Bu hangi din?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Muhteşem Yüzyıl dizisinde bir dinden konuşuluyordu izleyenler bilir. İlk defa bir din bana bu kadar mantıklı geldi. Din diyorum ama mezhepte olabilir. Ne kadar araştırdımsa onun ne dini olduğunu bulamadım. Bu video belki size hatırlatır. Rica etsem yardım edermisiniz?

http://www.youtube.com/watch?v=2pL1401DJm0

Burada daha net söylüyor. Mantıklı geldi derken araştırmak isterim anlamında dedim. Flood olmasın sadece bu videoda daha açık söylüyor.

http://www.youtube.com/watch?v=pV-9OMejxtg

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İslamiyet, tasavvuf ile ilgilendikleri için kendi felsefi yorumlarını yapıyor. Vahdet-i vücut anlayışının bir başka yorumu.

bendekiben

Elit Üye
Babası Aksaraylı Pir Ali ve melamiler tarikatine bağlı bir şeyhdi.Tasavvuf yolunda her tarikatin kendine göre bir yolu vardır.Halacı Mansur bile enel hak dedi diye idam edildi.Şeyh maşuki bununlada kalmayıp ibadeti inkar ve zinayı hak sayması dönemin nefes aldırmaz katı islami görüşlerine başkaldırısı elbetteki aleyhine sonuçlanacaktı.

aLonE asSaSSiN

Kayıtlı Üye
Ruhun bir bedenden çıkıp diğer bedene girmesi: Reenkarnasyon, Her insan kendi çapında bir Tanrıdır: Kuantum Fiziği, Ve bunun haricinde zina ve günahları kabul etmemek fln. Onlarda biraz maddesel yaklaşım olmuş. Adam Müslümanlık (İslam Dini)'a bazı yanlış yorumlar getirerek bir nevi günümüz Harun Yahya'sının işlevini yapmış. Eğer çok beğenmişsen, bütün bunları Materyalizm ve Ateistlik'de bulabilirsin. Ve Tavşan Deliğine Doğru (Kuantum Fiziğini Açıklıyor) adlı filmde anlatılanlarla örtüşüyor. Eğer benim görüşümü istersen; Bende bu aralar bu konular arasında gidip geliyorum. Doğru olabilir; veya böyle olması nefsimizi daha mutlu ediyor. Ama eğer, gerçeği görmemen için gözüne perde çeken şeytanı yenebilirsen (ben yapamadım hala :/ :D) hakikatı görürsün. Nitekim ona uyarsan durumun vahim. Eğer ben bir karar verebilirsem söylerim. Sorun varsa özelden yazabilirsin. - Sevgi ve Işıkla :)

Gaos

Kayıtlı Üye
Ruhun bir bedenden çıkıp diğer bedene girmesi: Reenkarnasyon, Her insan kendi çapında bir Tanrıdır: Kuantum Fiziği, Ve bunun haricinde zina ve günahları kabul etmemek fln. Onlarda biraz maddesel yaklaşım olmuş. Adam Müslümanlık (İslam Dini)'a bazı yanlış yorumlar getirerek bir nevi günümüz Harun Yahya'sının işlevini yapmış. Eğer çok beğenmişsen, bütün bunları Materyalizm ve Ateistlik'de bulabilirsin. Ve Tavşan Deliğine Doğru (Kuantum Fiziğini Açıklıyor) adlı filmde anlatılanlarla örtüşüyor. Eğer benim görüşümü istersen; Bende bu aralar bu konular arasında gidip geliyorum. Doğru olabilir; veya böyle olması nefsimizi daha mutlu ediyor. Ama eğer, gerçeği görmemen için gözüne perde çeken şeytanı yenebilirsen (ben yapamadım hala :/ :D) hakikatı görürsün. Nitekim ona uyarsan durumun vahim. Eğer ben bir karar verebilirsem söylerim. Sorun varsa özelden yazabilirsin. - Sevgi ve Işıkla :)

reenkarnasyon , kuantum fiziği materyalizmin veya ateistliğin tekelinde değildir . eğer farklı bir bakış açısıyla incelenirse , islamın da dahil olduğu bir 'gerçek'tir. zina ve diğer günahlara gelinirse , yenilenmesinin açık olduğu ortadadır. 500 küsur sene evvel başı kesilen şeyh maşuki, sanırım bunu dile getirmek istiyordu .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...