi pozisyona gelinir. Ve kalbin her çift atisinda "Allah, Allah" diyerek kisi Allah'i zikr-i hafî ile (yani sessiz olarak) içinden zikredecektir.
Eger ilk namazdan sonra yatildiginda birsey görülmez ise tekrar tekrar, her persembeyi cumaya baglayan gece namaza devam edilmelidir. Her gece de kilinabilir.

Teşekkürler, deneyeceğim.

Bana biraz supernatural in bölümlerinden birinin biraz değiştirilerek anlatılmış gibi geldi

Olmuş bitmiş bir şeyi bu kadar araştırmanın anlamı yok Millet ne meraklı böyle şeylere hey Allahım bilmeseniz ne olcak ?

Ne gereksiz insanlarsınız.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Eğer bir konu açtıysanız konuyla ilgili eleştirilere saygı duymak zorundasınız. Siz saygı duymayı bırakın, kendinizde insanlığımıza laf etme hakkı bulmuşsunuz.

Kusura bakmayın ama ozel bir insan olmadığınızı da verdiğiniz cevapla kanıtlamış oldunuz.

tartışma yaratmak gibi bir amacım yok, tartışma olarak algılayan üyelerden özür dilerim. Sevgiyle kalın

diskapininmandali

Kayıtlı Üye
Eğer bir konu açtıysanız konuyla ilgili eleştirilere saygı duymak zorundasınız. Siz saygı duymayı bırakın, kendinizde insanlığımıza laf etme hakkı bulmuşsunuz.

Kusura bakmayın ama ozel bir insan olmadığınızı da verdiğiniz cevapla kanıtlamış oldunuz.

tartışma yaratmak gibi bir amacım yok, tartışma olarak algılayan üyelerden özür dilerim. Sevgiyle kalın

Kardeşim, ben burada hiç kimseye anlatamadığım şeyleri anlatacak birilerini bulmuşum. Benimle benzer şeyleri yaşayan insanları bulmuşum. Yıllardır içimde tutmak zorunda kaldığım şeyleri anlatmışım, sen de gelmişsin dizi senaryolarını anlattığımı söylüyorsun. Olaya birazcık mantıklı yaklaşsan ben de sana mantıklı cevap verirdim. Ben özelim demiyorum. Kaldı ki özel biri olsam bile buna karar verecek kişi sen değilsin. Çünkü yaşadığı tuhaf şeyleri anlatan birine nasıl yaklaşılmasını gerektiğini bilmiyorsun.

dexter

Elit Üye
Bu uyarıyı defalarca yapmaktan bizde sıkıldık eminim sizde sıkıldınız...

Lütfen! gereksiz yorumları bir kenara bırakın, konu dışında yoruma açık bir site değiliz. Konu içeriğiyle ilgili yorum yapın.
İsim vermeyeceğim, burda hepiniz birbiriniz ile münakaşaya giriyorsunuz. Belki benden yaşça büyüksünüz, belki eşitiz, belki küçüksünüz. Beni bu tarz bir uyarı yapmak zorunda bırakmayın.

Özelsiniz ya da değilsiniz bunun bir önemi yok, üyemiz en doğal hakkıyla sorusunu sormuş, cevap vermek isteyen uygun cevabı verir, saçma geliyorsa da yorum yazmazsınız.

Ne saçma konular gördük yapmayın lütfen. :)

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Moderatörümüz haklı. Rüya hakkında ise ben derim ki namaza başlayın herşeyin bir sebebi vardır bulursunuz inşallah sebebini ve her namaz sonunda bu konu hakkında Rabbimden işaret isteyin Hayırlı akşamlar...

67890

Banlı Kullanıcı

bir yorum yapmak istiyorum ama modlar tepki verirmi acaba.çünkü
forumda yaşı küçük olan çok kişi var.bu arkadaşta öyleyse yapacağım yorumun kendisini psikolojik olarak etkilemesinden çekiniyorum.
ben yazayım sevgili modlar uygun görmezlerse mesajımı silebilirler.
insan bedeninde doğan yaşayan herkes insan ruhu olmayabiliyor.
başka boyut yaşamlarından halklarından gelebiliyor.
mesnevide bununla ilgili bir konu vardı
isanın idris peygamberin melek ırkından olduğunu yazılı.
birde abdülgavs diye bir kişiden bahseder mevlana
abdülgavsin insan bedeninde yaşadığını fakat peri ırkından geldiğini gizlice kanat çırptığını bazen kaybolduğunu
çocuklarının ise bundan haberdar olmadığını anlatır.

birgün rüyamda tanımadığım bir bayanla karşılaştım rüyamda periden enkarneli olduğunu öğrendim
diğer gün işyerine gittiğimde o bayan karşımdaydı.
rüyamda çok yüksek bir enerjisi vardı ve gerçektende öyleydi.

bekaroglu_28

Kayıtlı Üye
Diskapininmandalı sonuna kadar haklı, sonuçta bu forumda akılla ve mantıkla idrak edemediğimiz şeyler tartışılıyor ve fikir alınıyor.Doğal olarak arkadaşımızda kafasına takılan bu olağanüstü olayı sorup fikir almak istemiş.Bu forumda bu tür soruların sorulmasından daha doğal bir şey olamaz.Daha öncede gördüğüm kadarıyla bir çok konuda alay edici cvplar verilmemesi gerektiği tekrar tekrar belirtilmiş.Bu yüzden sorulan soru veya açılan konu ilgi alanınıza girmiyorsa alaycı cevap vermek yerine susmak en güzel tercih olur diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...