rüyamda şeytan öldürdüm

greatangel

Kayıtlı Üye
bir kaç gün önce ilginç bir rüya gördüm rüyamda babam evde oturmuş bilgisayar oynuyordu evdekilerde alt katta babaannemlerdeydi bende alt kata iniyorum dedim babama bir şey söylemedi indim alt kata baktım tüm ailem orda babamda orda şaşırdım baba sen yukarda değil miydin dedim, hayır o şeytan dediler ben tabi korkudan titremeye başladım hemen eve geri çıktım titreyerek odama geçtim titrediğimi hissetti bana baktı ben hemen internette önceden araştırdığım şeytan tuzağını çizdim odama çizer çizmez odama geldi tuzağa girdi takıldı kaldı hareket edemedi şekil değiştirdi başka birinin şekline girdi tanımadığım birinin şekline sonra ben kurandan sureler okudum okudukça o huzursuzlandı ve yanmaya başladı ve yanıp biterken gözleri siyaha döndü ve bağırarak yandı yok oldu bende o sırada uyandım bu olayın öncesinde melekleri araştırmıştım çok hoşuma gitmişti melekler sonra Allah'a dua ettim inşallah melekleri görürüm diye sonrada bu rüyayı gördüm ve hala meleklere merakım ve ilgim var. Sizce rüyam ne anlama geliyor? Cevaplarınız için teşekkürler

candokia

Kayıtlı Üye
İradenizi sakın bozmayın yani korkmayın , korkarsanız başınıza korkunç şeyler gelebilir..

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Zaten anca rüyada şeytanı öldürebiliyoruz :) Bu arada,sitede rüya yorumu yasak diye rüyana yorum yapamıyorum üzgünüm.

mortuus

Kayıtlı Üye
Bir anlamı yok, bu hayatta her şeye bu şekilde anlam yüklemeye çalışırsanız çok zorlanırsınız. Bilinç altınızın kendini rahatlaması, bu kadar basit.

Tabi ilahi bazı şeyler söylesem daha ilginç ve göze hoş gelen olurdu, çoğu kişi bu şekilde prim yapıyor zaten.

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
aslına bakılırsa. bence rüyalar çok önemlidir. Tabi kişiden kişiye değişir. Size şöyle söyliyim. Şeytan tıynetli o yapıda olan bir insana işaret eden bir rüya olabilir. Sadece böyle bir kişinin çevrenizde olduğunu veya olacağını ifade etmek için rüyanız şekillenmiş olabilir. Size şöyle bir örnek vereyim. 4 sene önce bir şeytanın insan kılığında ama şeytan görünüşü olarak. Evime kadar girdiğini ve balkonda duran anneme doğru baktığını görmüştüm. Gülümsüyordu.tam yanımda durduğu halde bana bakmıyor.Ama gülümsüyordu. Sonra çıktı ve gitti.Buna hiçbir anlam verememiştim.4 yıl sonra.Bu şeytanın aslında başka birinin oldğunu anladım.Aynı sırıtmasıyla birlikte

Oğuz-Han

Kayıtlı Üye
Bir korku filimi vardi türk yapımı ilk başta o filmi anlatıyorsun sandım çünki oradaki sahnenin aynısını yazmışsın. Her halde o filmden etkilenmişsin ve rüyana girmiş. Gerçek hayatda gördüklerimiz uykularımızı etkiliyor çoğu zaman. Genel olarak uku konusu çok karmaşık bi mevzudur anlatması uzun ve kafa karıştırıcıdır, en iyisi ben sana uyku konusunda Kurandan bi ayetlele cevap vereyim. Bu sureden açıkça gözüküyorki insan uyududğu zaman ruhu bedeninden çıkar ama geri gönderilmek şartı ile.

Zümer suresinin 42. Ayetinde uykunun mahiyet ve hakikati şu şekilde beyan edilmiştir: “Allah, ölenin ölüm zamanı gelince, ölmeyenin de uykusunda iken canlarını alır da ölümüne hük-mettiği canı alır, ötekini muayyen bir vakte kadar bırakır. Şüphe yok ki, bunda iyi düşünecek bir kavim için ibretler vardır.”

AğLan

Kayıtlı Üye
kendi fikrimce gündelik hayyatta çok fazla cinlere kafayı takmışsınız ailenize kötü davranıyonuz ve pişman oluyonuz cindir davettir uzak durunuz rüyanızdada Allah C.C
ibadet etmeniz gerektiğine ve ilerleyen zamnlarda dualarla vsyre namaza Allah yolunda olcanıza işaret ediyor gibi geldi bana ve faydasını çok görcenize sadece kendi fikrim yorum olsun

cileklikadin

Kayıtlı Üye
korkulacak bisey degil ki? hayirli bi ruya. ruya yorumu yapiyorum ama yasak sanirim burada