Meditasyon yapamıyorum!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PATCH

Kayıtlı Üye
Yeniden merhaba. Ben bir soru daha soracağım.
Ben meditasyon yapmaya çalışırken konsantre olamıyorum, ve etrafımda farklı enerjiler hissediyorum. Gözlerimi kapadığımda enerjilerin yerini anlayabiliyorum ve bu beni korkutmaya başladı. Çözümünüz var mı?
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

bigdaddy

Kayıtlı Üye
İş
Yazılım
Kendimden de aynı olay vardı. Hatta bir odada dururken odanın bir yönünde hep bir şeyler hissederdim.

Şimdi onları geçti bende bir mürşide tabi oldum. gözü kapalı zikir kalbin ilacı. namazlarından sonra dene. Dili damağa yaslıyorsun oynatmadan.

PATCH

Kayıtlı Üye
Yani başka bir açıklaması yok mu?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Yeniden merhaba. Ben bir soru daha soracağım.
Ben meditasyon yapmaya çalışırken konsantre olamıyorum, ve etrafımda farklı enerjiler hissediyorum. Gözlerimi kapadığımda enerjilerin yerini anlayabiliyorum ve bu beni korkutmaya başladı. Çözümünüz var mı?
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

Meditasyon yaparken herkes farklı deneyimler yaşar. Ve bu deneyimler korkulacak deneyimler değildir.
Sizin yaşadığınız şey yani enerji hissetme de bir deneyimdir.Bunu çoğu kişi yaşamıştır. Korkulacak bir şey değildir.
Yaşadığınız şey psikolojik de olabilir. Yani okuduğunuz yazılar,izlediğiniz şeylerden dolayı da yaşamış olabilirsiniz.
Korkulacak hiç bir şey bunu bilmeniz yeterli.Kendinizi inandırın buna.

PATCH

Kayıtlı Üye
Peki bu enerjileri hissetmeden nasıl kurtulacağım? Bunun bir çözümü var mı?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Peki bu enerjileri hissetmeden nasıl kurtulacağım? Bunun bir çözümü var mı?

Bakın o enerji hissetme olayı ''varlıkları'' hissetmek değildir.Bu yüzden korkmanıza gerek yok. Meditasyon yaparken beyin farklı bir frekansa geçer o yüzden o deneyimi yaşıyor olabilirsiniz.
Meditasyon süresini uzatın.O deneyimi yaşasanız bile korkmayın korkulacak bir şey yok buna inandırın kendinizi. Siz o yaşadığınız deneyimden korktuğunuz için bilinç altı onu hep yüzeye çıkarıyor olabilir. Eğer korkmazsanız o deneyim geçebilir.

PATCH

Kayıtlı Üye
Ama bazen çok şiddetli oluyor ve titrediğimi hissediyorum. Anlık bir titreme oluyor. Kaburga bölgelerim sanki kasılıyormuş gibi oluyor.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Ama bazen çok şiddetli oluyor ve titrediğimi hissediyorum. Anlık bir titreme oluyor. Kaburga bölgelerim sanki kasılıyormuş gibi oluyor.

O titreme olayı,kasılma olayı meditasyon yapmaya çalışan çoğu kişide olur. Korkmanıza gerek yok. Yaşadığınız deneyimlere anlam vermeye çalışmayın. Akışına bırakın.

PATCH

Kayıtlı Üye
Anlattıklarınız çok işime yaradı...

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Meditasyon yaparken "eyvah gözüm kapalı,garip birşeyler seziyorum etrafımda"diye düşünürseniz elbette konsantre olup meditasyon yapamazsınız.Başlamadan nefes egzersizleriyle kendinizi rahatlatın,daha sonra kendinizi şeffaf bir sabun köpüğü/baloncuk içine hapsedin ve siz izin vermedikçe buradan hiçbir varlığın/enerjinin içeri girip sizinle temas kuramayacağını ve size zarar veremeyeceğini sesli olarak istediğiniz kadar tekrar edin.Emin olun işe yarıyor:)Ayrıca o algıladıklarınız evdeki bitkiler,televizyon,wi-fi,bir kasede duran su ve hatta kökleriyle sofrada duran yarım kilo ıspanak bile olabilir.Neticede hepsi canlı organizma ve siz meditasyon durumunda farklı bir zihin frekansına geçiyor herşeyi 3.göz ile algılamaya başlıyorsunuz.Normaldede gün içinde o enerjilerle etrafımız dolu ve başımıza birşey de gelmiyor,bu nedenle korkmayın ve çalışmalarınızı sürdürün.

Sevgiler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...