Siz mi benim rüyamdasınız, yoksa ben mi sizin rüyanızdayım...

dexter

Elit Üye
Deepak Chopra'nın farkındalık adına söylediği anlamlı sözleri, insanı biraz daha itekliyor "ben kimim?" sorusunu sormaya :)

-

Gerçekten sevmeyi öğrenenler ilk önce bencilliği bırakmışlardır.

İşte bundan sonra çok değişik bir deneyim başlar.Bir gün bu huzursuzca telaşın bittiğinde, ufak bir ışık göreceksin kalbinde. İlk önce bir kıvılcım büyüklüğünde, Olacak, sonra bir mum alevi ve nihayet cayır cayır yanan bir ateş.

Sonra uyanacaksın ve bu ateş güneşi, ayı ve yıldızları kaplayacak. İşte o anda evrende sevgiden başka bir şey kalmayacak, ama yine de bunların hepsi kalbinde Olacak.

-

Her şeyi kontrol etmeye ve yönetmeye çalışmaktan vazgeçin…
Sürekli “alarmda”; olmanız gerektiğini söyleyen iç sesinize kulak vermeyin…
Yeni yollar denemesi için ruhunuza izin verin…
Bir şey için elinizden geleni yaptıktan sonrasını dert edi
nmeyin…
Fırsatların karşınıza kendiliğinden çıkmasına izin verin…
Kendinize günlük hedefler çizin…
Kendinizi huzursuz hissettiğinizde içinizdeki barışın merkezine gidin…
Sinirlenmenin boşa giden enerjiden başka bir şey olmadığını unutmayın…
Tek bir doğru yoktur…
Olayları algılama şeklinizi değiştirin…
Kendinizi başkalarının yerine koyun…
Böylece daha zor incinir ve incitirsiniz…

-

Bir çocuk gibi sebepsiz mutlu ol. Eğer sebepli mutlu olursan başın dertte! O sebep senden her an alınabilir.

-

Birileriyle her karşılaştığımda, sessizce onlara mutluluk, sevinç ve kahkahalarla dolu bir hayat dileyeceğim.

-

Siz mi benim rüyamdasınız, yoksa ben mi sizin rüyanızdayım...

-

Kendinize kim olduğunuzu sormadığınız bir günün geçmesine izin vermeyin. Her seferinde yeni bir bileşen farkındalığınıza katılmış olur.

-

Bir su damlası sadece okyanustan ayrıldığında güçsüzdür,onu yerine bıraktığınızda tüm okyanus kadar güçlü olur.

-

Hayatın amacı, amaçlı bir hayattır.

-

Acı çekmenin bir çok boyutu vardır. Bu yol ölüm korkusundan yanlış bir “ben” imgesine ve tutunma ihtiyacına kadar gider. Ancak sonuçta tüm acıların nedeni GERÇEKSİZLİKTİR. Sorun asla acı değildir; Çünkü acı, yanılgı kendi oyunlarını oynayamadığı sürece varolur… Eğer GERÇEKSİZLİK sizi incitmediyse, sonsuza kadar gerçek gibi görünebilir.

-

İçinize ne kadar çok ışık girmesine izin verirseniz, Yaşadığınız dünya da o kadar parlak olur…!

-

İyileşmek kutsal olmaktır.
Kutsal olmak bütün olmaktır.
Bütün olmak tüm ben’lerin aynı ‘Ben’ olduğunu bilmektir.

Deepak Chopra

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Gerçekten çok güzel paylaşım olmuş dexter, teşekkürler :)