Sizce bu nedir?

Parpsikolog

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar benim sizlere bir sorum olacak. Benim hayatımda şu tarz olaylar oluyor. Örneğin dün bir film izlemiştim adı Carrie: Günah Tohumu idi. Akşam olduğunda Güneşi Beklerken isimli dizi başladı ve Carrie deki aynı olayları o dizide de gördüm. Yani tam anlatamadım ama sürekli böyle. Artık iş tesadüflükten çıkmış durumda. Diğer örnek dinlediğim müzikler, gördüğüm şeyler, ilgi duyduğum konular... hepsi bu şekilde karşıma çıkıyor. Dinlediğim şarkının aynısı akşam tv de çıkıyor, parapsikolojiye ilgi duyduğumdan beri bu konu hakkında pek çok film ve dizi yapıldı, neye yönelsem, neyi görsem, neye ilgi duysam karşıma çıkıyor. 6. his gibi bir şey değil sanırım. Çünkü hissetmiyorum. His değil sadece yaptığım şeyler tekrarlanıyor. Bu nedir? Psişik yetenek mi? Eğer böyleyse nasıl geliştirilebilir? Yardımcı olun, sizden açıklama istiyorum. Teşekkürler.

cigdemy

Kayıtlı Üye
tamamen tesadüf bana da oluyor sık sık. geçen hafta bir arkadaşımla "vanuatu" adasında bahsettik durup dururken. iki gün sonra vanuatu ile türkiye arasında vizelerin kalktığına dair haber okudum :) lisedeyken bir gün bir arkadaşımla fikret kızılok hakkında konuşmuştuk. iki gün sonra adamın ölüm haberini tvde izledik. pek çok insanın başına geliyor, tesadüf bence..

pentagle

Kayıtlı Üye
İş
Yazar
Bencede bu tür olaylar genellikle tesadüfe bağlı bence herşeyi panaromala bağlamayın derim.Sevgiyle Kalın.