Cinler Hangi kılıklara girebilir, hangisine giremezler

enesuynk

Kayıtlı Üye
sevgili arkadaşlar bu bilgiyi daha önce duymuştum . kendi tecrübemden size anlatmak istiyorum . bundan 4 yada 5 ay öncesinde şehrin bir bölgesinde cin musallat durumunun arttığını gözlemledim , yaklaşık 5 ev halkı cinlerden yana sıkıntıları vardı (benim bildiğim 5) olaya el atmak için araştırmaya başladık ve sorunun kaynağının terkedilmiş doğum hastanesi olduğunu öğrendik . bu hastane evlere yaklaşık 100 m uzaklıktaydı ve tenha bir bölgedeydi dağada yakın sayılırdı . çalışmalarımızla birkaç haneyi cinlerden kurtardık ama halen sorunlu evler vardı be biz bir haney kurtardığımızda , sinirlerinden daha azgınlaşıp diğer hanelere zarar veriyorlardı . derken geceleri kurt uluma seslerinin arttığı hususunda bilgiler geldi hatta geceleri hastanenn etrafında kurtlar görülmeye bile başlandı . bu olaylar ceryan ederken şu dikkatimi çekti musallat olaylarının şiddeti azalıyor hatta bazı evlerden gidiyorlardı bile , şuan bile arada kontrol ettiğim haneler var ve hiçbir sıkıntıları yok . kurtların uluma sesleride çok yakından geldiği bu bölgede .... yani bu tecrübem böyle bişeyin olabileceği hususunda bize ipucu veriyor . demem o ki kurtlar ile cinler arasında bir anlaşmazlık olduğu aşikar . yıldızınız parlak olsun ...

AJA

Elit Üye
Biri korunmak için pittbul yerine sibirya kurdu besliyim demiş.İlahi :D Sibirya kurdu bir köpek cinsidir bir kurt değildir :D Ayrıca kurt kılığına giremiyorlarsa eğer bunun kaynağı nedir? Nedeni nedir mutlaka bir açıklaması vardır elbet.Varsa bunuda belirtmek şart.

La-edri

Kayıtlı Üye
Asena'dan dolayi türkler böyle inanir, türk mitolojisinde bu disi kurt cok saygideger hatta kutsanmis bir hayvandir.
Ve kutsal oldugu icin kiligina cin/seytan giremez denilir, gece olmadik yerde aniden karsiniza bir kurt ciksa o bir yardimci yol gösteren olarak kabul edilir.

Ama bence girer cin kurtun da kiligina.

rebaka

Kayıtlı Üye
aslında cinler en çok pis bir sinek olarak da görünüyor

kola

Banlı Kullanıcı
Cinler yapı olarak hafif olduklarından neredeyse her şeyin kılığına bürünebiliyorlar. Yani bir kalıp üretebiliyorlar kendilerine. Ateş esasında çok hafif bir elementtir. Bu sebeple cinlerin yaratılışı nar-ı semum onlara bu özelliğide vermiş oluyor.
Malumunuz üzere cinler peygamberlerin kılığına giremezler. Ama tanıdığınız her hangi bir kişinin kılığına bürünebilirler. Cinlerin bizim alemimizde bulundukları süre içinde en fazla hayvan kılığına bürünmektedirler. Çünkü en az dikkat çeken şey budur. Cinler neredeyse her hayvanın kılığına bürünebiliyorlar. Sınıflandırmaya kalktığımızda bu hayvanlar içinde sıralama şöyle olmaktadır. 1- Yılan, 2-Akrep, 3-Karga, 4-Çıyan, 5-Kedi, 6-Keçi, 7-Köpek, 8-Domuz, 9-Merkep, 10-Katır.
Elbette sıralamanın tamamı bu değil. Bildiğiniz neredeyse her hayvanın kılığına bürünüp aramızda olabiliyorlar. Bu özellik onların çok sık kullandıkları bir şeydir. Çünkü içimizde bu sayede çok daha rahat dolaşabilmektedirler. Unutmayalım ki cinler her an hayatımızda ve alemimizde yer alıyorlar. Yürüdüğünüz yerlerde, gezdiğiniz park alanlarında hatta evlerimizde bile bulunabiliyorlar. Ancak insana yaklaşabilmeleri, onlarla bir takım hususları yapabilmeleri için kişinin iradesini büyük ölçüde düşürmek zorundalar ki musallat durumu gerçekleşebilsin. Fakat hayvan kılığına girdiklerinde bizlerinde onları görmemizi sağlamış oluyorlar. Tabi ki gördüğünüz sadece size göre bir hayvan olabilir ama aslında onun bir cin olduğu gerçeğinden bihabersinizdir. Bu taktik onların insanların içinde gezip kişilerin en zayıf noktalarını tespit etme olanağıda sunmaktadır. Mesela gece bir yolda gidiyorsunuz ve önünüzde bir köpek duruyor. Yada daha masum bir hayvanı ele alalım. Bir kedi gördünüz ve önemsemediniz. Çünkü size göre bir kedi sadece. Ama o kedi aniden karşınızda kayboldu yada bir saniye içinde bir kaç metre öteye gitti. O esnada ne yapardınız? Bu gördüğünüz olay sizin korkularınızı açığa çıkaracaktır ve iradenizi düşürecektir. Onlar korkularınızla beslenebilirler. Peki irade düşüp zayıfladığınızda musallat olurlar mı? Bu durumda o an musallat olmazlar. Yani yüzde 90 olmazlar. Çünkü onlar sadece av'larını tespit ediyorlar. Sizi asla unutmayacaklar yada bir başkasını hedef almayacaklar. Çünkü onlara beslenebilecekleri bir şey verdiniz bile. Yani avans verdiniz ve onlar maaş alacak zamanı bekleyeceklerdir.
Konuyu dağıtmadan önemli bir hususu paylaşayım sizlerle. Cinler dediğimiz gibi neredeyse her kılığa bürünüyorlar. Peki hangi hayvanın kılığına bürünemiyorlar?
Belki şaşırtıcı gelebilir yada hadi canım olurmu öyle şey diyebilirsiniz ama cinler kurt'ların kılığına giremezler. Hatta cinler kurtlardan çok fazla korkarlar. Köpekler cinleri görebilir ama saldırmazlar. Fakat kurtlar cinlerin tabiatlarınıda bilir ve asla cinlerden korkup kaçmazlar. Aksine onlara saldırırlar ve ciddi zararlar verebilirler. Zehlehşir adındaki mübarek bir cin dostumuz geçmişte bir çok cinin kurtlar tarafından katledildiğini bu sebeple cinlerin dağlık bölgelerden şehirlere indiklerini dağlık bölgelerde kalanlarında kurtların uğramadıkları yerlerde barındıklarını anlatmıştı. Bu hususta seyyid maytatarun hazretleri şöyle demektedir. '' Yahdi la vahid haruf kaale mehl yahdi la vahid tayr kaale mehl yahdi la vahid kelip kaale mehl. Lakin vahid cinne ze'ev rehip mazaALLAH.'' Yani diyor ki '' Belki bir kuzuya dikkat etmeyiz, belki bir kuşa dikkat etmeyiz, belki bir köpeğede dikkat etmeyiz. Lakin bir kurt korkunçtur mazaALLAH.'' Bir sohbette yine bir ulvi dostumuz kurtların vahşiliği onlar için tehdit oluşturduğundan bahsetmişti.
Evet sevgili dostlarım bu yazımızda cinlerin korktuğu hayvanı ele aldık. Belki bir çoğunuz bihaberdiniz belkide bir kısmınız biliyordunuz bilemiyorum. Ancak yinede hem bilmeyenler açısından hemde pratik açısından bu konuyu ele almış olalım. Kısa bir not düşeyim. Sakın ola ki kurt'tan her hangi bir şeyin yani derisi, tırnağı, dişi vs gibi bir uzvunun sizi koruyacağını sanmayın. Zira cinler kurtların yaşayanlarından korkarlar.

ALINTIDIR
hemen alaskadan 10 tane kurt siparişi veriyorum

Pofuduk Kartal

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Köpek olan eve melek girmez diye biliyorum.
Eve Sibirya kurdu (kurt değil ama sonuçta köpek türü ikiside) alsan cin daha çok gelir diye düşünüyorum.

ipkgrl

Kayıtlı Üye
Biz zaten göremiyoruz onları kılığa girmelerine ne gerek var

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Biz zaten göremiyoruz onları kılığa girmelerine ne gerek var
Paylaşım içinde sorunuzun cevabı geçiyor yinede ilgili kısmı buraya ekliyorum:

".....Bu taktik onların insanların içinde gezip kişilerin en zayıf noktalarını tespit etme olanağıda sunmaktadır. Mesela gece bir yolda gidiyorsunuz ve önünüzde bir köpek duruyor. Yada daha masum bir hayvanı ele alalım. Bir kedi gördünüz ve önemsemediniz. Çünkü size göre bir kedi sadece. Ama o kedi aniden karşınızda kayboldu yada bir saniye içinde bir kaç metre öteye gitti. O esnada ne yapardınız? Bu gördüğünüz olay sizin korkularınızı açığa çıkaracaktır ve iradenizi düşürecektir. Onlar korkularınızla beslenebilirler...."

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch

".....Bu taktik onların insanların içinde gezip kişilerin en zayıf noktalarını tespit etme olanağıda sunmaktadır. Mesela gece bir yolda gidiyorsunuz ve önünüzde bir köpek duruyor. Yada daha masum bir hayvanı ele alalım. Bir kedi gördünüz ve önemsemediniz. Çünkü size göre bir kedi sadece. Ama o kedi aniden karşınızda kayboldu yada bir saniye içinde bir kaç metre öteye gitti. O esnada ne yapardınız? Bu gördüğünüz olay sizin korkularınızı açığa çıkaracaktır ve iradenizi düşürecektir. Onlar korkularınızla beslenebilirler...."

Evet ama genelde rüyalarda hayvan kılığına giriyorlar, gerçekte olması çok nadir, Gördüğünüz hayvanlar gerçekten masum hayvanlar sadece. Birçok kılığa girebiliyorlar kimi zaman yaşlı aciz bir insan bazen mitolojik bir canavar. Karanlık gölgeler olarak kendilerini gösterdikleri de oluyor değişik renklerde nokta gibi ışıklar olarak da ama tabi beyaz değil, Beyazlar nurani varlıklar.
Tanıdığınız insanların kılığına da girebiliyorlar, anneniz, babanız, arkadaşınız gibi. Sadece Hz. Muhammed (sav)'in kılığına giremiyorlar.

Son düzenleme:

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Evet ama genelde rüyalarda hayvan kılığına giriyorlar, gerçekte olması çok nadir, Gördüğünüz hayvanlar gerçekten masum hayvanlar sadece. Birçok kılığa girebiliyorlar kimi zaman yaşlı aciz bir insan bazen mitolojik bir canavar. Karanlık gölgeler olarak kendilerini gösterdikleri de oluyor değişik renklerde nokta gibi ışıklar olarak da ama tabi beyaz değil, Beyazlar nurani varlıklar.
Nokta ve ışıklar konusunda haklısın,hayvan kılığına girmeleri konusu ise bildklerimiz bir elin parmağını geçmeyeceği için nadir olarak biliyoruz.

Mesela yakın komşumuz birkaç yıl önce traktör üstünde tarlasını sürerken traktörün ön kısmına bir yabani keçi çıkıp hoplamış zıplamış.komşu şahısta nasılsa sahipsiz,yakalayımda eve götüreyim diyerekten peşinden koşturuyor.keçi yakınlardaki bir kurumuş dere yatağına iniyor.buda peşinden inince o keçi ve diğer birkaç keçi insan şekline girip dövüyorlar komşuyu.arkadaşları kendini baygın buluyorlar.ağzı yüzü yamulmuş konuşamıyordu.aylarca hastane hastane,hoca hoca dolaştırdılarda zor düzeldi.

Yani belkide biz gördüğümüz hayvan onlar mı değilmi bilmediğimiz için o şekillere pek girmediğini sanıyoruz.

Tamam kimse etkilenipte kapısındaki köpeğe kediye mama vermemezlik yapmasın :)

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Nokta ve ışıklar konusunda haklısın,hayvan kılığına girmeleri konusu ise bildklerimiz bir elin parmağını geçmeyeceği için nadir olarak biliyoruz.

Mesela yakın komşumuz birkaç yıl önce traktör üstünde tarlasını sürerken traktörün ön kısmına bir yabani keçi çıkıp hoplamış zıplamış.komşu şahısta nasılsa sahipsiz,yakalayımda eve götüreyim diyerekten peşinden koşturuyor.keçi yakınlardaki bir kurumuş dere yatağına iniyor.buda peşinden inince o keçi ve diğer birkaç keçi insan şekline girip dövüyorlar komşuyu.arkadaşları kendini baygın buluyorlar.ağzı yüzü yamulmuş konuşamıyordu.aylarca hastane hastane,hoca hoca dolaştırdılarda zor düzeldi.

Yani belkide biz gördüğümüz hayvan onlar mı değilmi bilmediğimiz için o şekillere pek girmediğini sanıyoruz.

Tamam kimse etkilenipte kapısındaki köpeğe kediye mama vermemezlik yapmasın :)

Dediğin gibi bu gibi çok nadir, Ben böyle bir şey yaşamadım. Hayvansever arkadaşlarımdan da duymadım, evlerinde birçok kedi ve köpekle yaşayanlar da var, besleme yapmaya gidenler de var, Ve onlar dağ orman geziyorlar. Bu tip durumlar çok küçük ihtimaller, Sonuçta biz dışarda gördüğümüz dostlarımızın, tanıdıklarımızın da gerçekten onlar olduğundan emin olamayız. Hep şüphe duymamız lazım o zaman :)

Son düzenleme:

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Dediğin gibi bu gibi çok nadir,
rüyalarda daha çok gelmelerinin sebebide insanın rüyada daha zayıf ve savunmasız olmasıdır.yani düşünsene çok sinirlendiğinde cin'e 'sıkıysa görün de canına okuyayım' diyorsun.oda sana sıkıysa görünme de canına okuyayım diyor.o isterse görünmeyebiliyor ama sen istemesende uyuyacaksın ve eline düşeceksin onun :) Elm sokağı filmini hatırla.bu arada konuyla pek alakası yok ama bir katil bile uyurken masum görünür:)

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
rüyalarda daha çok gelmelerinin sebebide insanın rüyada daha zayıf ve savunmasız olmasıdır.yani düşünsene çok sinirlendiğinde cin'e 'sıkıysa görün de canına okuyayım' diyorsun.oda sana sıkıysa görünme de canına okuyayım diyor.o isterse görünmeyebiliyor ama sen istemesende uyuyacaksın ve eline düşeceksin onun :) Elm sokağı filmini hatırla.bu arada konuyla pek alakası yok ama bir katil bile uyurken masum görünür:)

Ne demek bu yani, canavarız da uyurken mi masum görünüyoruz :D
Korkutmaları da bir yere kadar bir iki korkarsın sonra alışır sen gösterirsin pençelerini :)
Konuyla alakalı olsun bari.. cinler insanların kılığına da giriyorlar, gerek kendi gördüklerimden gerek başkalarının yaşadıklarından biliyorum. En güvendiğin en değer verdiğin kişiler olarak bile gelebiliyorlar, çünkü karşılarında daha zayıf oluyorsun :) Ama enerjilerinden sanırım anlaşılıyor bir gariplik olduğu açık veriyorlar fark edersiniz öyle bir durumda.

ipkgrl

Kayıtlı Üye

Hmm teşekkürler

Ü

Üye silindi 70925

Korkutmaları da bir yere kadar bir iki korkarsın sonra alışır sen gösterirsin pençelerini :)
Konuyla alakalı olsun bari.. cinler insanların kılığına da giriyorlar, gerek kendi gördüklerimden gerek başkalarının yaşadıklarından biliyorum. En güvendiğin en değer verdiğin kişiler olarak bile gelebiliyorlar, çünkü karşılarında daha zayıf oluyorsun :) Ama enerjilerinden sanırım anlaşılıyor bir gariplik olduğu açık veriyorlar fark edersiniz öyle bir durumda.

Sadece görüntü olarak mı kılık değiştiriyorlar? Yoksa ete kemiğe bürünmüş şekilde mi? Yani mesela temas edebilirler mi o şekilde

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Yok senle alakalı değildi :)
Ben aslında ilk gördüğümden itibaren karşı atağa geçiyorum.haliyle zaman bize onlarında zaaflarını öğretiyor.
Tanıdığın insanların şekline girmelerine çok şahit oldum.en yaygın oyunlarından biridir bu.gözleri ve sesleri onları ele veriyor :)

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Sadece görüntü olarak mı kılık değiştiriyorlar? Yoksa ete kemiğe bürünmüş şekilde mi? Yani mesela temas edebilirler mi o şekilde

Sanırım gücü ve yetkisine bağlı, benim gördüklerim yakaza halindeydi gerçekte olanlar ışıklı noktalar gölge silüetler şeklindeydi. Ama onlarda da tür vb ayrımlar var, ifritler daha tehlikeli eşyaya etki ediyor diye biliyorum. En önemlisi senin gücün kararlığın karşısında ne kadar kararlı, sakin ve cesur durursan o kadar avantajlı olursun :)

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Sanırım gücü ve yetkisine bağlı, benim gördüklerim yakaza halindeydi gerçekte olanlar ışıklı noktalar gölge silüetler şeklindeydi. Ama onlarda da tür vb ayrımlar var, ifritler daha tehlikeli eşyaya etki ediyor diye biliyorum. En önemlisi senin gücün kararlığın karşısında ne kadar kararlı, sakin ve cesur durursan o kadar avantajlı olursun :)
Ben uyanıkken geldiğinde bünyesi zayıf birinin içine girip bedenini kullanırdı.o beden vasıtasıyla normal hareket ederdi.et ve kemik olarak yani.ama yakaza halinde herhangi bir tanıdığın görüntüsü ile gelirdi.bazen siyah bulutumsu duman.bazen ışıklar şeklinde geldiği de olurdu.