Tarotta Açılım Süresi

factorx

Kayıtlı Üye
Merhabalar;

Tarotta yeniyim. Birkaç kişiye 3 kart açılımı yaptım ve geçmişi bilmekte kartlar çok iyiydiler, baktığım kişilerin karakterlerine uygun geçmiş kartları çıkıyor ve yorumlamakta hiç zorlanmıyorum, bakanlar da geçmişi çok iyi bildiğini söylüyorlar lakin geleceği yorumlarken zorlanıyorum, genelde sordukları soruları söylemiyorlar ve iç görü, iç sezi konusunda kendimi geliştirmem gerektiğini biliyorum ama bunu tam olarak nasıl yapacağımı bilmiyorum, kartlarla ilginmek ve zaman geçirmenin haricinden kartlardan direkt mesaj alabilmek için hangi uygulamaları yapmam gerekir?

İkinci sorum fal bakma sıklığıyla ilgili. Kendimle ilgili bir sorun hakkında kelt haçı açılımı yaptım ve çok kısa sürede son kartın kehaneti tuttu. Tüm kartlar yoruma bile gerek bırakmayan kesin bir sonuca işaret ediyordu ve ben hiç birşey yapmadan kendi kendine gerçekleşti kehanet. Acaba kartlar mı kehaneti yaratıyor yani "kendini gerçekleştiren kehanet" yaratıyor yoksa olası potansiyel geleceği mi gösteriyor; açıkçası bu keskin sonuç beni biraz şaşırttı. Sorum aslen şu olacak: Kendimle ilgili ya da bir başkasıyla ilgili, aynı konunun devamıyla ilgili, yani çıkmış bir kehanetin devamında ne yapmam gerektiğiyle ilgili tekrar açılım yapabilir miyimi? Aynı soru değil farklı bir soru ama konunun devamı niteliğinde ve bir önceki açılımdan kısa bir süre geçmiş olacak. Bu bir sorun teşkil eder mi?

Şimdiden teşekkürler.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhabalar;

Tarotta yeniyim. Birkaç kişiye 3 kart açılımı yaptım ve geçmişi bilmekte kartlar çok iyiydiler, baktığım kişilerin karakterlerine uygun geçmiş kartları çıkıyor ve yorumlamakta hiç zorlanmıyorum, bakanlar da geçmişi çok iyi bildiğini söylüyorlar lakin geleceği yorumlarken zorlanıyorum, genelde sordukları soruları söylemiyorlar ve iç görü, iç sezi konusunda kendimi geliştirmem gerektiğini biliyorum ama bunu tam olarak nasıl yapacağımı bilmiyorum, kartlarla ilginmek ve zaman geçirmenin haricinden kartlardan direkt mesaj alabilmek için hangi uygulamaları yapmam gerekir?

İkinci sorum fal bakma sıklığıyla ilgili. Kendimle ilgili bir sorun hakkında kelt haçı açılımı yaptım ve çok kısa sürede son kartın kehaneti tuttu. Tüm kartlar yoruma bile gerek bırakmayan kesin bir sonuca işaret ediyordu ve ben hiç birşey yapmadan kendi kendine gerçekleşti kehanet. Acaba kartlar mı kehaneti yaratıyor yani "kendini gerçekleştiren kehanet" yaratıyor yoksa olası potansiyel geleceği mi gösteriyor; açıkçası bu keskin sonuç beni biraz şaşırttı. Sorum aslen şu olacak: Kendimle ilgili ya da bir başkasıyla ilgili, aynı konunun devamıyla ilgili, yani çıkmış bir kehanetin devamında ne yapmam gerektiğiyle ilgili tekrar açılım yapabilir miyimi? Aynı soru değil farklı bir soru ama konunun devamı niteliğinde ve bir önceki açılımdan kısa bir süre geçmiş olacak. Bu bir sorun teşkil eder mi?

Şimdiden teşekkürler.

Kartlar olması en büyük ihtimal olan kehaneti söylerler. Yani kehanet yaratmazlar. :)
Sorduğunuz soruya benzer bir soru ama farklı bir anlam içeriyorsa sorabilirsiniz.
Örneğin ilk sorduğunuz soru ''...... kişisi bir iş sahibi olabilecek mi ? ''
Bu soruya göre ikinci sorabileceğiniz soru ise şu olabilir ''........ kişisi işinde başarılı olması için ne yapmalı ? ''

Bir bakım yaptıktan sonra biraz durun. Profesyonel bakımcılar bir bakımı yaptıktan sonra belirli bir süre bekler hatta 1-2 ay bile bekler ondan sonra yeniden bakım yaparlar. :)

Tarot'da daha çok başarılı olabilmek için alıştırmalar gerekiyor.Daha çok kendinizi geliştirmelisiniz. Tek kartlık bakımlar,3-4 kartlık bakımlar yaparak kendinizi geliştirin.
Bir de eğer Bakım yeteneğiniz varsa normalden daha başarılı olursunuz. Ama yine de çalışmanız gerekir.

Destenizle aranızdaki bağı güçlendirmeniz lazım. Meditasyon yapmalısınız.Her meditasyon yapışınızda destenizden bir kartı avucunuza koyup o karta odaklanarak meditasyon yapmalısınız. En sonunda tüm deste meditasyon yapınca bağınız daha da güçlenecek. Ama bunu devam ettirmelisiniz hep. :)

Forumda kendinizi nasıl geliştireceğinizle ilgili konularda mevcut onlarda bakmalısınız. :)

Sevgiyle Kalın. :)

factorx

Kayıtlı Üye
Çok çok teşekkür ederim, gerçekten yardımcı oldunuz. :) Özellikle şu her karta meditasyon tekniğini uygulayacağım. Kartlara saygı duyuyorum o nedenle sürekli bakmıyorum, çok nadiren bakım yapıyorum, sayılıdır. Kendimle ilgili açılımlarda kehanetin gerçek olmasından korkuyorum bazen o nedenle geleceği bağlamak gibi bir şey de yapmak istemediğim için o soruyu sordum.

Öte yandan ezoterik öğretilerde kartların yönlendiriciliğinden bahsedilir, belki de uyarı niteliği taşıyordur kartlarda çıkan sonuçlar, bunun da farkındayım ama kartın söylediği şeye saygı duymak istediğim için kendime baktığımda zaman zaman korkmuyor değilim :)

Özel bir Bakım yeteneğim olduğunu sanmıyorum,sol beynim daha aktif çalışıyor tarot esnasında lakin bunu dengelemek için hislerimi sezgilerimi güçlendirmem gerek, bunun için de bahsedilen kartlarla uygulanan meditasyonları uygulamaya çalışacağım. Çünkü şunu farkettim çok şey bilmek yetmiyor ve sezgiyi geliştirmek bilmekle olmuyor.

İlginiz için teşekkürler :)

Keira

Moderator
Tarotta sadece destedeki kartların anlamını bilmeniz yetmez, renklerin, sembollerin anlamlarını da bilmeniz gerekir. Böylece kartlar size daha çok bilgi verir, böylece bakım yaparken zorlanmaz, daha çok ayrıntıya girebilir, zaman ve detaylar konusunda daha çok şey söyleyebilir, karşınızdaki sorusunu içinden sorsa bile kartlar arasında daha çok bağ kurup bakım yaparken zorlanmazsınız.

factorx

Kayıtlı Üye
Tarotta sadece destedeki kartların anlamını bilmeniz yetmez, renklerin, sembollerin anlamlarını da bilmeniz gerekir. Böylece kartlar size daha çok bilgi verir, böylece bakım yaparken zorlanmaz, daha çok ayrıntıya girebilir, zaman ve detaylar konusunda daha çok şey söyleyebilir, karşınızdaki sorusunu içinden sorsa bile kartlar arasında daha çok bağ kurup bakım yaparken zorlanmazsınız.

Sembolizmle ilgilenen biriyim zaten tarota başlamadan da önce, o nedenle giriş seviyesinde de olsa biraz fikir sahibiyim, arketipsel imgeler hakkında da birşeyler biliyorum ama dediğim gibi sezgi olayı normal hayatta da çok zayıf bende, sezerek değil analitik düşünerek bazı şeyleri önceden kestirebiliyorum, sezgi yoluyla vizyon tarzı bir öngörü yeteneğini buna tercih ederdim.

Bir de madem renk konusunu açtınız benim destem renkli değil, ahşap kutusunu ve kutunun üzerindeki resmi çok sevdiğim için almıştım, belki biliyorsunuzdur, ben izmirliyim ama ankara yapımıymış destem, kutusunun üzerinde elin içerisinde pentagram var. Tamamen el çizimi destem ve renk yok. Bu sorun teşkil eder mi? Açıkçası A. E. Waite'nin tarot destesi çıkacak sanıyordum içerisinden bilmiyordum farklı çizimlerin de olabileceğini, hep standart sanıyordum, hafif hayal kırıklığına uğramadım değil her ne kadar çizimler çok güzel ve eksiksiz de olsa, gezegenler filan var hep ama renksiz. Bu bir sorun teşkil eder mi?

Keira

Moderator
O desteyi biliyorum, ben de kullanmaya çalışmıştım ancak pek ısınamamıştım, bakım yapmak içimden gelmiyordu. Sonra destemi değiştirdim. Belki siz de benim gibi ısınamamışsınızdır. Sezgi kısmına gelince, bakım yaptıkça sezgileriniz güçlenir, sonuçta işin başlangıç kısmındasınız.